Top 10 – Vietas, kurp doties Helovīnu vakarā

Top 10 – Vietas, kurp doties Helovīnu vakarā

Spoki parasti ierodas naktī un tieši Helovīnu jeb Visu Svēto nakts 31. oktobrī ir tā, kurā ierodas viņi visi.

Mūsu aprakstītās 10 vietas, kur varat baidīties no spokiem un pārdabiskām parādībām ietver gan lielpilsētas, gan savādas pilsētiņas, gan ūdens plašumus.

Piedāvājam jums baiļoties gan populārās pilsētās, gan pasaulslavenās vietās, kas jau sen pazīstamas ar savu noslēpumaino un baismīgo auru, piemēram, Transilvānija, Rouzvela un Salem.

Protams, neiztiksim arī bez viesnīcām, kurās mati ceļas stāvus no apmešanās numurā, kur notikusi noslēpumaina slepkavība vai arī kurā slavenais rakstnieks Stīvens Kings sarakstījis savu tikpat ievērojamo darbu Mirdzums (The Shinning).

Tāpēc paņemiet savu labāko masku balles tērpu un metieties Helovīnu nakts virpuļos!


1 – Bermudu trijstūris

bermuda.jpg - 23.41 KBMākslinieka interpretācija par Bermudu trijstūra tēmu, jo racionāliem izskaidrojumiem daudzie negadījumi šai apkārtnē nepadodas...

Mēs visi esam dzirdējuši par Bermudu trijstūri – šo noslēpumaino okeāna reģionu, kas tiek vainots neskaitāmu lidmašīnu un kuģu iesūkšanā, kas pazūd pilnīgi bez pēdām. Pazīstams arī kā Velna trijstūris, šis apgabals ir trijstūra formas teritorija okeānā starp Maiami, Bermudām un San Juan (Puertoriko).

Dučiem aviācijas un jūras katastrofu šeit ir notikušas krietni vairāk, nekā jebkur citur, ļaujot radīt augsni visdažādākajiem pieņēmumiem. Viens no sensacionālākajiem stāstiem ir 1945. gada notikumi, kad šajā teritorijā pazuda vesels ASV bumbvedēju eskadrons.

Daudzi cilvēki arī apgalvo, ka esot šajā teritorijā redzējuši senus tirgotāju kuģus bez neviena bojājuma un pilnīgi tukšus. Versijas par šo vietu ir visdažādākās – vieni uzskata, ka šajā vietā ir anomāls daudzums elektromagnētiskās enerģijas, citi savukārt pauž ideju, ka tieši Bermudu trijstūri izmanto citplanētieši kā portālu uz mūsu planētu.

Tikpat pārdroša ir ideja, ka šajā vietā zem ūdens atrodas teikās minētā Atlantīda. Tāpēc Helovīnu dienā ieplānojiet kruīzu pa Bermudu trijstūra ūdeņiem, jo tieši šajā dienā tas noteikti izdosies vēl īpašāks.

2 – Edinburga

edinburg.jpg - 32.8 KB"Aizmirstā pilsēta", kas atrodas zem Edinburgas Dienvidu tilta: tūres rīkotāji apgalvo, ka viņi neizmanto nekādus vizuālos vai skaņas efektus, tāpēc, ja redzat, ko tādu, ziniet, ka tas viss notiek pa īstam.. gluži kā šajā aculiecinieka uzņemtajā fotogrāfijā..

Dodieties pazemē! Jā, tieši to jūs varat izdarīt Skotijas skaistākajā pilsētā. „Aizmirstā pilsēta” atrodas zem Edinburgas Dienvidu tilta – tā ir milzīgs istabu, nišu, tuneļu un pazemes zāļu komplekss, ko apvij dažādi nostāsti un leģendas.

Šo pazemes pilsētu atvēra 1788. gadā (19. gadsimta sākumā tā uz brīdi bija slēgta dēļ ūdens nedrošības). 1985. gadā šo pilsētu atklāja no jauna.

Uzskata, ka šajā pazemē dzīvojuši un miruši tūkstošiem cilvēku, daudziem no kuriem vispār nebija lemts ieraudzīt dienasgaismu. Mūsdienās atraktas apmēram 20 istabas un pāris tirgotāju kvartāli, kurus šodien var apskatīt ekskursijās.

Jums būs unikāla iespēja redzēt eļļas lampas, ādas kurpes, dzīvnieku kaulus, vīna pudeles un citas paliekas no senajiem laikiem, jo edinburgieši ir centušies šo vidi saglabāt pēc iespējas neskartāku.

Nav nekāds brīnums, ka šajā vietā novērotas neskaitāmas paranormālās parādības. Daudzi cilvēki uzstāj, ka šeit redzējuši dažādus spokus un ēnas, dažiem pat ir izdevies uzņemt pilnīgi neizskaidrojamas fotogrāfijas.

3 – Lizzie Borden viesnīca, Masačūsetas štats, ASV

lizii.jpg - 19.68 KBVai Tev pietiks drosmes pavadīt nakti Lizzie Borden viesnīcā, istabā, kur tika nogalināti Abija un Endrjū Bardeni.. it sevišķi, ja daudzi viesi sakās, ir redzējuši, dzirdējuši un sajutuši neizskaidrojamas parādības..

Lai pieredzētu lielākos drebuļus savā mūžā un kārtīgu bezmiega nakti, Helovīnu naktī iesakām apmesties interesantajā Lizzie Borden Bed&Breakfast viesnīcā Fall River pilsētā, Massachusetts štatā, apmēram 80 kilometrus uz dienvidiem no Bostonas.

Nams, kas būvēts 1845. gadā kļuva slavens pēc tam, kad tajā tika noslepkavoti Abby un Andrew Barden, turklāt to izdarīja neviens cits kā viņu meitiņa Lizzie! Pēc šī notikuma nams tika restaurēts, tāpēc vairākās tā vietās (jo sevišķi tur, kur Lizzie pamāte saņēma 18 sitienus pa galvu) ir redzami vēlīnā 19. gadsimta interjera un arhitektūras elementus.

Lai arī pierādījumi pārliecinoši norādīja uz meitenes vainu, viņa tiesā tika attaisnota un līdz ar to šī lieta oficiāli nemaz nav atklāta.

Viesnīcā ir izveidots interesants vēsturiskais muzejs, kas vēsta gan par šo notikumu, gan tuvākās apkārtnes vēsturi. Jāpiebilst, ka turpat atrodas arī ļoti oriģināls suvenīru veikaliņš.

4 – Londona

westminster.jpg - 32.68 KBVestminsteres abatija, kur ik pa laikam mēdzot klejot kāda noslēpumaina mūka spoks

Lai arī mums šķiet, ka Londonu pazīst visi, daudziem par pārsteigumu šī Anglijas pērle mēdz būt arī ļoti spokaina! Aizmirstiet par pēcpusdienas tēju un dodieties spoku medībās pa Londonas tumšajiem rajoniem, starp to pagalmiem, baznīcām un namiem mēģinot ieraudzīt kādu rēgu.

Londonas Spoku taka ir ļoti interesants un aizraujošs maršruts, kas ļauj apskatīt Londonas baismīgākās vietas un vienlaikus sekot briesmīgā maniaka Džeka Uzšķērdēja pēdās.

Satumstot, ir vērts apmeklēt arī tūristu iecienītākos objektos, jo arī tajos ir novērojami viņsaules iemītnieki. Labs piemērs ir Vestminsteres abatija, kurā ik pa laikam mēdz klejot kāda noslēpumaina mūka spoks.

Savukārt Londonas Tauerā maldoties bezgalvainās Annas Bolenas, Henrija VIII otrās sievas spoks, kas nespēj samierināties ar savu nāvi pēc tikai divus gadus ilgušās kopdzīves.

5 – Ņujorka

ny.jpg - 32.24 KBJautrāka solās būt Spoku procesija Sv. Jāņa baznīcā, Ņujorkā - interesantas maskas, ērģeles un šausmu filmu seansi

Ņujorkas ielas jau tā ir spocīgas, pārspīlētas un ekscentriskas, tomēr Helovīnu vakarā viss kļūst vēl interesantāks, jo 6. avēnijā katru gadu norisinās slavenā Helovīnu parāde, pulcējot tūkstošiem cilvēku no visas pasaules, kas sacenšas par dažādām balvām un vienkārši priecājas.

Parādē piedalās apmēram 2 000 000 ņujorkiešu, kas izrāda visdažādākos kostīmus un tērpus. Tomēr jautrība neaprobežojas tikai ar gājienu, jo pēc tam visā pilsētā notiek neskaitāmas masku balles.

Viena no slavenākajām ballītēm notiek Webster Hall. Vēl viena ļoti interesanta atrakcija ir Halloween Extravaganza un Spoku procesija, kas notiek pasaulē lielākajā gotikas katedrālē – Svētā Jāņa baznīcā.

Noskaņu ideāli paspilgtina ērģelnieks, kas rūpējas par notikuma atbilstošu atmosfēru, kamēr visi klātesošie skatās šausmu filmu. Pēc seansa visi maskās tērptie dodas procesijā uz pilsētas centru.

6 – Rouzvela

rozvlea.jpg - 14.52 KBKatram, kas tic citplanētiešu eksistencei, pienākums ir apmeklē NLO avārijas vietu Rouzvelā, ASV - un Helovīns būtu ideāla diena, kad to izdarīt

1947. gadā Ņūmeksikas tuksneša pilsēteles Rouzvelas apkārtnē notika kāds tik neparasts notikums, ka vēl šodien – 60 gadus pēc notikušā Roswell ir viena no slavenākajām pilsētām pasaulē.

Ufologu pētnieku vidū šī pilsēta jau sen tiek dēvēta par ufoloģijas galvaspilsētu. Leģenda vēsta, ka apkārtnē nogāzies lidojošais šķīvītis ar četriem citplanētiešiem, bet drīz pēc tam pilsētu apsēduši militāristi un valdības pārstāvji, kas uzreiz izveidoja slēgto zonu un pētīja nokritušo vraku.

Uzreiz pēc notikušā laikraksti ziņoja par marsiešu kuģa notriekšanu, ko apstiprināja arī varasiestādes. Tiesa, pēc pāris dienām tās savu nostāju atsauca un paziņoja, ka notriektais objekts bijis vienkāršs gaisa balons. Lai izlemtu, kura viedokļa pusē nostāties, iesakām apmeklēt Rouzvelas Starptautisko NLO muzeju un izpētes centru, kur iegūsiet plašu informāciju par notikušo un dažādām sazvērestības teorijām, kā arī redzēsiet daudz interesantu un pārsteidzošu relikviju.

Jūs pat varat noalgot gidu, kas Helovīnu vakarā jūs aizvedīs tieši uz avārijas norises vietu!

7 – Salem, Masačūsetas štats, ASV

salem.jpg - 67.02 KBApmeklēt vecāko ASV kapsētu, kur vairākiem kapakmeņiem ir iegravēts 1700.gads, vislabāk ieteicams naktī.. Helovīna naktī..

Šī pilsēta joprojām ir bēdīgi slavena, kaut arī šausminošie notikumi norisinājās ļoti sen – 1692. gadā. Katru gadu pilsētā notiek Haunted Happenings festivāls, kura laikā vietējie iedzīvotāji veselu mēnesi piedalās masku ballēs, ielu tirdziņos un spoku gājienos.

Noteikti apskatiet Raganu māju – ēku, kurā dzīvoja tiesnesis Jonathan Corwin, kas 1692. gadā notiesāja uz nāvi 19 sievietes, apsūdzot tās par raganām.

Tieši šo prāvu dēļ tad arī cēlusies Salem pilsētas bēdīgā slava. Kompānija Salem Historical Tours piedāvā dažādas tematiskās ekskursijas, kuru laikā ir iespēja apmeklēt ASV vecāko kapsētu, kā arī notiesāto raganu mājas.

8 – Savannah

savannah.JPG - 99.58 KBSavanna - viena no spokainākajām pasaules pilsētām.. pilsēta, kurā plūdusi ASV Revolūcijas un Pilsoņu karu asiņu upes, glabā šausminošus noslēpumus..

Nav vārdam vietas – Savannah ir viena no spokainākajām pasaules pilsētām! Aizmirstiet par tipiskām ekskursijām kopā ar tūristu bariem – tā vietā ejiet nakts pastaigā pa Džordžijas štata vecākās pilsētas bruģētajām ielām gida pavadībā, kas jums gari un plaši izstāstīs par visiem pilsētas spokiem.

Pēc tam varat apmeklēt Creepy Pub Crawl krogu, kur varēsiet nogaršot vietējos alkoholiskos dzērienus gaidot spokus.

Bet tas vēl nav viss. Pirms brauciet uz šo pilsētu, mazliet iepazīstieties ar tās vēsturi, kas pilna vardarbības un asiņu dēļ Revolūcijas un Pilsoņu kariem, kā arī vairākām sērgām un milzīgiem ugunsgrēkiem.

Un arī tas vēl nav viss... Liela daļa Savannah kvartālu ir būvētas uz vecām kapsētām! Tieši tāpēc pilsētas iedzīvotāji šādā stilā mēģina piesaistīt tūristus, izveidojot dažādas atrakcijas, piemēram, Pirate House – gadsimtiem senu vietējo restorānu, kas ieturēts izteikti spokainā stilā.

Pēc vakariņām varat apmesties kādā no spoku viesnīcām (sevišķi jāizceļ 1851. gadā celtā Marshall House, kas reiz kalpoja kā Pilsoņu karu kareivju hospitālis un slimnīca dzeltenā drudža upuriem).

9 – Stanley Hotel

stanle.jpg - 78.4 KBVēsturiskais Stanley Hotel ir luksusa kūrorts Kolorādo kalnos, taču, ja Tev ir dzelzs nervi, apmeties viesnīcas 4.stāvā, kas tiek uzskatīts par nolādētu, it sevišķi 418.numurs

Vai kāds no jums ir lasījis ģeniālo Stīvena Kinga grāmatu The Shinning (Mirdzums)? Varbūt kāds ir redzējis tās izcilo ekranizāciju ar Džeku Nikolsonu galvenajā lomā? Varbūt filmas rimeiku ar Džonu Kjūsaku, kas iznāca pirms pāris mēnešiem?

Tam visam par pamatu ir Stanley Hotel viesnīca, kas iedvesmoja rakstnieku uzrakstīt šo darbu. Celta 1909. gadā, šī viesnīca patiesībā ir daļa no lielākas saimniecības Kolorādo kalnos.

No istabiņas logiem paveras gleznains skats, savukārt vakaros jūs varat nesteidzīgi atpūsties viesnīcas smalkajā restorānā.

Viesnīcu unikālu padara tās spoks – pirmā īpašnieka mirusī sieva Flora Stanley, kas naktīs mēdz klejot pa gaiteni, kā arī spēlēt klavieres. Nolādēts esot viss ceturtais stāvs (agrāk tajā mitinājušies vergi). Ja apmetīsieties 418. numurā, naktī dzirdēsiet maza bērna balsi aiz durvīm, tomēr palūkojoties tur jūs neko neatklāsiet. Ja vēlaties sajust iedvesmu, nakšņojiet 217. istabā, kur mitinājies pats Stīvens Kings.

10 – Transsilvānija

bran.JPG - 101.93 KBVēlies uzzināt, vai vampīri eksistē? Tad jādodas uz grāfa Drakulas pili Rumānijās rietumu provincē Transilvānijā..

Neesam redzējuši cilvēku, kas nebaidītos no asinskārajiem neradījumiem – vampīriem, kam patīk uzglūnēt nakts tumsā. Tad kāpēc gada spocīgākajā naktī – Helovīnu vakarā – nedoties uz šo radījumu dzimteni Transsilvāniju?

Tieši šajā Rumānijas rietumu provincē esot dzīvojis pats slavenais grāfs Drakula. Lai iepazītu šo vēsturisko personāžu tuvāk, brauciet uz nolādēto Bran pili, kas atrodas apmēram 30 kilometrus no Brasov pilsētas pie Bucegi kalna.

14. gadsimtā būvētā pils ir pazīstama arī kā Drakulas pils, jo tieši tur dzīvojis rumāņu princis, kas esot leģendārā personāža prototips. Pēc šīs pils apskates varat doties kalnos virs Miklosvar pilsētas, lai klejotu pa sikspārņu pilnām alām, kā arī apskatīt viduslaiku ciematus zirga pajūgā.

Komentāri (21)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
lui
i like marshmelovs!
04.04.2015. plkst. 17:42
Lui
yay! CANDIES!
04.04.2015. plkst. 17:41
GOD
DEVIL is not telling the trueth about halloween night! at halloween night is abaout to share candys!
04.04.2015. plkst. 17:39
DEVIL
YOU GONA DIE AT HALLOWEEN NIGHT!
04.04.2015. plkst. 17:37
Elīza
tās vietas ir pārāk tālu no Latvijas un uz viņām var braukt ar vecākiem ne vieni paši bērni padomājiet paši
25.10.2014. plkst. 09:56

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. maijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākajā daļā valodu tikai 100 vārdi veido pusi no visiem vārdiem, kas tiek lietoti sarunās

Pasākumi

VĀCU DŽEZS Gētes institūtā Rīgā

Izstāde aptver gan šī mūzikas žanra vēsturi, gan arī aktuālās tendences, stāsta par klubiem un festivāliem, skaņu ierakstu kompānijām un radio lomu, iepazīstina ar atsevišķām...