Kā Valdis Škutāns un Laura Kosīte izrādīja cieņu Kazahstānas amatpersonām

Kā Valdis Škutāns un Laura Kosīte izrādīja cieņu Kazahstānas amatpersonām

Pasaules un Eiropas kausu finālisti standartdejās, kā arī Latvijas čempioni standartdejās, Deju studijas "7" dejotāji – Laura Kosīte un Valdis Škutāns portālam irlaiks.lv atklāj savus ceļojumu iespaidus ārpus saspringtajā sacensībām...

-     Vai Jums abiem patīk ceļot un kā Jūs parasti izvēlaties vietas, uz kurām doties?

-     Laura: Man ļoti patīk ceļot, taču vietas, kur parasti dodamies ir saistītas ar dalību sacensībās, tāpēc atpūsties sanāk tikai pēc tām. Gribētos kādreiz kaut kur aizbraukt tāpat vien, jo tas sanāk ļoti reti!

-     Valdis: Jā, man ļoti patīk ceļot, it īpaši uz jaunām valstīm, vietām, kurās es vēl neesmu pabijis iepriekš. Man mājās, istabā, goda vietā stāv pasaules karte, kad atgriežos no kādas jaunas valsts iezīmēju to ar adatiņu attiecīgās valsts, reģiona vietā. Secinājums uz šodienu – es vēl neesmu bijis tik daudz interesantās vietās!  Ceļošana vairumā gadījumu tiek apvienota ar profesionālo nodarbi. Neatminos pat gadījumu, kad pēdējo reizi būtu, kur lidojis, kas nebūtu saistīts ar deju aktivitātēm. Mūsu ceļojumu plānu parasti iezīmē starptautiskie deju turnīri, kuri katru gadu mēdz norisinās dažādās pasaules malās.

-     Vai piedaloties dažādās sacensībās, atliek laika aplūkot pašu valsti, kur tās norisinās?

-      Valdis: Labs jautājums! Nereti gadās tā, ka vienīgais, ko atceros no kādas valsts ir lidosta, viesnīca un sacensību halle, labākajā gadījumā vēl kāds restorāns. Parasti sacensības ir nedēļas nogalē, ja sacensības ir sestdienā, tad mēs lidojam uz tām piektdien (pēcpusdienā), sestdiena ir sacensību diena (visa diena paiet deju mačos – hallē) un svētdien lidojam atpakaļ. Reizēm Eiropas braucienos mēs izvēlamies palikt kādu dienu pēc sacensībām, gadījumā, ja šajā valstī, pilsētā iepriekš nav būts, lai aplūkotu pilsētu un gūtu jaunus iespaidus, kā arī nedaudz atpūstos. Tālajos (aiz okeāna braucienos) mēs parasti uzkavējamies nedaudz ilgāk 3-7 dienas. Es esmu, tas, kurš mūsu pārī „menedžē” braucienus un prioritāte parasti tiek braucieniem, kuros ir jāpavada maksimāli īsāks laiks lidostās gaidot savienojuma reisus.

-     Vai Jūs zināt cik valstīs kopumā esat bijis?

-     Valdis: Es nekad neesmu skaitījis, bet domāju, ka man vieglāk būtu uzskaitīt tās valstis (Eiropā), kurās vēl nav pabūts!  Ārpus Eiropas varētu būt kādas : 7-8.

-     Vai labāk izvēlaties pasīvu vai aktīvu atpūtu

-     Laura: Tas ir atkarīgs no gadalaika. Ziemā nodarbojos ar slalomu, vasarā labāk patīk pasauļoties pie jūras, taču arī ietverot aktīvas aktivitātes – peldēšanos. Man patīk kāpt arī kalnos.

-     Par, kuru valsti, kurā esat bijuši Jums ir palikuši visspilgtākie iespaidi? Kāpēc?

-     Laura: Tā ir Austrālija, jo tomēr tā ir vistālākā valsts, kurā esmu bijusi! Tā ir daudz savādāka gan laika starpības ziņā, gan klimata atšķirībā no Latvijas. Tur ir fantastiski dabasskati, okeāna burvība, ķenguri...

-     Valdis: Liekas, ka arī es esmu iemīlējis Austrāliju. No šīs valsts man ir palikušas visspilgtākās atmiņas, pat neskatoties uz to, ka tas bija kādus 3 gadus atpakaļ. Neskartā daba, daudzveidīgās ainavas un, protams, ķenguri un koalas eikaliptu kokos. Tās ir pirmās asociācijas, kuras man nāk prātā runājot par šo valsti!

-     Vai Jums ir kāda valsts, kurā Jūs vēlētos apmesties arī uz dzīvi?

-     Laura: Tā varētu būt Itālija, kas mani piesaista kultūras un valodas ziņā, es varētu dzīvot kādā Itālijas mazā pilsētiņā.

-     Valdis: Savukārt es uzskatu, ka dzīvei Latvijā nav itin nekādas vainas, es mīlu šo zemi un uzskatu, ka dzīvoju īstajā vietā. Kur es gribētu sev īpašumu, uz kuru varētu braukt atpūsties? Varbūt tajā pašā Austrālijā, Melburnas vai Sidnejas rajonā vai arī pilnīgi pretēji Francijas/Šveices Alpu kalnos.

-     Kas ir tās vietas, kuras Jūs parasti apmeklējat – vai vairāk aplūkojat dabas skaistumu vai kultūras pieminekļus?

-     Laura: Man patīk dabasskati – kalni, klintis, lietus meži, viss tas, kas ir unikāls tai zemei, kuru apceļoju!

-     Valdis: No arhitektūras viedokļa manas favorītes ir : Vīne, Barselona. Pilnīgs pretstats ir Singapūra, Honkonga.

-     Kuras ir tās vietas, kuras noteikti ieteiktu apākstīties jebkuram?

-     Laura: Austrālijā mēs ieteiktu apskatīt Divpadsmit apustuļus – atdalījušās klintis,(Atrodas pie krāšņās Great Ocean Road šosejas Viktorijas štatā “12 Apustuļi” stāv kā sargi pie varenā stāv krasta mežonīgā okeāna malā. Mūsdienās saglabājušies 8 no 12 kādreiz jūras izveidotajiem klinšu ragiem.: irlaiks.lv), Malaizijā – lietus mežus, kas ir tik neierasti Eiropai, dziļi džungļi, Ķīnā, Šanhajā – vecās celtnes, skaitos augu parkus, tējnīcas.

-     Vai ceļojot Jūs dodaties pa tūristu takām, vai uzskatāt, ka labāk ir pašiem izdomāt maršrutu, vietas, kuras aplūkot?

-     Valdis: Mēs ar Lauru vienmēr dodam priekšroku doties apskates braucienos ar īrētu mašīnu, parasti mēs iepriekš noskaidrojam, vietas, kurās vajadzētu pabūt, tad izveidojam tādu kā savu maršrutu, kurā iekļaujam šos objektus. Mums abiem ļoti nepatīk pārgājieni tūristu grupās ar gidu. Mēs izvēlamies neatkarību! 

-     Un kādus Latvijai netipiskus ēdienus un dzērienus esat baudījuši savu ceļojumu laikā?

-     Laura: Malaizijā nogaršojām lielu augli, kas pēc garšas atgādina kaut ko starp kokosriekstu un mango, tam nogriež galu un izdzer tā sulu. Honkongā man patika tas, ka tur ir pieejamas svaigi spiestas sulas gandrīz no visiem augļiem – ananāsiem, kivi! Es uzskatu, ka katrā valstī uz kuru dodas ceļojumā, ir jānobauda nevis McDonnalds, bet gan tās tautas tradicionālā virtuve. No austrumu virtuves man ļoti garšo ķīniešu ēdieni. Protams, man dažreiz ir bail kaut ko nogaršot, jo tomēr parasti uz valsti dodos, jo tur notiek sacensības, tāpēc vispirms ir jāpadomā par to, lai labi nostartētu tajās bez vēdera sāpēm un citām veselības problēmām. Atceros kā Valdis Makau ēdienkartē izvēlējās kādu ēdienu un izrādījās, ka tie bija piecu veidu dažādi tārpi, par laimi viss pēc tam bija kārtībā!

-     Valdis: Braucot uz eksotiskām vietām vienmēr cenšos nobaudīt kādu vietējo „delikatesi”. To gan parasti daru pēc sacensībām, saprotamu apstākļu dēļ. Jā, pavisam nesen kā Macau es pasūtīju baltos, resnos tārpus asajā mērcē ar riekstiem. Singapūrā mēs ar Lauru nobaudījām piranju.

-     Kādus suvenīrus mēdzat pārvest gan sev, gan citiem no ceļojumiem? Vai veidojat arī kādas kolekcijas?

-     Laura: Es uzskatu, ka no tuvākiem ceļojumiem nav jēgas vest suvenīrus, taču, ja dodos uz tālākiem ceļojumiem, tad atvedu kādu suvenīru, piemēram, no Austrālijas – bumerangu, ķengura ādu. Man ir arī zvaniņu kolekcija, to man ir ļoti daudz!

-     Valdis: Suvenīrus mēs parasti nepērkam, kaut vai tā iemesla dēļ, ka ceļošana ir tik ierasta mūsu gadījumā, ka ja pirktu pa suvenīram no katras vietas, kur esam bijuši, tad mājās būtu nepieciešama vesela istaba. No Austrālijas esmu atvedis digeri doo (aborigēnu mūzikas instrumentu – garu koka trubu ar, kuru viņi izdveš dīvainas skaņas) tā kalpo kā skaists aksesuārs manā istabā, kā arī es esmu pārvedis ķengura ādu un bumerangu. Šie liekas ir iespaidīgākie pirkumi pēdējā laikā.

-     Vai kādā valstī Jūs vēlētos atgriezties vēl un vēl?

-     Valdis: Man ļoti patīk Āzija un Austrālija

-     Vai kāda valsts ir Jums likusi vilties?

-     Valdis: Mēs ar Lauru esam vienis prātis, ir divas valstis, kuras mums patiesi nepatīk : Anglija un Krievija.

-     Laura: ... Arī Malaizijas galvaspilsēta Kualalampura, šī valsts mani šokēja ar savu neattīstības pakāpi, tur bija tikai daži lielveikali!

-     Vai Jums ir vēl kāda „sapņu ”zeme, kuru labprāt tuvākajā laikā apmeklētu?

-     Laura: Mana sapņu vieta, uz kuru labprāt aizbrauktu ir Fidži salas, tajās es labprāt atpūstos vienkārši tāpat, bez piedalīšanās sacensībās, kā arī Amerika.

-     Valdis: Man ļoti gribētos aizbraukt uz Jaunzēlandi, kā arī uz Kanādu (Lielo Niagāras ūdenskritumu), apceļot ASV ar auto, tas būtu varen` interesants pasākums!

-     Ja Jums būtu pēkšņi, pavisam negaidot jādodas ceļojumā, kas būtu tās 3 visnepieciešamākās lietas, bez, kurām Jūs noteikti nevarētu iztikt?

-     Laura: Ja tas būtu negaidīts ceļojums vasarā, tad es ņemtu līdzi – peldkostīmu, kādu labu grāmatu un mobilo telefonu, bez, kura es noteikti nevaru iztikt!

-     Valdis: Pase un kredītkarte (patiesībā pilnīgi pietiek ar divām)!!! 

-     Vai kādreiz kāda ceļojuma laikā Jums ir gadījies kāds kuriozs, interesants starpgadījums?

-     Laura: Dažādi kuriozi un starpgadījumi mums bieži gadās lielo bagāžas somu dēļ, kad mums tās neļauj pārvadāt, vai liek piemaksāt par tām. Tad no šādām situācijām var iziet, ja esam ieguvuši sacensībās kausus, paņemam rokās un apkārtējos tas izraisa lielu interesi, viņi mums jautā, kādu sporta veidu pārstāvam, ir tik ļoti ieinteresēti, ka palaiž mūs...!

-     Valdis: Kuriozi gadījumi mūs piemeklē vai katru otro braucienu. Vēl pavisam nesen mēs pabijām Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, kur starptautiskus deju mačus rīkoja pats Kazahstānas iekšlietu ministrs, pēc sacensībām bija liels bankets, kur katras valsts pārstāvjiem vajadzēja nākt un teikt novēlējumu un pateicības vārdus oficiālām Kazahstānas amatpersonām, tā arī mēs paudām Latvijas nostāju šajos jautājumos, jāpiebilst, ka pēc katras uzstāšanās bija jāiztukšo visiem klātesošajiem grādīgās dziras glāzītes, gadījumā, ja tas netika darīts, to vietējie uzskatīja kā milzu necieņu.

-     Vai Jums patīk ceļot arī pa Latviju, kuras pēc Jūsu domām ir skaistākās Latvijas pilsētas, vietas tajās?

-     Laura: Jāatzīst, ka pa Latviju sanāk ceļot visai maz. Man ļoti patīk Kurzemes jūra, Kolkas rags, Pāvilosta, labprāt atpūšos, kādā mājiņā pie jūras!

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
santa
ka trv iet man iet labi
10.03.2010. plkst. 16:45
mīļš pāris!interesanti tikai kāpec par viniem tik maz raksta, īpaši kā par pāri?
23.10.2007. plkst. 13:10
Mēs ar katrā svešā zemē spiežam uz tās nacionālo virtuvi lai tiešām līdz mielēm izbaudītu attiecīgo kultūru ,
22.10.2007. plkst. 10:28
man arī Anglija diez ko vis nepatīk ;
19.10.2007. plkst. 13:32
Hmm.... tik intrigejoss visrraksts un TIK maz info par pasu Kazahstanu!:(
11.10.2007. plkst. 12:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vārds „cunami” japāņu valodā nozīmē „ostas vilnis”. Cunami dažkārt tiek nepareizi saukti kā paisuma viļņi – cunami neizraisa straumes (straumes veido mēness gravitācijas spēks). Parastos viļņus izraisa vējš

Pasākumi

MTV un Coca-Cola atklāj garāžu grupu konkursu Soundwave 2009

MTV un Coca-Cola izsludina garāžu grupu konkursu Coca-Cola Soundwave, kura ietvaros tiek meklētas jaunas, talantīgas un vēl neatklātas mūzikas grupas, dodot tām iespēju parādīt sevi...