Dodamies 2 dienu pārgājienā pa Kurzemes piekrasti (maršruta plāns)

Dodamies 2 dienu pārgājienā pa Kurzemes piekrasti (maršruta plāns)

Tūrisma maršruts veidots kājnieku tūrismam un tas ved cauri Kurzemes piekrastes mežiem, Bažu purvu un gar jūras krastu.

Kopējais pārgājiena garums ir 45 kilometri, pirmajā dienā tiks veikti 22 kilometri un atlikušie 23 kilometri tiks veikti otrajā dienā.


Apskatāmo objektu apraksts

Untitled 2.jpg - 45.38 KBSlīteres bāka - augstums ap 100m virs j.l. Zilo kalnu kraujas malā slejas kopš 1850. gada, celta kā uguns novērošanas tornis un izmantota par dienas orientieri kuģiem. Šobrīd tā kalpo kā skatu tornis, no kura paveras krāšņa piejūras zemienes ainava. Apskatāma arī ekspozīcija par Latvijas bākām.

Slīteres bāka apmeklētājiem  slēgta līdz 2009. gada 1. maijam.

Darba laiks no 10.00 līdz 18.00
Brīvdienas: pirmdiena, otrdiena
Gida pakalpojumus piedāvājam piektdienās, sestdienās, svētdienās

Cenas (ar PVN)
Bākas apmeklējums     LVL 0,50
Gida pakalpojumi grupai     LVL 1,00

Untitled 5.jpg - 76.83 KBMazirbe - Mazirbe minēta jau XIV gs. vēstures avotos kā zvejnieku, jūrasbraucēju un tirgotāju apmetne. Šodien Mazirbē ir saglabājušies un apskatāmi vairāki interesanti apskates objekti. Mazirbes ev.luteriskās draudzes baznīca, celta 1868.gadā. Pie baznīcas atrodas Mazirbes pastorāla dzīvojamā ēka ar mācītāja dzīvokli, svētdienas skolas telpām, izstāžu un konferenču zāli. Netālu no baznīcas atrodas "Mazirbes mēra akmeņi" .Mazirbes centrā atrodas Lībiešu tautas nams. Tas uzcelts 1939. gadā. Mazirbes internātskolas atrodas etnogrāfiskā kolekcija "Rāndali". Tā atklāta 1978. gada 2. novembrī. Kolekcija atrodas 1880. gadā celtā stallī, ko pārbūvēja pēc Jura Kromika projekta. Kolekcijā ir savākti dažādi seni vietējo iedzīvotāju sadzīves priekšmeti. No centra uz jūras pusi aiz veca tīklu šķūņa atrodas laivu kapsēta. Tajā ir redzami astoņu zvejas laivu vraki.

Untitled 7.jpg - 50.06 KBPitrags - Pie Pitraga upes ietekas jūrā atrodas Pitraga ciems. Ciema centrā atrodas Baptistu baznīca. Pitraga ciema apkārtne ievērojama ar interesantām dabas ainavām. Šajā apvidū raksturīgas kadiķkoku audzes. Ievērības cienīgs ir bļodveida kadiķis. Mežā pie Pitraga atrodas Pitraga dižpriede.

Untitled 9.jpg - 81.7 KBVaides Muzejs - Vaides "Purvziedos" ir apskatāma Edgara Hausmaņa vāktā ragu kolekcija, kuru veido vairāk nekā 550 ragu, no tiem aptuveni 350 aļņu ragu. Izņemot dažus stirnu ragus, kolekcijas eksponāti nav medību trofejas, bet atrasti meža sarga gaitās. Vēl apskatāma dabas aizsardzības ekspozīcija. Iespējams palikt pa nakti telšu vietā.

Adrese: "Purvziedi", Vaide, Kolkas pagasts, Talsu rajons
Tālrunis: 63200179, 29395624, 29104530

Untitled 11.jpg - 115.34 KBBažu purvs - Bažu purvs, atrodas Talsu rajona ziemeļu daļā, Slīteres rezervātā. Platums - 2646 ha, kūdras slāņa vidējais dziļums - 1,7 m, lielākais dziļums - 3,5 m. Kopējie kūdras krājumi - 31,7 mlj. m3. Līdz 0,5 m dziļumā maz sadalījusies augstā purva spilvju - sfagnu kūdra, dziļāk vidēji un labi sadalījusies pārejas purva kūdra. Bažu purvs veidojies, nepietiekamas noteces dēļ pārpurvojoties sauszemei. Purvam ir izteikta trīsstūra forma, ko nosaka vēdekļveidīgais kāpu izvietojums. No purva austrumu daļas ir notece uz Mīlgrāvi, no rietumu daļas - uz Pitragupi. Purva centrālajā daļā ir daudz grāvju, kas krusto cits citu. Apaugumā- sīkas priedes, galvenokārt purva ziemeļrietumu malā ( 336 ha), kur purvs robežojas ar jūras piekrastei paralēlu kāpu rindu . Bažu purva teritorijā atrastas  168 paparžaugu un sēklaugu  sugas, to vidū retas un aizsargājamas sugas : purva sūnene, Lēzela lipare, Rusova dzegužpirkstīte, ciņu mazmeldrs.

Untitled 13.jpg - 96.09 KBKolkas rags - Tālākais Kurzemes ziemeļu punkts, no kura jūrā iestiepjas 7 km gara un 2 m dziļa sēre. Tā nošķir Baltijas jūru no Rīgas jūras līča. No Kolkas raga var vērot gan saullēktus, kad saule iznirst no Mazjūras (kā vietējie dēvē Rīgas jūras līci), gan saulrietu, saulei iekrītot Dižjūrā (Baltijas jūrā). Dabas draugiem Kolkas rags pazīstams kā putnu novērošanas vieta pavasara migrāciju laikā. Aprīlī ik dienu to pārlido tūkstošiem putnu.

Pirmā pārgājiena diena

Maršruta sākums  beigas     Posma att. km    Laiks               Apskates objekts
           
Slīteres bāka      Sīkraga bāka         5                    9:00    10:30       Gājiens cauri mežam uz Sīkragu, apkārtnes apskate no Sīkraga bākas
                   
Sīkraga bāka      Mazirbe                7                    10:50    13:00      Gājiens gar jūras krastu no Sīkraga līdz Mazirbei. Mazirbē muzeja apskate, mācītājmuižas un baznīcas apskate

                   
No 13:30 līdz 16:00 Pusdienas un atpūta jūras krastā

Mazirbe    Pitrags                          3                      16:00    16:40    Gājiens pa piekrastes mežu līdz Pitragam, ciema un tajā esošās baznīcas apskate.
                   
                   
Pitrags    Vaides bāka un muzejs     5                       16:50    18:00     Gājiena laikā iespēja apskatīt vienu no senajiem Lībiešu ciemiem Saunagu. Vaidē ainavas apskate no bākas un ragu muzeja apskate.
                   
Vaide     Vaides dīķis                     2                       18:30    19:00       Pie Vaides dīķa tiek gatavotas vakariņas un izveidota nometne

                   
Nometne tiek ierīkota pie Vaides dīķa, kur ir pietiekami plaša teritorija telšu ierīkošanai, dažādiem izklaides pasākumiem un spēlēm.

Otrā pārgājiena diena

Otrā pārgājiena diena sākas jau pulksten 7:00 no rīta. Otrajā dienā paredzēts noiet 23 km.

Maršruta sākums  beigas     Posma att. km    Laiks               Apskates objekts

Vaides dīķis  Dūmeles ezerpļavas       9                  9:00    12:00       Gājiens cauri bažu purvam līdz dūmeles ezerpļavām
                   
Dūmeles ezerpļavas  Bažu purvs        4                  12:00    13:00     Gājienā pa Bažu purvu iespējams redzēt lielu augu daudzveidību un arī ugunsgrēka postošās sekas purvā.
                   
No 13:30 līdz 16:00 Pusdienas bažu purvā speciāli tūristiem ierīkotā atpūtas vietā, atpūta

Bažu purvs    Dumbru kalni                 6                 16:00    17:30     Dumbru kalnu apskate

Dumbru kalni  Kolkas rags                   4                 17:30    19:30    Gājiens gar jūras krastu līdz Kolkas ragam, Kolkas raga apskate, saulrieta vērošana, desiņu cepšana un ceļš mājup.
                   

                   
Jūsu maršruta laiks un apskates objekti var mainīties, taču ceram, ka kaut kas no šī plāna Jums noderēs un gaidām Jūsu piedzīvojumu aprakstus!
 


Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Lilita Skarbniece
laba diena! Mani interesē šis 2 - dienu pārgājiens pa Kurzemi.Nekad tur neesmu bijusi. Vēlos pieteikties.kad taisaties organizēt? Varbūt maija sākumā?Maršruts ļoti interesants,man patika.Sevišķi Kolkas rags. Ja sadomāsiet,mans tel 28288997 e-mail- Lilitafuture@inbox.lv Naudiņas gan man maz.Bet tas jau nekas. Visu labu jums Ar cieņu Lilita SKARBNIECE Krāslavā
24.04.2009. plkst. 12:54
Linda Zaharova
kas organizē, kā pieteikties, ck maksā?
24.04.2009. plkst. 00:17

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Paragvajā ir atļauti dueļi, ja abas iesaistītās puses ir reģistrējušies kā asins donori

Pasākumi

Sofijas Vitas Požlaites & Olimpiadas Daņilovas glezniecības izstāde “DVĒSELES SVĒTKI”

2007.gada 15.decembrī netālu no Rīgas uz pirmo personālizstādi aicināja divas draudzenes – baltkrieviete Olimpiada Daņilova un lietuviete Sofija Vita Poželaite....