Meldra vēlas ceļot nesteidzīgi

Meldra vēlas ceļot nesteidzīgi

Meldra ir ļoti aktīva un jauka meitene ar ģitāru – tā viņu varētu īsumā raksturot. Par mūziku Meldra ir interesējusies vienmēr, taču tā vairāk – pēc skolā iegūtās balvas par dziedāto dziesmu, kas arī bija galvenais dzinulis darboties tālāk.

Tā nu meitene izveidoja savu grupu „Meldra” un jau pašā sākumā „sadeva” vairākām grupām uzstājoties un uzvarot konkursā „Blieziens 2002”. Šobrīd grupa „Meldra” ir apvienojusies ar grupu “Johnny Salamander”, un ir izveidojies viens sastāvs, kas tagad pazīstams kā “Johnny Salamander & Meldra”.

Jonny Salamander un viņa meita pieder populārākajiem Latvijas popmūzikas elkiem. Vitāli, dzīvespriecīgi, radoši - divas paaudzes uz skatuves un dzīvē saprotas izcili! Bez vārdiem un ar sirdi. 

Un vēl pavisam nesen šī grupa mums rādīja lielisku priekšnesumu arī Eirovīzijas dziesmu atlasē.

IrLaiks.lv ar Meldru šoreiz runā par tūrismu, par viņas sapņiem un realitāti.

-     Vai Tev patīk ceļot un vai bieži sanāk to darīt?

-     Jā, man ļoti, ļoti patīk ceļot, bet pēdējā gada laikā sanācis mazāk. Pašlaik mana braukāšana saistās vairāk ar dzīvošanu divās valstīs vienlaicīgi, jo studēju mūziku Anglijā, bet atpūšos mājās Latvijā.

-     Kāda ir pēdējā valsts, kuru Tu apmeklēji?

-     Darba brauciens bija uz Zviedriju, Stokholmā ierakstīties. Pārējo gada laiku biju Anglijā, kad atbraucu, mēs (mana ģimene) brīnišķīgi laiku pavadījām Hiiuma salā (Igaunijā), kas atšķirībā no Saaremaa salas ir ziemeļnieciskāka, neapdzīvotāka. Bijām tādā velo tūrisma braucienā.

-     Vai ir kāda valsts, vai pilsēta, kura visvairāk patīk? Kāpēc?

-     Parīze ir pilsēta, kas mani apbur! Franču valodai manā dzīvē ir liela nozīme, tā kā sākot no 6 gadu vecuma mācījos Rīgas Franču licejā, un uzturoties Francijā vienmēr ir prieks komunicēt ar tās fantastiskajiem iedzīvotājiem. Pašlaik ir žēl, jo jūtu, ka pamazām zaudēju iemaņas runāt franciski. Londona...man jau kļuvusi ļoti tuva, tomēr pašlaik orientējos labi tikai centra rajonos. Ziemassvētku laikā ir brīnišķīgie rotājumi, Koventagardenā vienmēr jūtos mājīgi satiekot draugus, taču lielākā daļa ,manu draugu dzīvo Gilfordā, kur kopā studējam(tas ir pusstundas brauciens no Londonas) Ārkārtīgi patīk Denmark street mūzikas instrumentu veikali, tur jau ir radušies paziņas un tā kā dažreiz jūtos viena lielā pilsētā, tad ieejot kādā ģitāru veikalā un parunājoties vienkārši par dzīvi uzreiz ir omulīgāks prāts. Londona ir liela iespēju pilna pilsēta, bet tajā pašā laikā pūlī cilvēks jūtas visvientuļāk.

-     Ko Tu ieteiktu cilvēkiem noteikti apmeklēt? Kas būtu jāredz?

-     Man jau liekas, ka cilvēkam svarīgi būtu izlemt vai viņš vēlas atpūsties vai apgūt jaunas nezināmas vietas. Jo dažreiz nemitīgajā dzīves skrējiena pavisam jauki ir aizbraukt uz Tunisiju vai Ēģipti un tikai relaksēties un uzņemt saules enerģiju. Ļoti skaista ir Brisele, tur ir daudz objektu, ko apgūt un redzēt. Man pašai labāk patīk braukt uz Dienvidiem, iespējams tādēļ, ka vēsturiski, mani senči nāk arī no Vācijas, Itālijas. Tomēr pēdējā laika fascinējošākās brīvības izjūtas guvu Hiumaa salas tālāka raga galā, kas kā maza akmeņu strēlīte iestiepās 3 km tālu jūrā, kur vairs ar velosipēdu nevarēja izbraukt. Lija lietus, pūta stiprs vējš, un bija tik jauki izjust dabas spēku. Daba tevi saliedē un pēc tam izžāvē.

-     Kas un kāpēc, Tavuprāt, ir labākais transports ceļošanai?

-     Ja attālumi ir lieli dodu priekšroku lidmašīnām, tomēr automašīnas lieliski noder, lai varētu ceļot pa individuāli izvēlētiem maršrutiem. Un visvairāk man patīk braukt ar riteni.

-     Vai tūrismu, Tavuprāt, varētu nosaukt par aktīvo atpūtu, vai arī tas ir vienkārši jaunas emocijas vai iespaidi?

-     Godīgi sakot, tas laikam ir atkarīgs no tā, kas tajā brīdī ir vairāk vajadzīgs. Ziemas vidū tā ir saule, miers un kāds jauks pasākuma apmeklējums, tā būtu emociju un atpūtas gūšana. Vairāk fizisko spēku un enerģijas uzkrāšana. Savukārt vasarā gribas izrauties ārā no pilsētas un nokļūt īstos laukos, braukt ar riteni, peldēt. Tās varētu pat nosaukt par parastām brīvdienās, un tomēr esot citā valstī vari justies brīvāk un galvenais atpūsties pats no sevis tajā nozīmē, ka neviens nezvanās visu laiku un ir miers vismaz nedēļu.

-     Kā Tev vislabāk patīk ceļot?

-     Man patīk ceļot gan ar ģimeni, gan ar draugiem. Principā man visvairāk patīk spontānas idejas, kad ar draugiem izdomājam- kaut kur brauksim. Vienmēr ilgojos pēc pretstatiem, līdz ar to ir brīži, kad gribas kādu kultūras pasākumu, piemēram, gājienu uz kādu mākslas galeriju, muzeju. Kad ir emocionāli smagāki brīži, jūra, man atkal dod spēku un varu atgriezties pie iesāktā. Laikam vienmēr ceļojumus izmantoju, lai ne tikai atpūstos, bet arī lai paskatītos no malas uz savu dzīvi un mēģinātu izlemt, kurp tālāk būtu jādodas atgriežoties realitātē- savā ikdienas dzīvošanas laikā un vietā.

-     Lielākoties ceļošana saistās ar atpūtu, vai tomēr ar muzicēšanu?

-     Pagaidām gan vairāk ar ceļošanu. Ir bijuši daži ārvalstu pasākumi, bet pagaidām tikai strādāju pie tā , lai koncertētu citur.

-     Kas ir pirmās 3 lietas, ka noteikti ieliec somā, dodoties ceļojumā? Tādas, varbūt pat mīļlietiņas.

-     Pase, nauda, atslēgas, telefons ir tās lietas, kuras krīzes gadījumā (piemēram nozaudēta bagāža) var atrisināt daudz problēmu, tomēr ir tās emocionāli nozīmīgās lietas, kas tālumā . Tas ir strēlnieka zīmes kuloniņš, kas man ir no tēta un mammas, jauks spēļu kaķītis no laba drauga un Vinnija Pūka dienas organizators no draudzenēm, kurā ir daudz mīļu novēlējumu. Tās ir lietas, ko dāvinājuši man svarīgi cilvēki un esot tālumā tās dod spēku.

-     Kas ir Tava sapņu zeme un kāpēc?

-     Amerika, precīzāk - Losandželosa. Tā bieži vien ir mūziķu sapņu zeme. Mani saista tās plašums, mūzikas daudzveidība un varētu pat teikt visatļautība, kas ir pilnīgi pretēja Apvienotās Karalistes iekšējiem likumiem.

-     Ja Tev būtu dota iespēja apceļot pasauli? Kā Tu to darītu?

-     Es to gribētu darīt kopā ar sev ļoti īpašu cilvēku. Un vēlētos ceļot nesteidzīgi. Īstenībā man labāk patiktu ik pa brīdim atgriezties mājās, jo dzīve uz koferiem pārāk ilgi ir stipri nogurdinoša.Un atgriezties realitātē ir veselīgi, jo tad nākamo ceļojumu novērtē vēl vairāk. Ja man ir auksti, kļūstu skumja un ilgojos pēc siltuma un gaismas, tāpēc vairāk koncentrētos uz vietām kur ir vidēja un silta gaisa temperatūra

-     Vai ir kāda ceļojuma laikā atgadījies kāds kuriozs, kas īpaši spilgti palicis atmiņā?

-     Jā, reiz, kad man kopā ar tēti bija jādodas uz ierakstu, ārvalstu menedžeris bija norezervējis mums biļetes ar vārdiem Meldra Salamander un Johnny Salamander , kas atšķiras no pasē rakstītājiem, it sevišķi jau tētim. Protams, tas tikai laikus pamanīts un vārdi izlaboti.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visslavenākā neolīta laikmeta reliģiskā vieta ir Stounhedža (Stonehenge), kas atrodas Salisbury līdzenumā, Anglijā. Veidojumu, ko apmeklētāji var aplūkot mūsdienās, ir vairāku celtniecības fāžu rezultāts, kas ilga no 3100. līdz 1100.gadam pirms mūsu ēras. Akmens bluķi, kas tika izmantoti Stonehenge būvniecībā, nāca no divām teritorijām. Zilie akmeņi, kas veido agrāko pusapli, tika atgādāti no Preseli kalniem – aptuveni 385 km tālu. Lielākie akmeņi, no kuriem daži sver pat 45 tonnas, tika atgādāti no Marlorough Downs, 30 km no Stonehenge

Pasākumi

Lielākais Igaunijas alus festivāls ÕLLESUMMER pulcēs starptautiskas zvaigznes no rietumiem un austrumiem

No 2. līdz 6. jūlijam Tallinas Dziesmu svētku estrādē 15.-to jubileju atzīmēs alus festivāls Õllesummer, kurā kā galvenie mākslinieki uzstāsies Anglijas lielākā jaunā rokzvaigzne...