Edgars Zveja Marrakešas tirgū satiek Latvijas stārķus

Edgars Zveja Marrakešas tirgū satiek Latvijas stārķus

Edgara Zvejas TV žurnālista un producenta karjera aizsākusies 90. gadu sākumā «Kanāla 4» eksperimentējošajās tiešraidēs. Savā TV žurnālista karjerā Edgaru varēja pamanīt ar raidījumiem "Garāža", "Virtuve", tagad viņš kopā ar Silvestru Sīli – cīņu biedru no "Kanāls 4" darbojas pasaulē – Krievijā, Bangkokā, Dubaijā, veidojot turienes pasūtītājiem filmas.

Šobrīd LTV7 veido raidījumus "Ceļojumā" un "Zveja.” Raidījumu cikls par makšķernieku piedzīvojumiem brīvdabā „Zveja,” pulcē labākos Latvijas makšķerniekus un dabas draugus.

Edgars ar Irlaiks.lv dalījās savos ceļojumu iespaidos.

-     Vai Jums patīk ceļot? Kā Jūs parasti izvēlaties vietu uz kurieni doties?

-     Tā kā esmu žurnālists un veidoju arī sižetus par dažādām valstīm, daudz ceļoju. Par ceļojumu galamērķi parasti izvēlos eksotiskākas valstis, maksimāli tālas, lai nokļūtu pavisam citā, mums tik neierastā vidē!

-     Vai labāk izvēlaties pasīvu vai aktīvu atpūtu?

-     Noteikti aktīvu, pasīvā stāvoklī, laikā un telpā – nespēju nodzīvot ne mirkli! Katrā valstī meklēju iespējas izzināt visu par vietu, kurā atrodos, izmantoju oficiālās ekskursijas un cenšos plusā pabūt kādā klusākā vietā, ārpus iecienītajām tūrisma vietā. Dažkārt nonāku kādā kriminālā zonā.

-     Kura valsts atstājusi vispaliekošākos iespaidus?

-     Tā ir Dienvidaustrumu Āzija – Taizeme. Gadu atpakaļ tur veidoju sešu stundu filmu un jāsecina, ka šī valsts man vislabāk patīk gan klimata ziņā, gan tur redzētā dabas skaistuma ziņā. Taizemes iedzīvotāji ir ļoti atvērti, draudzīgi! Man nespēlē nozīmi hoteļu serviss, taču valsts kopējais fons, jo pretēji taizemiešiem, piemēram, arābi Marokā ir aizvērtāki, uz mums, ziemeļniekiem, šķībi skatās, ir jūtama noskaņa, ka viņi smaida vienīgi aiz pienākuma! Visu laiko, ko pavadīju Taizemē biju eiforijā! Tuvākajā laikā došos uz Honkongu, veidot filmu par to, būs jāmēģina iepazīties un gūt pilnīgu iespaidu! Piemēram, Singapūra mani pārsteidza ar to, ka tur ir ļoti zemas elektronikas cenas! Taizemē vēl ir burvīgas, neatkārtojamas salas.

-     Vai pirms dodaties ceļojumā uz kādu vietu, pirms tam meklējat informāciju par to?

-     Jā, tā kā drīz došos uz Honkongu pavadīju krietnu laiku internetā, kas piedāvā visplašāko informāciju gan par likumiem un tikumiem konkrētajā, man interesējošajā vietā. Tāpat mēdzu painteresēties par kādu latvieti, kurš jau ir bijis vietā uz kuru grasos braukt, jo tā var labi visu uzzināt.

-     Vai pieļaujat domu, ka kādā valstī Jūs varētu apmesties arī uz dzīvi?

-     Esmu īsteni kosmopolītisks cilvēks, tāpēc uzskatu, ka varētu dzīvot jebkur! Taču es nejūtu vajadzību pārcelties kaut kur uz ilgāku laiku, man pietiek ar periodisku padzīvošanu kaut kur! Lai vēlētos pārcelties kādā vietā pavisam, man būtu jābūt materiālai ieinteresētībai to darot. Taču, Taizemē es ar lielāko prieku varētu pārcelties uz dzīvi un dzīvot tur laimīgs un ar smaidu uz lūpām!

BOTA_resize.jpg - 38.36 KB

-     Kas ir tās vietas, kas jūsuprāt būtu jāapskata jebkuram? Kam Jūs pats pievēršat vislielāko vērību?

-     Tas ir atkarīgs no katra ceļotāja interesēm, kādam patīk šopings, citam atkal patiks aplūkot kamieļus. Man tas ir vidējais aritmētiskais no tā visa! Piemēram, Dubaija, kuru uzskatu par lunaparku pieaugušajiem, interesanti aplūkot, ko par naftas miljoniem var uzbūvēt! Ja ir vēlme aplūkot eksotisku tuksnesi, iesaku dodies uz Maroku. Vislielākais pārsteigums man pašam bija Marakešas tirgū ieraudzītais skats – mūsu Latvijas stārķi, kuri sēdēja uz mūriem!

-     Vai ceļojot labāk izvēlaties gida pakalpojumus, vai labāk pats izvēlaties, kurp doties un ko aplūkot?

-     Izvēlos gan vienu, gan otru! Ja pašam negribas domāt un plānot var izvēlēties jau izdomātu un saplānotu ekskursiju dienu, lai gūtu iespaidus! Taču, tā kā man ir liela pieredze ceļojot, varu noīrēt automašīnu un doties pēc saviem ieskatiem, kur vien vēlos, šādā veidā var labāk izjust valsti!

-     Kā ar eksotisku ēdienu baudīšanu ceļojumu laikā?

-     Neko no buļļu acīm un citiem orgāniem neesmu baudījis! Piemēram, Taizemē nelieto kartupeļus un maizi kā to darām mēs, tur var nobaudīt rīsus dažādos pasniegšanas veidos, un nekas šādā ceļojumā nevar būt labāks! Populāras ir arī rīsu nūdeles ar olu un jūras veltēm, kopā ar sojas mērci, tas ir viegls ēdiens, kuru jebkur var iegādāties par pāris dolāriem un tas eiropeiskajam kuņģim nerada nekādas grūtības! Kočangas salā – pludmalē tiek klāti galdi, kur var nobaudīt dažādas jūras veltes, viņu gaumē – ragū veidā kopā ar dārzeņiem.

-     Vai par piemiņu no saviem ceļojumiem mēdzat pārvest kādus suvenīrus?

-     Vispār nē! Tā kā man ir aktīvs dzīvesveids, jo mazāk mantu, jo vieglāk! Varu ātri visu savākt un doties ceļā! Mans princips ir tāds, ka nevajag lieki apaugt ar nevajadzīgām mantā, priekš kam man lietas, kurām nav nekādas praktiskas nozīmes un no tām visu mūžu būs jāslauka putekļi?! Es labāk pārvedu, piemēram, kādu man noderīgu elektronikas preci par izdevīgu cenu. Taču atmiņas un fotogrāfijas ir daudz vērtīgākas!

-     Vai kāda valsts ir atstājusi vilšanās sajūtu?

-     Tā noteikti ir Ēģipte, tā, manuprāt, degradējas, iedzīvotāji ir tik uzmācīgi, cenšas visiem izkāst tikai pēc iespējas vairāk naudas, arī cenas neadekvāti augstas! Gandrīz visur valda nekārtība un netīrība! Dotos uz turieni vienīgi, ja man būtu konkrētas filmas pasūtījums.

-     Kuras ir tās valstis, uz kurām Jūs labprāt dotos tuvākajā nākotnē?

-     Mani interesē Amerika, Krievija, lai gan tur esmu bijis, ir ko redzēt! Saista Losandželosa, Holivuda. Es vēlētos aplūkot Teksasas kovboju dzīvi, kā veči smēķē cigārus, lamājas un spļaudās! Pretēji tendencei doties uz siltajām zemēm, skatoties uz Skandināvijas valstīm ar nepatiku, es vēlētos doties tieši turp, uz Norvēģiju, Islandi – tās ir jaukas valstis, vēlos apskatīt fjordus un geizerus!

-     Kas Jums jebkura ceļojuma laikā ir trīs visnepieciešamākās lietas?

-     Nauda, kredītkarte un veselība!

-     Ceļojot pa ārvalstīm mēs aizmirstam mūsu pašu Latviju, vai Jūs ceļojat pa Latviju?

-     Šī gada laikā daudz ceļoju tepat, pa Latviju, uzņēmām daudz filmu. Pavadīju laiku Latvijā, ar domu, ka mazliet apnikuši ceļojumi pa ārvalstīm, šim nolūkam iegādājos jaunu telti un citus tūrisma rīkus. Jāsecina, ka Latgale ir neatkārtojami skaista, vienīgi ezeri tukši no zivīm! Cilvēki vēl jo projām tur dzen kandžu, var nobaudīt svaigu govs pienu! Man patīk Kuldīga, Ventas rumba. Labprāt dodos turp atpūsties, zvejot vimbas un sauļoties. Katrs var atrast Latvijā savu vietu, kas liksies visskaistākā un īpašākā!

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Par "mūsu" stārķiem tos varētu saukt vien nosacīti. Stārķi tik pat labi var būt kā "mūsu", tā arī Marokas vai kādai citai Āfrikas valstij piedēvēti. Kā zināms, tad tie ir putni, kas vienu gada daļu pavada ziemeļos (LV, piemēram), bet otru - dienvidos (Āfrikā). Arī man ir izdevies tos redzēt Marokā, šķiet, tieši Marakešā. Bet par slaveno Marakešas tirgu ... Hmm, tas patiešām ir kas iespaidīgs - tur ne tikai tirgojas, bet arī žonglē, dancina čūskas, dejo līdz vēlai tumsai. Starp citu, vēlams turp doties ar kārtīgu riekšavu sīknaudas, jo iedodot lielāku naudas summu (ja citas naudas zīmes ķešā vienkārši nav) ne vienmēr ir garantija, ka saņemsi atlikumu. Tirgotājs uz Taviem iebildumiem tik pasmaidīs un uzskatīs, ka darījums ir nokārtots. Tāda, lūk, ir pieredze.
17.10.2008. plkst. 12:23
zinu , galvenais tomēr ceļojumā laba veselība !,
12.11.2007. plkst. 20:34
Uz Marrakešu vēl neesmu ticis - par stārķiem neko nepateikšu ;
12.11.2007. plkst. 12:23
Man pagaidām Marrakešas tirgū vēl stārķi nav gadījušies .
11.11.2007. plkst. 09:31
loti interesanta intervija, gribeetos vairaak taadu. pasham rodas veelme kaut kur doties un kaut ko redzeet :)
08.11.2007. plkst. 16:00

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Okeāni aizņem aptuveni 70% Zemes virsmas. Ūdens pasaules okeānos sastāda 97% no visiem Zemes ūdens resursiem

Pasākumi

Melo-M publisko jaunu dziesmu no gaidāmā albuma

Platforma.lv mājas lapā čellu trio “Melo-M” atklājuši trešo dziesmu - “Hava nagila” - no septembrī gaidāmā albuma “Around The World”.
...