Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Albānijas Republika

Galvaspilsēta: Tirāna

Naudas vienība: Albānijas leks (ALL)

Iedzīvotāju skaits: 3 600 000

Platība: 28 748 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Albānija ir valsts Eiropas dienvidos, Balkānu pussalas Rietumos. Valsts ir ļoti kalnaina, jo 1/3 tās teritorijas atrodas augstāk par 1000m virs jūras līmeņa.

Valsts piekraste ir 362km gara un to veido krasti gar Adrijas un Jonijas jūrām. Augstākais valsts punkts ir Korab (2735m), kas atrodas Dibra apgabalā.

Kalnainajā valstī dominē kontinentālais klimats, kas atnes aukstas ziemas un karstas vasaras. Gandrīz visi nokrišņi, kas nokrīt Albānijas teritorijā, nokļūst valsts upēs, no kurām lielākā ir Drin (vēl starp vismaz 160km garajām jāmin Semani un Vjosa).

Galvenā rūpniecības nozare valstī ir kalnrūpniecība, pateicoties izdevīgajai ģeogrāfiskajai atrašanās vietai. Ļoti izplatīta ir arī lauksamniecība, kurā dēļ nevienmērīgā nokrišņu sadalījuma ir nepieciešama apūdeņošana.

Robežvalstis: Albānija dienvidaustrumos robežojas ar Grieķiju, ar Melnkalni ziemeļos, Kosovu ziemeļaustrumos un Maķedoniju ziemeļaustrumos.

Administratīvais iedalījums: Albānija iedalās 12 administratīvajos apgabalos: Berat, Diber, Durres, Elbasan, Fier, Gjirokaster, Kource, Kukes, Lezhe, Shkoder, Tirāna un Vlore.

Etniskais sastāvs: Albānija pamatā ir etniski homogēna valsts un minoritātēm tajā ir ļoti mazs īpatsvars. Pārliecinoši lielākā daļa valsts iedzīvotāju ir albāņi, bet pēc tam ļoti nelielā skaitā seko grieķi, čigāni, maķedonieši un citas Balkānu tautas. 23% iedzīvotāju ir nodarbināti tautsaimniecībā.

Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

"Depeche Mode" paziņo jaunā albuma dziesmu sarakstu

Koncertaģentūra "FBI" informē: Slavenā britu grupa "Depeche Mode" savā oficiālajā mājas lapā www.depechemode.com publicējusi dziesmu sarakstu, kas būs iekļautas grupas...