10 iemesli, lai apmeklētu Ņujorku

10 iemesli, lai apmeklētu Ņujorku

Bija laiks, kad Ņujorka bija tūristu galamērķis, kam nebija vajadzīga nekāda reklāma (it sevišķi laikā, kad mērs Rudy Giuliani to pārveidoja par kosmopolītisku lielpilsētu).

Ņujorkai nebija vajadzīgi reklāmas rullīši TV un aģitācijas laukumi ceļojumu žurnālos. Tomēr laiki mainās un šodien tūristu bailes bieži vien ir stiprākas par vēlmi apmeklēt šo pasaules brīnumu.

Ar 11. septembra notikumiem atmiņās ir tik viegli aizmirst, ka Ņujorka ir viena no lieliskākajām pilsētām pasaulē.

Lūk, 10 iemesli, kāpēc jums kaut reizi mūžā vajadzētu uz turieni aizbraukt.


10 – Sports

Piers.jpg - 9.31 KBSkats uz iespaidīgo Chelsea Piers sporta un izklaides kompleksu, kur atrodas baseini, golfa laukums, hokeja laukums, dažādas SPA porcedūras un citas aktivitātes

Ņujorkas „Yankees”, Ņujorkas „Giants”, Ņujorkas „Rangers”, Ņujorkas „Islanders”, Ņujorkas „Jets”, Ņujorkas „Mets”, Ņujorkas „Knicks”, Ņujorkas maratons un US Open.

Ja esat sporta līdzjutējs, jau zināt, ka nevienā citā pilsētā nav tik daudz profesionālo sporta komandu. Un, ja ar to vēl nepietiek, tad ziniet, ka pilsētā ir ļoti daudz aktivitāšu tiem, kam patīk piedalīties, nevis vērot.

Piemērs? Ļoti modernais Chelsea Piers Sporta & Izklaides  komplekss, kas patiesībā ir veselus 12 ha liels ciems tikai dažu minūšu attālumā no pilnajām Ņujorkas ielām.

Tajā pieejamas visdažādākās aktivitātes - gan iekštelpās, gan brīvā dabā, padarot kompleksu par iecienītu nedēļas nogales atpūtas vietu.

9 – Spēks

wallstreet.jpg - 11.38 KBJūs atrodaties pasaules finanšu centrā - Wall Street..

Pirmo iespaidu par Ņujorku rada tās milzīgie apmēri.

Viss, kas jums jādara, ir jāpalūkojas uz saules apmirdzētajiem debesskrāpjiem, lai saprastu, ka šeit nav nekāda parastā pilsētele. Pilsētas spēks izjūtas ik uz stūra...

Ja jums nav īsti skaidrs, kāpēc liela daļa vietējo šo pilsētu dēvē par Visuma centru, dodieties pastaigā pa Manhetenas ielām.

Tās spožums un iespaidīgums vienlaikus vislabāk atspoguļojas 6. Avēnijā, vērojot iespaidīgākās pasaules celtnes, Wall Street ielā, kurā spēcīgākās ASV bankas kontrolē pasaules finanšu tirgus, un Parka Avēnijā, kur mājos Amerikas bagātie un priviliģētie.

Wall_Street1.jpg - 35.16 KBŠādi neraksturīgi klusa Wall Street svētdienā

Nekur citur pasaulē vara un spēks nav tik redzami.

Jā, Ņujorka nav oficiālā ASV galvaspilsēta, toties finanšu, literatūras, mediju, teātra, reklāmas, mākslas, modes un sporta galvaspilsēta gan!

8 – Kultūra

Lincoln_Center.jpg - 18.58 KBLinkolna centrs, kurā ietilpst Metropolitan opera, Ņujorkas Pilsētas opera, Ņujorkas balets un Ņujorkas Filharmonija

Ņujorkas ietekme uz amerikāņu kultūru atspoguļojas it visur – kino, teātrī, mākslā un pat mūzikā.

Skatītāji visā pasaulē iemīļojuši tādus šovus un seriālus, kā „Friends”, „Seinfeld”, „Saturday Night Live”, „NYPD Blue”, „Third Watch” un „Law&Order”, kas ilustrē Ņujorkas personību (labi, „Friends” varbūt nebija labākais piemērs).

Pilsēta ir ne tikai lielāko ierakstu kompāniju mājvieta, bet arī inovatīvs mūzikas centrs.

Tieši šeit ir radies reps (Bronksas un Bruklinas priekšpilsētās, kur MC uz skatuves dzejoja par dzīvi ielās). Arī hiphopa saknes meklējamas šeit, pateicoties tādiem māksliniekiem kā Public Enemy, De La Soul, A Tribe Called Quest un Salt'N'Pepa. Arī elektroniskajā mūzikā šeit dzīvo cilvēki ar vārdu - Roger Sanchez, Junior Vasquez, Moby un citi.

Kas attiecas uz kino, tad Vudija Allena filmās tieši Ņujorka veido vidi un atmosfēru, kas slavenā režisora filmas padara unikālas visas pasaules mērogā. Protams, cilvēki nebrauc uz šejieni, lai redzētu filmu uzņemšanu, albuma ierakstu vai TV šova veidošanu Viņi vēlas redzēt kultūras elementus, kas šo darbu radīšanu inspirē.

Daudzi no pasaules labākajiem muzejiem par mājām sauc Ņujorku. Tajā atrodas izcilie Metropolitan Mākslas muzejs (tajā eksponē ap 2 000000 mākslas darbu), Guggenheim muzejs (to veidojis arhitekts Frank Loyd Wright un tajā ir daudz modernās mākslas kolekciju), kā arī Modernās Mākslas muzejs - iespaidīgākais laikmetīgo šedevru muzejs pasaulē.

Ja māksla jums īpaši neiet pie sirds, dodieties uz Lincoln Center izpildītājmākslas centru, kas ir lielākais tāda veida objekts ASV un tajā ietilpst Metropolitan opera, Ņujorkas Pilsētas opera, Ņujorkas balets un Ņujorkas Filharmonija.

Vienmēr mainīgās kultūras vēsmas pilsētā var sajust ik uz soļa. Jūs varat nopirkt kāda Ņujorkas mūziķa CD, vērot šajā pilsētā uzņemtu filmu vai TV šovu, kā arī nopirkt mākslas grāmatu ar Ņujorkas muzejos esošo gleznu reprodukcijām, tomēr nekas nelīdzinās tā visa izjušanai un vērošanai klātienē.

7 – Ēdiens

Alfama.jpg - 29.75 KBPortugāļu restorāns Alfama

Jā, ēdiens, Ņujorka un delikateses iet roku rokā. Varat nogaršot vietējo ēdienu, izsmalcinātu virtuves šedevru vai arī apmeklēt greznākos restorānus – ikviena gaumei un iespējām Ņujorkas virtuve piedāvās ko īpašu. Turklāt interesanti ir tas, ka pat tādās vietās kā Le Cirque 2000 un Union Pacific jums iepriekš nav nepieciešamības rezervēt galdiņu!

Protams, šajā pilsētā ir pieejams kas vairāk par labu ēdienu – visa veida ēdieni!

79thStreetBoatBasin.jpg - 20.43 KBBoat Basin restorānā varēsiet baudīt dzērienus un ēdienus lieliskā atmosfērā

No hotdogiem Yankees stadionā līdz zemesriekstiem, ko tirgo pārdevēji pilsētas centra ielās – katrai rocībai šeit ir iespējas. Atliek tikai būt atvērtam un katru dienu nogaršot ko jaunu...

Vajag kādu padomu? Iesakām rāmo portugāļu restorānu Alfama Hudson ielā 551 (jo sevišķi trešdienās), jancīgo Itāļu restorāniņu Max 51. Avēnijā, bet nesteidzīgai vasaras novakaru atmosfērai Boat Basin 79. ielā, kur varēsiet vērot saulrietu, cept bārbekjū un izbaudīt lielisku atmosfēru.

6 – Teātris

Cats.jpg - 33.97 KB"Kaķi" Brodvejā

Teātris viennozīmīgi ir Ņujorkas mākslas vides centrālā personība. Pilsēta vienmēr ir ietekmējusi visu Amerikas dramaturģiju, piedāvājot visdažādākā līmeņa izrādes, sākot no prestižās Brodvejas un beidzot ar ielu izrādēm, piedāvājuma klāsta ziņā pārspējot pat Londonu.

Tādas izrādes kā Miss Saigon, Beauty and the Beast, Cats, The Phantom of the Opera, kā arī pēdējais grāvējs The Producers.

Kur gan vēl izcilais aktieris Kevins Speisijs piedalās grandiozā teātra izrādē, priekšroku dodot skatuves dēļiem, nevis filmu prožektoriem?

5 – Iepirkšanās

shopping.jpg - 29.44 KBViens no Madisson avēnijas veikaliem

Ja vārds „Iepirkšanās” jums asociējas ar ilgu staigāšanu pa Wal-Mart un Rite Aid centriem, tad jūs droši vien nezināt šī vārda īsto nozīmi.

Īsta iepirkšanās ir ne tikai lieliskas emocijas, bet arī grandiozs piedzīvojums (aizbrauciet uz Mehiko Lagunillas krāmu tirgu, ja neticat).

Kopš Odrija Hepberna filmā „Brokastis Tifānijā” pastaigājās pa 5. Avēniju, Ņujorkas iepirkšanās atmosfēra ir ieguvusi kulta statusu. Un tas ir tikai lieliski, jo pilsētā atrodas ne tikai izcilāko dizaineru veikali, bet tajā vispār rodas turpat vai visas Ziemeļamerikas modes jaunās tendences.

Ņujorkā ir viss – bohēmisks šiks, augstā mode, krāmu tirdziņi (sevišķi Canal ielā) un dažādas modes tendences no visas pasaules. Starp savdabīgākajiem veikaliem izcelsim Macy’s, Tiffany&Co, Bloomingdales, FAO Schwartz un Barney’s New York.

4 – Apskates objekti

timessquare.jpg - 30.9 KBTimes Square

Manhetenā interesantu un iespaidīgu ēku jūs atradīsiet ir visur. Šis pilsētas rajons, kas redzams tik daudzās slavenās filmās un darbos, ir kļuvis par īstu amerikāniskās kultūras ikonu.

esb.jpg - 19.15 KBEmpire State Building

Tūristam ierodoties Manhetenā rodas sajūta, ka tas viss jau ir redzēts, ļaujot sajust gandrīz vai māju atmosfēru!

Šodien pilsēta ir slavena ar saviem milzīgajiem debesskrāpjiem un citiem interesantiem objektiem.

Hayden.jpg - 18.7 KBHayden planetārijs

Tā kā Ņujorkā ir tik daudz ko apskatīt, viegli ir nonākt kārtīgā apjukumā.

soho.jpg - 50.73 KBSoHo (saīsinājums no "South of Houston") rajons, Ņujorka

No populārākajām tūristu atrakcijām (Times Square, Empire State Building, Brīvības Statuja, Wall Street, Centrālparks, Rockefeler centrs) līdz mazāk zināmiem (Madison avēnija, SoHo, Bruklina, Chrysler Building, Hayden planetārijs un Union Square zaļais tirgus) – ikviens šeit atradīs ko savām interesēm piemērotu.

Pilsētas karti droši varat atstāt viesnīcas numurā, jo pilsētā ir viegli orientēties, turklāt nejauši uzdurties kādam izcilam objektam ir pat ļoti aizraujoši.

3 – Vēsture

skats.jpg - 19.75 KBSkats uz Ņujorku no Empire State Building

Kad domājam par pilsētām ar bagātu vēsturi, mēs bieži vien runājam par bijušo impēriju galvaspilsētām.

Ņujorka tomēr ir savādāka, jo tās vēsture ir relatīvi nesena. Tomēr notikumi šajā pilsētā ir ļoti ietekmējuši ASV vēsturi un to izveidošanās procesus.

Pirmo reizi atbraucot uz Ņujorku, ikviens uzreiz saprot, ka pilsētas vēsture ir patiešām piesātināta un bagāta - pirmo holandiešu ierašanās, Džordža Vašingtona prezidenta zvēresta nodošana un miljoniem imigrantu ierašanās ir tikai daži no nozīmīgākajiem notikumiem.

Protams, Ņujorkai nepiemīt tas Vecās pasaules šarms, kas izjūtams Romā vai Parīzē, tomēr ikviens cilvēks, kas uzkāpj uz Empire State Building jumta var novērot to milzīgo progresu, kas noticis Ņujorkas līča, Hudson upes un East upes rajonos.

Līdz ar to lielākā Ņujorkas vēstures pievilcība slēpjas tanī, ka viss progress šeit redzams kā uz delnas!

2 – Aura

Vai var vēlēties labāku iemeslu pilsētas apmeklēšanai par tās auru? 2000. gada 11. septembris mainīja Ameriku, bet vispirms tas fiziski un emocionāli izmainīja Ņujorkas pilsētu.

Traģēdija apvienoja cilvēkus, liekot katram paveikt vismaz vienu varoņdarbu, glābjot nelaimē nonākušos.

Protams, šī neparastā aura eksistē it visur, tikai nez kāpēc tā izlaužas uz āru tikai tad, kad notiek neizmērojama traģēdija...

Pilsētas šarms, spēks, augstprātība un lielā labsirdība atspoguļojas ir visur – ikvienā šķērsielā, ikvienā metro vagonā...

1 – Viss

Kad palūkojaties uz iepriekšminētajā lietām, nākas secināt, ka šādu pilnību un reizē dažādību nespēj piedāvāt neviena cita pasaules pilsēta.

chinatown.jpg - 60.02 KBĶīniešu kvartāls jeb Chinatown, Ņujorka

Ņujorka ir pilsēta ar lielo burtu – tā ir atvērta ikvienam 24 stundas diennaktī. Iespēju šeit ir daudz, un, ja jūs iecerēto nepaveiksiet šeit, jūs to neizdarīsiet nekur citur pasaulē!

Pilsētas dažādums, par ko jāpateicas tās dažādajiem kvartāliem un priekšpilsētām, ikvienu šeit sagaida kā savējo.

italukvartals.jpg - 28.28 KBItāļu kvartāls jeb Little Italy, Manhettena

Ja Hudson viesnīcā izdzersiet par daudz martini, viens nepareizs pagrieziens uz ielas un jūs jau attapsieties Honkongā jeb Ķīniešu kvartālā, vai Itālijā (Itāļu kvartālā). Nekur citur kaut kas tamlīdzīgs nav iespējams.

Šajā sarakstā ir 10 iemesli, bet ikviens, kas pabijis Ņujorkā, zina, ka tādu ir vismaz 1000 – viss atkarīgs no jūsu motivācijas! Ko vēl gaidiet? Zvaniet ceļojumu aģentūrai!

Komentāri (31)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
anna
4 gadus biju Ņujorkā. Milzīga pilsēta, laipni cilvēki’ daudz ko redzēt.Amerika visa ir skaista zeme, iespējas ir milzīgas. Mācies , strādā, bet tur tāpat ir nelaimīgi, nabagi,Bet Latvija ir ļoti skaista zeme, tās ir mājas un ja ļoti grib un cenšas , var normāli dzīvot. Mēs pielaidām milzīgas kļūdas , negodīgi cilvēki bija pie varas, zagšanas apmēri bija neizsakāmi. Visu redzējām ,klusējām un turpinam klusēt, No kā mēs baidāmies. Kā franči protestē par visu kam nepiekrīt. Mums asinīs vēl sēž padomju laiku bailes, zagšana,korupcija. Cerams, kad nomainīsies paaudzes, cilvēki būs citādi, godīgāki, drošāki.Brauks uz Ņujorku, priecāsies, mācīsies un atgriezīsies mājās
10.06.2019. plkst. 19:01
Ritma
Es ari pastradaju un padzivoju pari okeanam. Sakumaa izbaudiju,tad viss apnika ta nemanot un varu pateikt ,ka nekur nav tik labi kaa majas. bet japabut citur,lai to stulbie letini saprastu,luuk taa.
01.08.2016. plkst. 20:26
.......
Kad sasniegsu pilngadibu obligati aizlidosu uz Nujorku tas ir mans muza sapnis! Gribu tur palikt uz dzivi!! Man vienalga ka piedzimu taja tiktiesam \"stulbaja\" Latvija!!! Te vairs nau ko darit! Bet Nujorka bus dienam jastaiga nedelam lai izbauditu visu kas tur ir!! UN NEKAD NEAPNIKS!
17.01.2016. plkst. 01:13
Daina
...tikko atgriezos no 2 nedēļu viesošanās Ņujorkā. Grandiozi! Viss aprakstā par lielo pilsētu atbilst patiesībai, tikai - 2015.gadā gandrīz nemaz nesatiku bezpajumtniekus un dzērājus, kaut biju dažādos rajonos un dažādos diennakts laikos. Pilsēta bezšaubām kosmopolītiska, bet pārsvarā melnie un krāsainie Dieva bērni. Ņujorkieši vienmēr laipni un izpalīdzīgi. Auto dod ceļu gājējiem pat pie sarkanās gaismas! Un vēl īpaši sapratu - vislabāk ir atgriezties savā \"stulbajā\" skaistajā Latvijā, tīrajā, jaukajā un dzimtajā Rīgā! Bet tāpēc jāapskata pasaule, lai to saprastu!
17.05.2015. plkst. 19:45
...
es tik ļoti gribētu uz ņujorku... stulbā latvija ir.. pretīga..
05.05.2014. plkst. 15:01

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Big Ben patiesībā ir vārds lielākajam zvanam, kas atrodas Londonas pulksteņa tornī, nevis pašam pulkstenim

Pasākumi

Aizvadīts otrais jauno Latvijas izpildītāju koncerts sadarbībā ar Onyx Records

Šī gada 25. aprīlī, bārā/restorānā „CATS” notika mūzikas portāla Onyx Records izpildītāju koncerts. Tā mērķis bija popularizēt jaunos Latvijas izpildītājus, kā arī pieteikt...