Alesund un Sunnmore

ALESUND UN SUNNMORE 

Sagatavojieties izpētīt dažas no Norvēģijas vispazīstamākajām dabas un kultūras vietām. Alesund brīnišķīgā jūgendstila arhitektūra ir pazīstama tālu aiz valsts robežām. Sunnmore neskaitāmie fjordi, zvejnieku ciemati, salu pērles un varenie kalni gaida, lai viesos radītu iedvesmu. Piedāvāto izklaides iespēju dažādība nozīmē to, ka visa gada garumā varat izvēlēties sirdij tīkamāko.

Alesund pilsēta ir sirdī jauna, bet ar neparasti dramatisku stāstu. Kādā negaisa naktī simts gadus atpakaļ nodega viss pilsētas centrs līdz pamatiem. Palika tikai dažas mājas, 10000 cilvēki palika bez pajumtes. Jaunā pilsēta atdzima kā Fēnikss no pelniem – raksturīgā jūgendstilā. Mūsdienās Alesund ir moderna, pulsējoša pilsēta ar dažādiem kultūras objektiem, lieliskām kafejnīcām, restorāniem un bagātīgu veikalu sortimentu.

Sunnmore krasts ir ļoti neparasts. Krāšņu mazu salu un zvejnieku sabiedrību virkne atrodas pie Atlantijas okeāna, gaidot viesu ierašanos. Daži vēsturiski iestudējumi dažādās Sunnmore daļās stāsta teiksmas par vikingiem un nepārspējamos iebrukumus un sirojumus tūkstoš gadus atpakaļ. Sāļā okeāna garša un svaigais jūras gaiss ir kā balzams ķermenim un dvēselei.

Sunnmore atradīsiet dažus no visslavenākajiem pasaules fjordiem ar brīnišķīgo Geirangerfjord priekšgalā. Gar fjordiem ir izvietojušās vairākas kalnu saimniecības, kas atrodas augstu uz kalnu nogāzēm, vietās, kur Jūs nekad neiedomātos, ka varētu izdzīvot cilvēki un lopi. Fjordu teritorija ir paradīze kalnu mīļotājiem, ar plašām pastaigu iespējām gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Sunnmore reģiona iedzīvotāju skaits ir aptuveni 107000 iedzīvotāju, bet lielākajā municipalitātē Alesund – 40 000.

Alesund ir Norvēģijas zvejnieku galvaspilsēta, kas eksportē aptuveni 2/3 no visas valsts zivju un zivju produktu eksporta. Alesund un Sunnmore reģions ir ar spēcīgām tradīcijām kuģu būvniecības tehnoloģijā, kā arī mēbeļu industrijā.

Klimats

Alesund un Sunnmore varat izbaudīt dažādus laika apstākļus. Piekrastē ziemas ir maigas ar nelielu sniega daudzumu, turpretim fjordu teritorijās sniegs ir pietiekamā daudzumā. Vasaras var būt karstas sasniedzot pat 30 grādu pēc Celsija temperatūru, bet var būt arī vēsas ar tikai 10 grādu temperatūru. Ja dodaties ar laivu kalnu ceļojumā, atcerieties paņemt līdzi siltas, vēja necaurlaidīgas drēbes. Vasarās vakari šeit ir gari un gaiši ar grezniem saulrietiem.

PĀRVIETOŠANĀS

Alesund un Sunnmore ir viegli nokļūt pa gaisu, jūru un sauszemi, un reiz esat ieradies, šeit paveras neskaitāmas vietas, ko apmeklēt. Alesund ir reģionālais satiksmes centrs ar lieliskiem sakariem ar visu Sunnmore reģionu.

Pa gaisu
Alesund lidosta Vigra ir tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Alesund pilsētas centra ar labiem sakariem ar Oslo un citām Norvēģijas pilsētām. Lidostas autobuss ir sasaistīts ar visām ielidošanām un izlidošanām un apstājas pie pilsētas viesnīcām.

Pa dzelzceļu
Ceļojums ar vilcienu Raumabanen līniju pats par sevi ir piedzīvojums.

Ar autobusu
Ekspreši brauc caur visu reģionu un ir labi savienoti ar Oslo, Bergen un Trondheim . Vietējās autobusu kompānijas piestāj lielākajā daļā rajona ciematu un pilsētu. Nedēļas nogalēs ir ieteicams saplānot maršrutu, ja vēlaties izmantot sabiedrisko transportu, tā kā tas iet daudz retāk nekā pārējā nedēļas laikā.

Hurtigruten piekrastes ekspresis
Hurtigruten piekrastes ekspresis kuģo katru dienu Alesund un Torvik , netālu no Fosnavag . Vasaras sezonas laikā ekspresis dodas dienas braucienos starp Alesund un Geranger. Ir arī ekspress laivas/prāmji, kas kuģo praktiski jebkurā virzienā gar krastu un fjordiem. Tāpat ir iespējams iznomāt dažādas laivas – ar kapteini vai bez.

Ar automašīnu
Daudzi ceļi ved uz Alesund un Sunnmore. Braukšana Sonnmore reģionā tiek apbalvota ar skaistiem dabas skatiem. No Oslo dodieties pa E6 uz Dombas, tad pa E135 caur Orskog un Skodje uz Alesund. No Trondheim pa E39 dodieties dienvidu virzienā. No Bergen ir vairāki aizraujoši maršruti, no kuriem izvēlēties, tai skaitā E39 piekrastes ceļš. Kā alternatīva ir doties pa E39 uz Byrkjelo , tad RV60 caur Olden un Stryn uz Alesund. Ceļojumi no Bergen un Trondheim ir ar dažiem brīnišķīgām prāmju šķērsošanām. Tāpat ir plašs taksometru un auto nomas pakalpojumu piedāvājums tiem, kam patīk neatkarība, taču nav ieradušies ar savu auto.

VIESU UZŅEMŠANA

Alseund un Sunnmore ir plašs viesu izmitināšanas piedāvājums – varēsiet atrast gan luksusa viesnīcas, gan ģimenes biznesa viesu namus, gan vienkāršus rorbu (tradicionālas zvejnieku stila apmešanās vietas), gan kempinga un karavānu vietas.

Lielākā daļa viesnīcu piedāvā vasaras atlaides, kā arī speciālas nedēļas nogales cenas visa gada garumā. Bērnu papildus gulta bieži vien tiek piedāvāta pa simbolisku cenu. Sunnmore piekrastes un fjordu reģions ir ideāla vieta, ja vēlaties brīvdienas pavadīt labi aprīkotā kajītē vai rorbu. Parasti tiek piedāvāta arī neliela motorlaiva, bet zvejnieki ar prieku pastāstīs par labākajām makšķerēšanas vietām.

Alesund tūrisma informācijas birojs palīdzēs Jums norezervēt vēlmēm atbilstošu mītni, taču par to tiks iekasēta samaksa 30 NOK.

DABAS SKATI

Sunnmore fjordu reģionam ir daudz ko piedāvāt saviem viesiem, neatkarīgi no tā, vai izvēlaties izpētīt brīvdabas un piekrastes muzejus, mēbeļu dizainu, norvēģu valodas vēsturi vai izstādes par Arktiku. Zemūdens dzīve jūrā ir apskatāma Atlantijas jūras parkā – vienā no lielākajiem Skandināvijas akvārijiem.

Godoy salas galā atradīsiet krāšņu zvejnieku ciematu Alnes . Nelielā apdzīvotā vieta kādreiz bija viens no lielākajiem zvejnieku ciematiem visā Sunnmore reģionā ar unikālu un vērtīgu dabu un kultūru. No Alnes paveras skats uz skarbo okeānu un krasta malā esošajām mājām. Šajā teritorijā ir atrodamas brīnišķīgas un dažādas pastaigu takas – gan kalnos, gan pludmalē. Alnes Fyr ir aizsargājamā bāka, kas vasaras laikā ir atvērta ekskursijām. Savukārt bijušajos dzīvojamos rajonos varat iegādāties dažādus mākslas un rokdarbu priekšmetus, kā arī pamēģināt pašceptas kūkas.

Vai – Jūs varat doties uz vistālāk dienvidos atrodošo Norvēģijas putnu klinti un apmeklēt putnu paradīzi Runde , mazu salu, ko katru gadu okupē 500000 ligzdojoši putni. Runde var identificēt vairāk nekā 220 putnu sugas, visslavenākie no kuriem ir auki.

IZKLAIDES IESPĒJAS UN KULTŪRA

Alesund un Sunnmore reģions piedāvā plašu izklaides un kultūras klāstu kā bērniem, tā pieaugušajiem. Varat izpētīt pilsētas ar kājām, apskatīt tās no jūras vai arī doties 418 pakāpienu augstajā Aksla kalnā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Alesund un apkārtējām salām.

Varat pievienoties pastaigai gida pavadībā vai doties ievērojamu vietu apskates braucienā ar vilcienu vai laivu uz Keiser Wilhelm, doties makšķerēt vai pārgājienā, nirt ar akvalangu, braukt ar velosipēdu pa idilliskām salām vai noraudzīties uz mudžošo putnu dzīvi. Tiem, kam ir īpaša interese par piekrastes vai fjordu kultūru, pilsētu vēsturi, vikingu vēsturi, valodām, arhitektūru un dizainu vai arī floru un faunu, noteikti atradīs ideālu vietu savu zināšanu paplašināšanai.

Alesund un Sunnmore izpēte no jūrmalas puses ir atsvaidzinoša pieredze, bet fjordi un piekrastes teritorija ir paradīze spiningotājiem, ievērojamu vietu apskatei no laivas vai niršanai ar akvalangu. Vairākas vietējās kompānijas piedāvā iznomāt laivas vai doties čartera ceļojumā, kā arī var palīdzēt ceļojumu plānošanā, tai skaitā makšķerēšanai un niršanai.

Majestātiskie Sunnmore kalni ir patiesa leiputrija kalnu mīlētājiem, piedāvājot arī organizētas pastaigas gidu pavadībā tiem, kas nav mēģinājuši kalnu tūrismu. Ziemās šeit ir labi slēpošanas apstākļi.

Salu apceļošanas ceļojums ap putnu salu Runde, vedīs Jūs garām alām un lagūnām, kā arī atklās daudzas putnu sugas, kad skatam pavērsies ligzdošanas kolonijas.

Daudzās Alesund un Sunnmore norises vietas uzņem plaša mēroga izklaides pasākumus: koncertus, teātrus, rēvijas un šovus visa gada garumā. Varat izbaudīt filmu kinoteātrī, apmeklēt mākslas izstādi vai pagaršot kafiju kādā no neskaitāmajiem restorāniem un kafejnīcām.

Daudzi ikgadējie festivāli kā Alesund teātra festivāls, Norvēģijas jaunās literatūras, mākslas un mūzikas festivāls, Alesund laivu festivāls vai Norvēģijas ēdienu festivāls/šefpavāru čempionāts piesaistīs Jūsu uzmanību. Daudzas vēsturiskas lugas tiek izrādītas dažādās Sunnmore vietās, stāstot Vikingu teiksmas par viņu unikālo vēsturi, iebrukumiem un sirojumiem tūkstoš gadus atpakaļ.


Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senajā Grieķijā sviežot ābolu meitenei bija tradicionāla bildināšana. Ja meitene noķēra ābolu, tas nozīmēja „jā”

Pasākumi

Atklās Dziesmu svētkiem veltītu izstādi

4.aprīlī plkst. 16.00 Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā notiks jaunas izstādes atklāšana. Šoreiz to piedāvās TLMS „Sagša”, kas veidojusi izstādi „Vispārējo Dziesmu un deju...