"Miljonāra" vadītājs Ģirts Līcis: "Esmu ļoti drošs ceļabiedrs"

"Miljonāra" vadītājs Ģirts Līcis: "Esmu ļoti drošs ceļabiedrs"

Jau no 12.septembra TV programmā “TV3” atkal ir redzama skatītāju iemīļotā erudīcijas spēle “Gribi būt miljonārs?”. Taču spēle ir sākusies, ietverot sevī daudz izmaiņu un jaunumu.  Ir ne vien jaunas papildiespējas un balvu fonds, bet arī jauns TV spēles vadītājs – Ģirts Līcis.

Kā par sevi vadītāja lomā saka pats Ģirts: “Piekritu, jo man liekas, ka varu ienest spēlē ko svaigu, citādu, savu stilu.”

Un tā kā „Gribi būt miljonārs?” vadītājs ar ceļošanu ir uz „Tu”, IrLaiks.lv aicina Ģirtu uz sarunu par tūrismu – iespaidiem un ieteikumiem!

-     Vai Jums patīk ceļot un, vai bieži sanāk to darīt?

-     Protams, ka patīk ceļot un normālos apstākļos daru to ļoti bieži. Tā kā esmu liels lidošanas fans tad esmu fiksējis visus savus lidojumus – to ir vairāk nekā 300 un pēc tā tad arī var spriest, cik daudz ir sanācis ceļot. Lai gan, ir maz tādu vietu pasaulē, kuras izdevies izbaudīt atpūšoties, jo pārsvarā dodos darba darīšanās no punkta A uz punktu B un atpakaļ, vai arī no punkta B tālāk uz C, D vai E...

-     Kas ir pēdējā valsts, ko apmeklējāt? Un, kādi ir iespaidi no tās?

-     Pēdējā laikā visbiežāk nākas būt Lietuvā, kur norisinās TV spēles „Gribi būt miljonārs?” ieraksti, kā arī Vācijā – Minhenē, Brēmenē, Frankfurtē, Ķelnē, Diseldorfā – kur atrodas lielākā daļa manu pašreizējā biznesa (interjers & dizains) (Ģirts Līcis ir ne tikai GBM Productions direktors, bet arī "Kare Design" un "Esprit Home" līdzīpašnieks) partneru un norisinās Eiropas nozīmīgās profesionālās izstādes šajā jomā. Līdz ar to iespaidi lielākoties ir lietišķi.

-     Vai ir kāda valsts vai pilsēta, kas kaut kādu iemeslu dēļ visvairāk patīk?

-     Ir pilsētas vai valstis, kuras ir skaistas un pievilcīgas, bet tas nenozīmē, ka es tajās vēlētos dzīvot. Piemēram, man patīk Francija, Monako, Norvēģija, Singapūra vai Kirasao, Boneira un Aruba – Nīderlandes Antiļu salas Karību jūrā, bet es tur nekad neiedzīvotos. Savukārt kā iespējama dzīvesvieta mani vilina Londona un Ņujorka – šīs divas pasaules megametropoles ar savu burzmu, „tusiņu” un to, ka vari pazust kā skudru pūznī...

-     Ko Jūs noteikti ieteiktu apmeklēt portāla IrLaiks.lv lasītājiem?

-     Viennozīmīgi nevaru ieteikt, jo kā mēdz teikt – par gaumi nestrīdas... Man pašam vairāk gribētos izbaudīt dabas skaistumu un varenību, tādēļ citiem kā vienu no galamērķiem noteikti ieteiktu Lielo kanjonu Arizonā. (Grand Canyon)

-     Vai Jums ir sava sapņu zeme? Kas tā ir? Kāpēc?

-     Manas sapņu zemes noteikti atrodas otrpus Ekvatoram. Bet ja izvēlas viena, tad tā laikam ir Brazīlija – mežonīgi džungļi un lietus meži un desertā – Rio karnevāls!

-     Kā Jūs uzskatāt – kas ir tūrisms? Vai tas vairāk ir saprotams kā aktīvā atpūta, vai kā emociju vilnis vai tomēr vēl kā savādāk?

-     Tūrisms kā tāds laikam tomēr ir aktīvā atpūta, bet pati ceļošana – tas ir emociju vilnis.

-     Kas, Jūsuprāt, ir labākais transports ceļošanai? Gan braucot uz ārzemēm, gan tepat pa Latviju paceļojot, jo tepat jau arī ir daudz vietu, ko gribās apskatīt. Kas būtu tas labākais un ērtākais, un piemērotākais pēc Jūsu domām?

-     Katram savs. Man tā viennozīmīgi ir lidmašīna. Nevaru pat iedomāties kratīties autobusā caurām dienām un naktīm, bet noteikti daudzi teiks, ka tieši tas piešķir ceļošanai šarmu. Protams, ceļojot pa zemi, daudz vairāk redzēsi. Tāpēc, ja vien ir brīvs laiks un iespēja, es vienmēr cenšos īrēt mašīnu, lai savā „autopilotā” apbraukātu un iepazītu iespējami vairāk, bez gidiem un svešiem ceļabiedriem. Es tā atpūšos vislabāk – dodoties turp, kur deguns rāda. Agri vai vēlu tas atved arī atpakaļ sākumpunktā.

-     Vadot TV spēli „Gribi būt miljonārs?”, Jums lielu daļu sava laika nākas pavadīt Lietuvā. Vai Jūs iepazīstat Lietuvu arī kā tūrists, vai turp dodaties tikai lai strādātu?

-     Nē, šobrīd uz Lietuvu tiešām braucam tikai strādāt, tā kā mūsu „tūrisms” tur aprobežojas ar Lietuvas cilvēku un viņu profesionālisma iepazīšanu. Mums pat šai sakarā ir izviesušies savi „melnie jociņi” – piemēram, ja mēs savā starpā pārrunājam, ka derētu „apskatīt Traķus” (lietuviešu slaveno analogu mūsu Turaidas pilij) – tas nozīmē, noiet viesnīcas restorānā uz brokastīm, jo tur pie sienas ir Trakai pils foto. Savukārt, vismaz vienu reizi katras ierakstu sesijas laikā dodamies arī uz „grieķu lietišķās mākslas muzeju” – ar to jāsaprot Viļņas lielākais iepirkšanās centrs Akropolis.

-     Kas ir pirmās trīs lietas, ko Jūs noteikti ieliekat somā, ja kaut kur dodaties? Vai tās ir kādas praktiskas lietiņas, vai tomēr kaut kādas sava veida mīļlietiņas?

-     Tās tomēr parasti ir tradicionāli praktiskas lietas – pase, kredītkarte un ceļojuma rezervāciju apstiprinājumi.

-     Ja būtu iespēja apceļot pasauli – kā Jūs to darītu?

-     Laikam tas varētu būt kā rasols – izmēģinot dažādus transporta līdzekļus, ne tikai lidmašīnu un auto, atsevišķus posmus varētu veikt arī kuģojot, lidojot ar gaisa balonu, braucot ar velosipēdu vai vienkārši ejot kājām – jo tieši tā varētu vairāk „saplūst” ar to vidi, kurā esi nonācis, iepazīties ar vietējiem cilvēkiem.... tieši tādas emocijas ceļojumu laikā vērtēju visaugstāk.

-     Vai kāda ceļojuma laikā ir gadījies kāds kuriozs, kas spilgti palicis atmiņā?

-     Esmu ļoti drošs ceļabiedrs un ar mani kuriozi notiek reti, parasti tie gadās maniem ceļabiedriem. Un visbiežāk, šos „defektus” var pārvērst par „efektiem”. Piemēram, reiz atgriežoties no Kannu TV programmu tirgus, mana kolēģe vēl pirms došanās uz Nicas lidostu vēlējās nopeldēties Vidusjūrā, kā rezultātā, lidostā ieradāmies tik vēlu, ka visas vietas lidmašīnā bija aizņemtas un nopirktās ekonomiskās klases biļetes vietā mūs „pārbukoja” un citiem reisiem biznesa klasē... Mans pastāvīgais kuriozs ir tas, ka gandrīz visās civilizētajās zemēs mani uzskata par vietējo un cilvēki nemitīgi nāk klāt un vaicā kā sameklēt vienu vai otru ielu vai kā nokļūt līdz kādam apskates objektam, cik ir pulkstenis... tādēļ jau sen esmu sapratis, ka pirms ceļojuma uz kādu konkrētu valsti man vispirms ir jāapgūst frāze kā šīs valsts valodā pateikt to, ka neesmu vietējais un viņu valodu nesaprotu.

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Aizdevuma piedāvājums
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no EUR 10 000 līdz EUR 100 000 000,00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: justinemr9@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu: justinemr9@gmail.com
15.11.2017. plkst. 09:40
Man arii patiik celot.
10.08.2008. plkst. 10:24
Pavisam normāls džeks tas Ģirts ;
05.05.2008. plkst. 19:14
Skatoties TV reklamas Miljonaram ar Arnoldu - slikti ar sirdi pilnigi paliek! Ka kaut ko tik sausmigi riebigu var izdomat?
27.04.2008. plkst. 12:38
Vēl tikai jāpārliecinās par to drošumu !
23.04.2008. plkst. 10:15

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Butānas Karalistē visi pilsoņi oficiāli kļūst par gadu vecāki Jaunā gada dienā

Pasākumi

Latgales Kultūrvēstures muzejā īpaša akcija skolām

No 1. aprīļa līdz 14. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiek izsludināta muzejpedagoģiskā programma „Dzīpariņa stāsts” un īpaša akcija...