Kā vieglatlēte Aiga Grabuste Āfrikā ar taksi devās uz WC

Kā vieglatlēte Aiga Grabuste Āfrikā ar taksi devās uz WC

Aiga Grabuste ir latviešu vieglatlēte, daudzcīņniece. Viņas labākās septiņcīņas disciplīnas ir 100m barjeras un tāllēkšana. Aiga ir 2007. gada Eiropas Junioru (U-20) čempione septiņcīņā. Aigai šobrīd ir tikai 19 gadu, taču sasniegts jau ir ļoti daudz! Ir.laiks.lv ar Aigu šoreiz sarunā par tūrismu, jo līdz ar sacensībām, sanāk arī paceļot un apskatīties, kas notiek citās zemēs...

-     Vai Tev patīk ceļot un, vai bieži sanāk to darīt?

-     No katra sava ceļojuma es gūstu vienreizējas sajūtas, lai gan šie visi ceļojumi vairāk virzīti uz sporta nometnēm un sacensībām, tik un tā es atrodu laiku apskatīt, izzināt vietu, kurā esmu ieceļojusi.

-     Kas ir pēdējā valsts, ko Tu apmeklēji? Un, kādi ir iespaidi no tās?

-     Šī valsts bija Japāna (Osaka), tur ir ko redzēt un ir uz ko skatīties! Lai arī ne katram šāda izdevība rodas, aizbraukt tik tālu, tomēr es ieteiktu aizbraukt uz šo pasakaino valsti un apskatīt visu savām acīm!

-     Vai ir kāda valsts vai pilsēta, kas Tev kaut kādu iemeslu dēļ visvairāk patīk?

-     Jā, tā ir Ungārija, un nevis pilsēta, bet gan Balaton ezers! Pārsvarā, kad man ir kāds brīvs brītiņš vasarā, es ar lielāko prieku pavadu laiku Ungārijā!

-     Ko Tu noteikti ieteiktu apmeklēt mūsu lasītājiem?

-     Ja, godīgi, ir daudz apstākļu, kuri varētu iespaidot katra izvēli, taču es vispirms noteikti ieteiktu doties ceļojumā pa Eiropu, jo ir tik daudz jauku, interesantu un acis kārdinošu vietu tieši Eiropā!

-     Kā Tu uzskati – kas ir tūrisms? Vai tas vairāk ir saprotams kā aktīvā atpūta, vai kā emociju vilnis?

-     Tūrisms ir aktīvs dzīvesveids, tā ir gan aktīva atpūta, gan emociju vilnis, kas rodas ceļojuma laikā! Taču, manuprāt, katram ir tomēr savādākas izjūtas ceļojuma laikā – vienam tā ir pēc iespējas aktīvāka atpūta, citam emocijas, emocijas un vēlreiz emocijas!

-     Kas, Tavuprāt, ir labākais transports ceļošanai? Gan braucot uz ārzemēm, gan tepat pa Latviju paceļojot, jo tepat jau arī ir daudz vietu, ko gribās apskatīt. Kas būtu tas labākais un ērtākais, un piemērotākais pēc Tavām domām?

-     Protams, ka vislabākais, varētu pat teikt, ka visātrākais transports ceļošanai ir lidmašīna, bet te atkal jāpiebilst, ka viss ir atkarīgs no paša vēlmēm un iespējām! Es pati ļoti gribētu kādreiz apceļot Eiropu, mini busiņā kopā ar saviem draugiem, lūk, tā būtu īsta ceļošana nezināmā priekšā! Bet katram šīs vēlmes atšķiras, ir tādi, kuri grib ceļot vieni, bet ir arī tādi, kuri izvēlas ceļot kompānijā! Jā, Latvijā ir arī ļoti daudz skaistu vietu, vislielāko baudu es gūstu no brauciena uz savu dzimto Latgali, jo tik vienreizējus dabas skatus neredzēsiet nekur!

-     Kas ir pirmās trīs lietas, ko Tu noteikti ieliec somā, ja kaut kur dodies? Vai tās ir kādas praktiskas lietiņas, vai tomēr kaut kādas sava veida mīļlietiņas?

-     Tādas konkrētas nav, bet ir divas, kas vairāk vai mazāk ir vienmēr. Pirmkārt, dodoties ceļojumā es ielieku kādu saldumu, kas ir ražots Latvijā, otrkārt, noteikti tas ir kāds žurnāls vai grāmata!

-     Ja būtu iespēja apceļot pasauli – kā Tu to darītu?

-     Ja man būtu iespēja apceļot pasauli, tad es noteikti, pirmkārt, izmantotu visus iespējamos transportlīdzekļus manam ceļojumam (lai arī tas prasītu daudz laika, bet tas būtu tā vērts), jo ar lidmašīnu, tā vairs nebūtu pasaules apceļošana! Neko daudz neredzētu, tikai palidinātos pa gaisu.

-     Vai kāda ceļojuma laikā ir gadījies kāds kuriozs, kas spilgti palicis atmiņā?

-     Jā, ir gadījies! Lidojām no Latvijas uz Āfriku, lai piedalītos Pasaules čempionātā jauniešiem (angļu val.-World Championships, saīsinājumā WC). Parasti taksometra vadītāji sagaidot uz lapiņām raksta šo vārdu salikumu, bet šis taksometra vadītājs, kurš bija sagaidījis mūsu delegāciju lidostā, uz lapiņas, lieliem burtiem, bija saīsinājums WC, nu ko, laižam ar taksi uz tualetēm?

-     Tie noteikti būtu valsts nacionālie saldumi (šokolādes, konfektes u.tml.) vai arī kādi nacionālie dzērieni! Katrā valstī ir kaut kas īpašs, neparasts! Itālijā tie ir makaroni, Ungārijā-vīns, Latvijā-balzāms, kā arī Laimas izstrādājumi! Lūk, šīs daudzās lietas, kas atšķir katru valsti!

-     Kā Tu domā – vai Latvijā arī ir pietiekoši ko apskatīt, vai tomēr labāk paceļot apkārt pa pasauli?

-     Es uzskatu, tikmēr, kamēr neesi apskatījis savas valsts labākās un skaistākās vietas, domu par ceļošanu apkārt pasaulei ir jāatliek. Ir jāredz, lai varētu salīdzināt! Ir tāds teiciens: ”Ciemos ir labi, bet mājās vislabāk!”

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
arnis
wc noka
06.03.2008. plkst. 16:24
liekas, ka viņa ir 'ļoti jauka:) forša intervija. un es arī domāju, ka vislabākais transports ir lidmašina, bet var jau pamēģināt arī ar visiem:)
25.01.2008. plkst. 18:48
ja, visai amizanti par to WC:)
25.01.2008. plkst. 10:18
man ļoti patīk ideja par ceļošanu ar visiem iespējamajiem transporta līdzekļiem :) tiešām interesanti.
24.01.2008. plkst. 21:27

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Filipīnas sastāv no 7100 salām

Pasākumi

Kaža piesaka jaunu projektu un izdod pirmo dziesmu

Līdzšinējais dueta „Valters un Kaža” un grupas „Putnu Balle” dalībnieks Kaža izveidojis jaunu grupu, kura tāpat saucas „Kaža”. Šobrīd klausītājiem tiek piedāvāta “Kažas” pirmā dziesma „Ieskaties”....