Toms Grēviņš mūzikas festivālus tuvāko gadu laikā apmeklēs aizvien mazāk

Toms Grēviņš mūzikas festivālus tuvāko gadu laikā apmeklēs aizvien mazāk

Radio SWH dīdžejs un mūzikas žurnālists Toms Grēviņš dalās ar irlaiks.lv savos ceļojumu iespaidos, un stāsta par iecienītākajiem mūzikas festivāliem... un pārdomām par tiem...

- Vai Jums patīk ceļot?

- Patīk nav īstais vārds. Ceļošana ir vienīgais atpūtas veids kā atslēgties no tās informācijas pārbagātības ar ko saskaros ikdienā. Līdz ar to ceļošana ir akūta nepieciešamība. Parasti izvēlos vietas, kur neesmu bijis, liela nozīme ir lētai cenai, bet bieži atgriežos arī vietās, kas man ļoti patīk.

-    Jūs pēc horoskopa esat ūdensvīrs un par šo horoskopa zīmi, saistībā ar atpūtu, ceļošanu saista ar sekojošu: Ūdensvīri ir klubu un sabiedrisko attiecību zīme vārda visplašākajā nozīmē. Viņi vienmēr labprāt uzturas cilvēku vidū, nododas sabiedriskām aktivitātēm, iesaistās dažādās organizācijās un klubos. Ūdensvīra intereses, aizraušanās ir visdažādākās, viņam patīk gan fotografēt, gan modelēt, gan gleznot, gan sportot. Un, galvenais, visu darīt pašam saviem spēkiem, savām rokām. Viņiem patīk ceļot un lasīt vēsturiskas grāmatas, kā arī zinātnisko, fantastisko, okulto literatūru – vai šis skaidrojums Jums atbilst?

-    Ne gluži. Es nesportoju, modelēju tikai skaņas, nemāku zīmēt un fotografēju ar savu NOKIA. Mūziķu biogrāfijas patīk lasīt, okultās lietas man ir svešas, zinātniskā fantastika sākas un beidzas ar Vonegūtu un Duglasa Ādamsa „Hitchhikers Guide To The Galaxy”. Bet es uzskatu, ka LOST ir pats labākais, kas jebkad rādīts TV.

-    Tā kā strādājat radio – vai bieži braukājat uz mūzikas festivāliem, kurus apmeklējat vislabprātāk?

-    Es domāju, ka mūzikas festivālus tuvāko gadu laikā apmeklēšu aizvien mazāk, jo man ir svarīga daudzpusīga informācija, taču lielākā daļa komercfestivālu ik gadu rāda vienas un tās pašas grupas. Scissor Sisters, piemēram, pa šiem gadiem esmu redzējis piecas reizes. Beļģijas Pukkelpop katru gadu piedāvā izcilu mūzikas izlasi, taču ar katru gadu arī tur paliek aizvien garlaicīgāk. Šogad man jau ir biļetes kabatā uz Barselonas Primavera Sound un Dorsetas Camp Bestival. Pirmais ir viens no interesantākajiem notikumiem alternatīvajā mūzikā, savukārt Camp Bestival būs mans pirmais ērtību festivāls. Tikai 10 000 apmeklētāju, daudz draudzīgāka un civilizēta telšu pilsēta, zināmas karnevāla pazīmes - pārģērbšanās, grimēšanās... Ļoti izmeklēta un arī nedaudz labdabīgi muļķīga muzikālā programma (ieskaitot Sjūzenu Vegu un Čabiju Čekeru) un dejas jūras malā esošajā Viktorijas laika pilī noteikti būs kaut kas neaizmirstams. Martā jau otro reizi apmeklēšu SXSW mūzikas konferenci Ostinā, Teksasā, ASV, kas ir pasaules lielākā jauno grupu parāde un domāju, ka augot prasībām pret ērtībām, aizvien biežāk savu muzikālo redzesloku paplašināšu tieši šādos festivālos, kuros apgrozās tikai tie cilvēki, kas strādā industrijā. Visiem Latviešiem rekomendēju Polijas festivālu gigantu, Gdiņas Opener – par 45 latiem šajā pasaules nostūrī nekas labāks nav dabonams!

-    Vai Jūs zināt cik valstīs kopumā esat bijis?

-    Ja pareizi izskaitīju, tad 17.

-    Kura no šīm 17 valstīm visspilgtāk palikusi atmiņā?

-    Man ļoti patīk Portugāles galvaspilsēta Lisabona – man personīgi šķiet, ka tā ir mana pilsēta. Tieši tāpat, bet pavisam citu iemeslu dēļ, par savu pilsētu varu saukt Ņujorku.

-    Vai Jums ir kāda valsts, kurā Jūs vēlētos apmesties uz dzīvi?

-    Ja rastos iespēja izpausties savā sfērā profesionāli ASV, es šo piedāvājumu pieņemtu piecu minūšu laikā.

-    Kas ir tās vietas, kuras Jūs parasti apmeklējat – vai vairāk aplūkojat dabas skaistumu vai kultūras pieminekļus?

-    Viena no svarīgākajām lietām ir katras valsts virtuve un tās īpatnības. Vienmēr cenšos atrast kādu vietu, kas nav tendēta uz tūrismu, bet kura piedāvā nacionālās virtuves īpatnības. Šādā vietā var pavadīt bezgalīgu laiku laiski slinkojot, dzerot mājas baltvīnu un ēdot, piemēram, svaigu astoņkāji.

-    Kuras ir tās vietas, kurās esat bijis, kuras noteikti ieteiktu apskatīties jebkuram???

-    Katram savs, taču es Eiropā neko skaistāku par Lugāno un Bergenu neesmu redzējis.

-    Vai ceļojot Jūs dodaties pa tūristu takām, vai uzskatāt, ka labāk ir pašam izdomāt maršrutu, vietas, kuras aplūkot?

-    Ja es braucu uz vietu, ko nepazīst neviens ceļa biedrs, tad iegādājos kādu ārzemju grāmatiņu, kurā uzskaitītas lietas, ko var apskatīt piecu minūšu laikā. Man patīk tūristu takas ar piedzīvojumu. Vienmēr esot Parīzē uzbraucu Eifelī, Londonā vienmēr tomēr forši aizbraukt līdz Embankment, apskatīt Bigbenu un pastaigāties gar Temzu...

-    Vai varat pastāstīt par Latvijai netipiskiem ēdieniem un dzērieniem, kurus esat baudījis ceļojumu laikā?

-    Braucot uz valstīm, kurām blakām ir okeāns, vispār netiek ēsts it nekas cits kā tikai jūras brīnumi. Ēsts ir burtiski viss, bet pēc kārtīgām ceptu tīģergarneļu izpriecām, Latvijā dabūnamās saldētās garneles kādu mēnesi pēc ceļojuma ne pa kam nevaru dabūt iekšā.

-    Kā ar suvenīriem, vai Jums ir kādas kolekcijas?

-    Es ļoti reti vedu suvenīrus, ja ir kāds cilvēks, kuram kaut kas jāatved, vados pēc situācijas un parasti nopērku kaut ko smuku, kas pagadās pa ceļam. Pats lielākoties visādās „Latgalītēs” pērku vecas vinila skaņu plates. Maltā nopirku dzeltenu autobusa modeli. Smieklīgi taču!

-    Kurā valstī, kurā esat bijis Jūs gribētu atgriezties vēl un vēl?

-    ASV un Portugāle noteikti, kaut kāds dīvains šarms ir Maltai, noteikti tur gribētu aizbraukt vēl...

-    Kurā negribētu, kas varbūt lika vilties?

-    Man gan stāsta, ka patiesībā Somija esot forša, bet man nav ne jausmas, kas tas foršais ir.

-    Vai ir kāda „sapņu” zeme, kuru labprāt apmeklētu?

-    Japāna un Jaunzēlande.

-    Kādas ir Jūsu trīs visnepieciešamākās lietas jebkurā ceļojumā?

-    I-pods, smaržas un zobu birste.

-    Vai kādreiz kāda ceļojuma laikā Jums ir gadījies kāds kuriozs, interesants starpgadījums, pastāstiet, lūdzu, par to(tiem)?

-    Savā mūžā divreiz esmu nokavējis lidmašīnu un divreiz Lielbritānijā pazaudējis pasi. Viss vienmēr ir beidzies laimīgi, taču kuriozi viens aiz otra ir tad, kad ceļoju kopā ar māsu. Mums pēdējā laikā ir hobijs dragāt pa siltajām zemēm. Smieklu lādiņš tad tiek uzņemts ilgam laikam.

-    Kuras pēc Jūsu domām ir vietas ar visskaistākajiem dabas skatiem?

-    Norvēģija un Šveice, kā jau teicu. Šveicē gan nekur tālāk par Lugano neesmu bijis, bet tomēr... Mūsu dižākajam traģēdiju rakstniekam tā trimda sasodīti skaista bija.

-    Kā ar ceļojumiem pa Latviju?

-    Latviju sanāk apceļot tikai dodoties uz mūzikas festivāliem. Man ļoti patīk Valmiera, es nezinu kāpēc, bet tā ir. Ļoti skaisti ir Alūksnē. Diemžēl, ja atrodos Latvijā, visu laiku esmu vajadzīgs Rīgā.

Komentāri (18)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
anii
Ceļotaajs uz pilnu klapi*/:):D
28.07.2009. plkst. 16:04
122
nu čaļi ja tev patīk kaut kas tik debīls kā lost tad tu neesi ritīgs.
27.03.2009. plkst. 12:22
sss
laba intervija un valmiera tiešām rox
27.03.2009. plkst. 12:21
Arvils
Par bergenu piekrītu.un par Somiju arī esmu tur bijis,bet tur nekā tāda nav.
26.03.2009. plkst. 11:12
pinka
aha
19.03.2009. plkst. 19:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

ASV 1/3 zemes klāj meži

Pasākumi

Grupa Vaidava pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezusies ierakstu studijā

Savulaik populārās latviešu grupas Vaidava dalībnieki pirmo reizi pēc vairāk kā piecpadsmit gadu pārtraukuma atkal apvienojušies un atgriezušies ierakstu studijā lai vēlreiz ierakstītu...