Latvija

Neatkarības diena Ķemeros! :)

saulux3 2008-07-29

Šī gada 4. maijā mūsu valsts iedzīvotāji atzīmēja Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas 17. gadadienu. Vieniem šie svētki bija kā godpilns atgādinājums par pagātnē izcīnīto neatkarību, citiem prieka pilna diena, kurā baudīt svētku koncertu un salūtu, varbūt vēl kādam vienkārši brīvdiena, kurā atpūsties un padarīt līdz šim nepaspētos mājas darbus.

Vēlēdamies atpūsties no pilsētas trokšņa un ļaužu bariem, pats izvēlējos mazāk tradicionālu svētku dienas atzīmēšanas veidu. Savācis līdzi vēl pāris fotogrāfu no tā sauktās "UrbanTrip" radošās komandas, devos Ķemeru virzienā, lai tur uz mūsu bieži apmeklētās, savdabīgās industriālo fotogrāfu "svētvietas" - pamestās daudzstāvu sanatorijas "Līva" jumta uzvilktu sarkanbaltsarkano Latvijas karogu.

Sanatorijas grausts šobrīd ir arābu izcelsmes itāļu biznesmeņu īpašums, kuru tie savulaik pirkuši no Latvijas par lētu naudu ar mērķi ieguldīt tajā vairākus miljonus un izveidot greznu viesnīcu - solījumi gan nav izpildīti, "Līvas" izsistajos logos joprojām svilpo vējš, bet no ēkām aizstiepts viss, ko vien kāds ir varējis izkustināt un aizstiept... Bet tomēr vēl šoreiz mums - vismaz uz šo vienu dienu - izdevās atdzīvināt grausta pelēktoņu ainavu, piejaucot tai Latvijas karoga karmīnsarkano toni. Heraldiķi skaidro, ka sarkanā krāsa šai karogā simbolizē drosmi un varonību, bet baltā - cēlumu un atklātību.

Kam piemērots:

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Džerijs
autortiesības vairs nav jāievēro??
10.11.2011. plkst. 12:35

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

„Zorro” spāņu valodā nozīmē lapsa

Pasākumi

Šona draudzenei Emi jauns videoklips

Lai gan Emi mūzikas lauciņā darbojas jau no piecu gadu vecuma, kad ieguva godpilno pirmo vietu bērnu konkursā „Cālis”, plašākai sabiedrībai meitene kļuva pazīstama lielā mērā...