Motosportists Lauris Freibergs - Apvienotajos Arābu Emirātos valda kārtība un viss notiek perfekti

Motosportists Lauris Freibergs - Apvienotajos Arābu Emirātos valda kārtība un viss notiek perfekti

Motosportistam Laurim Freibergam daudz nācies ceļot, taču lielākoties tas ir saistībā ar sacensībām, tāpēc reti, kad iznāk mierīgi pastaigāt pa pilsētu ieliņām vai aplūkojot citzemju nozīmīgākos kultūrvēsturiskos objektus, taču portālam IrLaiks.lv motosportists stāsta par Apvienotajiem Arābu Emirātiem, par to, kāpēc nevēlas atgriezties Baltkrievijā un kamdēļ ar lielāko prieku vēlreiz viesotos Beļģijā.

- Par kuru valsti, kurā esat bijis Jums palikuši spilgtākie iespaidi, kas tieši Jums tur vislabāk patika?

- Es 4. gadus atpakaļ piedalījos starptautiskās sacensībās Katarā Apvienotajos Arābu Emirātos. Mani visvairāk piesaistīja tas, ka apkārt šai pilsētai ir plešas tuksnesis, kas, protams, ir neierasti mums, latviešiem. Interesanti likās tas, ka katram kociņam, puķītei speciāli tiek pievadīts ūdens, lai uzturētu tās pie dzīvības.

- Kādi bija šīs valsts iedzīvotāji?

- Šīs valsts iedzīvotāji staigāja notinušies baltajos palagos, savos nacionālajos tērpos. Man radās iespaids, ka šajā valstī valda liela kārtība, viss notiek precīzi un perfekti.

- Ko Jūs ieteiktu citiem tūristiem apmeklēt šajā valstī, kas Jums likās ievērības cienīgs?

- Man kā motosportistam dodoties uz šo valsti nesanāca īpaši apskatīt to, lielāko daļu sava laika veltīju motokrosam. Pilsētas centrā bija daudz jauka ko apskatīt. Ļoti feina sajūta, ja brauc pa ceļu un ceļa malā staigā tas pats- kamieli, tas ir tik neierasti! Ļoti interesanta man likās vietējo valoda, tik nesaprotama un savāda, tā vienkārši ir jādzird. Mēs klausījāmies vietējo radio un mūziku un tas likās tik uzjautrinoši.

- Ko no tā visa, ko redzējāt šajā valstī, Jūs vēlētos redzēt Latvijā?

- Grūti teikt. Latvijā vēlētos ieraudzīt tik pat lētas degvielas cenas, tas būtu arī būtiskākais.

- Kādus netipiski Latvijai- alkoholiskos dzērienus un ēdienus tur baudījāt?

- Ar alkoholisko dzērienu lietošanu šajā valstī ir pavisam nopietni, tas ir ārpus likuma, tos nedrīkst tirgot veikalos, vienīgi bāros un, ja pieķer piedzērušos tad seko bargs sods. Es šajās sacensībās ieguvu 3.vietu un par godu manai uzvarai mums sarīkoja greznu maltīti, taču jāatzīst, ka piedāvātie ēdieni bija ļoti Eiropeiski, ierasti jau Latvijā.

- Kādus suvenīrus sev un citiem ģimenes locekļiem atvedāt no šī ceļojuma?

- Sev es atvedu baltu T-kreklu ar valsts simboliku, tas man ļoti iepatikās savukārt ģimenei- tādu kā gleznu, stiklu ar trīs nodalījumiem, kuros ir trīs veida smiltis, ar kamieļa attēlu.

- Vai Jums ir gadījušies kādi pārpratumi ceļojumu laikā?

- Grūti uzreiz atcerēties, laikam nevarēšu neko atcerēties.

- Kurā valstī, kurā esat bijis – noteikti vēlētos atgriezties, un kurā noteikti nē?

- Vienreiz es biju Baltkrievijā un tad šī būtu tā valsts, kurā nu noteikti nevēlētos atgriezties, jo tajā valda - galīgākais bardaks!!! Krievijā es neesmu bijis tāpēc nezinu, kā ir tur. Noteikti vēlētos atgriezties- Beļģijā, man tur ļoti patika, šī valsts ir ļoti skaista un īpaša

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
juta
Lauris ir mans favorītbraucējs!
11.12.2007. plkst. 12:28
Mjā, brīžiem šķiet, ka mums ar' derētu ieviest tādus pašus likumus atiecībā uz alkoholiskajiem dzērieniem kā Apvienotajos Arābu Emirātos :P Tur tiešām vrētu būt, kā saka - pavisam cita pasaule, būtu interesanti tur paviesoties :)
23.07.2007. plkst. 10:09

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ledus viesnīca Jukkasjarvi, Zviedrijā piedāvā īpašas sajūtas aukstumā – celtne, kas būvēta no ledus un kur vidējā gaisa temperatūra numuriņā ir -4 grādi pēc celsija. Gultas ir veidotas no sapresēta sniega, kam pa virsu ir egļu zari un ziemeļbriežu ādas. Viesnīca izkūst katru aprīli un tā ir jāceļ no jauna nākamajā ziemā

Pasākumi

Ceļojoša izstāde par rūpniecību un modernismu Baltijas jūras reģionā no 1945. līdz 1990. gadam Sapņu rūpnīcas?

Latvijas Arhitektūras muzejā Rīgā, M. Pils ielā 19 17. jūnijā plkst. 17.00 tiks atklāta ceļojoša izstāde par rūpniecību un modernismu Baltijas jūras reģionā no 1945. līdz 1990. gadam Sapņu rūpnīcas?...