Norvēģijas galvenā informācija

Platība   386 958 km2

Iedzīvotāju skaits 4,525 milj.

Galvaspilsēta  Oslo

Valoda   Norvēģu (dažos rajonos arī sāmu)

Valūta   Norvēģijas krona

Valsts iekārta  Konstitucionāla monarhija

Norvēģija sastāv no Skandināvijas pussalas rietumu un ziemeļu sekcijas, kā arī Svalbard arktiskās salas arhipelāga plus Jan Mayen. Norvēģijas austrumos atrodas Zviedrija, Somija un Krievija. Rietumos: Ziemeļjūra un Atlantijas okeāns. Ziemeļos ir Barenca jūra, bet dienvidos Ziemeļjūra.

Norvēģijas zeme ir gara – 1752 km, mērot no dienvidu gala līdz ziemeļu. Krasta līnija ir 2650 km gara, taču, ja iekļauj arī visu fjordu garumu, šis skaitlis būtu 10 reizes lielāks. Norvēģijas ziemeļu reģions ir šaurs – tikai 6,3 km šaurākajā vietā. Trondheimsfjord dienvidos valsts kļūst platāka, sasniedzot 430 km tās platākajā punktā, kur Langfjellene kalnu grēda sadala valsti austrumu un rietumu Norvēģijā. 25% valsts klāj meži, un tikai 3% ir aramzeme.

Muita: Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu valūtu. Vietējo valūtu atļauts ievest par summu līdz 25 000 kronu, lielākas summas ir jādeklarē. Valstī atļauts ievest 2 l alus, 1 l stipro dzērienu, 2 l vīna, 200 cigaretes, 250 gr. tabakas, pārtikas produktus līdz 10 kg, degvielu līdz 200 l. Kopējā produktu un priekšmetu vērtība nedrīkst pārsniegt 5 000 kronu. Aizliegts ieroču, narkotiku, atsevišķu medikamentu, svaigas gaļas dārzeņu un piena produktu tranzīts. Aizliegts ievest aizsargājamos dzīvniekus un augus, mākslas, kultūras un vēstures priekšmetus. Noteikumu pārkāpšanas gadījumā tiek liegta iebraukšana valstī uz pietiekami ilgu laiku.
 

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanādā ir vairāk ezeru kā visā pārējā pasaulē kopā

Pasākumi

Aisha startē ar jaunu dziesmu pustumsā…

Šonedēļ radiostacijās nonāks dziedātājas Aishas jaunais radio singls “Dziesma pustumsā”....