Skaistumkonkursu karaliene Līga Meinarte Maldivu salās peldās kopā ar Manta rajām

Skaistumkonkursu karaliene Līga Meinarte Maldivu salās peldās kopā ar Manta rajām

Līga Meinarte ir skaistuma konkursu Miss Rīga 2001 un Miss World Latvia 2006 uzvarētāja. Meitene ir pārstāvējusi Latviju konkursā "Miss World 2006," kas norisinājās Varšavā. Pašlaik viņa studē Master of Business Administration - RTU Riga Business School, ir direktore uzņēmumam Straupe Master Carpenters, aktīvi nodarbojas ar uzņēmējdarbību un vēlas izveidot pati savu modes žurnālu sievietēm.

Līga ir arī aktīva ceļotāja, intervijā ar IrLaiks.lv viņa atklāja pēc savām domām vietas ar visskaistākajiem dabas skatiem... 

-     Vai Jums patīk ceļot un ar ko parasti dodaties ceļojumos?

-     Jāsaka, ka ceļot man ļoti patīk un īpaši uz eksotiskām zemēm, nevis dažādiem izklaides un kultūras centriem. Ceļojumos parasti dodamies divatā ar draugu, līdz ar to kopīgi izlemjam, kur mums tajā brīdī gribētos doties un kur mēs vēl neesam bijuši, kā arī svarīgs faktors ir laika apstākļi – galvenais, lai šajā vietā būtu silts un saulains.

-     Vai esat aktīvas vai pasīvas atpūtas piekritēja?

-     Viennozīmīgi – aktīvas atpūtas! Dažkārt pat smejamies, ka it kā braucam atpūsties, bet tā kā gribam apskatīt un redzēt pēc iespējas vairāk, tad tas ir vēl smagāks darbs par ikdienu Latvijā. Es nespēju sevi iedomāties, aizbraucam uz kādu vietu neapskatot to pilnībā. Man gribas redzēt un zināt pēc iespējas vairāk.

-     Vai Jūs zināt cik valstīs kopumā esat bijusi?

-     Ceļots ir ļoti daudz, tieši nesen iedomājos, ka būtu lietderīgi iegādāties globusu uz kura varētu atzīmēt visas apmeklētas vietas, tad arī varētu izskaitīt, bet tā pateikt ir ļoti grūti.

-     Un, kura no šīm daudzajām valstīm visspilgtāk palikusi atmiņā?

-     Viennozīmīgi fantastisks bija šīgada ceļojums ar auto pa Meksiku, bet tomēr visspilgtāk atmiņā ir palikusi – Madagaskara un tai piederošā sala Isle Saint Marie, kur ir neskarta daba, maz tūristu un ļoti garšīga vietējā virtuve – tā bija īsti ekstrēma atpūta ar braucieniem un pastaigām pa džungļiem, un brīvajos brīžos ar atpūtu savā bungalo okeāna krastā.

-     Vai Jums ir kāda valsts, kurā Jūs vēlētos apmesties uz dzīvi?

-     Man ļoti patīk Grieķijas salas, Singapūra un Šveice, kas katra, neapšaubāmi, ir atšķirīga un sniedz savu baudījumu. Bet pagaidām, tā kā esmu pārāk jauna un viedoklis tikai veidojas, tad vēl grūti pateikt, kura valsts tā būtu, iespējams pavisam eksotiska, jo tur cauru gadu ir saulains un silts laiks. Tā kā esmu salīga, tad tas man būtu svarīgs kritērijs. Neapšaubāmi, negribētu arī aizmirst Latviju, jo šeit esmu dzimusi un šeit dzīvo visi man tuvie un mīļie cilvēki. Latvijas nozīmīgumu gan sāc novērtēt tikai tad, kad daudz ceļots un ilgi būts projām.

-     Vai ceļojumus vairāk laika veltāt dabas vai kultas liecību aplūkošanai?

-     Mēs ar draugu esam lieli dabas mīļotāji, tomēr ceļojot uz vietu, kur nekad nav būts noteikti apskatām arī nozīmīgākos kultūras pieminekļus. Tā kā nodarbojamies ar zemūdens niršanu, tad bieži skatām zemūdens pasaules skaistumu. Viens no skaistākajiem skatiem bija Maldivu salās, kur zem ūdens redzējām lielu baru ar 4 – 5 metrīgām Manta Rajām, kas bija atpeldējuša pie koraļļu malas baroties ar planktoniem. Man ļoti patīk dabas savienojums – zils, zils jūras ūdens un palmas, būtu ar mieru šādu skatu baudīt kaut katru dienu! 

-     Kuras vietas Jūs ieteiktu īpaši apskatīt?

-     Nesen atgriezāmies no Grieķijas salām! Noteikti ieteiktu paceļot pa tām. No Kiklādu salu grupas mums ļoti labu iespaidu atstāja sala Naxos – ar ļoti daudzveidīgu dabu, skaistām pludmalēm un iespēju nodarboties ar vindsērfingu, kaitošanu un citiem ūdens sporta veidiem. Piedzīvojumu meklētājiem un ‘gurmāniem’ ieteiktu apskatīt Isle Saint Marie (Princess Bora Lodge), augsta servisa cienītājiem savukārt – Singapūru, kā arī, kultūras pieminekļu mīļotājiem – Palenque piramīdu kompleksu Meksikā.

-     Vai ceļojot Jūs dodaties pa tūristu takām, vai uzskatāt, ka labāk ir pašiem izdomāt maršrutu, vietas, kuras aplūkot?

-     Man pašai ļoti patīk plānot ceļojumus, kaut gan parasti sanāk rezervēt lidmašīnas biļetes un izplānot tikai maršrutu, jo daudzo ceļojumu laikā esam sapratuši, ka tas ir muļķīgi rezervēt viesnīcas katrai dienai. Tādēļ es parasti rezervēju viesnīcu pirmajai ierašanās dienai un tad mēs dodamies pa izstrādāto maršrutu un atkarībā no tā, cik ātri virzāmies uz priekšu un kurā pilsētā atrodamies, tur tad arī skatāmies un meklējam viesnīcu. Ļoti labs palīgs šādā gadījumā ir Lonely Planet ceļvedis. Ceļojot šādi nekad negadīsies, ka kāda vietā, kur nemaz nepatīk ir jāpavada vairākas dienas, vai arī no vietas, kura ļoti patīk jādodas projām ātrāk kā gribētos, kā arī ir iespējas un laika vairāk redzēt.

-     Vai varat pastāstīt par Latvijai netipiskiem ēdieniem un dzērieniem, kurus esat baudījis ceļojumu laikā?

-     Katrā valstī, kurā esam mēs cenšamies nogaršot un ceļojuma laikā baudīt šīs valsts virtuvi un pārsvarā jau lielākā daļa ēdienu ir netipiski Latvijai. Austrālijā ēdām ķengura un krokodila gaļu, bet pārāk ar ekstrēmiem ēdieniem neaizraujamies. Man ļoti garšo dažādi jūras produkti – īpaši grillēti kalmāri un astoņkāji.

-     Vai pārvedat arī suvenīrus? Vai veidojat kādas kolekcijas?

-     Mums mājās ir, nu jau milzīga, zivtiņu kolekcija. Tādēļ ir ļoti viegli izvēlēties – ieraugi – patīk - un nopērc, nevis meklē kaut ko, nezin ko. Ar suvenīru pirkšanu īpaši neaizraujamies, bet noteikti aizsūtam no konkrētās vietas kartiņu tuviniekiem.

-     Kura ir tā valsts, kurā Jūs vēlētos atgriezties vēl un vēl...?

-     Kādu vienu uzsvērt būtu grūti, jo gribas apskatīt visas vietas, līdz ar to vietā, kura patiks vislabāk būs iespējams atgriezties un vairāk laika pavadīt vecumdienās.

-     Vai valsts, kas Jums neiepatikās un kāpēc?

-     Man ne visai patīk Ēģipte, bet tas laikam tādēļ, ka īsti pie sirds man neiet arābu kultūra, bet jāsaka gan, ka niršana Sarkanajā jūrā ir viena no labākajām vietām, kas ir tik viegli pieejama no Latvijas. Tad vēl ļoti nepatika Kankūna Meksikā, kur ir pilns ar amerikāņu tūristiem.

-     Kuru valsti tuvākajā laikā Jūs vēlētos aplūkot?

-     Es ļoti gribētu izbraukāt visu Āfriku! Un gribas to izceļot tā mežonīgi – iepazīstot vietējās ciltis un vērojot zvēru migrāciju. Tas man patiešām ir liels sapnis, kuru vēl nezinu kā piepildīt, jo no vienas puses ļoti gribas, bet no otras puses bail, jo dažādi stāsti ir dzirdēti.

-     Atklājiet IrLaiks.lv lasītājiem, bez kurām trim lietām Jūs nevarētu iztikt nevienā ceļojumā?

-     Bez – kredītkartes, vilnas zeķēm, jo man parasti lidmašīnā ir auksti, un fotoaparāta.

-     Vai kādreiz kāda ceļojuma laikā Jums ir gadījies kāds kuriozs, interesants starpgadījums, pastāstiet, lūdzu, par to?

-     Meksikā, Palenqos Chiapu rajonā, kurā pēc pulksten četriem dienā ir bīstami uzturēties, mums mašīnai beidzās benzīns. Labi, ka visu dienu bijām braukuši pret kalnu, tad nu likām mašīnu neitrālajā un ripinājām līdz pilsētai, kas īpaši tuvu neatradās. Tajā brīdī smieties negribējās, bet pēc tam gan labi pasmējāmies par atgadījumu.

-      Tā kā esat dabas mīļotāja, kuras pēc Jūsu domām ir vietas ar visskaistākajiem dabas skatiem ?

-     Tas gan nebūs dabas skats, bet tiem kas nodarbojas ar niršanu, es ieteiktu apmeklēt, Meksikā netālu no Kankūnas esošās, ‘cennotes’ jeb pazemes alas, kas ir veidojušās daudzus miljonus gadu atpakaļ uz zemes nokrītot meteorītam. Šajās alās var nirt gida pavadībā, jo tās ir pazemē un ar daudz dažādiem labirintiem – tas ir fantastisks skats, jo alas ir stalagmītu un stalaktītu veidojumi un ūdenī ir kristāldzidra 100 metru redzamība, līdz ar to cilvēks peld, bet sajuta ir it kā karātos gaisā. Un visskaistākie skati veidojas vietās, kur alās iespīd dienas gaisma - šis skaistums nemaz nav aprakstāms...

-     Vai Jums patīk ceļot arī pa Latviju?

-     Man ir ļoti paveicies, jo bērnībā kopā ar krustvecākiem un arī vecākiem daudz ceļojām pa Latviju. Manas mīļākās vietas nav pilsētas, bet gan vietas pie jūras, ezeriem un upēm, tālāk no trokšņainām un apdzīvotām vietām.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
leka96
daaa ona kljovaja...
19.04.2008. plkst. 23:15
es arī kāsdreiz gribetu izmēģināt niršanu, tā ir ļoti skaista pasaule!
16.01.2008. plkst. 19:03
lai ar Līgai veicas tālāk savos pasaules apceļojumos ,
08.01.2008. plkst. 15:04
Lūk, ar Manta Rajām vēl nav izdevies kopā papeldēt !
08.01.2008. plkst. 09:50

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vējdzirnavu dzirnavas vienmēr griežas pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Vienīgais izņēmums ir vējdzirnavas Īrijā

Pasākumi

Čuku - tuku, čuku tūū, ripo retro tramvajiņš

2.jūlijā Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) atklāja
atjaunoto retro tramvaju. Tramvajs regulārus reisus sāks no 3.jūlija....