Miks Dukurs par ceļošanu un kuriozu uz Baltkrievijas robežas

Miks Dukurs par ceļošanu un kuriozu uz Baltkrievijas robežas

Pavisam nesen kopā ar Arni Medni un viņa kori Miks startējis muzikālajā šovā “Koru Kari”. Piedalījies arī vienā no Latvijas TV projektiem "Hello Jūrmala" un abas šīs nodarbes kopā devušas lielu pieredzi un zināšanas par plašo mūzikas industriju!

Šogad Miks piedalījās arī Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas nacionālās atlases pusfinālā, kur dziedāja sava tēva Edija Dukura komponēto dziesmu „Aizejot”, kuras tekstu latviešu valodā sarakstījis pats dziesmas izpildītājs. Bet intervijā Miks šoreiz stāsta par ceļošanu!

-     Vai Tev patīk ceļot un, vai bieži iznāk to darīt?

-     Tā nu ir sanācis, ka ceļot man nācies diezgan bieži jau no bērnības. Tas tādēļ, ka jau no 12 gadu vecuma, mammai pie rokas, braukāju apkārt pa dažādiem Starptautiskiem dziedāšanas konkursiem. Jāatzīstas, ka tajā laikā ceļošana man likās nedaudz nogurdinošs pasākums un vel neaptvēru arhitektūras un citu valstu gaisotnes burvību! Taču tagad, kad esmu sasniedzis 20 gadu vecumu un pabijis ļoti daudzās Eiropas un pāris bijušās Padomju Savienības valstīs, varu teikt, ka labprāt atgrieztos atpakaļ laikā un apskatītu to, kas mazam esot šķita ne tik nozīmīgs, piemēram – Romu!

-     Kas ir tas, kas Tavus ceļojumus padara īpašus un kapēc patīk ceļot?

-     Bieži vien tā ir kompānija ar ko kopā dodies ceļojumā, taču ir vietas, kur tai nav tik liela nozīme, jo pati vieta runā par sevi! Parasti dodos ceļojumā, lai izbaudītu ko tādu ko šeit uz vietas nevar iegūt! Nenoliegšu, ka esmu eksotikas cienītājs un mani visvairāk spēj iespaidot tieši atmosfēra, kas ir kādā no vietām kurp dodos. Varētu teikt, ka tieši tādēļ arī patīk ceļot, jo tieši ceļojot varu gūt jaunus iespaidus, jaunas sajūtas un bieži pat iedvesmu kādai jaunai dziesmai!

-     Vai ceļojumiem arī kā īpaši gatavojies, vai tomēr labāk patīk daudzmaz spontāni lēmumi?

-     Īpaši es kravāju tikai savu ceļojuma koferi! Man ir svarīgi, ka nokļūstot galapunktā atverot čemodānu varu ieraudzīt tajā visu, kas man tiešām ir nepieciešams. Taču patīk ceļot kompakti, tādēļ neko lieku nekad līdzi neņemu! Bet lēmumu par došanos ceļojumā vienmēr cenšos pieņemt spontāni, jo tā nu ir sagadījies, ka tieši tie neplānotie ceļojumi ir vislabākie!!!

-     Kas, Tavuprāt, ir labākā kompānija ceļošanai? Vai varbūt labāk ceļot vienatnē?

-     Katrai komplektācijai ir savi plusi un mīnusi. Viss atkarīgs no tā kādu efektu vēlies iegūt. Ja ir vēlēšanās ceļot brīvi un bez ierobežojumiem, tad, protams, labāk ir ceļot vienam! Taču, ja man jāceļo ar kādu kopā, tad tā viennozīmīgi būs mana ģimene vai ļoti, nu ļoti tuvi draugi vai draudzene. Manuprāt, dodoties kaut kur tālu prom, ar kādu kopā un vel uz ilgu laiku, ir svarīgi pazīt (vārda tiešākajā nozīmē) savus ceļabiedrus. Lai nebūtu nekādu pārsteigumu!

-     Kas ir galvenais Tavos ceļojumos? Piemēram, vietu apskate, kultūras iegaumēšana vai vēl kas citādāķs?

-     Man svarīgi ir atpūsties! Neapgrūtināt sevi ar domām, ka obligāti jāapskata kāda noteikta vieta vai ēka. Tādēļ vislabāk ir sadalīt ceļojuma laiku divās daļās:

A. Laiks ko pavadi vienkārši nedomājot par ikdienišķām lietām un baudi ceļojuma burvību.

B. Vēlams pirmās vai pēdējās ceļojuma dienas, kurās apskati pāris ievērojamas vietas, kas sastopamas tur, kur atrodies! Jo no katra ceļojuma jāpaņem pēc iespējas vairāk, visu ko tas spēj dot!!!

-     Vai ir kas tāds, ko esi iemācījies kādā valstī un tagad pielieto to praksē?

-     Uzskatu, ka no katra ceļojuma var ko mācīties! Tieši tādēļ arī ceļoju, lai apskatītu kā dzīvo citur. No itāļiem esmu iemācījies saglabāt mieru jebkurā situācijā. Manuprāt, nav mierīgāku cilvēku par viņiem un tiešām apbrīnoju kā cilvēks spēj iekārtot savu dzīvi tā, ka ne par ko nav jāuztraucas un viss norit mierīgi, bez stresa un tai pat laikā – viss notiek! Tā ir tāda lieta ko mēģinu ieviest arī savā ikdienā.

-     Teici, ka neapgrūtini sevi ar domām, ka jāapskata kādas konkrētas vietas, bet saki – ja būtu jāizvēlas, Tu sevi pieskaitītu pie tiem, kas ir, tā saucamie, aktīvie ceļotāji, kuri tomēr grib aplūkot pēc iespējas vairāk, vai pie tiem ceļotājiem – atpūtnieks? Kā vislabāk patīk?

-     Varētu teikt, ka esmu nedaudz no abiem minētajiem tipiem. Ja kaut kur dodos, tad vienmēr mēģinu no tā brauciena izspiest maksimumu! Redzēt pēc iespējas vairāk un tāpat arī izbaudīt cik vien ir iespējams. Taču man svarīgs ir emocionālais guvums, tādēļ nekad nepadarīšu savu ceļojumu pārāk sasteigtu tikai tādēļ, lai aplūkotu pēc iespējas vairāk objektu. Tātad izdarot secinājumus varu teikt, ka esmu vairāk atpūtnieks! Man patīk baudīt mirkli!

-     Vai Tu mēdz pirkt arī suvenīrus? Varbūt ir kas īpašs, ko vienmēr centies iegādāties un varbūt kaut kas, ko esi atvedis, kaut kādu iemeslu dēļ, ir īpaši mīļš?

-     Tā ir tā lieta, kas parasti notiek spontāni. Nepērku suvenīrus tikai tādēļ, lai tas stāvētu mājās plauktā un vēstītu tikai par to, ka esmu bijis tam raksturīgajā vietā. Nē, ja iegādājos kādu suvenīru, tad tas viss biežāk ir kas simbolisks un atgādina par kādu notikumu. Piemēram, fotogrāfijas, tās vienmēr būs patīkami šķirstīt!

-     Kas ir pēdējā valsts ko apmeklēji un kādi iespaidi par to?

-     Pēdējā vieta, kur atpūtos bija Kanāriju salas un tā tiešām ir vieta, kur vēlētos atgriezties!

-     Ko Tu noteikti ieteiktu apmeklēt cilvēkiem šajā valstī?

-     Spilgti palicis atmiņā “Loroparks” un ja ir vēlme apskatīt dzīvniekus krātiņos, tad nav labākas vietas par šo. Mani gan vairāk fascinēja delfīnu un orku šovs! Pastaigāties pa sastingušo vulkāna krāteri un apskatīt “Dieva pirkstu” arī ir tiešām laba atrakcija. Es noteikti varu rekomendēt pēc iespējas vairāk peldes okeānā un izstaigāt pilsētu gar tā krastu! Dievinu turienes atmosfēru!

-     Vai Tev ir arī sava sapņu zeme?

-     Runā, ka cilvēks ir tāda dzīvības forma, kurai nekad un nekur nebūs līdz galam labi! Lai kurš to arī būtu teicis, atliek vienīgi piekrist! Tieši tādēļ jau ceļojam un vēlamies apskatīt pēc iespējas vairāk vietu un izjust vairākas kultūras uz savas ādas. Varētu droši apgalvot, ka tāda vieta nav un ja arī ir, tad tā ir nekas cits kā zemeslode ar visu savu dažādību!

-     Kas ir tā vieta kur Tu gribētu doties?

-     Uz vietu, kur neviena dzīva būtne vel nav spērusi kāju. Vietai pat nav jābūt pašai pilnībai, bet apziņa vien, ka tur vēl neviens nav bijis to padara īpašu. Manuprāt, tieši tādēļ cilvēki dodas uz Marsu, gribētos uzzināt kā tas ir!

-     Vai Tu parasti mēdz nogaršot arī cittautiešu nacionālās virtuves brīnumus? Ja jā, varbūt ir kas īpašs palicis atmiņā?

-     Itālijas pilsētiņā Vieste man radās izdevība nogaršot mazos astoņkājus eļļā un es to izmantoju! Jāteic, ka nebija nemaz tik slikti un esot tur es viņus ēdu ne vienu reizi vien! Mājās braucot vietējā tirgū pat nopirkām burciņu ko paņemt līdzi. Aizbraucu mājās, atvēru burku, bet pat smaka un kur nu vel garša manī nerosināja apetīti, taču esot tur viņi man garšoja. Tas varētu liecināt vienīgi par to, ka katras konkrētās valsts delikatesei ir sava vieta, kur tā vislabāk garšo – vieta, kur tā radusies. Laikam jau, ka nevajag baidīties esot kādā citā valstī nobaudīt ko sniedz tās virtuve! Tikai iepriekš jānovērtē vieta un apstākļi, kur to dari, protams.

-     Varbūt ir kāda valsts, uz kuru kaut kādu iemeslu dēļ negribās doties nemaz?

-     Tās noteikti ir visas karojošās valstis, jo es nepavisam neatzīstu vardarbību.

-     Kas ir pats trakākais piedzīvojums ārzemēs? Varbūt ir bijis kas īpaši neaizmirstams?

-     Neaizmirstams ir mans un manas ģimenes Venēcijas apmeklējums. Ja parasti pieņemts, ka uz turieni vajadzētu doties saulainā laikā, ar laiviņu izbraukāt kanālus un apskatīt pilsētas valdzinošo arhitektūru, tad mēs to darījām pavisam savādāk! Kā ar spaiņiem lija lietus un laika apstākļus nepavisam nevarēja dēvēt par jaukiem. Taču tas mūs neapturēja! Mamma ar māsu uzvilka peldkostīmus, mēs ar tēvu peld šortus, visiem kājās sērfošanas čības un uz vietas iegādājāmies zilus lietus mēteļus! Līdz potītēm ūdens, bet visi laimīgi. Un tieši apstākļu dēļ ceļojums vēl vairāk palicis atmiņā!

-     Ja Tev būtu iespēja apceļot pasauli – kā Tu iztēlojies šo ceļojumu?

-     Vēlreiz izlasītu grāmatu “80 dienās apkārt zemeslodei” un mierīgs kā Filias Fogs dotos ceļā!

-     Kas, Tavuprāt, ir vislabākais transports celošanai?

-     Katram no transportlīdzekļiem ir savi plusi un savi mīnusi. Ja vēlme ir vienkārši nokļūt no punkta A līdz punktam B, tad viennozīmīgi ātrāk un ērtāk būs doties ar lidmašīnu, protams, ja ir tādā iespēja. Bet, ja ir vēlēšanās pavadīt labu laiku kopā ar draugiem un doties ceļā bez ierobežojumiem un konkrēta galamērķa, tad labāk aizlienēt no vecākiem mini busu un doties ceļā! Pats gan šādu ceļojuma veidu neesmu izmēģinājis, bet ņemot vērā pašreizējos apstākļus, nekas cits neatliks kā šovasar tieši šādā veidā doties nelielā izbraucienā pa Eiropu, jo ceļot vajag!

-     Vai esi izmēģinājis arī aktīvo atpūtu svešās zemēs? Piemēram, sērfojis, kāpis kalnos, niris okeānā vai tamlīdzīgas lietas?

-     Ēģiptē labi iededzis vietējais iedzīvotājs stāvot uz sērfinga dēļa, bezvējā, ūdenskrātuvē bez viļņiem mani aicināja apgūt šo nodarbi – es atteicu! Taču reizi gadā uz Austrijas Gašteinām pasnovot gan neatsakos aizbraukt.

-     Varbūt kāda ceļojuma laikā ir gadījies kāds kuriozs, kas spilgti palicis atmiņā?

-     Pagājušajā vasarā devos uz dziedāšanas konkursu “Slavjanskij Bazar”, tepat netālu esošajā Baltkrievijā. Atpakaļ ceļā uz baltkrievu robežas sanāca neliels pārpratums! Viņiem tur ir tādi rentgena aparāti, kuriem jālaiž cauri bagāža, tai skaitā mani koncerta tērpi. Uz pakaramā bija pakārta arī josta ar sprādzi, kas līdzinās cilvēka plaukstas skeletam ar gredzenu pirkstā. Tātad, palaižu savas mantas un gaidu, kad beigsies šis process. Tad pamanu, ka muitas darbinieks, kas sēž pie ekrāna un vēro vai bagāžā nav nekas nelegāls visu aptur un pieaicina sev klāt pārējos kolēģus. Mirkli vērojot ekrānu nolemj uzaicināt uz diskusiju arī mani. Pieeju pie ekrāna un man jautā: “Što eto takojo, vi belarusov vizotji?”.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Aizdevuma piedāvājums
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no EUR 10 000 līdz EUR 100 000 000,00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: justinemr9@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu: justinemr9@gmail.com
15.11.2017. plkst. 09:40
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 18:49
Daniel
Laba diena,   Mums ir likumīga, cienījama valdība reģistrēta naudas aizdevējs. Mēs esam uzņēmums, kas piedāvā finansiālu palīdzību. Mēs aizdod līdzekļus, lai cilvēki, kam vajadzīga finansiālu palīdzību, kas ir slikta kredīta ierakstu vai ir nepieciešama nauda, ​​lai samaksātu rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs piedāvājam uzticamu saņēmēja palīdzību, es būšu priecīgs piedāvāt Jums aizdevumu 2%, lai nevilcinieties pieteikties aizdevumam, jo ​​mēs nodrošinām Jūs ar labāko no mūsu pakalpojumu. Sniegtajiem pakalpojumiem ietver * refinansēt * Mājas uzlabošana* Investīciju kredīts * Auto Kredīti * Parāda Consolidation * Line of Credit * Otrais Hipotēku * Business Kredīti * Personal Aizdevumi * Starptautiskie aizdevumi.   Aizņēmēji INFORMĀCIJA:   Pilnais vārds: Dzimums: Ģimenes stāvoklis: Adrese: ZIP / Pilsēta: Valsts: Dzimšanas datums : finansējums: Nepieciešamā summa: Aizdevuma ilgums: Alga / gada ienākumi: Nodarbošanās: Aizdevuma mērķis: Tālrunis: Fakss:   Moto: Mēs nodrošinām mūsu klientus ar drošu kredītu un garantiju programmu saņems. Ar laba vēlējumiem. Daniel mr / MD / Kontakti e-pasts: Danielwallsloancompany@gmail.com
27.01.2017. plkst. 12:32
Viens no labākaijiem jaunajiem singeriem LV
22.05.2009. plkst. 16:26
lai jau viņam veicas arī turpmāk;
28.03.2009. plkst. 07:23

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Antarktīdas ledus slānis satur 90% no pasaules saldūdens. Ledus slānis vietām ir līdz 2000 m dziļš un klāj gandrīz visu kontinentu

Pasākumi

“Nothing Special” piedāvā savu pirmo videoklipu!

Latvijas pingvīnu grupa “Nothing Special” nupat pabeigusi darbu pie sava pirmā videoklipa, kas tapis dziesmai “Taupi” ar Raiņa vārdiem. Klipā kopā ar grupas dalībniekiem redzams gan...