Atpūta Vīnē

Atpūta Vīnē

Noderīga informācija
Iedzīvotāji – 1 600 000
Valodas – Vācu, angļu
Valūta – Eiro (EUR), 1EUR=1.2USD
Vidējā gaisa temperatūra – Vasarā līdz plus 25 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz plus 2 grādiem.
Tūrisma sezonas – No maija līdz oktobrim; no decembra vidus līdz janvāra sākumam.

Austrija ir īsts klasiskās un mūsdienu kultūras sajaukums. Valsts, kuru visi pazīst kā slaveno komponistu Šūberta un Mocarta dzimteni, mums devusi arī tādus dižgarus kā mūziķi Falco un pašu Arnoldu Švarcnēgeru. Tāpēc vienalga kādas būtu jūsu intereses, jo Austrijas galvaspilsēta Vīne ikvienam sniegs neaizmirstamas izjūtas mūsu piedāvātajā trīs dienu programmā.

Pirms vēl esat atbraucis, iemācieties burvju vārdiņu Gemutlichkeit, kas lieliski raksturo pašus austriešus. Ar šo vārdu tie apzīmē it visu, kas tiem šķiet ļoti labs un patīkams, piemēram, ēdienu, dzērienu, cilvēkus un pat atmosfēru sev apkārt.

Austrieši mīl labi dzīvot un ar cieņu izturas pret tūristiem, kas ciena viņu dzīvesveidu un kultūru.

Piemēram, ņemiet vērā to, ka Austrija ir neatkarīga no Vācijas (kurš gan to nezina?), tāpēc nav korekti teikt, ka austrieši runā vācu valodā un viņu zeme ir tik līdzīga Vācijai. Austriešiem tas ļoti nepatiks!

Austrija ir Austrija un Vācija ir Vācija – punkts. Tas ir līdzīgi kā ar angļiem un īriem - kaimiņi, bet neatkarīgi viens no otra. Turklāt Austrijā ķelti ienāca vēl pirms Vācijas.


Pirmā diena: Pievēršanās mākslai

Lai trijās dienās apskatītu tik aktīvu un daudzveidīgu pilsētu, svarīgi izvēlēties labā vietā esošu hoteli.

Izvēlieties Innere Stadt (tā dēvē iekšpilsētu), kur atrodas labs hoteļu kvartāls. Rekomendējam Hotel Royal, kas atrodas prestižā vietā Vīnes vecpilsētā tieši pie St. Stephen katedrāles (vietas, kur tika svinētas gan Mocarta kāzas, gan noturēta bēru ceremonija).

HotelRoyal.jpg - 38.56 KBHotel Royal fasāde, Vīne

Turklāt pārsteidz viesnīcas cenas, kas šai vietai ir netipiski zemas, sākot no 168$ par nakti.

Hotel Royal lepojas arī ar lielisku restorānu, tomēr vispirms pēc apmešanās iesakām uzreiz doties ielās.

Drīz vien sajutīsiet wurst smaržu - tā ir grillēta desiņa ar maizīti. Salīdzinājumā ar hotdogiem, šis ēdiens ir vienkārši debešķīgs un pieejams turpat uz ielas!

Pēcpusdienu veltiet pastaigām. Iekšpilsētu labi var izstaigāt rīta pusē, tāpēc šoreiz iesakām izpētīt plašāku apgabalu.

Nopērciet 72 stundu Vīnes publiskā transporta biļeti, kā rezultātā varēsiet ceļot bez aizķeršanās un izmantot gan tramvajus, gan metro un autobusus. Turklāt šī biļete, kas maksā 20 USD, sniegs atlaides arī citām aktivitātēm, piemēram, ieejas biļetēm daudzos pilsētas muzejos.

Un to ir vēlams, izmantot, tāpēc brauciet uz MuseumsQuartier, kas ir liels, mūsdienu mākslai veltīts komplekss.

MuseumsQuartier.jpg - 12.78 KBMuseumsQuartier, Vīne

Tomēr, ja vairāk interesējaties par senākiem darbiem, iesakām izvēlēties Kunsthistorisches un Liechtenstein muzejus.

Kunsthistorisches.jpg - 25.27 KBKunsthistorisches muzejs, Vīne

Kunsthistorisches muzejā var gadīties iepazīties arī ar ekspozīcijām par mūsu valsti. Tā piemēram, nesen šeit ir apmeklētājiem ir atklāta izstāde par Latvijas naudas vēsturi - "MONEY IN LATVIA History and Presence".

Pēc muzeju apskates atgriezieties viesnīcā un tā kafejnīcā iedzeriet īstu Vīnes kafiju un izbaudiet vieglas uzkodas. Vīnes iedzīvotāji ļoti iecienījuši kafijas un smalkmaizīšu baudīšanu, tāpēc arī jums ir iespēja iejusties viņu ādā.

Kad esat mazliet ieturējies, pienācis laiks doties uz operu.

Staatsoper.jpg - 28.33 KBStaatsoper, Vīne

Staatsoper ir lielisks mākslas templis, kurā biļešu cena variē atkarībā no izrādes un izvēlētās sēdvietas (cenas, sākot ar 40USD un beidzot ar 375).

Cenu ziņā pieejamāka ir Volksoper, kur dārgākās sēdvietas maksā 80USD.

Volksoper.jpg - 21.67 KBVolksoper, Vīne

Lai arī kuru no operām jūs izvēlētos, atcerieties, ka kungiem noteikti būs jānoīrē smokings, jo uzvalks, lai arī cik dārgs tas būtu, tomēr būs par prastu.

Lai uzzinātu smokingu īres veikala atrašanās vietu, droši kontaktējieties ar viesnīcas kalpotājiem. Un paturiet prātā, ka operas sezona ilgst visu jūliju un augustu.

Ja tomēr dodat priekšroku aktīvākai atpūtai, ejiet uz balli, kas ir vēl viena gadsimtiem sena Vīnes tradīcija, turklāt sniegs jums iespēja pavadīt romantisku vakaru.

Tā kā no novembra līdz jūlijam ir sezonas laiks ballēm, jums ir pieejami visdažādākie pasākumi.

Otrā diena: Aktīvā atpūta

Arī otrajā dienā Vīnē neizvairīsieties no vēdera piepildīšanas, jo austrieši ir ļoti ēdelīgi, mēdzot ieturēt pat līdz sešām maltītēm dienā.

Pirmās brokastis jeb Fruhstuck ir nekas vairāk kā kafija un maizīte. Tomēr nevajag satraukties, jo austrieši ēd arī otrās brokastis (Gabelfrunstuck), kurās ietilpst jau vairāki produkti.

Otrā diena sniegs arī iespēju izkustēties svaigā gaisā. Vīne piedāvā daudz dažādu aktivitāšu brīvā dabā, no kurām vairums ir pieejamas Leopoldstadt.

Volksprater.jpg - 16.58 KBSkats uz galveno Volksprater galveno atrakciju - Riesenrad panorāmas ratu

Tur atrodas Prater izklaides parks, kura interesantākā atrakcija ir Riesenrad (Gigantisks panorāmas rats).

Prater apkārtnē atrodas vairākas velosipēdu nomas, kur par 30 dolāriem var noīrēt velosipēdu un pabraukāt gan pa parka teritoriju, gan gar pašu Donavu.

Pusdienās brauciet uz Altes Jagerhaus, kas atrodas apmēram 2 kilometrus no Prater. Šis restorāns nav tik pārpildīts kā citi, atmosfēra tajā ir ļoti autentiska un ēdiens - vienkārši burvīgs.

Noteikti nogaršojiet šniceli un jūras veltes. Tiesa, apēst visu kas uz šķīvja, var nākties grūti, jo pusdienas Austrijā ir ļoti branga ēdienreize. Daudzas kalorijas gan sadedzināsiet, ar riteni braucot atpakaļ uz Prater.

Kad atkal esat atgriezies Inner Stadt, apstaigājiet vietas, kuras nepaspējāt apskatīt vakar.

Pienākot vakariņu laikam, dodieties tās ieturēt kādā no vīnu krodziņiem (huerigen) .

Tiem ir interesanta vēsture - kad 18. gadsimta beigās Joseph II atļāva vīnu dārzu īpašniekiem Vīnē ierīkot krodziņus, tie pilsētnieku aprindās kļuva ļoti populāri, jo krodziņiem pēc īpaša likuma netika uzlikti nodokļi, tāpēc vīns tajos bija ļoti lēts.

Šodien pilsētā izvietojušies ap 30 šādu iestādījumu, kas saviem viesiem piedāvā gan jaunus, gan izturētus vīnus, kā arī pilnu ēdienkarti.

Šovakar iesakām Weingut Reinprecht, kura šniceli un Schrammel mūziku vienkārši nedrīkst palaist garām.

WeingutReinprecht.jpg - 21.84 KBWeingut Reinprecht krodziņš, Vīne

Turklāt rēķins par vakara izklaidi šeit nepārsniegs 35USD.

Trešā diena: Izklaides pilsētā

Iepriekšējās nakts vīns un laba kompānija noteikti jums neļāva piecelties tik agri, lai ieturētu pirmās brokastis, tomēr austrieši taču ēd arī otrās, tāpēc droši soļojiet uz viesnīcas restorānu.

Pēdējā diena atkal tiks veltīta izklaidēm, tāpēc esiet gatavs.

Brauciet uz Spanische Reitschule, kas ir gadsimtiem veca jāšanas skola ar saviem slavenajiem Lippizzan staļļiem.

SpanischeReitschule.jpg - 28.52 KBViens no Spanische Reitschule uzvedumiem

Jau 300 gadus šajā vietā tiek trenēti tikai balti zirgi, kas piedalās dažādos interesantos zirgu uzvedumos, turklāt viņiem tas sanāk apbrīnojami graciozi. Izrāžu sezonas laiks šajā skolā ilgst no marta līdz decembra beigām.

Pusdienas ir svēta lieta, tāpēc meklējiet dzeguzi!

Tas nozīmē, ka jums ir nevis jālūkojas kaut kur kokos, bet gan jāmeklē Zum Kuckuck restorāns, virs kura durvīm uzlikta liela zelta dzeguze.

Zum-Kuckuck.jpg - 28.87 KBVasaras sezonā Zum Kuckuck restorānā darbojas āra terase

Noteikti nodegustējiet gulašu, tomēr arī jūras veltes un medījums šeit burtiski kūst uz mēles.

Kad apetīte nomākta, ir laiks doties ielās. Tieši šeit tika filmēta 1949. gada kino klasika Trešais vīrs.

Lai iejustos šajā filmā un tās varoņu dzīvēs, varat doties ekskursijā kopā ar gidu, kas jums parādīs visas filmā redzamās Vīnes vietas.

Protams, parasti mēs jums iesakām nedoties gidu ekskursijās un plānot maršrutu pašiem, tomēr šoreiz ir izņēmums, jo gids jums tik tiešām noderēs, lai būtu interesantāk.

Ja nerunājat vāciski, trešdienās un sestdienās pieejamas arī ekskursijas angļu valodā. Papildus tam slaveno filmu trīs reizes demonstrē Burk Kino kinoteātrī.

Viesnīcā uzvelciet savu žaketi un kaklasaiti, lai dotos vakariņās uz vienu no Vīnes izcilākajiem restorāniem Morwald im Ambassador, kas atrodas Ambassador hotelī.

MorwaldimAmbassador.jpg - 45.21 KBMorwald im Ambassador restorāns

Tā šefpavārs ir slavenais Christian Domschitz, kas jums sniegs lielisku ieskatu Vīnes virtuvē. Cūkgaļa ar baltajiem kāpostiem ir viena no tradicionālākajām un gardākajām delikatesēm, tomēr neaizmirstiet arī par Szegediner vēzi un kāpostiem.

Ēdiens šeit ir dārgs, tomēr tas ir tā vērts.

Vīnes klubos un bāros var darīt visu, tikai ne garlaikoties.

Brauciet ar sabiedrisko transportu uz Bermudu trijstūri (Bermuda Dreieck), kur atrodas visdažādākie iestādījumi.

BermudaDreieck.jpg - 28.69 KBIeliņa Bermuda Dreieck rajonā

Rajons izvietojies pie pašas Donavas netālu no St. Ruprecht baznīcas. Daudzi no bāriem ir atvērti līdz 4 rītā, tāpēc iesakām iegriezties vairākos.

Pēdējo izklaides vietu izvēlieties tuvāk savai viesnīcai, tāpēc iegriezieties padejot klubā Flex, kas izveidots agrākajā metro tunelī.

Flex.jpg - 78.63 KBViens no pasākumiem klubā Flex

Tajā uzstājas daudz interesantu DJ un atmosfēra tur tik tiešām ir lieliska.

Noderīgi padomi

  • Ja neēdat gaļu, droši palūdziet veģetāros ēdienus. Lai arī Vīne tos atrast nav viegli, jo šī kultūra tik ļoti mīl gaļu! Tomēr gan McDonalds restorānā, gan citur ir padomāts arī par veģetāriešiem.
  • Restorānu rēķinos maksa par apkalpošanu jau ir iekļauta, tomēr tas nenozīmē, ka viesmīlim nav jāiedod dzeramnauda 15% apmērā.
  • Noteikti apmeklējiet kādu no Vīnes ballēm. Šī senā tradīcija joprojām ir dzīva. Pat ja sākumā šādu iespēju uzskatāt par garlaicīgu, tā noteikti pārvērtīsies ļoti interesantā izklaidē. Pasākumu tik tiešām ir daudz, sākot no slavenās Opernball, beidzot ar Sliktās gaumes balli.
  • Izvairieties no pārpildītām ielām, jo vairums labāko restorānu, veikalu un klubu atrodas sānielās, prom no tūristu pārpildītajām pilsētas galvenajām artērijām. Nopērciet labu karti (iesakām Falk izdevumu).
  • Atstājiet braukšanu citu ziņā, jo pilsētā ir ļoti maz autostāvvietu un lieli sastrēgumi. Tā vietā izvēlieties ļoti labi organizēto un izveidoto sabiedriskā transporta sistēmu, turklāt trīs dienu biļete piedāvā arī atlaides un dažādām pilsētas atrakcijām.
  • Lai labāk justos šajā pilsētā, iemācieties pāris vācu izteicienus. Lai arī vietējie labi runā angliski, nebūtu grēks šo to iemācīties arī vāciski. Tiesa, austriešiem ir savs īpatnējs dialekts, tāpēc pat laba vācu valoda reizēm nelīdzēs pilnībā. Pasūtot alu vai vīnu, pajautājiet glāzes izmēru. Piemēram, frāze Ein Kleines Bier jums ļaus tikt pie 250ml liela alus, bet Ein Grosses Bier - pie 500ml. Vīnu parasti pasūta ar frāzi Ein Achtel un arī ar Ein Vertel, ja vēlaties mazliet vairāk.


Vīne aicina!!!

No vēsturiskiem pieminekļiem līdz mūsdienu arhitektūras brīnumiem, nemaz nepieminot ik uz stūra notiekošos Mocarta godināšanas pasākumus – Vīne ir Gemutlichkeit it visās izpausmēs!!!

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
LL
Attēli laikam ar zābaku bildēti, tādēļ noteikti neattēlo īsto skaistumu.
29.03.2015. plkst. 12:07
es ar,
06.08.2007. plkst. 19:55
he hee, es ar tur biju!!!
09.07.2007. plkst. 14:10
Man ļoti patika ,gribētu vēl kādreiz atgriezties >>
09.07.2007. plkst. 09:02
Iespaidiem bagāta pilsēta!!!
27.06.2007. plkst. 20:15

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1949.gadā daļā Portugāles gaisa temperatūra uzlēca līdz 70 grādiem pēc Celsija. Neviens nezina kāpēc...

Pasākumi

Rīgā koncertēs Eross Ramazoti

Koncertaģentūra „Makroconcert” informē: 5.novembrī uz daudzfunkcionālās halles „Arēna Rīga” skatuves uzstāsies viens no pasaulē slavenākajiem liriskās popmūzikas izpildītājiem...