Kaspars Tobis no "Dzelzs vilka" atklāj, kur ir burvīgākais saullēkts...

Kaspars Tobis no "Dzelzs vilka" atklāj, kur ir burvīgākais saullēkts...

Grupas „Dzelzs vilks” dalībnieks un Dailes teātra izrāžu – „Man arī būtu bail,” „Intim” un „Tas trakais, trakais Harijs,” viens no mūzikas komponistiem – Kaspars Tobis IrLaiks.lv atklāja savus ceļojumu iespaidus un vietas, kas viņam šķiet īpaši skaistas...

- Vai Jums patīk ceļot?

-    Patīk gan ceļot, taču man kā mūziķim ir visai grūti atrast laiku tam, jo paliek maz laika ārpus muzikālajām aktivitātēm. Gandrīz visu gadu muzikālajā jomā kaut kas notiek un pēdējos gados ir sanācis tā, ka mēs grupā vienojamies, kad un kur brauksim, ieplānojam ceļojumus, atceļot vai pārkārtojot koncertu un spēļu datumus. Visbiežāk ceļojam augustā vai septembrī, jau savlaicīgi saplānojot darbus, lai nekas netraucētu ceļošanai. Pēdējā laikā izvēlos doties uz valstīm, kurās tomēr ir siltāks, man pašam personīgi patīk tādi tuksnešaini, klinšaini apgabali. Pagājušajā rudenī biju Āfrikā, vairāk Ziemeļāfrikas daļā, pirms tam esmu bijis Spānijā, ir sanācis ar vilcienu paceļot gar Vidusjūras piekrasti. Tuvākajā laikā es gribētu doties kaut kur uz kalniem, ir radusies doma par Norvēģijas apmeklēšanu, bet tad jau redzēsim, laiks rādīs! Mani ļoti saista kalni – Transilvānijas vai Norvēģijas apgabali, lai būtu kontrasts no pagājušā gada tuksneša! 

-    Jūsu stāstītais liek nojaust, ka esat aktīvas atpūtas cienītājs?

-    Tas ir tā – pusi uz pusi, bet labāk tomēr, ka ceļojumos vairāk ir aktīva atpūta, jo nogulēt kaut kādā kūrortā nav īsti interesanti, bet gan iekulties kaut kādos piedzīvojumos – tas ir daudz interesantāk! Manos ceļojumos laiks parasti arī ir diezgan limitēts, kāda nedēļa, un tik īsā laikā gribas pilnībā un maksimāli dažādi iepazīt to vietu, valsti, kuru apmeklēju. Labāk ir to apbraukāt, uzkāpt kādā kalnā vai aiziet kaut ko apskatīties!

-    Vai zināt cik valstīs kopumā esat bijis?

-    Ir jau tādas vietas, kur mēs esam ar grupu spēlējuši, bet ārpus muzikālajām aktivitātēm, kādās astoņās līdz desmit valstīs!

-    Kurā valstī Jūs ar grupu vislabāk uzņēma, bija visatsaucīgākā publika?

-    Mums sanāca tā, ka pagājušajā gadā bijām Anglijā, Līdsā Bredfordā, arī Liverpūlē un tā ir tā roka dzimtene, šajā zemē ir jūtama šī aura. Piemēram, Līdsā mēs dzīvojām dažas dienas un it kā pilsēta kā pilsēta, ar neko īpašu neizceļas, neko īsti arī nepaspējām apskatīt, bet pagāja pusgads un es pēkšņi lasu laikrakstā, ka kāda 90. gados ļoti slavena elektrogotu undergounda grupa tieši cēlusies no turienes, tādi iepriekš nezināmi brīnumi var notikt jebkur!!! Vai arī cilvēks, kas neko nezina par Depeche Mode izcelsmes vietu var ceļo pa Basildonu un pēkšņi uzzina, ka šīs slavenās grupas mūziķi pavadījuši savu bērnību turpat, un uzsākuši šobrīd pasaulslavenās grupas veidošanu, lūk, tāda ir Lielbritānija! Mums kā mūziķiem tieši Anglija bija visinteresantākā vieta!

-    Kuru valstu iedzīvotāji Jums ir likušies visatvērtākie?

-    Gandrīz jau katrā vietā, bet man jo īpaši likās, ka visatvērtākie bija spāņi, - visatbrīvotākie, draudzīgākie un pretimnākošākie. Mani pārsteidza kā viņi prot līksmot kopā ar savām ģimenēm, vismazākajiem bērniem! Vienu reizi sanāca vēlā vakar stundā pie benzīntanka nelielā krodziņā pirkt vīnu un man atmiņā palikusi aina, kā ģimene kuplā skaitā, tur svinēja kādu jubileju, visi kopā – pieaugušie kopā ar zīdaiņiem un mazajiem bērniem, priecājās, trokšņoja un jautrojās! Vai arī braucot sabiedriskajā transportā un kaut ko pajautājot spānim, viņš būs gatavs gari un plaši skaidrot, palīdzot un vēl iesakot vietas, kuras apmeklēt.

-    Vai visspilgtākie iespaidi saglabājušies tieši par Spāniju?

-    Par visspilgtākajiem iespaidiem grūti pateikt, jo katrā valstī ir kaut kas unikāls! Nesen biju Tunisijā un palikuši ļoti spilgti iespaidi par Sahāras tuksnesi un Šot el Džerīd sālsezera (Sālsezers ir smilšu klajums, ko klāj sāls kārta. Pirms miljoniem gadu ezers atdalījās no Vidusjūras un izžuva: irlaiks.lv). Tās ir vietas ar skaistiem dabasskatiem, kurus nekur citur Eiropā nevar ieraudzīt!

-    Vai Jūs ieteiktu šīs vietas apskatīt ikvienam?

-    Nu tas ir atkarīgs no katra gaumes un uzskatiem, ka ir skaists un ievērības cienīgs! Man tas šķiet Šot el Džerīd sālsezers – Tunisijā, bet cits, tur aizbraucot varbūt neko īpašu nesaskatīs! Tur ir apvāršņa līnija un jāsagaida, kad ausīs saule, paverot burvīgu skatu, tad fiksi jātinas prom, jo spilgtums ir daudz intensīvāks, kā saules atblāzma sniegā, nedrīkst ilgstoši skatīties. Saules lēkšanas brīdis šajā vietā man likās skaists un ievērojams notikums, pieļauju domu, ka citiem, kam patīk klintis un kalni, tas var šķist garlaicīgi!

-    Ceļojumos Jūs vairāk saista dabas skaistums?

-    Jā, tas man, ja tā var teikt – ir primārais!

-    Vai kaut kur Jūs vēlētos apmesties arī uz dzīvi?

-    Uz dzīvi tā pa lielam, man liekas, ka nē, jo šeit, Latvijā, ir tik daudz dažādu iestrādņu, izveidota mana ikdiena, mana pasaule un citviet tas viss būtu atkal jāsāk atkal no nulles, atmetot visu, kas šeit ir sasniegts!

-    Vai Jūs labāk pats plānojat ceļojuma ekskursiju maršrutus vai dodaties pa tūristu takām?

-    Nu pa daļai jau kaut ko iepriekš uzzinu, jo reizēm ir bijis tā, ka esot kādā vietā, pilsētā vai apgabalā – vēlāk izrādās tur ir bijis kaut kas labs, ievērības cienīgs, ko noteikti vajadzēja aplūkot, bet informācijas trūkuma dēļ to esam palaiduši garām! Lai tas neatkārtotos cenšos pirms ceļojuma apskatīties un iepazīties ar vietām un apskates objektiem!

-    Vai atminaties kādus eksotiskus ēdienus un dzērienus no saviem ceļojumiem? Vai riskējat tos nobaudīt?

-    Netipisks dzēriens bija palmu sukas degvīns, kas dīvaini smaržoja un garšoja, mazliet to nobaudīju un jāatzīst, ka, ja pirms dzeršanas to pasmaržo īsti lāgā vairs negribas lietot . Nobaudīju arī kaktusa augļus – Āfrikas pusē. Nav tā, ka es gastronomiskās lietas baigi pārzinātu, tāpat arī es nebaidos riskēt kaut ko jaunu, iepriekš nezināmu nobaudīt, man nav nekādu kaprīžu saistībā ar ēdienu un varu viss kaut ko dabūt iekšā.

-    Kā ar suvenīriem, mēdzat tos par atmiņu pārvest?

-    Kaut ko jau es mēdzu pārvest, šo to pavisam nelielu un vairāk nozīmīgas man kā suvenīri, kopš pastāv digitālās kameras, ir fotogrāfijas! Ja es kaut kur ceļojuma laikā ieraugu kādu lietiņu un tā mani uzrunā, iegādājos to, bet speciāli nemeklēju, daudz labāk pārvedu kaut ko īpatnējāku par krūzīti ar valsts simboliku. Ja es visus savus suvenīrus saliktu kopā, kaut kas jau atrastos, piemēram, ar mūziku saistīti – kastaņetes(no spāņu valodas vārda – castańetas – cēlies vārds, mūzikas sitaminstruments, kas sastāv no diviem vaļīgi kopā sasietiem čaumalveidīgiem koka vāciņiem, to uzmauc uz rokas īkšķa un klabina: irlaiks.lv)

-    Kas jebkurā ceļojumā Jums ir visnepieciešamākās trīs lietas, neskaitot naudu?

-     Tā... – fotoaparāts, tā, ka nepieciešami sakari – mobilais tālrunis un soma, kur šīs lietas un, ja vēl pa ceļam kaut kas atrodas – salikt!  Kādreiz man bija tāds jocīgs atgadījums, kad bijām Maķedonijā, braucot ar autobusu pie tam, tas bija pirms gadiem padsmit’, kad vēl stingri nepārbaudīja somas un kabatas. Un.. man vienmēr bija līdzi tāds liels, pamatīgs nazis, pie jostas liekams, un es kāpu kalnos un man līdzi bija tikai fotoaparāts un šis duncis, bet nebija līdzi ūdens, un viss gandrīz bēdīgi beidzās, tāpēc šādā milzīgā karstumā un pie pastiprinātas fiziskās slodzes nevajadzētu aizmirst par ūdeni! Svarīga lieta!

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
diezgan laba intervija,taču gribējās ar pašu Dzelzs vilka grupas dziedātāju.. :)
08.07.2008. plkst. 08:48
Es gan zinu vietiņu ar visjaukāko sauleslēktu !!
01.07.2008. plkst. 13:25
Es gan zinu vietiņu ar visjaukāko sauleslēktu !!
01.07.2008. plkst. 13:25
Pilnīgi viņam piekrītu..tiešām stulbi, piemēram, aizbraukt uz Ēģipti, nogulēt viesnīcā pie basein, neredzot ne Sfinksu, iramīdas, ne citus labumus, kā daudzi tagad dara! Es par aktīvu atpūtu!
27.06.2008. plkst. 17:59
jans
Interesanti
19.06.2008. plkst. 11:00

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Austrālijas pirmie policijas spēki bija 12 vislabāk uzvedušos katordznieku grupa

Pasākumi

Ar jaunu albumu atgriežas Chris Isaak

Mūzikas izdevniecības “Warner Bros.” apgādā klajā nācis amerikāņu dziedātāja Krisa Aizaka (Chris Isaak) jaunais albums “Mr. Lucky”.
...