Aija Auškāpa par kaitošanu un "iestrēgšanu" kara plosītajā Āfrikā

Aija Auškāpa par kaitošanu un "iestrēgšanu" kara plosītajā Āfrikā

Populāras grupas „Prāta vētra” ģenerālmenedžere – Aija Auškāpa ar irlaiks.lv dalījās savos ceļojumu iespaidos un atklāja savas jaunās, sportiskās aizraušanās...

-     Vai Jums patīk ceļot? Kā Jūs parasti izvēlaties vietu uz kurieni doties?

-     Man ļoti patīk ceļot – tik ļoti, ka dažbrīd pat attopos, ka mājās „dzīvoju uz koferiem” – knapi var paspēt pārkrāmēt mantas. Vieta parasti izvēlas mani – vai nu tas ir darījumu brauciens vai arī aktīvā atpūta – daivings (zemūdens niršana: irlaiks.lv), slēpošana, kaitošana (kaitbords – no angļu valodas vārdiem – kite - pūķis, un board – dēlis. Šis sporta veids apvieno – staigāšanu pa ūdens virsmu un ar pūķa palīdzību - lidošanu pa gaisu: irlaiks.lv) ar kuru var nodarboties tikai īpašās vietās

-     Kas Jūs pamudināja uzsākt - daivingu, kaitošanu? Cik ilgi jūs kaitojat?

-     Abas lietas uzsākt mani pamudināja draugi un velēšanās atrast jaunas izjūtas. Neesmu gan nekāds profesionālis un domāju, ka atbilstu vairāk amatieru tipam, kas ar šiem sporta veidiem nodarbojas izklaidei. Kaitošanu uzsāku pagājušajā rudenī, esmu mācību procesā.

-     Vai nebija bail pirmo reizi kaitot, no malas tas izskatās ļoti bailīgi un sarežģīti, vai tas tā ir?

-     Es vispār esmu diezgan "trusis" un man bija ļoti jāsaņemas, lai, piemēram, ar visu daivinga ekipējumu pirmo reizi no kuģa ielektu jūrā... Ja blakus ir profesionālis un Tu pats saproti, kura poga vai striķis atbild par ko un kaut vai teorētiski zini, kā rīkoties, ir vieglāk. Ir jābūt pārliecinātam par sevi, lai pārvarētu bailes. Savukārt, pārliecību var iegūt mācoties.

-     Jūs teicāt, ka ar šiem sporta veidiem var nodarboties tikai īpašās vietās, vai varat atklāt dažas šīs vietas? Kur paveras visskaistākie skati kaitošanas un daivinga laikā?

-      Mani draugi ir stāstījuši par lielisku kaitošanu – Tarifā, Tenerifē. Daivings - Sarkanajā jūrā. Ļoti gribētos aizbraukt uz Maldivu salām!

-     Jūs labāk izvēlaties aktīvu atpūtu?

-     Aktīvu. Neesmu no tiem, kas izvēlas nedēļu gulēt viesnīcas teritorijā pie baseina vai jūras un trīs reizes dienā mieloties pie zviedru galda.

-     Vai Jūs zināt cik valstīs kopumā esat bijusi?

-     Google Earth ir tāda karte, kur var saspraust karodziņus vietās, kur esi bijis. Man sanāca 32 valstis.

-     Par, kuru valsti, kurā esat bijusi Jums ir palikuši visspilgtākie iespaidi? Kāpēc?

-     Par Tibetu. Tāpēc, ka mūsu kultūras ir tik ļoti atšķirīgas un tai pat laikā kaut kas tajā visā ir ļoti pieņemams un saprotams, kaut ne uzreiz. Par Sierra Leoni Āfrikā – baltais cilvēks tur ir eksotika, kuram nāk klāt pieskarties, apčamdīt, vai ir īsts.

-     Vai Jums ir kāda valsts, kurā Jūs vēlētos apmesties uz dzīvi?

-     Kādu laiku biju pārliecināta, ka esmu kosmopolīts un varu dzīvot jebkur. Bet, studējot universitātē Vācijā, sapratu, ka neesmu vis. Varu aizbraukt un kādu laiku kaut kur padzīvoties, bet palikt pavisam – nē.

-     Kas ir tās vietas, kuras Jūs parasti apmeklējat – vai vairāk aplūkojat dabas skaistumu vai kultūras pieminekļus?

-     Kultūras pieminekļi, muzeji, tūristu takas nav mani iecienītākie objekti ceļojot. Vislabāk, ja kāds man var piedāvāt „esenci” – īsā laikā parādīt svarīgāko, izstāstīt būtiskāko. Svešās pilsētās labprāt vizinos ar kuģīti, zirgu pajūgu, pasēžu āra kafejnīcā vai pusdienoju restorānā, kuru kāds ieteicis.

-     Kuras ir tās vietas, kuras Jūs noteikti ieteiktu apākstīties jebkuram?

-     Obligāti – Amsterdamu. Mana mīļākā pilsēta Eiropā. Laba aura un lielisks šopings. Stambula – manas domas par turkiem mainījās par 180 grādiem uz labo pusi.

-     Vai ceļojot Jūs dodaties pa tūristu takām, vai uzskatāt, ka labāk ir pašai izdomāt maršrutu, vietas, kuras aplūkot?

-     Mana mamma, pirms kaut kur doties, iegādājas ceļojumu grāmatu par konkrēto pilsētu vai valsti un rūpīgi iepazīstas ar tās saturu, lai zinātu, kas obligāti jāredz. Dažreiz arī man tiek kāda no šīm grāmatām, par ko esmu pateicīga, sēžot viesnīcas numurā un domājot, kurp lai dodas. Ieklausos arī draugu ieteikumos.

-     Vai varat pastāstīt par Latvijai netipiskiem ēdieniem un dzērieniem, kurus esat baudījusi ceļojumu laikā?

-     Pasaulē ir tik daudz Latvijai netipisku ēdienu! Kaut vai tepat Lietuvā – cepelīni - vārīts rīvētu kartupeļu veltnis ar speķi iekšpusē, pasniedz ar balto miltu mērcīti... Nupat Gruzijā mums pie brokastīm asinsritei un vielmaiņai piedāvāja nobaudīt 70 grādīgu vīnogu spirtu... Vai Turcijā – ārprātīgi saldie saldumi!!! Mēs smējāmies, ka arī varam tādus pagatavot – ņem kukuli baltmaizes, iemērc uz vienu nedēļu medū, apkaisa ar cukuru un pasniedz sagrieztu šķēlēs.

-     Kādus suvenīrus mēdzat pārvest gan sev, gan citiem no ceļojumiem? Vai Jums ir kādas kolekcijas?

-     Māsai vienmēr atvedu ledusskapja magnētiņu. Pašai man nav īpašu kolekciju. Suvenīru un dāvanu iegāde prasa daudz laika un nervu, tāpēc es priecājos par tiem ceļojumiem, kuri nav saistīti ar obligāto suvenīru atvešanu. Tomēr es ļoti labprāt dāvinu – tāpēc, ja man kaut kas iekrīt acīs, tad obligāti to iegādāšos.

-     Kurā valstī, Jūs gribētu atgriezties vēl un vēl?

-     Itālijas dienvidos Sicīlijā. Atradām lielisku vietu, kur iemācīties kaitot – prom no civilizācijas, angļu valodas un televizora.

-     Un, kur Jūs negribētu atgriezties?

-     Vācija man liekas neinteresanta vieta, kurp ceļot. Varbūt tāpēc, ka esmu tur pavadījusi tik daudz laika...Nu, Polijā arī nav, ko darīt.

-     Vai ir kāda „sapņu” zeme, kuru labprāt tuvākajā laikā apmeklētu?

-     Japāna un Sibīrija Krievijā.

-     Ja Jums būtu pēkšņi, pavisam negaidot jādodas ceļojumā, kas būtu tās 3 visnepieciešamākās lietas, bez, kurām Jūs noteikti nevarētu iztikt?

-     Man pietiktu ar divām - pasi un naudu.

-     Vai kādreiz kāda ceļojuma laikā Jums ir gadījies kāds kuriozs, interesants starpgadījums?

-     Gandrīz katrā ceļojumā atgadās kaut kas smieklīgs. Pirmais, kas ienāk prātā – lidojot uz Sierra Leoni Āfrikā, lidmašīnai bija „pietura” Kotdivuārā, kur izkāpj daļa pasažieru. Jau izlidojot no Briseles bija kaut kādas tehniskas problēmas ar durvīm – fiziski tās bija aizvērtas, bet kompjūters rādīja, ka vaļā. Tad nu Kotdivuārā šī problēma radās atkal, bet, atšķirībā no Briseles, nebija pieejams neviens tehniķis, kas kaut ko saprastu no tādām lietām. Kādas 3 stundas sēdējām lidmašīnā, līdz kapteinis pieņēma lēmumu izsaukt tehniķi no Briseles, kurš ierastos tikai nākamajā dienā... Mums visiem pateica, ka paliksim pa nakti pilsētā un lidosim kaut kad rīt. Jāpiebilst, ka Frītaunā mani gaidīja draugs, kuram līdz lidostai ir veselas dienas brauciens...Par laimi izrādījās, ka LMT pieslēgums strādā arī Kotdivuārā – man vienīgajai no visiem pasažieriem bija iespēja paziņot, ka kavēšos, tāpat man vienīgajai nebija līdzi rokas bagāžas ar šādās situācijās nepieciešamām mantām... (kā vēlāk noskaidrojās, tādi gadījumi, kad lidmašīna aizkavējas uz nezināmu laiku, nav retums). Nosūtīju ziņu: „Esmu Abidžānā, lidosim kaut kad rīt, tagad braucam uz viesnīcu”, uz ko saņēmu atbildi: „Ok, gaidu. Ārā neej – tur ir karš.”

-     Kuras pēc Jūsu domām ir vietas ar visskaistākajiem dabas skatiem?

-     Viennozīmīgi Tibeta. Himalaju kalni.

-     Vai Jums patīk ceļot pa Latviju, kuras pēc Jūsu domām ir skaistākās Latvijas pilsētas, vietas?

-     Bieži sanāk pabraukt pa Latviju – Prāta Vētras koncertu dēļ. Vienmēr ar prieku braucu uz Liepāju, ļoti patīk Pāvilostā, Bērzciemā pie jūras.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Aizdevuma piedāvājums
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no EUR 10 000 līdz EUR 100 000 000,00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: justinemr9@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu: justinemr9@gmail.com
15.11.2017. plkst. 09:41
eleonora
Jautājums par APĀKSTĪŠANU ir vienkārši kruts:)
01.08.2008. plkst. 08:08
dārta
lieliska intervija! Taa vien gribas pameeginaat kaitosanu :)
16.07.2008. plkst. 18:44
Jā Prāta Vētra man patīk ;0 Intervija arī bija laba. :)
10.07.2008. plkst. 11:38

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemākais kalns pasaulē ir Wycheproof, kas atrodas Victoria, Austrālijā. Kalna virsotne ir tikai 42 metrus virs apkārtējā līdzenuma

Pasākumi

Ziemeļkorejas slēptie dārgumi Kaesong kolekcija (Nīderlande)

Piektdien, 20. jūnijā, plkst. 17:00 Ārzemju mākslas muzejs sadarbībā ar Nīderlandes Springtime mākslas fondu atklāj Ziemeļkorejas glezniecības izstādi Kaesong kolekcija....