Vispārēja informācija par Malaiziju

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts atrodas Malajas pussalā dienvidaustrum-Āzijā. Tai pieder arī Sabahas un Saravakas reģioni Borneo salā Malaizijas austrumdaļā. Lielāko daļu teritorijas klāj tropiskie meži, un pussalā tās garumā stiepjas kalnu masīvs.

Tropu mežos iegūst daudz un dažādus vērtīgus kokmateriālus – sandalkoku, tīkkoku, melnkoku u.c. Tā ir valsts ar bagātu kultūras mantojumu, ārkārtīgi bagātu dabu, atpūtnieku, gardēžu paradīze. Valsts, kur katrs reģions ir tik atšķirīgs, tās nacionālais sastāvs ir ļoti daudzveidīgs. Malaizija piedāvā aplūkot tās unikālo dabu, kā arī saulainas pludmales, kūrortus un parkus, vēsturiskas takas un pieminekļus.

Platība: 330 tūkst.km2
Iedzīvotāju skaits: 23 mlj.
Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija
Galvaspilsēta: Kuala Lumpūra (3.7 mlj. – kopā ar piepilsētām)
Lielākās pilsētas: Kelanga, Johor Bahru

Oficiālā valoda: malajiešu. Lietotas arī ķīniešu, tamilu, angļu.
Reliģija: islāms (52%), budisms (17%), hinduisms (8%)

Klimats: Silts un mitrs tropu klimats visu gadu. No novembra līdz janvārim ir musonu lietus sezona, kad ceļošana ir apgrūtināta. Gada vidējā temperatūra 26ºC, kas tāda saglabājas arī visu gadu. Gaisa mitrums praktiski visu laiku turas starp 90-100%. Valdošie vēji ir musoni, kas sev līdzi nes lietusgāzes. Galvenās dabas katastrofas ir plūdi, zemes nogruvumi, mežu ugunsgrēki.

Spriegums tīklā: 240 V, 50 Hz

Naudas vienība: Ringits (MYR)

Kredītkartes: Pilsētās lielākajos veikalos un viesnīcās iespējams norēķināties ar vadošajām pasaules kredītkartēm (VISA, EC/MC). Bankas Malaizijā ir savienotas ar starptautiskajiem norēķinu tīkliem. Naudu var izņemt arī no bankomātiem.

Izmaksas: Lētākajā ceļojuma variantā ir jārēķinās ar 20 līdz 25 USD dienā. Tad ir jānakšņo lētākajos hoteļos, jāēd vietējās ēstuvēs un ielu kafejnīcās un jāpārvietojas ar autobusu. Savukārt, ja ir vēlme baudīt relatīvu mūsdienīgu sadzīves līmeni, baudīt ēdienu vidēja līmeņa restorānos un īsos attālumos izmantot taksometru, tad ir jārēķinās ar apmēram 65 USD dienas tēriņiem. Taču, ja vēlas baudīt ‘ekstras’ un dzīvot komfortā, tad ir jārēķinās ar 100-130 USD pa dienu.

Muita: Malaizija ietilpst Nāciju savienībā, līdz ar to tās dalībvalstu pilsoņiem nav nepieciešamas vīzas, uzturoties līdz 90 dienām. Pārējiem ceļotājiem ir nepieciešama vīza (līdz 90 dienām), ko ir iespējams arī pagarināt.

Veselība: īpaši jāuzmanās no tropu drudža, hepatīta, malārijas, trakumsērgas.

Drošība: Ieceļotājiem tiek ieteikts neapmeklēt nomaļas austrumu puses salas. Šeit ir liels nolaupīšanas un teroristu uzbrukumu risks. Galvenais uzbrukumu mērķis ir ārzemnieki.

Laika starpība: + 6h.

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Brazīlijā Ziemassvētki tiek atzīmēti ar uguņošanu

Pasākumi

Pasaku lādes sērijas ietvaros klajā nāk “Brēmenes muzikanti” un “Doktors Aikāsāp”

Ar Hipotēku bankas atbalstu un Latvijas Radio labvēlību, pasaku sērijas “Pasaku lāde – pirms miedziņš nāk” jaunākajā pasaku oriģinālierakstā, kas izdots kā pasaku sērijas...