Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Baltkrievijas Republika

Galvaspilsēta: Minska

Naudas vienība: Baltkrievijas rublis (BYR)

Iedzīvotāju skaits: 9 689 800

Platība: 207 600 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Baltkrievija ir valsts Austrumeiropā. To neapskalo neviena jūra un tās reljefs ir salīdzinoši līdzens un purvains. Saskaņā ar ANO datiem, 34% valsts teritorijas klāj meži. Valstī ir daudz upju un apmēram 11 000 ezeru.

Trīs galvenās Baltkrievijas upes ir Neman, Pripyat un Dņepra. Valsts augstākais punkts ir Dzarzhymskaya Hara (345m), savukārt vidējais Baltkrievijas teritorijas augstums ir 160m virs jūras līmeņa.

Klimats: tas Baltkrievijā ir kontinentāls, līdz ar to ziemas šeit mēdz būt ļoti aukstas, savukārt vasaras - relatīvi vēsas un mitras. Katru gadu Baltkrievijā nokrīt ap 600mm nokrišņu.

Baltkrievijas lielākās pilsētas ir galvaspilsēta Minska, Bresta, Grodņa, Gomeļa, Mogiļeva un Vitebska. 1986. gada Ukrainas pilsētā notikusī Černobiļas atomelektrostacijas avārija joprojām ietekmē piekto daļu Baltkrievijas zemes.

Robežvalstis: Baltkrievija robežojas ar Latviju ziemeļos, Lietuvu ziemeļrietumos, Poliju rietumos, Krieviju ziemeļos un Ukrainu dienvidos. Jāpiebilst, ka robežlīgumu ar Ukrainu Baltkrievija joprojām nav ratificējusi.

Administratīvais iedalījums: Baltkrievija iedalās 6 apgabalos jeb provincēs, kas nosaukti savu lielāko pilsētu vārdos. Šodien valstī ir 6 apgabali, 118 rajoni, 102 pilsētas un 108 mazpilsētas jeb ciemati. Baltkrievijas apgabali: Brestas apgabals, Gomeļas apgabals, Hrodnas apgabals, Mahilovas apgabals, Minskas apgabals un Vitebskas apgabals.

Etniskais sastāvs: Etniskie baltkrievi veido 81.2% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita. Nākamās lielākās etniskās grupas ir krievi (11.4%), poļi (3.9%) un ukraiņi (2.4%). Baltkrievijā ir divas oficiālās valodas – baltkrievu un krievu. Vidējais mūža ilgums – 68.7 gadi.
Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Peru nav sabiedrisko tualešu

Pasākumi

Izveidota jauna rokmūzikas apvienība “Riga Rock”

Ar singlu “Melnais zirgs” sevi piesaka jauna rokmūzikas apvienība “Riga Rock”, kurā apvienojušies pazīstami Latvijas rokmūziķi....