Melnās jūras reģions

Tos, kas uzskata, ka Turcija ir tikai un vienīgi neauglīgas stepes, pārsteigs Turcijas zaļā un sulīgā Melnās jūras piekraste.

No Eiropas robežas ar Bulgāriju līdz Gruzijas robežai kalnus klāj biezi priežu meži, bet uz zemākām pakalnēm un ielejās zeļ sulīga augu valsts. Gar krasta līniju atrodas brīnišķīgas ļaužu nepārpildītas pludmales, kur var sauļoties, peldēties un vienkārši atpūsties. Pavasaros austrumu pakalnus klāj gleznainas savvaļas ziedu audzes. Zvejnieku un kalnu ciematos koka mājas ir saglabājušas tradicionālo arhitektūras stilu. Mitrais klimats un auglīgā augsne veiksmīgi ļauj audzēt dažādas kultūras, tai skaitā, tēju, tabaku, kukurūzu un riekstus. Šādai atšķirīgai ainavai nespēj pretoties neviens dabas draugs – gan ekskursants, gan kalnā kāpējs vai kanoe entuziasts, neatkarīgi no tā, vai dodaties ar kalnu velosipēdu vai safari džipu.
Neolīta laikmeta vietu arheoloģiskie izrakumi Ikiztepē Samsun provincē ir atklājuši pierādījumus, ka reģiona agrākie iedzīvotāji to apdzīvoja 7000. – 5000.gadā pirms mūsu ēras. Hittiti, frīģieši un pēc Homēra rakstītā arī Amazones kolonizēja krasta daļas. Aleksandrs Lielais savā pasaules iekarošanā pakļāva reģionu savā pakļautībā. Vēlāk tas tika iekļauts romiešu un pēc tam Bizantiešu impērijā. 15.gadsimtā lielākā teritorijas daļa nonāca otomaņu sultāna Mehmeta II kontrolē.

Melnā jūra ir viegli pieejama tūristiem un sniedz plašu viesnīcu un restorānu piedāvājumu dažādām cenu kategorijām.

MELNĀS JŪRAS RIETUMU KRASTS

Yildiz (Istranca) kalni sadala Kirklareli provinci divās daļās. Spēcīgo kalnaino ainavu izraibina senlaicīgas mājas un šis skats noved pie rāmām fantāzijām. Kirklareli pilsētā vecākā mošeja ir Hizirbey , kas celta 1383.gadā. 14.gadsimta Kirklar memoriāls ar iespaidīgām 18 kolonnām stāv uz Kirklar kalna, godinot skatu, kur 40 karavīri zaudēja savas dzīvības, kad otomaņi Murata I vadībā iekaroja šo teritoriju.

Vize (Byzia) bija nozīmīgs bizantiešu centrs, un tajā atrodas Kucuk Ayasofya baznīca un pils no bizantiešu perioda.

Ja ceļojat ziemeļos uz Bulgārijas pusi, uzkavējieties dažas stundas mierīgajā Derekoy pilsētā, pēdējajā piestātnē pirms robežas.

Vēl viena laba vieta, kur izbaudīt pludmales un lieliskus jūras velšu restorānus, ir Kirklareli Melnās jūras piekraste. Igneada, 98 km no Kirklareli, atrodas starp smilšainiem krastiem un Yildiz kalniem. Kiyikoy (Midye) ir vēl viena kūrorta pilsēta ar labām izmitināšanas vietām un krāšņiem viduslaiku mājokļiem. Pilsēta un tās sienas izcelsme ir no bizantiešu perioda. Vislabākā vieta, ko apmeklēt Midye, ir vēsturiskais Svētā Nikolasa akmens klosteris. Melnās jūras Eiropas krastā, tikai 35 km no Stambulas ir smilšainas pludmales, viesnīcas, moteļi un kempinga vietas Kilyos .

Pāri Bosfora šaurumam, 71 km no Stambulas Āzijas pusē atrodas Sile garas smilšainas pludmales, kuras pārrauga Genoese  pils drupas, kas piesaista daudzus apmeklētājus. Lieliski restorāni un nakts dzīve šo vietu ir padarījusi par populāru Stambulas iedzīvotāju nedēļas nogales izklaides vietu.

Polonezkoy (25 km no Stambulas) sākotnēji dibināja Polijas princis kā mājvietu Polijas trimdiniekiem. Tagad tā ir pārvērsta par atpūtas kūrortu ar viesu namiem un restorāniem, kas piedāvā svaigas vietējās produkcijas izlasi. Krasta iekšzemē pauguraini kalni un mierīgi meži šajā teritorijā ir lieliski zirgu jāšanai.

Agva  (50 km austrumos no Sile) atrodas gan upes , gan Melnās jūras krastos jaukā ainavā, kas ir ideāla kempinga brīvdienām. Kerpe , Kefken un Karasu ir trīs senlaicīgi zvejnieku ciemi austrumos no Agva. Burvīgi restorāni un dzidri ūdeņi rada nepārtrauktu apmeklētāju straumi.

Iekšzemē starp Ankaru un Stambulu atrodas Bolu(262 km no Stambulas un 192 km no Ankaras) – nozīmīgs provinces centrs ar iespaidīgu 14.gadsminta Ulu mošeju. Bolu arheoloģijas un etnogrāfijas muzejā atrodas senlietas no Hitītu, romiešu, bizantiešu, seļuku un otomaņu periodiem. Dienvidrietumos no Bolu atrodas populārs Abant ezera kūrorts, kas izvietojies kalnu apkārtnē 1500 m augstumā. Stambulas iedzīvotāji brīvdienās bieži izbēg no pilsētas uz šo ezeru pie svaiga gaisa. Akmens mājas var apskatīt Solaklar, Muslar un Alpagut ciemos, kas atrodas Seben apgabalā, 52 km no Bolu.

Kartalkaya ir viens no Turcijas galvenajiem slēpošanas kūrortiem, kas atrodas Koroglu kalnos. Vasarā varat piestāt piknikam pie Golcuk ezera . Elpu aizraujošais skaistais Yedi Goller (septiņu ezeru) nacionālais parks atrodas ziemeļos no Bolu. Netālu, Mengen pilsētā, kam ir lielisku ēdienu reputācija, tiek rīkots ikgadējais pavāru festivāls augustā, kas piedāvā tradicionālus turku ēdienus.

Vietas ap Konuralp (45 km rietumos no Bolu, 5 km ziemeļos no Duzce) senā Prusa ad Hypium turpina dot senlietas, kas izstādītas vietējā muzejā, no romiešu un bizantiešu periodiem. Noteikti būtu jāapskata romiešu teātris. Samandere ūdenskritums atrodas Ducze apgabala Kaynasli Samandere ciemā 25 km uz dienvidiem no D 100 lielceļa. Efteni ezerā 14 km dienvidrietumos no Duzce dzīvo daudzas putnu sugas, un neskartā vieta ir relaksējoša vieta putnu vērotājiem.

Alapli ir ideāla vieta ūdens sportam, īpaši burāšanai un sērfošanai. Garās smilšainās pludmales stiepjas uz austrumiem un rietumiem no pilsētas.

Eregli , kuras vēsturiskais nosaukums bija Herakleia Pontika, atrodas kalnā blakus bizantiešu pilij. Pavasarī vissaldāko Turcijā audzēto zemeņu aromāts piepilda gaisu, padarot ceļojumu par kārdinošu pieredzi. Eregli savu nosaukumu ir ieguvusi no pusdieva Herkulesa, kas 11.gadsimtā noķēra trīsgalvu suni Cerberu, elles vārtu sargu. Pēc Xenophon, Cerberus dzīvoja Cehennemagzi (ieeja ellē) alā, ārpus Eregli, netālu no Kavakderesi. Eregli bija Turcijas pirmā nopietnā raktuvju pilsēta.

Zonduldak, senos laikos saukta par Sandra vai Sandraka, ir akmeņogļu ieguves galvenais centrs un svarīga Melnās jūras osta. Šī reģiona seno vēsturi ietekmēja hitītu, frīģieši, asīrieši, persieši, maķedonieši, romieši un bizantieši. Vēlāk dažādas Turcijas kultūras atstāja savu ietekmi uz šo teritoriju. Gleznainais ceļš pilsētas austrumu pusē ved uz Kopuz un Uzunkum teritorijām, kur tējas dārzi un restorāni aicina tūristus pavadīt mierīgu pēcpusdienu. Plato, augstākais no kuriem ir Bacakli 1637 m, sniedz daudzas iespējas, lai izbaudītu dabu pa ekskursantu ceļu. Zonguldakā ir arī interesantas alas, tai skaitā Kizilelma, Sofular un Cokgol.

Karabuk atrodas 10km ziemeļaustrumos no Safranbolu  un ir visnozīmīgākais industriālais centrs Turcijā, ko pazīst par tās dzelzs un tērauda industriju. Netālu no Karabuk atrodas apburošais Camlik parks – perfekta vieta atpūtai un relaksācijai. Visa teritorija ir noklāta ar priežu mežiem un tur ir arī jauki tējas dārzi un restorāni, no kuriem izbaudīt dabu. No Sorgun klints var veikt lēcienus ar izpletni.

Arī iekšzemē un tālāk uz austrumiem atrodas apburošā Safranbolu. Speriet soli atpakaļ pagātnē jaukajā vecās pasaules stila pilsētā, lai redzētu dažas no brīnišķīgajām tradicionālajām mājām, kas ir unikālas Turcijā to lieliskā dizaina un konstrukcijas dēļ. Starp visinteresantākajām jāmin Kaymakamlar māja, Aygiroglu māja un Asmazlar Havuzlu Konak, kas tika restaurēta un tagad tajā darbojas viesnīca. Mektepciler māja arī ir jāredz, tāpat kā Haci Memisler māja. Pasa māja arī ir atjaunota un pārvērsta par jauku kafejnīcu un viesnīcu. Pils uz kalna piedāvā pilsētas ainavu. Apskatiet Cinci Inn un Hamam (17.gadsimta turku pirts), Izzet Mehmet Pasa mošeju un Bibliotēku (18.gadsimta), kā arī Koprulu mošeju (17.gadsimts). Redzēšanas vērta ir arī Dagdelen mošeja (18.gadsimts) un Kacak Lutfiye mošeja (19.gadsimts). UNESCO ir iekļāvis Safranbolu kā starptautisko kultūras teritoriju un kā vienu no vēstures mantojuma vietām.

Amasra ir viena no brīnišķīgākajām Melnās jūras piekrastes pilsētām, senos laiks saukta par Sesamos, kad tā tika dibināta sestajā gadsimtā pirms mūsu ēras. Tā atrodas uz pussalas, ko veido divi līči. Austrumu puse ir lieliska vieta peldēšanai. Uz akmeņainā zemesraga ceļas bizantiešu citadeles aizsargvalnis, kurā iekšā atrodas baznīca, tagad Fatih mošeja. Nekropole ir no romiešu perioda. Asmaras vēstures paliekas var apskatīt arheoloģijas muzejā. Dodoties austrumu virzienā gar piekrasti, nonāksiet Cakraz (15 km austrumos no Amasras) – tipiskā zvejnieku ciematā ar lieliskām pludmalēm, aicinošām apmešanās vietām un jaukiem restorāniem. Vijošajam ceļam starp Cakraz un Inebolu  ir stāvas nogāzes, kas sniedz iespaidīgu panorāmas skatu.

Kastamonu provinces centrs atrodas iekšzemē starp brīnišķīgiem mežiem, un tajā atrodami daži nozīmīgi monumenti: 12.gadsimta bizantiešu pils, 13.gadsimta Atabey mošeja un 14.gadsimta Ibni Neccar mošeja. Arheoloģijas un etnogrāfijas muzejā izstādīti vēstures priekšmeti, kas atrasti reģionā, arī Liva Pasa muižas muzejā tie ir atrodami. Netālu no pilsētas atrodas Evkaya – akmens kapenes no 6.gadsimta pirms mūsu ēras. Kasaba ciemā, 14.gadsimta Mahmut Bey mošeja saglabā dažus no jaukākajiem kokgriezumiem Turcijā.

63 km uz dienvidiem no Kastamonu atrodas Ilgaz nacionālais parks – burvīga, aizsargājama teritorija Ilgaz kalnos ar slēpošanas centru un labām uzturēšanās vietām.

Viena no Turcijas lielākajām alām ir Ilgarini ala, Pinarbasi reģionā.

MELNĀS JŪRAS AUSTRUMU PIEKRASTE.

Sinop (192 km uz ziemeļaustrumiem no Kastamonu) ir viena no visskaistākajām dabīgajām Melnās jūras piestātnēm, kur dati par pirmo civilizāciju ir no 4500.gada pirms mūsu ēras. Pilsētas citadele un templis ir veltīts dievam Serapis, kurš it kā bija dzimis Sinopā. Serapis bija cienīts gan starp romiešiem, gan Ēģiptē. Arheoloģijas muzeja kolekcijā ir dažas brīnišķīgas zelta ikonas un 18.gadsimta Alan Torunlar muižas muzejā izstādīti etnogrāfiski vēstures priekšmeti. No citiem nozīmīgiem monumentiem jāpiemin 13.gadsimta Alaeddin mošeju un Alaiye Medrese. Lieliski jūras ēdienu restorāni gar apburošo zvejnieku kuģu piestātni pasniedz garšīgus ēdienus, kamēr krāsainas laivas šūpojas ūdenī uz krāšņās ainavas fona. Piejūras viesnīcas nodrošina uzņemšanu visās cenu kategorijās. Kādus 35 km uz dienvidrietumiem, augstu kalnos atrodas Guzfindik un Bozarmit kalnu plato. 1350 m augstumā šīs zaļās ganības ar to vasaras iemītniekiem sniedz ieskatu tradicionālajā dzīves stilā.

Gerze ir izvietota uz pussalas 40 km austrumos no krasta un to iekļauj parki un pludmales. Pēc Akkum pludmales Jūs redzēsiet vienīgo Turcijas fjordu, Hamsaros. Tālāk pa piekrastes ceļu, 44 km uz austrumiem no Gerze , nonākat Yakakent, zvejnieku ciemā ar tīrām, smilšainām pludmalēm. Camgolu lielā mežā, kas sliecas līdz jūrai, ir kempinga vietas, viesu nami un restorāni.

Dodoties iekšzemē, ceļš aizved uz Bafru (30 km uz austrumiem no Yakakent) – pilsētu, kas slavena ar tās tabaku, kaviāru un karstajiem avotiem. Tās 13.gadsimta hamams un 15.gadsimta mošeju kompleksu ir vērts redzēt. Ikiztepe, 7 km ziemeļaustrumos no Bafras atrodas arheoloģiskā vieta ar 600 kapiem no agrīnā bronzas laikmeta (2300.-2100.g.p.m.ē.), kas atklāj daudz ko no Melnās jūras reģionālās vēstures. Šī vieta ir pierādījums nepārtrauktai apdzīvotībai no 4000. – 1700.gada pirms mūsu ēras. Vēsturiskos priekšmetus, tai skaitā greznumlietas, kas ir īpaši iespaidīgas, var apskatīt Samsun muzejā. Kizilrmak upes deltas teritorija arī tika apdzīvota jau no seniem laikiem. Paflagonia kapi ir no 700.gada pirms mūsu ēras. Bafra Kizilirmik deltas purvi nodrošina patvērumu vairāk nekā 300 putnu sugām, ar kopējo pārziemojošo putnu skaitu ap 100000!

Samsun (418 km ziemeļaustrumos no Ankaras un 168 km dienvidaustrumos no Sinop) ir moderna industriāla pilsēta, kas gadsimtiem ilgi kalpoja kā osta. Produkti no daudziem reģioniem tiek eksportēti no šīs pilsētas, kas katru gadu uzņem Samsun tirdzniecības un rūpniecības izstādi. Samsun atradās Turcijas neatkarības kara centrā 1919.gada 19.maijā, kad Ataturks ieradās šeit, lai organizētu Anatolijas aizsardzību. Ataturka muzejā atrodami daudzi objekti un dokumenti, kas saistīti ar karu. Jātnieka statuja, kas godina republikas dibinātāju, stāv prestižā vietā pilsētas parkā. 14.gadsimta Pazar mošeja un 19.gadsimta Buyuk mošeja atspoguļo divus dažādus turku arhitektūras stilus, ko ir interesanti salīdzināt.

Arheoloģijas muzejā, ne tikai ir izstādīti atradumi no Ikiztepe, bet arī vēsturiski priekšmeti no Dandartepe un Amisos, tā kā Samsun bija pazīstama senos laikos. Amisos tika izrakta 1955.gadā, un tajā tika atrasti dārgumi kvadrātveida kapā ar piecām no drupu iežu akmens izgrebtām istabām. Trijās istabās bija skeleti, divas bija tukšas. Māla trauki, stikls, metāls un marmora materiālās kultūras pieminekļi ir no 4.gadsimta pirms mūsu ēras. Zelta dārglietas bija no 100.gada pirms mūsu ēras. Starp citām vietām, kuras tika atraktas, ir Akalan, Tekkekoy un Kaledorugu. Ap 69 vietām vēl joprojām ir neatraktas.

Carsambā atrodas brīnišķīgā koka Gokceli mošeja, celta 1176.gadā bez nevienas metāla naglas izmantošanas.

Terme ir senā Themiskyna, ko 1200.gadā pirms mūsu ēras dibināja Amazones – sievietes kareives. Tajā ir jaukas pludmales un ezeri.

Apburošā mazā Unye osta (93 km no Samsun) ir viena no jaukākajām atpūtas pilsētām Melnās jūras austrumos, un pamatoti ir slavena ar tās lieliskajām pludmalēm un kempinga iespējām. Nepalaidiet garām neparasto 18.gadsimta rātsnamu. No Unye ir viegli nokļūt līdz brīnišķīgajai Camlik pludmalei.

Fatsa (22 km austrumos no Unye) cita kūrorta pilsēta pa ceļam uz Ordu, ar Bizantijas Jason baznīcas drupām, tagad muzeju, atrodas Camburnu zemesragā. Pēc leģendas argonauti šeit ieradās zelta aitādas meklējumu laikā. Zivju restorāni, kuros pasniedz jaukāko tēju reģionā izraibina 50 km garo krāšņo ceļu uz Ordu. Jūras gliemeži – reģiona specialitāte – ir īpaši labi Yalkoy.

Atgriežoties no Babilonijas kampaņas izdzīvojušie no „Ksenofona desmit tūkstoša” pameta Anatoliju no Ordu, bēgot uz rietumiem. Liecības par iedzīvotājiem Ordu nāk no 3000.gada pirms mūsu ēras. Mūsdienās Ordu ir brīnišķīga osta, kas izvietojusies ar mežu apauguša kalna pakājē. Pasaoglu Konak (muižā), tagad etnogrāfijas muzejā, var aplūkot, cik bagātīgi un ietekmīgi dzīvojusi 19.gadsimta ģimene. Riekstu produkcijas centri atrodas ap Ordu, un katru septembri pilsētā notiek Zelta rieksta festivāls. Noteikti pamēģiniet gardo šokolādes riekstu konfekti. Ir vērts apskatīt 18.gadsimta baznīcu divu kilometru attālumā no pilsētas un jauko Guzelyali pludmali. Cambasi plato sniedz brīnišķīgus kalnu skatus, un atrodas 58 km tālāk uz dienvidiem, 1250 km augstumā. Keyfalan plato, kas atrodas 2000 m augstumā, ir vēl viena populāra iedzīvotāju vasaras atpūtas vieta.

Giresun cietokšņa drupas paver skaistu Giresun panorāmu 52 km uz austrumiem no Ordu. Cietoksnis atrodas pussalā, sadalot pilsētu divās daļās. Runā, ka zem pils atrodas ala, kas veras uz jūru un kura tika izmantota kā baznīca un patvērums vairāk nekā 1500 cilvēkiem. No Giresun, senās Cerasos, romiešu ģenerālis Lucullus eksportēja pirmo ķiršus kokus Eiropā. 18.gadsimta baznīca (tagad muzejs) padara īso apmeklējumu noderīgu. Giresun sala ir vienīgā apdzīvotā sala Melnās jūras austrumos kādreiz esot piederējusi Amazonēm.

Starp Giresun un Trabzon atrodas senas piekrastes pilsētas Kesap, Tirebolu, Gorele, Vakfikebir un Akcaabat, kas iespraukušās starp mežainiem kalniem un Melnās jūras ūdeņiem. Piestājiet Gorele, lai nogaršotu gardu, zemūdenes formas gaļu, Vakfikebirā vislabāko sviestu un Akcaabatā nomēģiniet vislabākos kofte (gaļas rullīšus).

Trabzon, provinces galvaspilsētai 346 km uz austrumiem no Samsun, ir gara vēsture. Agrākie pierādījumi par civilizāciju ir no 7000.gada pirms mūsu ēras. 1200.gadā pirms mūsu ēras Trabzon karavīri piedalījās Trojas karā. Teritoriju kontrolējuši asīrieši, persieši, romieši, goti, otomaņi.

Kalnos virs Tabzon, no Boztepes parka paveras brīnišķīgs skats pār pilsētu un krasta līniju. Uz Boztepe kalna rietumu nogāzēm stāv Irene tornis, ko uzbūvēja imperatore Trabzonas Irēna 1340.gadā. Austrumos no pilsētas atrodas 19.gadsimta muiža, kas pazīstama kā Kastel, Surmene pilsētā. Netālu no Trabzonas, dienvidos no Akcaabat, jaukas Karadag, Hidirnebi un Erikbeli augstkalnu pļavas ir ideāla vieta ekskursijām un piknikiem. Ceļš uz iekšzemi no Trabzonas vijas caur krāšņām kalnu ainavām līdz sasniedz Zigana tuneli, garāko tuneli Turcijā. Netālā Hamsikoy ir šarmants kalnu ciemats, kas ir ieguvis nacionālu reputāciju, tās lieliskās kulinārijas dēļ.

Altindere  nacionālais parks Macka apgabalā grandiozā vietā atrodas 14.gadsimta Sumela (Jaunavas Marijas) klosteris, kas atrodas augstu uz klints virs 270 metru dziļas aizas.

Mūku kvartāla drupu ieskauta atrodas baznīca, kas no iekšpuses un ārpuses noklāta ar krāšņām freskām. Dienvidaustrumos no Trabzonas atrodas Uzungol ezers, jauks kalnu ezers, ko ieskauj kalni un pļavas, lieliska vieta kempingam, ekskursijām un makšķerēšanai. Gumushane (88 km austrumos no Trabzon) uz sena ceļa maršruta starp Trabzon un Iran reiz bija svarīga vieta. Vēl joprojām stāv elegantas celtnes.

Bayburt (77 km no Gumushane) atrodas abās Coruh upes krastos, vietā kas reiz bija zināma kā Zīda ceļš. Marko Polo un senais turku ceļotājs Evliya Celebi abi gāja cauri šai pilsētai. Bizantiešu pils drupas, kā arī mošejas, turku pirtis un fascinējoši veidoti kapu akmeņi ir interesanti apskates objekti. Pils ir pārdzīvojusi daudzas civilizācijas. Dažādos laikos to kontrolējuši romieši, bizantieši un arābi, pirms to ieņēma turki. Bayburt pils ir viena no vislabāk saglabājušām pilīm Anatolijā, un tā ir brīnišķīgs seļuku arhitektūras piemērs. Divi citi nozīmīgi monumenti Bayburtā ir Ulu mošeja (18.gadsimts) un Torņa pulkstenis pilsētas centrā. Ir vērts redzēt arī Sehit Osman un viņa māsas dvīņu mauzolejus, kas izvietoti kalna nogāzē, pie pilsētas dienvidu ieejas. Osman parkam un Coruh upei ir brīnišķīgs skats un tās ir jaukas vietas atpūtai.

Rize (75 km austrumos no Trabzon) ir uzcelta uz kalna nogāzes, kas noklāta ar tējas krūmiem, kas izskatās kā uzpūsti zaļi spilveni. Noteikti apskatiet tipisku Melnās jūras pilsētas 16.gadsimta Islam Pasa mošeju un Genoese pils paliekas. No Ziraat parka paveras krāšņa ainava pāri visai teritorijai. Vasaras tējas festivāla laikā šeit var nopirkt vislabāko Melnās jūras tēju. Mehmet Matraci muižā tagad ir Ataturka muzejs, kurā izstādītas viņa personīgās mantas, kā arī etnogrāfiski priekšmeti no šī reģiona.

Dodoties iekšzemē aiz Ardesen nogriežoties austrumu virzienā no Rize, nonāksiet brīnišķīgā mazpilsētā Camlihemsin. Netālu atrodas Firtina Vadisi (Negaisu ieleja), kas ir ideāla kanoe, un brīnišķīgā Zil pils (Kale-i Zir), kā arī vecs akmens tilts. Pēc pastaigas pa Ayder pļavām, varat atpūsties kādā no daudzajiem karstajiem avotiem. Tiem kam patīk kalnos kāpšana, šis ir vislabākais starta punkts, lai dotos Kackar kalnos. Šī smaragdzaļā distance ir viena no vislabākajām un visizaicinošākajām Turcijas kāpējiem.

Hopa ir atraktīva pilsēta, kas atrodas ar mežu apauguša kalna pakājē, un tā ir pēdējā vieta pirms Turcijas – Gruzijas robežas. Brīnišķīgais Karagol kalnu ezers ar dažādām priedēm, kā arī citu floru un faunu atrodas 27 km ziemeļaustrumos no Borcka pilsētas pa ceļam uz Artvin. Hatilla ielajas nacionālais parks ir apmēram 25 km garš un atrodas 10 km no Artvin, saplūstot Coruh upei un Hatiila straumei austrumos un Nathali kalnam (2923 m) rietumos. Kanjoni ar stāvām klintīm un vertikāli kritumi ir parka raksturiezīme. Gan Vidusjūras, gan Melnās jūras fauna dzīvo kopā parkā kopā ar briežiem, lāčiem, vilkiem, lapsām un ērgļiem. Speciālas mājas uz koka kājām ir mājvieta parka bitēm, kas dod slaveno vietējo medu.

Vijošs kalnu ceļš noved Jūs uz Artvinu, provinces galvaspilsētu. Artvina ir šarmanta pilsēta ar brīnišķīgām turku mājām, tipiskām šim reģionam. Teritorijas maigais klimats padara vasaras apmeklējumus burvīgi atsvaidzinošas, un katru jūniju tūristu bari, kā arī vietējie drūzmējas Kafkasor festivālā, kur vēršu cīņu skati izdaiļo svinības. Avantūriskākie var pamēģināt raftingu pa Coruh upi.

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Japānā ir tradīcija, ka suši, ko speciāli Tev pagatavojušas pavāra siltās rokas, ir jāēd ar rokām. Turklāt, tas ir kā uzslava un cieņa pavāram, it īpaši, ja suši Jūsu acu priekšā ir pagatavojis ēstuves saimnieks. Šī tradīcija saucas angliski „skinship” – kontakts caur ādu

Pasākumi

R’n’R minifestivāls „United By Rock”

10., un 11. jūlijā notiks pirmais R’n’R minifestivāls „United By Rock”.
Pāsakuma autore ir R’n’R sabiedrotā Evita Pula, un ar viņas gādību uz
skatuves kāps ne tikai pašmāju,...