Itālijas galvenā informācija

Platība: 301 323 km2

Iedzīvotāji : 57 300 000

Galvaspilsēta : Roma (2,775,000 iedzīvotāju)

Itālija atrodas Viduseiropā, tai ir sauszemes robeža ar Franciju ziemeļrietumos, ar Šveici un Austriju ziemeļos un ar Slovēniju ziemeļaustrumos. Pussalu apskalo Ligūrijas jūra, Sardīnijas jūra un Tirēnu jūra rietumos, Sicīlijas un Jonijas jūras dienvidos un Adrijas jūra austrumos. Itāļu valodā runā lielākā daļa iedzīvotāju, tomēr šeit dzīvo arī vācu, franču, slovēņu un ladino valodās runājošas minoritātes.

Ģeogrāfiskais apraksts
Itālijas ainava ir ļoti dažāda, lai arī galvenokārt to raksturo divas kalnu grēdas: Alpi un Apenīni. Galvenā no tām - Alpi - stiepjas 600 jūdžu garumā no austrumiem uz rietumiem. Rietumu daļā to veido lieli kalnu masīvi, kuros virsotnes sasniedz pat 14,000 pēdu augstumu ( ieskaitot Monte Bianco( Mont Blanc) , Monte Rosa un Cervino ( Matterhorn) . Austrumu daļā grēda ir zemāka, tomēr kalni, Dolomītalpi, joprojām saglabā savu unikālo skaistumu. Alpu loka pakājē stiepjas plašais Po ielejas līdzenums, kuras vidū plūst Po upe , kas ir garākā upe Itālijā ( 390 jūdzes gara). Upe iztek no Pian de Re( Monviso) un ietek Adrijas jūrā, veidojot brīnišķīgu deltu. Alpu kalnu pakājes raksturo lieli ezeri : Maggiore ezers, kā arī Corno, Iseo un Garda ezeri. Apenīni veido pussalas mugurkaulu, veidojot loku, kas iekļauj Tirēnu jūras piekrasti. Kalnu augstākā virsotne ir Corno Grande ( Gran Sasso d’Italia). Itālijas centrālā daļa galvenokārt raksturīga ar zaļojoša, pauguraina ainava, caur kuru tek Arno un Tevere ( Tiber) upes. Apenīnu grēdas dienvidu daļa vispirms stiepjas uz austrumiem, kur veido Gargano zemesragu, tomēr pēc tam turpinās uz rietumiem, veidojot Kalabrijas un Pelortiano masīvus, kas iestiepjas Sicīlijā pāri Mesinas šaurumam. Galvenās Itālijas salas ir Sicīlija, kas veidojusies ap lielo, 10,860 pēdas augsto Etnas vulkānu , kā arī Sardīnija . Galvenie arhipelāgi ir Tremītu salas Adrijas jūrā, Toskānas arhipelāgs, Poncas salas, Lipāru salas un Egadu salas, kas atrodas Tirēnu jūrā pie Sicīlijas krastiem.

Klimats: Mērens un subtropisks Vidusjūras klimats. Itālijas ziemeļos un Padānas zemienē klimats ir pārejošs no subtropiska un mērenu, vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +22ºC līdz +24ºC, ziemas ir aukstas un tumšas, vidējā janvāra temperatūra ir ap 0ºC. Dienvidos ir Vidusjūras klimats, vasaras ir karstas un sausas, vidējā jūlija temperatūra ir +26ºC, ziemas ir siltas un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no +8ºC līdz +10ºC, sniegs uzsnieg reti (izņemot kalnu rajonus, kur virs 1500 m sniegs turas 200 dienas gadā).

Spriegums tīklā: 220 V

Naudas vienība: Eiro

Kredītkartes: Valstī norēķināties var ar American Express, Visa, Diner Club , Eurocard/MasterCard, Postcard.

Muita: Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu un vietējo valūtu. Brīvi var izvest summu 10 000 Eiro apmērā vai ekvivalentu summu citas valūtas. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 g tabakas, 2 l vīnu, 1 l stipro dzērienu, dārglietas, divus fotoaparātus, videokameru, magnetolu, laivu, velosipēdu, divus slēpju pārus, divas tenisa raketes un vienu sniega dēli. Ievedot medību ieročus vajadzīga atļauja. Aizliegts ir vēsturisku dārgumu tranzīts.

Laika starpība: -1 h

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Peru nav sabiedrisko tualešu

Pasākumi

Jauniestudējums "Uz tirgus"

Dirty Deal Teatro šajā nedēļas nogalē atklāj jauno sezonu ar Valtera Sīļa un Edgara Kaufelda jauniestudējumu "Uz tirgus".

Tirgus ir vieta, kur dabūsi labāko produktu par...