Atrakciju parki Eiropā – iespēja atgriezties bērnībā

Atrakciju parki Eiropā – iespēja atgriezties bērnībā

Tuvojas vasara, un līdz ar to aktuāls kļūst jautājums, kur atpūsties, kur to var izdarīt kopā ar bērniem. Lai izklaides būtu interesantas un saistošas gan lieliem, gan maziem, iesakām doties uz dažādiem atrakciju parkiem, kur lielie varēs atgriezties bērnībā, bet mazie – nokļūt smieklu un spiedzienu zemē.

Lielākā daļa atpūtas parku ir atvērti tikai gada siltajā sezonā. Bet tieši tas ir tas, kas mums vajadzīgs – vecākiem atvaļinājums un iespēja baudīt brīvdienas ģimenes lokā., bet bērniem – prieki un piedzīvojumi.  

Pasaulē dažādu „lendu” un lendiju ir ne mazums, šoreiz mēs aplūkosim pāris atrakciju un izklaides parkus Eiropā. Varbūt kāda ideja noder arī Tev un Taviem mīļajiem!


Somija

Trollīšu Muminu zemē Nāntali

Untitled 4.jpg - 123.47 KBTrolīšu Muminu zeme atrodas Nāntali, Somijas dienvidrietumos, 17 km attālumā no Turku, Kailo salā, kur var nokļūt pa garu platformu.

Šajā parkā sastapsiet rakstnieces Tūves Jansones grāmatu varoņus. Muminu zemē viss ir pakārtots viņu dzīves veidam. Trolīšu zemē jūs sagaidīs visa Muminu ģimenīte, kas jums izrādīs savu māju un pēc tam pa reni ļaus nolaisties zemē no bēniņu loga.

Kaimiņos redzama botāniķa dzeltenā sētas mājas, kurā glabājas augu un taureņu kolekcija. Bet krastā stāv Muminu tēva kuģis. Blakus salā mājo pirāti, kuri karo, šaudās un trīs reizes dienā saņem gūstā skaistules. Ikviens Muminu zemes viesis var piedalīties piedzīvojumos un noskatīties Muminu teātri.

Parks ir atvērts no 6. jūnija līdz 23. augustam no plkst. 10:00 – 18:00, vienas dienas biļetes cena 20 Eiro.

Kā tur nokļūt: No Helsinkiem uz Turku – ar vilcienu, prāmi vai lidmašīnu, bet no turienes uz Muminu salu – ar mumibusu vai kuģīti „Ukkopekka”. Automašīnām ir paredzēta muminovietne.

Linnanmerki parks Helsinkos

2.jpg - 98.39 KBParks atrodas pilsētas centrā, un tajā ir vairāk nekā 30 visdažādāko atrakciju. Vispopulārākie ir kalniņi ar nāves cilpu un „Space Shot”, kurā drosminieki, sēžot krēslā, tiek pacelti 60 m augstumā, bet pēc tam mesti lejā.

Kā tur nokļūt:
No Rīgas ar lidmašīnu vai prāmi.

Biļetes cena: sākot no 22 Eiro.

Aqua Serena Helsinku tuvumā

3.jpg - 127.1 KBSegts ūdens atrakciju parks 20 km attālumā no Helsinkiem ar pirtīm alās, saunā, un baseiniem, kuru kopējā teritorija ir vairāk nekā 2000 kvadrātmetru. Firmas atrakcija ir ūdens caurule „Akvatūbiņa”, kurā slīdēšanas ātrums sasniedz 40 km stundā, un „Viļņu lauzējs” ar vienu metru augstiem viļņiem.

Kā tur nokļūt: No Helsinku Centrālās stacijas uz parku „Serēna” ik pēc 20 minūtēm attiet autobuss. Starp citu, netālu atrodas šokolādes fabrika „Fazer”, uz kurieni var doties ekskursijā.

Biļešu cena: 20, 5 Eiro bērniem, 22 Eiro pieaugušajiem.

Zviedrija

Pasaku muzejs „Junibaken”

4.jpg - 117.61 KBŠī ir Astrīdas Lingrēnas pasaku varoņu karaļvalsts. Tūristu vagoniņi ceļo no pasakas uz pasaku un lidinās zem kupola. Vienlaikus ir iespējams austiņās dažādās valodās noklausīties šo pasaku sižetus. Var piemērīt Karlsona un Pepijas apģērbu, padraiskoties pasaku darbnīcā, laisties no kalniņa un piestiprināt plāksnīti ar savu uzvārdu pie milzīga, nokaltuša koka, kas atrodas pie ieejas.

Kā tur nokļūt: 10 minūšu gājiens kājām no metro stacijas Karlaplan. No centrālās stacijas kursē 47. un 69. autobuss. Kuģis attiet no Slussen visu gadu un no Nībrūkajen (Nybrokajen) vasarās.

Vairāk informācijas: www.waxholmsbolaget.se (kuģis no Slussen)
www.strommakanalbolaget.com (kuģis no Nībrūkajen (Nybrokajen))

Ieejas maksa: Bērni 0-2 g.v. bezmaksas
Bērni 3-15 g.v. 95 kronas
Skolēni 95 kronas
Pieaugušie 110 kronas

Darbojas visu gadu, vasaras sezonā no plkst. 10:00 – 17:00.

Kormiordenas Safari parks

5.jpg - 101.49 KBŠis ir vislielākais safari parks un zooloģiskais dārzs Skandināvijā. Dzīvnieki te mitinās brīvā dabā. Neizkāpjot no mašīnas, tos var vērot no speciāliem celiņiem vai arī no augšas – no trošu vagona kabīnes.
Te tiek demonstrētas šova programmas ar tīģeru, delfīnu, jūras lauvu, roņu un putnu piedalīšanos, ir arī sava tropu māja ar haizivīm un reptiļiem, kā arī „Bērnu ferma”, kurā jūsu mazuļi var parotaļāties ar dzīvnieku mazuļiem.

Parks darbojas no 1 maija līdz oktobrim, no plkst. 10:00.

Ieejas maksa: no 245 Kronām pieaugušajiem un 145 Kronām – bērniem.

Vimmerbijas parks „Astrīdas Lingrēnas pasaule”

6.jpg - 129.49 KBVimmerbija ir viduslaiku pilsētiņa Smolandē – tā ir dzimtene vienai no pasaules lielākajām bērnu grāmatu rakstniecēm Astrīdai Lingrēnei. Piepilsētā ir uzbūvēts pasakains parks bērniem. Villā „Vista” savus viesus sagaida Pepija Garzeķe, bet Karlsons lido ar jums apsveicināties no sava namiņa jumta. Te ir Ronjas laupītājas pils, Lennenbergas Emīla māja un daudz kas cits. Parka alejās tiek rīkoti teatralizēti priekšnesumi, kuros piedalās pasaku varoņi.

Ieejas maksa: Bērniem no 3 – 12 gadu vecumam – 125 Kronas, pieaugušajiem – 165 Kronas.

Parks atvērts no 15. maija.

Kā tur nokļūt: Parks atrodas 300 km attālumā no Stokholmas, un visērtāk turp var nokļūt ar auto.

Dānija

Parks „Legolande” Bilundē

7.jpg - 119.7 KBŠī ir dāņu atbilde Disnejlendai. 100 000 kvadrātmetru lielais parks ir ierīkots Dānijas centrā, mazajā Bilundas pilsētiņā. Šeit – uz zemes, gaisā un ūdenī – ir vairāk nekā 50 atrakciju. Te braukā mašīnas, nosēžas lidmašīnas, kustas cilvēki, un tas viss ir izbūvēts no 45 miljoniem lego klucīši. Trīs miljoni klucīšu ir iztērēti, lai izveidotu precīzu Kopenhāgenas ostas maketu, kurā braukā ar elektronikas palīdzību vadāmi kuģīši un kustas ceļamkrāni. „Titania Palace” pagalmā atrodas viena no pasaulē labākajām leļļu kolekcijām, kurā ir vairāk nekā 400 eksponātu.

Minilandē ir pat grieķu Akropole un deviņus metrus augsta Brīvības statuja.

Legolande ir atvēta no 4. aprīļa

Ieejas maksa: bērniem no 3 – 12 gadu vecumam – 31 Eiro, pieaugušajiem – 35 Eiro.

Kā tur nokļūt: No Kopenhāgenas lidostas ar vietējo aviolīniju lidmašīnu līdz Bilundai ir 45 minūšu ilgs lidojums. Ar vilcienu vai automašīnu – apmēram trīs stundu brauciens.

Lielbritānija

Legolande Vindzorā

8.jpg - 100.42 KBArī šis Legolandes parks, kas atrodas Vindzoras kalnos, ir sadalīts tematiskajās zonās: „Minilande”, „Mežonīgais mežs”, „Bruņinieku pils”, „Mana pilsēta”, „Duplo dārzi”. Šejienes „Minilandē” ir daudz no lego klucīšiem veidotu ievērojamo Londonas ēku: Bekingemas pils, Sv. Pāvela katedrāle, „Tūkstošgades kupols”, kā arī slavenais panorāmas rats „Londonas acs”. Te ir arī autotrase lego mašīnām un Slavas zāle, kurā atrodama pasaules slavenību kolekcija – tās visas, protams, ir veidotas no lego klucīšiem.

Parks darbojas no 21. marta plkst. 10:00.

Ieejas maksa: bērniem – 27 Eiro, pieaugušajiem – 36 Eiro.

Spānija

Portaventura, Salū

9.jpg - 44.06 KB100 km attālumā no Barselonas un divu kilometru attālumā no nelielās kūrortpilsētiņas Salū atrodas Eiropā otrs lielākais izklaides parks.
Te ir piecas tematiskās zonas, kas veltītas dažādām pasaules daļām: Vidusjūras piekrastei, Polinēzijai – ar palmām papagaiļiem un daudzām ūdens atrakcijām, Meksikai – ar piramīdām un maģijas teātri, Mežonīgajiem Rietumiem – ar kovbojiem, Lielo kanjonu un kankānu, Ķīnu – ar Lielo Ķīnas mūri, utt.
Ir atvērts arī 3D kinoteātris un darbojas muzikālais šovs „Vidusjūras naktis”.

Šogad parks darbojas no 9:00 – 22:00 (pirmdiena – sestdiena), no 10:00 – 18:00 (svētdiena).

Ieejas maksa: Bērniem 49 Eiro, pieaugušajiem – 59 Eiro.

Kā tur nokļūt: No Portaventuru kursē reisa autobusi – no Barselonas (1 stunda), no Valensijas un Žironas ( 2stundas). No Salū pastaigas solī te var nokļūt 15 – 20 minūtēs.

Loro parks Tenerifes salā

Untitled 22.jpg - 57.62 KBŠis zooloģiskā dārza un cirka hibrīds ir izveidojies Kanāriju salās, precīzāk, Tenerifē, Puero de la Krusā. Te var apskatīt labāko eksotisko papagaiļu kolekciju, kā arī rožainos flamingo, tīģerus, jaguārus un pingvīnus. Parkā visu dienu notiek šovs ar delfīnu un papagaiļu piedalīšanos.

Kā tur nokļūt: Ar Eiropas aviokompāniju vai čartera resiem uz Tenerifi.

Ieejas maksa: 31 Eiro, bērniem līdz 12. g.v. – bezmaksas.

Terra Mitica, Benidormā

11-tera.jpg - 111.38 KBTematiskais parks, kas pilnībā veltīts Vidusjūras piekrastes zemju vēsturei – Senās Ēģiptes civilizācijai, Grieķijai, Romai, Ibērijai. Šeit ir vairāk nekā 30 atrakciju un šovu – gladiatoru cīņas, sacīkstes braukšanā ar ratiem, pirātu kaujas un bruņinieku turnīri.

Kā tur nokļūt: Ar lidmašīnu no Alikantes (55 km līdz Benidormai) vai arī ar auto pa A7 ātrgaitas šoseju līdz nobraucienam Nr. 65A un tālāk līdz norādei „Terra Mitica”.

Ieejas maksa: pieaugušajiem 34 Eiro.

Atvērts no 10:00 – 20:00.

Beļģija

Mini Europe

12-mini.jpg - 110.08 KBEiropā labākais miniatūru parks, kurā pāris stundu laikā ir iespējams aplūkot visas Vecās pasaules ievērojamākās celtnes, kas ar maksimālu precizitāti iemiesotas pavisam kopā 300 minimaketos. Te redzams arī četrus metrus augsts Londonas Bigbens, un 13 metrus augsts Eifeļa tornis.

Kā tur nokļūt: Ar lidmašīnu līdz Briselei, bet tālāk ar taksometru vai metro – no centra 20 minūšu brauciens (metro stacija Heysel, Avenue du Football 1).


Vācija

Bābelsbergas kino parks pie Potsdamas

13.jpg - 88.82 KBTe ir „Mazā Muka dārzs”, Rietumu iela ar kompānijas DEFA muzeju (šajā kompānijā savulaik tika uzņemtas filmas par Mežonīgajiem Rietumiem), „Šausmu pasaule”, atrakcija „Džungļi - piedzīvojums vulkānā”.

Parks ir atvērts no 7 aprīļa līdz 31 oktobrim no 10:00 – 18:00.

Ieejas maksa: Pieaugušajiem 19 Eiro, bērniem – 16 Eiro.

Kā tur nokļūt: Līdz Potsdamai ar automašīnu vai elektrisko vilcienu.

Europa – park Freiburgā

14.jpg - 121.37 KBŠis ir visinternacionālākais parks pasaulē, jo tajā ir pārstāvētas ļoti daudzas valstis – Anglija, Vācija, Šveice, Holande, Skandināvijas valstis, Krievija. Viesus te sagaida Eiropele un zilonēns Eirofans. Pavisam kopā šeit ir 11 tematisko zonu un 100 atrakciju, kurās piedalās mākslinieki no 25 pasaules valstīm.

Parks ir atvērts no 4. aprīļa līdz 1. novembrim no plkst. 9:00 – 18:00.

Kā tur nokļūt: Parks atrodas netālu no Freiburgas. Ar automašīnu jābrauc pa A5 šoseju (Freiburga – Bāzele, nobrauciens Rustas virzienā).

Ieejas maksa: Bērniem no 4 – 11 gadu vecumam 34 Eiro, pieaugušajiem – 30 Eiro.

Francija

Eirodisnejlenda


15.jpg - 87.33 KBEiropas vislielākais izklaižu parks sastāv no piecām daļām: „Main Street USA” (Volta Disneja varoņu pasaule), „Frontierland” (Mežonīgie Rietumi ar kovbojiem, indiāņiem un „zelta drudzi”), „Adventureland” (Indianas Džonsa un Karību jūras pirātu pasaule), „Fantasyland” (Pītera Pena, Vinnija Pūka un Pinokio pasaule), „Discoveryland” (kosmiskie piedzīvojumi).

Bez „Disneyland Park” šeit ir arī „Walt Disney Studios Park”, lai velti netērētu laiku un labāk orientētos, ir vērts pirms došanās uz Eirodisnejlendu ielūkoties www.disneylandparis.com

Kā tur nokļūt: Parks atrodas 2 km no Parīzes. Ar vilcienu PER (A līnija Chessy Marne La Valleee virzienā) līdz pieturai Disneyland ir jābrauc 35 - 40 minūtes.

Ieejas maksa: pieaugušajiem 35 Eiro, bērniem no 3 – 11 gadu vecumam – 30 Eiro.

Asterix Parīzē

16.jpg - 89.67 KBIzklaižu parks „Asterix” ir veltīts franču komiksu varoņiem Asteriksam un Obeliskam – viņu piedzīvojumiem dižā Jūlija Cēzara laikā. Parkā ir ierīkoti tematiski ciemati – „Senā Gallija”, „Antīkā Grieķija”, „Romas impērija” „Viduslaiki” un „Mūsu laikmets”. Parkā ir daudz ūdens atrakcijas, te ir kalnu upe ar ūdenskritumiem un geizeriem, amerikāņu kalniņu, divi teātri, stereokino, cirks un delfinārijs.

Kā tur nokļūt: Ar elektrovilcienu vai taksometru.

Parks atvērts no aprīļa līdz oktobrim.

Ieejas maksa: Pieaugušajiem 39 Eiro, bērniem ( 3 – 11 gadi) – 29 Eiro.

Itālija

Mirabilandia

17.jpg - 189.47 KBIzklaižu parks „Mirabilandia” atrodas 40 km no Rimini. Šeit ir vairāk nekā 40 vismodernāko atrakciju: amerikāņu kalniņi, cirks, 3D kinoteātris, kaskadieru šovs, teātris uz ledus, lāzeru šovs un uguņošana, kā arī nervu kutinošas atrakcijas „Maija” un „Katapulta”.

Parks ir atvērts no 9. aprīļa.

Ieejas maksa: pieaugušajiem 29,90 Eiro, bērniem - 23,90 Eiro.

Aquafan Riccione

18.jpg - 95.29 KBMilzīgs, 90 000 kvadrātmetru liels ūdens atrakciju komplekss, kurā ietilpst baseini, ūdens kalniņi, atrakcijas un diskotēkas, kurās var dejot ūdenī un speciālās putās.

Kā tur nokļūt: Visērtāk ir noīrēt mašīnu vai pasūtīt taksometru no Rimini. Tāds pats parks ir arī Rimini, kas saucas „Beach Village”.
 
Ieejas maksa:
no 24 Eiro.


 

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
elika
Superīgs parks somijā. Tamperē. \"Sarkaniemi\"
02.07.2014. plkst. 20:04
Anna
Vai kāds zin vai Stambulā ir kāds parks?
26.11.2011. plkst. 15:18
Dainiitis
Jaa es neticu jums cilveeki!!! Ja patie6aam tur var iepreceeties tad es ar savu slepeno miilestiibu brauk6u tur!
30.09.2009. plkst. 16:57
Ēriks
Super !
30.09.2009. plkst. 16:54
rio
Europa-Park Freiburgā superīgi
23.08.2009. plkst. 21:19

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Termins „debesskrāpis” pirmo reizi tika lietots 1888.gadā, lai aprakstītu 11 stāvu ēku

Pasākumi

Jaunais vilnis 2009

No 28. jūlija līdz 2. augustam Dzintaru koncertzālē Starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis 2009”.

Programma īsumā:
28.jūlijs – Konkursa...