Populārākās tūristu „lamatas”

Populārākās tūristu „lamatas”

Pirms pāris gadiem slavenais ceļojumu aprakstu mājas lapas www.dicum.com veidotājs Gregory Dicum kopā ar sievu apmeklēja Bangkoku. Abi izlēma apmeklēt leģendāro Khao San ceļu un bija šokēti par redzēto: slaveno vietu bija pārpildījuši visdažādākie tūristi un tirgotāji, bet apkārtne bija nosēta ar lētiem suvenīru veikaliem un ielu kafejnīcām. Tomēr, pagājuši mazliet tālāk, viņi nonāca pie klusā un skaistā budistu tempļa, kur nebija nevienas svešas dvēseles.

Tā arī ir tūristu lamatu būtība - bieži vien pasaulslaveni objekti atrodas pūļa ielenkumā, bet turpat netālu atrodas interesantas, oriģinālas vietas, kuras var izbaudīt mierā un klusumā. Protams, Gizas piramīdai nav alternatīvu, tomēr kopumā tādas atradīsiet gandrīz jebkur.

Piedāvājam jums paša Gregory Dicum veidoto sarakstu ar populārākajām tūristu „lamatām” un to alternatīvām.


Eifeļa tornis, Parīze, Francija

eifel.jpg - 57.16 KB

Iespējams, tas ir tādēļ, ka tornis paceļas virs Parīzes un to pamana jebkurš atbraucējs, bet tūristu pie viena no Francijas arhitektūras brīnumiem netrūkst nekad. Vissliktākais laiks ir tūrisma sezona, jo sevišķi jūlijs. Daudzi tūrisma ceļveži torni dēvē par lielāko vilšanos ceļojumu mērķu vidū. Bieži vien tikšana augstākajā skatu punktā aizņem 4 stundas! Skats, protams, ir brīnišķīgs, bet vai tāpēc ir 4 stundas jāsvīst un jānīkst ļaužu piebāztās kāpnēs?

Alternatīva: Iesakām palikt pie zemes un doties lēnā pastaigā gar Sēnu, saullēkta laikā. Brokastīs baudot karstu kruasānu un franču kafiju, šādi jūs tuvāk iepazīsiet Parīzi, nekā kāpjot Eifeļa tornī. Labāk vienkārši apskatiet torni no lejas un nopērciet krāšņu pastkarti.

Blarney pils, Īrija

blarney.jpg - 55.8 KB

Protams, šis viduslaiku cietoksnis ir īsts brīnums, tomēr visi, kas tajā ierodas, tiek virzīti uz slaveno Blarney akmeni, kas, saskaņā ar leģendu, sniedz daiļrunības spējas ikvienam, kas to noskūpsta. Tiesa, katru dienu to izdara tūkstošiem cilvēku, taču neviens pētnieks vēl nav konstatējis to, ka kādam no viņiem oratora spējas būtu uzlabojušās. Vai tiešām šāds akmens jāpadara par ceļojuma galveno mērķi?

Alternatīva: Īrijas Cork apgabals lepojas ne tikai ar pilīm. Piemēram, Mizen Head Signal Station krāšņās klintis pārspēj Blarney cietoksni vienos vārtos. Klintis ir Īrijas vistālāk uz dienvidrietumiem esošais punkts un tām ir sena vēsture. Pie tām gadsimtu gaitā nogrimuši neskaitāmi kuģi. Noteikti apmeklējiet vietējo muzeju un bāku. Un atcerieties - no šī krasta plešas ūdens klajums līdz pat ASV!

Fisherman's piestātne, Sanfrancisko, ASV

sanfrancisko.jpg - 78.29 KB

Josh Schonwald, amerikāņu rakstnieks un satīriķis, reiz teica, ka Fisherman’s piestātne ir pirmā vieta Sanfrancisko, no kuras nepieciešams izvairīties dēļ tūristu masām, pilsētas apskates autobusiem, ielu muzikantiem, uzskrūvētām cenām un krāmu tirgoņiem. Tiesa, turpat netālu ir vairākas vietas, kurās joprojām saglabājusies senā Amerikas piekrastes pilsētu zvejnieku piestātņu atmosfēra, darbojas autentiskas ēstuves un joprojām smaržo pēc zivīm...

Alternatīva: Dodieties uz Golden State parku – plašu zaļo zonu, kas savienota ar Ocean Beach pludmali. Atšķirībā no Fisherman’s piestātnes, kur vienīgā atrakcija ir fotografēšanās uz suvenīru kiosku fona, parkā patiešām varēsiet lieliski pavadīt laiku, apskatot japāņu tējas dārzu, laivu modeļu ekspozīciju, De Young muzeju, gadsimtu senas vējdzirnavas, dažādas pastaigu takas...

Ēģiptes piramīdas

piramidas.jpg - 49.79 KB

Marks Tvens gandrīz pirms 100 gadiem pēc sava piramīdu apmeklējuma teica, ka apkārt esošas kņadas dēļ neesot spējis dzirdēt savu balsi. Mūsdienās tūristu mazāk nav kļuvis noteikti. Piramīdas ir patiešām iespaidīgas (līdz 19. gadsimtam tās bija augstākās pasaules celtnes).

Alternatīva: Tā kā cilvēku šeit ir ļoti daudz pat ne-sezonas laikā, iesakām apmeklēt Nīlas ielejas rietumu daļas Valdnieku ieleju, kur pēdējās kapenes tika atklātas vēl 2006. gadā. Uz turieni var nokļūt ar speciāli organizētām laivu ekskursijām, taču šo iespēju izmanto daudz mazāk tūristu.

Pizas tornis, Itālija

piza.jpg - 50.32 KB

Ikviens to ir redzējis foto. Tas ir šķībs. Tiesa, ne tik daudz, kā agrāk. Un joprojām neskaitāmi cilvēki dodas uz turieni, lai uzņemtu tieši tādu pašu foto.

Alternatīva: Aizbrauciet uz Orto Botanico di Pisa – 500 gadus senu botānisko dārzu. Saka, ka pāris turienes petūnijas arī esot šķības...

Piazza San Marco (Svētā Marka laukums), Venēcija

venecija.jpg - 49.86 KB

Vai brīnišķīga pilsēta pati par sevi arī var būt lamatas tūristiem? Mēs zinām pāris dārgu gondoljeru, kuri apgalvos pretējo, tomēr ūdens pilsēta grimtu lēnāk, ja vien katru gadu to neapmeklētu 16 miljoni cilvēku. Situācija būtu vēl labāka, ja viņi visi nepulcētos Svētā Marka laukumā. Vismaz automašīnu skaņu šajā vietā nav. Tomēr arī cilvēku balsis var kļūt nomācošas. Ieejiet laukumā uz mirkli, nofotografējiet Baziliku, Dodži pili un Pulksteņa torni, un tad dodieties prom...

Alternatīva: Daudzās ieliņas, kas ved prom no laukuma, ir pilnas ar dārgiem veikaliem un ne visai labiem restorāniem. Taču jo tālāk jūs dosieties, jo tas viss paliks tālāk aiz muguras. Jūsu skatam pavērsies vairāki mazi skvēri, kas pārsteigs ar burvīgām kafejnīcām un skaistām, taču ceļvežos tikpat kā neredzētām ēkām. Ieejiet ielas kafejnīcā, pasūtiet itāļu vīnu un Svētā Marka laukuma kņada drīz vien aizmirsīsies.

Times Square, Ņujorka, ASV

timessvkera.jpg - 70.31 KB

Noteikti izejiet cauri Times Square, jo to katru dienu izdara 35 miljoni cilvēku! Tomēr tas ir pārpildīts. Laukums un tā apkārtne ir pilna ar dažādiem veikaliem, vaska muzejiem un citiem pilsēta raksturīgiem niekiem. Lai rīta, dienas vai vakara laikā izietu tam cauri, jums būs jāliek lietā elkoņi, turklāt burtiskā nozīmē...

Alternatīva: Krietni interesantāka vieta atrodas tikai 2km attālumā – tie ir Strawberry Fields, daļa no Centrālparka ar joprojām aktuālo John Lennon memoriālu. „Imagine” mozaīka ir objekts, pie kura arī šeit cilvēki velk laukā savus fotoaparātus, tomēr pati teritorija ir ļoti skaista. Ja izdodas šeit būt 9. oktobrī (Lennon dzimšanas diena), varat ierasties parkā naktī, lai piedalītos kopīgā dziedāšanā ar citiem cilvēkiem. Kad jūs pēdējo reizi bijāt parkā, kas veltīts mūziķim, kurš dziedāja skaistas dziesmas par marmelādes debesīm?

Capri, Itālija

capri.jpg - 54.44 KB

Odisejam tomēr izdevās pretoties sirēnu aicinājumam, kad viņas to vilināja izkāpt Capri, Neapoles līcī. Tūristiem šodien tas īpaši neizdodas... Saules pielietā, tirkīza zilo ūdeņu ieskautā pludmale jau ilgi piesaista vasaras atpūtniekus. Tomēr lielais tūrisma pieplūdums nes arī būtiskus mīnusus.

Alternatīva: Lai arī Capri iegūst lauvas tiesu uzmanības, netālu esošā Ischia sala ir pat skaistāka! Turklāt tā ir lielāka un līdz ar to var uzņemt vairāk ļaužu. Brauciet uz šejieni, lai baudītu termiskos SPA centrus, vietējo virtuvi, kā arī jūlija vīna svētkus. Neparasti skaistas ir vietējās pludmales klintis.

Mykonos, Grieķija

mykonos.jpg - 64.49 KB

Mykonos salas jau aizvēsturiskos laikos mīlēja grieķu dievības, bet šodien tūristi dodas turp, lai izklaidētos naktsklubos un sportotu pludmalēs. Ja spējat neņemt vērā milzīgās ļaužu masas, jums šeit patiks un varēsiet sajusties, kā 50. gadus atpakaļ, jo atmosfēra joprojām ir tā pati. Paradise Beach un Super Paradise Beach ir pašas slavenākās pludmales.

Alternatīva: Netālu esošā Delos sala ir visai maz apmeklēta, taču uz tās ir daudz senu tempļu un citu monumentu. Tūristu šeit ir ievērojami mazāk, taču tieši šo salu varam dēvēt par Mykonos kultūras šūpuli.

Sultanhamet, Stambula, Turcija

sultanhamet.jpg - 67.17 KB

11 miljonus lielajā Stambulā katru gadu ierodas vismaz tikpat daudz tūristu, un lielākā daļa no viņiem obligāti apmeklē Sultanhamet – pilsētas pussalu, kas pārvērtusies par tūrisma objektu. Šajā vietā ir daudz skaistu, vēsturisku ēku, taču tas nozīmē arī milzu daudz cilvēku un pārspīlēti augstas cenas.

Alternatīva: Lai pa īstam izjustu Stambulas patieso dvēseli, dodieties uz klusāko, tradicionālāko pilsētas rajonu Uskudar, kas atrodas pie Bosfora šauruma. Noteikti apskatiet parkam līdzīgo Karacaahmet kapsētu, kas ir lielākā Stambulā. Pēc tam varat aiziet uz visai klusu tirgus ieliņu un nopirkt kādus tradicionālus turku kārumus. Ja vēlaties tomēr pēc tā visa apskatīt arī Sultanhamet un vecpilsētu, iepazīsities ar vietējiem, kas jums to visu parādīs ērti un bez steigas.

Holivudas slavas aleja, Losandželosa, ASV

holivuda.jpg - 46.83 KB

Šī ir viena no slavenākajām Eņģeļu pilsētas vietām, tāpēc to apmeklēt vēlas jebkurš tās viesis. Tomēr pati vieta savu mītisko atmosfēru un nozīmi jau sen kā zaudējusi, jo šodien zvaigzni tajā sev dabūt var vai ikkatrs amerikāņu popkultūras pārstāvis.

Alternatīva: Losandželosas interesantākās vietas parasti reti tiek iemūžinātas fotokamerās. Par spīti izcilajai rietumu mākslas kolekcijai, J. Paul Getty muzeju apmeklē salīdzinoši maz cilvēku, tāpēc tur var doties, ja iestājies nogurums no pūļa. Turklāt tas piemērots arī tiem, kas ar mākslu ir uz "jūs", jo to ieskaujoši dārzi un Richard Meier veidotā arhitektūra ir nepārspējami.

Trevi strūklaka, Roma, Itālija

trevi.jpg - 58.58 KB

Trevi strūklaka Romā ir apskates objekts, kam nav līdzīgu. Tomēr tā ir tik populāra un visur redzama, ka pat lētas Holivudas filmas un ikviens Romas suvenīrs bez tās neiztiek. Viss, kas jums šeit ir vajadzīgs, ir 1EUR monēta, kuru iemest strūklakā, kur tā nonāk pie 3000 pārējām naudiņām, kas tajā tiek iemestas ik dienu.

Alternatīva: Iesakām doties uz rietumiem, uz skaisto un rāmo Capranica laukumu, lai iedzertu tasi uzmundrinoša espreso.

Cancun centrs, Meksika

cancunmexico.jpg - 70.24 KB

Ja esat atbraucis uz Meksiku, tas, visdrīzāk, nav kultūras ceļojums - jūs vēlaties kokteiļus un pludmali. Jauki, bet tas nenozīmē, ka to visu var dabūt tikai Cancun centrā, kas pilna ar pludmaļu klišejām, stulbiem T-krekliem un dārgiem dzērieniem. Jūs taču vēlaties jaukas smiltis, burvīgus viļņus un mazliet miera, ne?

Alternatīva: Perfekts rezerves variants eksistē tikai pāris km attālumā. Tā ir Mayan Riviera. Mangrovju purvi, žilbinoši baltu smilšu pludmales, lekni džungļi un draudzīgi vietējie šo vietu padara par īstu Ēdenes dārzu. Cancun centrs to visu piedāvā tikai uz pastkartēm. Esiet gatavs niršanas piedzīvojumiem, jo piekrastē esošais Lielais Maya rifs ir otrs lielākais pasaulē.

Piccadilly Circus, Londona

picadillylondon.jpg - 61.06 KB

Piccadilly Circus ir viena no klasiskākajām Lielbirtānijas galvaspilsētas klišejām: jaunu, jautru atrakciju tur nav jau gadiem, bet tūristi uz to joprojām ir kā traki. Cerībā uz jautru izklaidi, tūristi šeit parasti saņem visu to klasiskāko un pierastāko, ko no šāda publiskā laukuma var sagaidīt.

Alternatīva: Apmeklējiet Leicester skvēru. Tas arī ir komerciāls un neona gaismu pielietas, taču tas patiešām iemieso patieso Londonas dabu. Turklāt pilsētas teātri atrodas pavisam tuvu tam. Un šo parku ir iecienījuši arī paši Londonas iedzīvotāji.

Khao San ceļš, Bangkoka, Taizeme

khaosanroadbagkok.jpg - 60.3 KB

Reiz ceļotāji devās uz Khao San ceļu, jo dzīvīgais, neona gaismām bagātais rajons bija Bangkokas sirds. Lētas viesnīcas, aktīvs tirgus un jautra naktsdzīve padarīja to par lielisku atpūtas vietu. Diemžēl pēdējā laikā šeit saradušies visādi lēti veikaliņi, fast-food iestādījumi un citas lietas, kas austrumu pilsētu ainavu tik neglābjami sabojā.

Alternatīva: Lielā pils, kurā reiz mājoja Taizemes karaļi, ir plaša un brīnišķīga celtne, kas sniedz ideālu ieskatu valsts vēsturē. Krāšņa arhitektūra un lieliski pastaigu celiņi gaida ikvienu. Tiesa, ar sandalēm šeit iekšā nevienu nelaiž.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
:)
šis ir arī mans ceļošanas stils.. vai arī vēlamais.. jo ziņkārība ir mana vājība - viemēr gribas redzēt, ar ko tad tik slavens ir katrs objekts.. bet nu 2x reti kurš ir spējis piesaistīt manu uzmanību.. iznjemot pashas atklaatos.. ;)
30.06.2009. plkst. 15:32
Gluži manas domas - lielie tūrisnms objekti bieži nāk ar lieliem pūļiem, dārgām ieejas biļetēm un lētiem suvenītiem, kas ražoti Ķīnā.
08.05.2009. plkst. 09:58

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dominikas, Meksikas, Zambijas, Kiribati, Fidži un Ēģiptes karogos ir attēloti putni

Pasākumi

90. gadu spožākās deju mūzikas zvaigznes uzstāsies Rīgā

Jau šī gada 21.novembrī plkst. 20:00 šova „Back to the 90ties!” ietvaros uz „Arēna Rīga” skatuves kāps spožu, pasaulslavenu deviņdesmito gadu zvaigžņu plejāde.
Ar savu...