Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Beļģijas Karaliste

Galvaspilsēta:
Brisele

Naudas vienība:
Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits:
10 584 534

Platība:
30 528 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Beļģija ir valsts Rietumeiropā un ir bijusi to valstu skaitā, kad dibinājušas Eiropas Savienību. Beļģijai ir trīs ģeogrāfiskie rajoni: piekrastes līdzenums ziemeļrietumos un centrālā augstiene, kas abi pieder pie Anglo – Beļģijas baseina, kā arī Ardennes kalnājs valsts dienvidaustrumu daļā. Piekrastes līdzenumā pārsvarā dominē kāpas un polderi, savukārt dziļāk iekšzemē raksturīga pauguraina ainava, kuru daiļo neskaitāmi ūdensceļi. Savukārt biezajos Ardennes pakalnos reljefs ir krietni klinšaināks un ietver arī alas un pat nelielas aizas, kurās mājo daudz dažādu dzīvnieku.

Klimats: Beļģijai raksturīgs piejūras klimats ar nozīmīgu nokrišņu daudzumu visos gadalaikos. Viszemākā gaisa temperatūra ir janvārī, savukārt augstākā - jūlijā.

Dēļ lielā iedzīvotāju skaita, atrašanās vietas Rietumeiropas centrā un nepietiekamajiem politiskajiem pūliņiem Beļģija saskaras ar nopietnām ekoloģiskajām problēmām.

Robežvalstis: Beļģija robežojas ar Franciju, Vāciju, Luksemburgu un Nīderlandi.

Administratīvais iedalījums: Beļģijas administratīvais iedalījums ir visnotaļ sarežģīts. Beļģija iedalās trīs reģionos - Flandrijā, Valonijā un Briseles reģionā. Flandrijā dzīvo flāmi, kas runā nīderlandiešu valodā, Valonijā – valoņi, kas runā franciski. Katrā reģionā ir sava oficiālā valoda un katram reģionam ir sava pašpārvalde, kas veic savas funkcijas. Visu kopā pārvalda Beļģijas federālā valdība. Jāpiebilst, ka starp abām etniskajām grupām pastāv vēsas attiecības.

Etniskais sastāvs: Beļģijā iedzīvotāju blīvums ir viens no augstākajiem Eiropā. 92% no iedzīvotājiem ir beļģi, savukārt 6% -iebraucēji no pārējās ES teritorijas. Pārējos 2% sastāda imigranti no citām valstīm. Flāmi sastāda 60% no kopējā iedzīvotāju skaita, bet valoņi - 35%.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Brazīlijā Ziemassvētki tiek atzīmēti ar uguņošanu

Pasākumi

Mākslinieces LINDAS FREIBERGAS personālizstāde “IR LABI”

Studiju gados Latvijas Mākslas akadēmijā vārdi „ir labi” simbolizē jautājumu - vai šis mākslas darbs ir pietiekami labs dotajam uzdevumam, savukārt pēc studiju beigšanas - tā ir...