Itālija

Milāna

ligatt 2008-10-19

Milāna ir dzimtene tādiem modes zīmoliem kā Giorgio Armani, Dolce&Gabbana, Prada, Gianni Versace. Tā ir lielāka Ziemeļitālijas pilsēta. Turp nebraucu iepirkties, bet papriecāties par pilsētas burvību gan. Tā nebeidz pārsteigt. Gan ar labām, gan – ne tik glaimojošām detaļām. Skaista katedrāle; ne tik skaisti – ja tevi mēģina nepārtraukti apčakarēt.
Milānas Doms (Duomo) - gotiskā katedrāle ir tiešām skaista. Pilnīgi neticami, ka to ir radījušas cilvēka rokas. To tiešam ir vērts redzēt! Esot Milānā, noteikti ir jāapskata Castello Sforzesco cietoksnis un aiz tā - viens no lielākajiem Milānas parkiem - Parco Sempione.
Apkārt Milānas Domam ir daudz kafejnīcas un veikali. Cilvēku mudžeklis, ka pilnīgi bail pazust. Itāļu valodu nepārzināju, bet angļu - pietiekami labā līmenī. Tā tīri labi noderēja, kad, šķērsojot laukumu pie Doma, vajadzēja skaidroties ar tiem, kuri to vien gaidīja, kā paķert uz izbrīnu un muļķi naudīgos tūristus. Brīdī, kad gribējām apskatīt Domu no tālākā laukuma punkta, mūs diezgan brutāli sagrāba divi jauni vīrieši, ieberot rokās... graudus. Nekādas atļaujas prasīšanas. Viss notika zibenīgi! Pēc divām sekundēm tu vien dzirdi apdullinošu baložu spārnu vēzienus un nākamajā brīdī vari lūgt Dievu, lai tavas plaukstas paliktu vietās, bet drēbes - neapķēzītas. No draudzenes tika izrauts fotoaparāts un mūs aši sabildēja. Pirmā doma - fotoaparātam tūliņ pieaugs gan kājas, gan spārni. Par brīnumu - tas tika atdots. Viss notika burtiski minūtes laikā. Un tikai pēc tam, kad viens no vīriešiem pavēra muti, es sapratu, cik idiotiskā situācijā esam nonākušas. Viņi pat neizskatījās pēc itāļu saldajiem puisīšiem, bet gan rūdītiem romiešu tūristu čakarētājiem. Par negaidīto foto sesiju tika pieprasīti 40 eiro. Pirmajā brīdī biju bez valodas. Kad pieaugošā niknumā gribēju pateikt visu, ko es domāju, otrs vīrietis pienāca draudīgi tuvu. It nemaz nelikās, ka šeit gaidāma patīkama patērzēšana. Kad pateicu, ka nedz gribējām ko tādu, nedz skaidra nauda mums ir, bija gatavi savākt vienai no mums fotoaparātu. Tajā brīdī es laukuma malā pamanīju policistu. Aši ieķēros draudzenei rokā, iespiedu rokās 20 eirikus vienam no vīriešiem un nesāmies uz attiecīgo laukuma stūri. Pēc vairākām stundām staigājot gar veikaliem, pamanīju, kā "saldais pārītis" nocopē aziātu. Tam tika pēc pilnas programmas. Kad tas sāka vicināties ar rokām, ejot projām, kas acīmredzami liecināja par nevēlēšanos maksāt tādu summu, ap viņu sastājās jau kādi seši nadzīgie baložu draugi un tūristam nācās vien maksāt. Nenoliegšu - man viena brīdī palika bail, ka nedabūnu dunci sānos!
Lai tiktu Domā iekšā, nācās piedzīvot kārtējo uzbāšanos un naudas pieprasīšanu. Šoreiz tie bija melnādainie draudzības saitīšu tirgotāji. Protams, to, ka tās ir jānopērk, tu uzzini tikai tad, kad esi paķerts aiz rokas, tev aši tiek saitīte uzlikta ap roku un tad - pieprasīta nauda. Sejas izteiksme mainās ne tikai nabaga tūristam, bet arī laipnajam draudzības sludinātājam, ja sāc pīkstēt pretī. Lieki teikt, ka mana oma bija sabojāta. Tajā brīdī sajutos piederīga savai matu krāsai - blondīne!
Pats Doms, saprotams, bija fantastisks. Tas mierināja un dziedēja manu nabaga aizvainoto dvēseli par to, kas notika lejā. Bet šīs celtnes augstumos bija pavisam cita pasaule. Tā vien liekas, ka rotājumi var atdzīvoties, tev pieaugs spārni. Skats uz no augšas uz pilsētu bija perfekts! Tasīte tējas rokās, kājas pār jumta malu un baudi! Protams, tas nav tur iespējams, bet pasapņot jau var!
Milāna patiesi ir viens no pasaules centriem. Tirdzniecības un modes ziņā noteikti. Ejot tās ielām, aiz katra nākamā stūra pavērās interesanti veikali, lietiņas, ko tajos tirgo. Pirmo reizi pabiju īstā Austrumu medicīnas veikalā. Runa nav par interjeru. Arī, bet tieši par čūskām un žeņšeņa saknēm burkās, pulverīšiem un mistiskām receptēm. Liels bija mans prieks un pārsteigums apmeklēt Ferrari veikalu. Tajā bija iespēja ne tikai apskatīt un izošņāt visus stāvus, bet arī fotografēt. Nelieli suvenīri maksāja ciešamu cenu, bet pildspalvas, bērnu rāpulīši, sveces (romantiskas Ferarri sveces!) jau maksāja pieklājīgi. Veicot noteiktu pirkumu skaitu, bija iespēja iejusties formulas braucēja ādā. Veikala pagrabstāvā dižojās pats formulas auto, kurā drīkstēja iesēsties, priekšā liels ekrāns un rullē! Mani aizkustināja bērnu nodaļa, kur varēja atrast ekskluzīvas lietiņas un drēbītes pat jaundzimušajam. Kas ir tēvs? Vai nav redzams pēc "lācīša"? Veikala interjers bija perfekti pārdomāts! Tas manas atmiņas par pirmo nelāgo iepazīšanos ar Milānu, pastūma vēl nostāk!
Pēc tādas staigāšanas bija ēstgriba. Lai gan viss tik tiešām ir padārgs, savācāmies kādi seši cilvēki, lai uzēstu kādu picu un saldējumu. Man likās, ka Stockmann Trakajās Dienās ir daudz cilvēku... Bet šeit acīmredzot, katru dienu parastajās kafejnīcās bija piebāzts, ka ne eiro nokrist. Līdz metro, lai dotos uz autobusa parku, bija palikusi pusotra stunda. Tā arī tika izmantota, lai izstāvētu rindās, patarkšķētu un kaut ko iekostu. Tikai tad es arī uzzināju, ka pilsētu vēlams apskatīt lielākā pulkā, jo tad neuzdrošinās tādam baram bāzties virsū. Uzzināju, ka iepriekšējos gados, kuri te ne pirmo reizi, ir pat draudēts. Labi, ka tuvumā patrāpījās deju kolektīva vīrieši.
Es nedomāju, ka šī ir draudzīga pilsēta. Man vairāk patīk banālā Spānija, nekā šī nodrāztā modes pilsēta, kur tu mierīgi nevari izbaudīt retos apskates objektus un iepirkšanos.

Kam piemērots:

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā sala pasaulē ir Grenlande (2,131,600 km2). Tā ir gandrīz trīs reizes lielāka par otru lielāko salu pasaulē – Gvineju (790,000 km2)

Pasākumi

“Melo-M” saviļņo igauņus

Pirms dažām dienām čellu grupa “Melo-M” atgriezās Latvijā no koncertturnejas pa Igauniju, kur piedzīvoja pārsteidzoši sirsnīgu uzņemšanu....