Dienvidegeja

Jebkurš Turcijas apmeklējums nav pilnīgs bez Efes ( Ephesus ) apmeklējuma, kas reiz bija senās pasaules tirdzniecības centrs. Pilsēta, kuras arhitektūra liecina par tās pārticību un varenību, tika celta par godu dievietei Artemis. Tās milzīgais templis, kas reiz ietilpa senās pasaules 7 pasaules brīnumu sarakstā, vairākas reizes tika pārbūvēts. Pilsētas senajās drupas ietilpst teātra, ģimnāzijas, agoras un pirtu paliekas, kā arī Celsus bibliotēka. Pirmās liecības par Ephesus datējamas ar 3000. gadu pirms mūsu ēras. Pirmās to apdzīvoja Carian un Lelek tautas. 7. gadsimtā pirms mūsu ēras to nopostīja Kimmerian tauta, tomēr Lydian valdnieks Croesus to atjaunoja. Apgabalā ir valdījuši gan persiešu karalis Cyrus, kā arī romieši. Ephesus bija nozīmīga osta, līdz laika gaitā krasta erozija noveda pie tā, ka līcis pamazām piepildījās ar smiltīm. Turklāt zemestrīce, kas notika 527. gadā, ainavu padarīja tuksnešainu.

Netālu esoša Seljuk pilsēta lepojas ar bizantiešu laika centru, kas atrodas netālu no 6.gadsimtā celtas St. John bazilikas, kas it kā uzcelta uz apustuļa kapa. 14. gadsimta Isa Bey mošejā, kas atrodas netālu no bazilikas, var nokļūt, izejot cauri tipiskiem Seljuk vārtiem. Arheoloģiskajā muzejā var aplūkot iespaidīgu statuju un citu relikviju kolekciju, kas atrastas Ephesus arheoloģisko izrakumu laikā. Turpat netālu ir arī Turku pirts muzejs, kas būvēts 16. gadsimtā un atspoguļo turku dzīvi ar pirtīm ( hamam). Starptautiskais Ephesus festivāls katru gadu pulcē dziedātājus no visas pasaules.

Leģenda vēsta, ka svētais Jānis atveda Mariju uz Ephesus pēc Kristus nāves, un viņa šeit dzīvoja līdz pat 101 gada vecumam nelielā mājā ( Meryemana Evi), ko speciāli viņai uzbūvēja pie Bulbuldagi. Šodien šī vieta ir slavena svētvieta katoļiem un musulmaņiem, turklāt to ir atzinis pats Vatikāns un aizlūguma ceremonija katru gadu šeit tiek rīkota 15. augustā. 431. gadā Trešais baznīcas konsīlijs tika organizēts Jaunavas Marijas bazilikā Ephesus. Seljuk turki šajā apgabalā ieradās 1090. gadā. Netālu no Seljuk, Camlik pilsētā atrodas TCDD brīvdabas Tvaika lokomotīves muzejs. 8 kilometrus uz austrumiem no Seljuk atrodas Sirince ciems, kas slavens ar savām tradicionālajām 19. gadsimta mājām, no kurām dažas pārveidotas par viesu mājām. Šajā ciemā, kuru var dēvēt arī par dzīvu muzeju, tiek ražots arī vīns. Noteikti ir vērts iegādāties amatnieku izstrādājums šeit. 18 kilometrus no Seljuk ir iespējas nogaršot dažādus vīnus.

Aydin pilsēta iemantojusi plašu slavu ar saviem vīģes kokiem. Pazīstama senajos laikos kā Tralleis, pilsēta atspoguļo īpašas skulptūru veidošanas skolas vēsturi. Šodien redzamās paliekas datējamas ar 2. gadsimtu mūsu ērā, lai arī ir pierādīts, ka pirmie iedzīvotāji šeit apmetušies jau 14. gadsimtā pirms Kristus. 1186. gadā pilsēta nonāca Seljuk valdījumā. Vietējie muzeji eksponē dažādas relikvijas no dažādiem pilsētas vēstures periodiem.
Kusadasi jeb Putnu salas krastā atrodas lieliska osta, kas celta skaista līča krastā. Senais tās vārds bija Scalanova. Pilsēta, kas atrodas it kā uz terasēm, paceļas pār Egejas jūras skaistāko mazo līcīti un ir kā radīta atpūtniekiem. Šeit noteikti jāapmeklē Kus iepirkšanās centrs Kaleici kvartālā, kurā noris arī aktīva nakts dzīve. Un noteikti jāapskata arī Okuzbasi Mehmetpasa Caravensai, kas tagad ir hotelis. Lielā un modernā Setur Manna piedāvā pilnu servisu tiem, kas ceļo ar jahtām.

Tusan – Kustur pludmale, kas atrodas Kusadasi ziemeļos ir viena no tīrākajām. 23 kilometrus uz dienvidiem no Kusadasi atrodas burvīga kūrortpilsēta Guzelcamli. Uz rietumiem no tās un 30 kilometrus no Kusadasi atrodas Dilek pussalas Nacionālais parks un, ja ir laiks, tas noteikti jāapmeklē. Šeit var aplūkot ne tikai tipiskas un ļoti skaistas Turcijas ainavas, bet arī dažus no Turcijā reti sastopamajiem dzīvniekiem, ieskaitot Anatolian gepardus un vienus no pēdējiem Turcijas savvaļas zirgiem. Parks aizsargā pirmatnējo dabu un kalpo par patvērumu daudzām dzīvnieku un putnu sugām.

Skaistā Menderes upes ieleja, rietumos pazīstama kā Meander, ir kalpojusi par šūpuli dažādām civilizācijām. Brīnišķīgais Camici ( Bafa jeb Latmos) ezers, ko iekļauj priedes, olīvas un oleandri, ir lielisks atpūtas objekts. Šeit tūristi var izvēlēties gan viesu mājas, gan kempingus. Austrumos no ezera paceļas Besparrnak kalnu piecas virsotnes. Dumpīgie priesteri, kas šeit ieradās uz dzīvi no Konstantionopoles, ezera krastos kalnu pakājē būvēja klosterus, baznīcas un kapelas. Senās pilsētas Heraklia paliekas atrodas tieši pie ezera, kamēr Alianda pilsētas atliekas atrodas Besparrnak kalnu austrumu nogāzē. Ieleja ir pieredzējusi vairāku diženu pilsētu uzplaukumu un postu – Priene , Miletos , Didyma , Aphrodisias un Hierapolis. Ši apkaime, kas ir mierīgs dabas rezervāts, ir piemērota putnu vērotājiem, ekskursantiem, dabas mīļotājiem un fotogrāfiem.

Gullubahce ( Priene ) bija viena no noslogotākajām Joniešu savienības ostām. Tīkla veida ielu sistēmu šeit izveidoja 4. gadsimtā pirms Kristus Miletos Hippodamos, un tā ir lielisks senās pilsētu plānošanas paraugs. Milet ( Miletos) tāpat kā Priene, bija liela joniešu osta, kā arī vairāku lielisku filozofu un gudro dzimšanas vieta. Noteikti jāapmeklē ir gan teātris, gan Arheoloģijas muzejs, kā arī labi saglabātās Faustina pirts paliekas.
Lai arī Didim  ( Didyma) var lepoties tikai ar vienu izcilu pieminekli, tā ir brīnišķīga. Apolona templis šeit bija viena no senatnes svētākajām vietām. Vairākas reizes postīta un dedzināta, šī svētvieta, kuru apņem divu kolonu rindu portiks, joprojām atstāj iespaidu ar savu eleganto skaistumu. Netālu no šejienes atrodas skaistā Altinkum pludmale ar daudzām viesu mājām. Akbuk ir cits kūrorts šajā reģionā, kurā atrodas daudz viesmīlīgu pludmales viesnīcu.
Lai arī Geyre ( Aphrodisias ) pilsētas vēsture ir vēl senāka, tā ir veltīta Afroditei, mīlas un auglības dievietei un savu diženumu sasniedza pirmajā gadsimtā pirms Kristus. Dažas no izcilākajām relikvijām tika atklātas arheoloģiskajos izrakumos. Sabiedriskās ēkas veidotas no marmora, kura izmantošanas prasme šeit atspoguļojas tempļos, monumentos, pirtīs, teātrī un milzīgā stadionā. Pilsētas amatnieku prasmes bija slavenas visā senajā pasaulē un tādēļ šī pilsēta kļuva par skulptūru veidošanas skolu senatnē. Daudzi izcili mākslas darbi atrodas vietējā muzejā. Teātris un bouleuterion ir starp pilsētas vislabāk saglabātajām atliekām. Apmēram 35 kilometrus no Aydin atrodas Sultanhisar, kur katru gadu pavasarī tiek rīkots Kultūras festivāls. Netālu, olīvkoku ieskautas, atrodas senās Nysa drupas, kas 2. gadsimtā mūsu ērā bija slavens izglītības centrs.

Denizli

Denizli atrodas pie kalniem netālu no Menderes upes skaistā ielejā. Šī apkārtne ir bagāta arī ar savu vēsturi un kultūru. Luvian tauta bija pirmie iedzīvotāji šeit, kam vēlāk sekoja Hittites tauta. Gadsimtu gaita šī auglīgā vieta bijusi mājvieta frīģiešiem, līdiešiem, persiešiem, maķedoniešiem, romiešiem, bizantiešiem, seljukiem un otomaniem. Mūsdienu Denizli ir pilsēta ar plašām ielām, parkiem un viesnīcām. Atarturk Etnogrāfiskais muzejs pilsētas centrā atspoguļo vietējās paražas un relikvijas.
Iepērkoties Kaleici Casisi, noteikti jāaplūko vara suvenīri, rotas lietas, dvieļi un zīda blūzes. Atpūtai var izvēlēties starp Camlik, Incilipinar un Gokpinar parkiem. Svaigais avotu ūdens un termiskās pirtis šeit piesaista daudzus apmeklētājus.

Unikāla vieta ir Pamukkale ( Hierapolis), kas rada maģisku iespaidu ar savām žilbinošajām, balti kaļķotajām pilīm. Silto avotu ūdeņi ar kalcija sāļiem traucas pa pakalni, veidojot fantastiskus stalaktītu, kataraktu un baseinu veidojumus. Karstos avotus to terapeitisko īpašību dēļ lietoja jau romieši. Šis „ ārstniecības” centrs ar saviem moteļiem un termiskajiem baseiniem, kā arī senās Hierapolis drupas atrodas uz pakalnes. Šeit atrodas arī 2. gadsimtā celts romiešu amfiteātris ar 25 000 skatītāju vietām. Uz ziemeļiem no Hierapolis atrodas Karahayot termiskais centrs, kurš slavens ar savu ūdeni, kurā ir liels daudzums dzelzs. Honaz Dagi Nacionālais parks atrodas 20 kilometrus uz austrumiem no Denizli, netālu no Honaz mazpilsētas. Honaz kalns ir viens no skaistākajiem un arī augstākajiem Egejas reģionā ( 2528 metri), kuru klāj skaists kalnu mežs. Tā ziemeļu nogāzē atrodas senās Colossae pilsētas drupas. Tiesa gan, tās nav saglabājušās īpaši daudz.

Mugla

Mugla province ietver sevī slavenos Bodrum , Marmaris , Dacta, Koycegiz un Fetfiye kūrortus. Slavenas atpūtas vietas, komfortabli hoteļi un moteļi, omulīgas viesu mājas, iespaidīgas seno civilizāciju veidojumu drupas un izcilas ainavas piedāvā atpūtniekiem lielas izvēles iespējas. Mugla, kas ir provinces galvaspilsēta, atrodas iekšzemē un ir pazīstama ar sev raksturīgu tradicionālo arhitektūru. Ozluce ciems, kas ir gandrīz kā brīvdabas muzejs Mugla provinces austrumos, lepojas ar Turolian parku, kurā aplūkojamas ļoti senas liecības.
Bodrum, senatnē pazīstama kā Halicarnassus, bija Heredotus dzimšanas vieta, kā arī karaļa Mausolus kapeņu, kas bija viens no 7 senās pasaules brīnumiem, atrašanās vieta. Rhodes bruņinieku būvētā viduslaiku pils sargā ieeju Bodrum zilajā līcī, kurā satiekas Egejas un Vidusjūra. Šis Bodrum cietoksnis, jeb Svētā Pētera cietoksnis, kas paceļas pār līci, ir lielisks 15. gadsimta krustnešu arhitektūras paraugs. Vēlāk to pārveidoja par Zemūdens arheoloģijas muzeju, kas eksponē relikvijas, kas saglabājušās pat no bronzas laikmeta. Aizraujošā panorāma no netālā Goktepe bieži vien tiek iemūžināta tūristu fotoattēlos, kas uzņemti no muzeja 2. gadsimta teātra. Tāpat šeit atrodas hamam ( turku pirts) muzejs, kas izveidots 20. gs. sākumā.

Bodrum pilsētas šarms piesaista daudzus ārzemju tūristus, kas pārpilda palmu ēnotās pludmales tāpat, kā jahtas pārpilda tās līci. Netālu no pilsētas ir iespēja peldēties pilnīgi tīrā, caurskatāmā un siltā ūdenī. Nirējiem interesanti liksies daudzie rifi, alas un klinšu veidojumi zem ūdens. Zem ūdens atrodas dažādu krāsu un formu sūkļi, kā arī astoņkāji un daudzas citas jūras dzīvo organismu sugas.

Bodrum laivu slava bija zināma jau senajos laikos, tomēr arī šodien amatnieki joprojām taisa tradicionālās laivas – tirhandil, ar smailu priekšgalu un pakaļgalu. Priekšgals reizēm ir veidots no apaļkokiem, un laivu, kurai ir šāds priekšgals, sauc par gulette. Šādu laivu parasti izmanto ekskursijām un izpriecu braucieniem, kā arī ikgadējās Bodrum Oktobra kausa izcīņas sacīkstēs. Lielais tūristu skaits visu gadu ļauj gūt ienākumus daudziem mazajiem uzņēmējiem. Dažādi ādas izstrādājumi, dabīgie sūkļi un vietējās zilā stikla krelles ir tikai neliels daudzums no lietām, kas nopērkamas draudzīgos mazos veikaliņos, kas atrodas šaurās, baltu sienu ieskautās ieliņās. Burvīgi sīkumu veikaliņi piedāvā paklājus, sandales un izšuvumus, kā arī oriģinālus mīkstās vilnas izstrādājumus.

Bodrum ir slavens Turcijas mākslas sabiedrības centrs, kam raksturīga dzīvīga un bohēmiska atmosfēra un kur atrodas daudzas mazas galerijas. Šī sabiedrība ir izveidojusi pati savu dienas un nakts dzīves silu. Agros rītos pilsētas restorānos pasniedz svaigus jūras produktus, kā arī citus Egejas apgabala labumus.
Naktsklubi ( daži kopā ar kabarē) un lieliskas diskotēkas darbojas līdz pat pēdējiem viesiem.

Skaistā Bodrum pussala piemērota visiem brīvdienu baudītājiem, piedāvājot patiesi relaksējošu atmosfēru. Skaisti ciemi, ar viesu mājām un maziem hoteļiem klusos līcīšos, atrodas visā pussalā. Tās dienvidu piekrastē, Bardakci, Gumbet , Bitez , Aktur, Ortakent , Yalisi, Karancir, Bagla un Akyarlar  atrodas lieliskas, smilšainas pludmales ( Bitez, Ortakent un Aktur pludmalēm ir piešķirts zilais karogs). Autotūristi un vēja dēļu cienītāji ir iemīļojuši Gumbet pludmali, savukārt Bitez pludmalē krāsainas buru laivas peld palīcis kopā ar jahtām. Krastā var izbaudīt klusas pastaigas pa pludmali caur apelsīnu koku un mandarīnu koku birzīm. Ortakent pludmale piedāvā vienus no garākajiem smilšu liedagiem, kas ir ideāla vieta tiem, kas meklē vientulību un atpūtu. Viena no skaistākajām Bodrum pludmalēm ir Karaincir , kas piemērota ūdens aktivitātēm, kā arī atpūtas vakariem kopā ar vietējiem iedzīvotājiem. Visbeidzot, Akyarlar pludmale ir slavena ar savām lieliskajām un tīrajām smilšu pludmalēm.

Turgutreis , Gumusluk un Yalikavak kopā ar izcilām pludmalēm atrodas pussalas rietumu daļā un ir ideālas vietas peldēšanai, sauļošanai un ūdens sportam. Gumusluk pludmalei ir piešķirts zilais karogs. Turgutreis nosaukta izcila turku admirāļa vārdā, kas dzimis tur. Senajā Myndos ( Gumusluk) ostā ir ļoti vienkārši iepazīties ar viesmīlīgajiem vietējiem iedzīvotājiem. Yalikavak kaļķotas mājas ar balkoniņiem stiepjas gar šaurajām ieliņām. Mazas kafejnīcas un vējdzirnavas papildina pilsētas ainavu.

Lai arī var apmeklēt pussalas ziemeļu krasta pilsētas Torba, Turkbuku , Golkoy un Gundogan ar auto, tomēr labāk ir noīrēt laivu ar apkalpi un apmeklēt klusos līčus ar citronkoku birzīm un mežiem klātajiem mežiem. Mazas vējdzirnavas joprojām tiek izmantotas šajā apvidū. Torba ir mūsdienīgs ciems ar atpūtnieku villām un lielisku piekrasti, ciems atrodas 8 kilometrus uz ziemeļiem no Bodrum. Golkoy un Turkbuku ir mazi, vienkārši zvejnieku ciematiņi ar daudziem krodziņiem gar jauko jūras līci.

Pusstundas brauciena attālumā ar laivu no Bodrum, atrodas Karaada grotas, kur siltie minerālu ūdeņi plūstot no klintīm, veido šo kompleksu.

Dziļie, caurredzamie Gokova līča ūdeņi Bodrum līča dienvidu piekrastē atspoguļo dažādas krāsu nianses, sākot no tumši zilas, beidzot ar tirkīzu, kamēr piekrastes ūdens ir zaļas nokrāsas. Vakaros šeit jūrā atspīd kalnu silueti, kas atrodas pret rietošo sauli. Bodrum pilsētā ir iespējams noīrēt laivu un doties izbaidīt šo līdzi pat uz divām dienām.
Gulluk līcis ( tāpat sauc arī ostu), atrodas Egejas jūras krastā Bodrum pussalas ziemeļos. Mitoloģijā sastopamais Delfīnu zēns esot dzimis mazliet tālāk uz ziemeļiem Kiyikislack ciemā. Gulluk līča dienvidos atrodas Varvil pilsēta ( senatnē zināma kā Bargilya), kura atrodas šaurā līcītī, ko apņem olīvkokiem klāti kalni. Iekšzemē no Gulluk līča atrodas Milas ( Mylasa )  , kas slavena ar saviem skaistajiem paklājiem. Audēji laipni atļauj apmeklētājiem nolūkoties savā darbā. Šeit atrodas daudzas senas turku mājas ar kokgriezumiem un režģītiem logiem, kas atspoguļo vietējo stilu. Gumuskesen pilsētas rietumu daļā atrodas kapenes, kas, iespējams, ir neliela daļa no slavenā Halicarnassus mauzoleja.

Senatnē būvētā Labranda, Zevam veltīta svētnīca, atrodas augstu kalnos. Šodien tūristi šo kalnu vietu iecienījuši arī tās elpu aizraujošās ainavas dēļ.

Marmaris , kas atrodas līcī un ko ieskauj priežu klāti kalni, ir viens no skaistākajiem piejūras parkiem, kas ideāli piemērots ūdenssportam un burāšanai. Tas kalpo par sākuma punktu „Voyage Blue” regatei gar Egejas jūras krastiem. Maijā, Marmaris Jahtu šovs sniedz iespēju iepazīties ar jahtu apkalpēm un kapteiņiem. Ar pilnu servisu jūs varat kuģot šeit un izbaidīt dienvidu Turcijas īpašo skaistumu. Atrodoties Marmaris, noteikti jānobauda tradicionālā turku virtuve piejūras restorānos, kā arī jānogaršo nacionālais alkoholiskais dzēriens – raki, kas veidots no anīsa liķiera ar ledu un ūdeni. Pēc tam var doties pastaigā pa gaišu un palmu ēnotu vietu, baudot pie vietējiem pārdevējiem nopirktu saldējumu, apmeklējot rosīgos bārus vai arī dejojot diskotēkās līdz pat rītam, noslēdzot lielisku dienu. Marmaris veikaliņos un tirgos var iegādāties daudz labu preču. Šeit nopērkamas labas ādas preces, zamšādas preces, kā arī vara izstrādājumi, rotaslietas un oniksa izstrādājumi. Turku paklāji, tekstilizstrādājumi un

Izšuvumi ir lieliski suvenīri. Tāpat šeit nopērkams arī priežu medus, ko sauc Anatolia – Rhodes – Egypt.
Senā Marmaris, Physkos, bija svarīgs posms tirdzniecības ceļā Anatolia – Rhodes – Egypt. 16. gadsimtā Maģiskais Suleyman šeit uzcēla pilsētu, kuras oriģinālās paliekas vēl ir saglabājušās. Peldēšanās mīļotājiem noteikti jāapmeklē Ataturk parks uz austrumiem no Marmaris, kur atrodas sekla pludmale, kas atrodas līcī un peldētājiem piedāvā drošus ūdeņus. Tīrā jūra ir pietiekami silta, lai peldēšanās sezona šeit ilgtu no agra maija līdz vēlam septembrim. Marmaris pilsētā tāpat atrodas arī izjāžu centri un tenisa korti. Šī ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kur ir iespēja izbaudīt vīraka koka aromātu. Vasaras sezonā katru nedēļu starp Marmaris un Venēciju kursē vilciens.

Netālu no Marmaris, Icmeler, miglaini kalni iestiepjas smilšainās pludmalēs. Zem zilajām debesīm skaidrā jūra piedāvā nodarboties ar visa veida ūdens sportu. Daudzi tūristi nespēj pretoties šīs vietas vilinājumam un paliek šeit ilgāk, nekā plānojuši. Turklāt viesnīcas šeit ir ļoti augstā līmenī. Braucot no kalniem lejup var nokļūt Turunc ciematā, kura ainavai raksturīgs zils ūdens dabīgā līcī. Pats ciems ir neliels un atrodas līcī, vairākums restorānu atrodas tieši pludmalē. Pāris bāru un restorānu, kas atrodas mazliet tālāk no pludmales, kopā ar lieliskiem zivju ēdieniem piedāvā arī skaistus dabas skatus.

Kumlubuk, turku paradīze, atrodas līča dienvidu daļā. Ziemeļos atrodas senā rodiešu pilsēta Amos . Bozburun pussalas galā atrodas Loryma, kur apskatāmas senās ostas paliekas, cietoksnis šeit sasniedzams tikai ar laivu. Pussalas piekrastei raksturīgi klusi līči un skaistas saliņas, kur miera meklētāji var rast patvērumu.

Sedir sala, kas atrodas Gokova līcī, senatnē saucās Cedrai. Tās vecpilsētas sienas, teātris un tempļi ir aplūkojami, braucot no Marmaris uz ziemeļiem uz Gelibolu līci, un tad šķērsojot to ar laivu. Šāds ceļojums piedāvā neaizmirstamus kalnu ainavas skatus. Līča galā atrodas Gokova ciems, kura mājas izvietotas Kiran kalna pakājē. Restorāni, kas būvēti virs ūdenskritumiem, kas plūst no kalniem, rada neaizmirstamas izjūtas ikvienam. Lielās priedes un vēsās vēja pūsmas Gokova parkā sniedz patvērumu no karstās saules.

Datca pussala rada dabisku robežu starp Egejas jūru un Gokova līci ziemeļos, un Vidusjūru un Hisaronu līci dienvidos. 75 kilometrus starp Marmaris un Datca, ceļš stiepjas caur kokiem un kalniem, piedāvājot neaizmirstamus dabasskatus. Auto ceļotājiem ir daudz kempingu kur apmesties, kamēr komfortu mīlošie var apmesties kāda no daudzajiem ērtajiem brīvdienu ciematiem. Aktur zilā karoga pludmale atrodas 25 kilometrus no Datca. Datca pilsētā kaļķotās mājas ar balkoniņiem lieliski papildina pilsētās ainavu. Piestātne atrodas dienvidu līcī, kamēr peldētāji var izvelēties ziemeļu līci. Apkārt piestātnei atrodas bāri, kafejnīcas un daudz veikaliņu, kas tūristiem neļauj garlaikoties ne mirkli. Daži veikali ir atvērti līdz pat vēlam vakaram. Izbaudot dzērienu pirms maltītes, kā arī pašu ēdienu var lieliski pavadīt laiku šajos restorānos. Protams, vietējās ēstuves piedāvā gan lieliskus jūras produktu ēdienus, gan tradicionālo turku virtuvi. Pēc maltītes noteikti jādodas pastaiga un jāapmeklē diskotēka, kurā var atpūsties līdz pat rītam. 10 kilometrus no Paca, starp Kormen ostu un Bodrum pilsētu kursē vilciens.

Dodoties prom no Datca pa ceļu vai ar laivu, var aplūkot neskartus līčus un zeltainas smilšu pludmales. Kargi ir viena no populārākajām starp tām. Pussalas beigās, 38 kilometrus no Datca, atrodas Knidos senā Carian pilsēta, ko Strabo aprakstīja kā „ pilsētu, kas būvēta skaistākajai dievietei Afroditei skaistākajā pussalā”. ( Datca senajā vēsturē to sauca par Knidos). Pilsēta bija slavens mākslas un kultūras centrs 4. gadsimtā pirms Kristus, tai bija 2 ostas – viena Egejas jūras, bet otra Vidusjūras krastā. Mīlas dievietei veltītais apaļais templis paceļas pār abām ostām, tā arkāžu ceļš ir būvēts no marmora, bet centrs – no lielām kolonām. Leģendārā Afrodites statuja, ko veidojis Praxiteles, bija viena no skaistākajām senās pasaules skulptūrām un reiz greznoja šo templi.

Koycegiz pilsēta atrodas tāda paša nosaukuma ezera ziemeļu pusē un to ar Vidusjūru savieno dabisks kanāls. Šī unikālā vide ir īsta dabas un savvaļas dzīves svētnīca. Ceļš, ko apēno aromātiskie vīraka koki, ved un iekšzemē esošo Dalyan ciematu. Kanālu labirintu viegli var izpētīt, braucot ar laivu. Restorāni, kas atrodas pie ūdensceļiem, piedāvā gardus svaigu zivju ēdienus. Augstu klintīs virs skaistās un senās Caunos pilsētas atrodas iespaidīgas kapa vietas, kas izcirstas klintī. Dalyan delta ar garu, zeltainu smilšu pludmali tās vidū, ir aizsargājams dabas reģions, kur patvērumu rod jūras bruņurupuči ( Carretta Carretta) un zilie krabji.

Ekincik, kas ir skaista jahtu piestāšanās vieta, piedāvā patiesi izbaudīt šī reģiona skaistumu. Pusstundas brauciena attālumā no Dalaman lidostas, atrodas Sarigerme ar brīnišķīgām smilšu pludmalēm, kas ir tipiska atpūtnieku pilsēta, ko apņem priežu meži. Dalaman upē notiek koku pludināšana, kas sevišķi aktīvi notiek no maija līdz oktobrim. Ceļš uz Fethiye ved augšup un lejup pa kalniem mežainā apgabalā, kur aplūkojami lieliski jūras skati un no ārpasaules nošķirta saliņa. Gocek līcis ar savu draudzīgo piestātni ir viena no labākajām burāšanas vietām Vidusjūrā. Tas ir salām bagāts un tā krastos atrodas daudzi nelieli līcīši, līdz ar to ainava šeit ir nepārspējama. Arymaxa, kas ir sena pilsēta līča dienvidu galā, drupas atrodas tieši pie zilajiem ūdeņiem. Pretī tai, uz Tersane salas, atrodas bizantiešu laika drupas, ieskaitot arī seno kuģu būvētavu.

Populārajā Fethiye kūrortā, 135 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Marmaris, atrodas līča galvenā piestātne. Pār nelielo ostu paceļas kalns, uz kura atrodas krustnešu cietokšņa drupas, ko uzbūvējuši Rhodes bruņinieki. Virs senās Termessos pilsētas atrodas vairāki Lycian klinšu kapi, kas veidoti seno ēku formā un ir izcirsti klintī. Visizcilākais no tiem ir Amyntas kaps, kas datējams ar 4. gadsimtu pirms Kristus.

Peldētāji pārpilda Calis pludmali, 4 kilometrus ārpus pilsētas, kā arī Sovalye salu, kas atrodas pretī ostai, kas pavasarī grimst puķu ziedos.

Ceļš uz Belcegiz līci ved cauri kalniem, kuros viesmīlīgas viesu mājas iekļaujas kopējā kalnu ainavā. Ocakkoy ir kalnu ciemats, kas noteikti ir jāapmeklē. Var apmesties vienā no jaukajām viesu mājām, pēc tam izbaudīt kalnu pastaigas. Hisaronu , arī kalnu ciemats, lepojas ar skaistiem un labiem hoteļiem.

4 kilometrus no Hisaronu atrodas Kayakoy – skaista vecu māju un baznīcu iedzīvotāju pamesta pilsēta. Šeit jāapskata līcis un skaistā Zilā lagūna ( Olu Deniz), kurā ir mierīgs, skaidrs ūdens, kas piemērots peldēšanai un ūdens sportam. Zilā lagūna ir viena no labākajām vietām pasaulē, lai nedarītu pilnīgi neko, izņemot zvilnēšanu saulē un dabas skatu baudīšanu. No Baba kalna ( 1969 metri) var nokāpt tieši lagūnā. Tiem, kas meklē labu apmešanās vietu, iesaka Belcegiz pludmali. Galvu reibinošas kalnu ainavas apņem pludmali un ēnaino Kidirak parku. Gemiler  ( Svētā Nikolasa) priežu ieskautas atrodas bizantiešu drupas. Kidirak pludmales dienvidos esošais Koturumsu līcis ir sasniedzams tikai ar laivu. Aiz pludmales atrodas mežs, ūdenskritumi un ieleja, kurā dzīvo simtiem dažādu tauriņu sugu. Augstu kalnos virs Fethiye strauja kalnu straume veido kalnu aizu, veidojot Saklikent ( Slēptā pilsēta), kas atrodas 44 kilometrus uz dienvidiem no Fethiye. Kā vēss patvērums karstās vasaras dienās, Saklikent ir iecienīta pikniku vieta ar vienkāršiem restorāniem, kas pasniedz arī lieliski pagatavotu, svaigu foreli. Yakakoy ( Tlos ) , 36 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Fethiye, atrodas Lycian reģiona senākā pilsēta, kas bija arī Lycian varoņa Bellerophon mājas. Apmeklētāji var apskatīt pils paliekas, agora, nekropoli, teātri, romiešu pirtis un lielisko skatu uz Esen ieleju. Divus kilometrus no ciematiem atrodas Tlos parks, kas ir ideāla piknika vieta. Pinara, 49 kilometrus no Fethiye, ir vēl viena sena kalnu pilsēta, kur tūristi var aplūkot teātra, agora, klinšu kapeņu un pirtu paliekas.

Apmēram 65 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Fethiye, netālu no Kink, atrodas Xantos pilsētas drupas. Tā bija svarīga Lycian galvaspilsētas un tā atrodas skaistas dabas ielokā. Letoon, kas atrodas netālu, agrāk bija nozīmīgs reliģiskais centrs, kur senatnē stāvēja trīs tempļi, kas veltīti Leto, Artemis un Apollo.

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nauru ir vienīgā valsts pasaulē, kurai nav oficiālas galvaspilsētas

Pasākumi

Satellites LV jaunie albumi pieejami digitālai lejupielādei

Pašmāju grupas “Satellites LV” abi nule kā klajā laistie studijas albumi “Bezvadu” un “Vadu” no šīs nedēļas digitālai lejupielādei pieejami mp3 servisā “Platforma.lv”....