Top 10 – Romantiski ceļa mērķi pārīšiem

Top 10 – Romantiski ceļa mērķi pārīšiem

Jau atkal ir pienācis tas laiks – sīkpreču veikaliņi ir pilni ar Kupidona attēliem, vieglās mūzikas radiostacijas spēlē Take That un ir visur ir rozes, rozes, rozes... Ikvienam ir skaidrs –Valentīna diena ir klāt.

Tāpēc ieprieciniet savu mīļoto šajā dienā, izvairoties no tradicionālajām klišejām un aizvediet viņu uz kādu no mūsu ieteiktajām romantiskajām vietām. Ceļojums būs neaizmirstams, ticiet mums...


10 – Toskāna (Itālija)

 Florence.jpg - 134.87 KB

Itāļu Renesanses dzimšanas vieta Toskāna ir Itālijas reģions, kas lepojas ar lielisku arhitektūru, kā arī svarīgu glezniecības un tēlniecības mantojumu. Jums ir iespēja apmeklēt labākos Eiropas mākslas muzejus un galerijas, vai arī apmesties kādā no brīnišķīgajām lauku viesnīciņām un nesteidzīgi priecāties par skaisto apkārtējo ainavu. Pateicoties jaukajai dabai un iedzīvotāju neviltotajai viesmīlībai, šo reģionu ir iecienījušas daudzas pasaules klases slavenības.

Uffizi.jpg - 42.24 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Izbrīvējiet dienu ceļojumam un Florenci un apmeklējiet Uffizi galeriju – Itālijas labāko mākslas muzeju. Tas ir celts 16. gadsimtā un eksponē daudzus Leonardo da Vinči, Mikelandželo, Rafaela un citu slavenu mākslinieku darbus. Esot pilsētā, dodieties pastaigā pa pasaulē slavenajiem Boboli dārziem, kas atrodas pie Pitti pils. Šie nevainojami koptie dārzi pārsteidz ar neparastu floras bagātību un lielisku skatu uz pilsētu, kas atrodas zemāk.

9 – Bahamu salas

Bahamas.jpg - 24.91 KB

Paradīze zemes virsū jūs jau gaida. Aizbēdziet no rutīnas un lidojiet uz Bahamām – aizraujošu 100 000 kvadrātjūdzes lielu arhipelāgu, kurā ietilpst 700 salas. Klejojiet pa neapdzīvotajiem līčiem un milzīgajiem klintājiem, nirstiet pasaules skaidrākajos ūdeņos vai vienkārši zvilniet pludmalē ar atspirdzinošu dzērienu pie rokas. Dienvidiem raksturīgais miers pārņems arī jūs, bet lieliskās nodokļu atlaides veikalos iepriecinās jūsu otro pusīti.

Ko nedrīkst palaist garām: Atpūtieties ar vērienu un traucieties izbaudīt tik slaveno Bahamu naktsdzīvi. Viena no lieliskākajām izklaides vietām ir naktsklubs 601. Tas atrodas Nassau un lai tajā iekļūtu, ir jāievēro speciāls ģērbšanās stils. Klubs ir plaši pazīstams ar savu dekadentisma auru.

8 – Kipra

Kipra.jpg - 36.37 KB

Ja vēlaties vēl vairāk piemest pagales kaisles ugunīm, Kipra viennozīmīgi ir īstā vieta, jo tur taču dzimusi leģendārā mīlas dieviete Afrodite! Saskaņā ar leģendu, šī grieķu mīlestības un skaistuma dievība pacēlās no jūras dēļ tajā iemestajiem dieva Urāna sēkliniekiem. Par laimi mūsdienās kastrācija grieķu aprindās vairs nav izplatīta, tāpēc par to nedomājiet un ļaujieties atpūtai kilometriem garajās balto smilšu pludmalēs vienā no eiropiešu iecienītākajām atpūtas vietām.

Akamas-pussala.jpg - 37.58 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Noteikti rūpīgi izpētiet Akamas pussalu. Tieši kādā no tās avotiem esot mazgājusies Afrodite un atjaunojusi savu nevainību. Klīšana pa pussalas pasakainajām grotām gan neatgriezīs jūs 14 gadu vecumā, toties tās lieliskā daba un neskartie ūdeņi atjaunos jūsu garu.

7 – Prāga (Čehija)

Karla tilts.jpg - 91.43 KB

Burvīgā pilsēta, kas iemantojusi tādus apzīmējumus kā „Eiropas sirds” un „Visu pilsētu Māte” tika dibināta jau 9. gadsimtā un ir krāsains sajaukums no seno laiku un mūsdienu arhitektūras triumfa mirkļiem. Noteikti dodieties uz Prāgas pili, kas ir lielākā senā pils pasaule. Interesanta ir arī Lesser pilsētiņa, kas dibināta 13. gadsimta vidū.

Petrinska-rozhleda.jpg - 40.84 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Kaut vienu vakaru skatiet saulrietu no Petrinska rozhleda – 60 augsta novērošanas torņa. Tas būvēts pēc Eifeļa torņa līdzības un ir kā neliela Parīzes saliņa skaistajā Prāgā.

6 – Kasablanka (Maroka)

Kasablanka.jpg - 26.94 KB

Kasablanka Atlantijas okeāna piekrastē ir otra lielākā Marokas pilsēta, kā arī valsts ekonomikas galvaspilsēta. Tomēr svešzemniekiem tā vairāk pazīstama kā romantikas apdvesta vieta, pateicoties tik populārajai filma no kino zelta fondiem. Izbaudiet Holivudas lentē redzēto, pastaigājoties pa pludmali un apbrīnojot arhitektūras mantojumu, kas saglabājies no tiem laikiem, kad pilsēta bija franču protektorāts.

Marokas zids.jpg - 15.26 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Nopērciet savai mīļotajai zīda kleitu vai kādu no amatnieku izstrādājumiem vienā no Kasablankas tirdziņiem vecpilsētā. Tomēr esiet uzmanīgi – skolā biznesa pamatos šāda līmeņa kaulēšanos jums noteikti nemācīja!

5 – Sonoma ieleja (Kalifornija)

Sonoma ieleja1.jpg - 34.81 KB

Lieliskas pusdienas ar pudeli laba vīna nekur citur nav tik romantiskas, kā šajā ielejā, kas atrodas tikai 45 minūšu brauciena attālumā uz ziemeļiem no Sanfrancisko. Sonoma ieleja ir ASV labākā vīna dārzu vieta. Tūristiem pieejamas nebeidzamas vīnu degustācijas vairāk nekā 40 darītavās, pēc kurām noteikti jāļaujas ielejas spožajai saulei un elpu aizraujošajiem dabas skatiem.

Ko nedrīkst palaist garām: Visi, kas sirdī vēl joprojām ir romantiķi, noteikti novērtēs izbraucienu zirgu karietē caur skaistām lauku ainavām. Paši vīna dārzi ir ne mazāk lieliski par tajos iegūtajiem vīniem, tāpēc brauciens karietē ļauj iepazīt tos tuvāk.

4 – Bora Bora (Franču Polinēzija)

Bora-Bora.jpg - 27.66 KB

Spoži zili ūdeņi, baltas smiltis un jūs abi... Iedomājieties sevi šajā tropu paradīzē un sapratīsiet, ka uz turieni nevar nebraukt. No 2. Pasaules kara relikvijām līdz izdzisušiem vulkāniem – ikviens šeit atradīs ko savam ceļotāja garam piemērotu. Dabas apbrīnotājiem sevišķi patiks salas skaistā lagūna un plašie koraļļu rifi.

Bora Bora pludmale.jpg - 91.71 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Ņemiet pie rokas savu izredzēto un kāpiet tradicionālā Taiti kanoe, lai apskatītu neatkārtojamo Bora Bora lagūnu. Vienkārši dreifējiet pa piekrasti un vērojiet mākoņainās debesis!

3 – Vīne (Austrija)

Vine.jpg - 30.75 KB

Austrijas lielākā pilsēta un reizē arī galvaspilsēta lepojas ar izcilu romānikas, baroka un klasicisma arhitektūras mantojumu, vēsturisko Valsts Operas namu un lepnajiem restorāniem. Dodieties romantiskā pastaigā gar Donavu vai pavadiet nesteidzīgu novakari lieliskā kafejnīcā, vērot apkārtējos cilvēkus.

Ko nedrīkst palaist garām: Neaizmirstiet mājās deju kurpes, dodoties uz Vīni baļļu sezonu laikā, kas norit no 31. decembra līdz 10. martam. Iedomājieties savas mīļotās sapņaino smaidu, valsējot pāri plašajai zālei pasaules klases mūzikas orķestra pavadījumā!

2 – Venēcija (Itālija)

Venecija.jpg - 52.66 KB

Itālijas romantiskākā pilsēta piedāvā plašu izlaides spektru, sākot no gondolām pilsētas kanālos un beidzot ar izcilo Svētā Marka skvēra arhitektūru. Venēcija atrodas Itālijas ziemeļos un sevī apvieno Itālijas tieksmi pēc teatrālisma ar tikai itāļiem raksturīgo māku patiesi novērtēt un izbaudīt dzīvi. Ar savu izsmalcināto virtuvi, nebeidzamo izklaidi un plašajiem ūdeņiem tā ir kā radīta mīlniekiem.

Gondolas.jpg - 161.05 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Apskaujiet savu dārgumu, braucot koka gondolā pa Venēcijas Lielo kanālu. Par pāris papildus dolāriem laivinieks pat nodziedās serenādi, kas padarīs 50 minūšu ekskursiju pa Venēcijas kanāliem sevišķi spilgtu.

1 – Parīze (Francija)

Eifela_tornis.jpg - 62.67 KB

Gaismas pilsēta jau gadu desmitiem ir iecienīts pasaules tūrisma galamērķis dēļ saviem izcilajiem vīniem, izsmalcinātajai virtuvei un neparastajam vēstures mantojumam. Turklāt skaistās ainavas un bagātā arhitektūra liek apjaust jēdziena „joie de vivre” (dzīvot prieks) patieso nozīmi. Sākot ar plašāko Luvras spārnu un beidzot ar mazāko kafejnīcu – Parīze ir tik aizraujoša, ka mājās atgriezties būs grūti.

Versalas-muzeja-spogulu-zal.jpg - 40.36 KB

Ko nedrīkst palaist garām: Lieciet justies savai sievietei kā princesei, aizvedot viņu un Versaļas pili, kas ir viens no pasaules izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem. Agrākā Francijas karaļa rezidence šodien ir milzīgs mākslas un vēstures muzejs, kura apmeklējums ikvienam tūristam ir obligāta Parīzes vizītes sastāvdaļa. Esot pilī, apskatiet sevi Spoguļu zālē, kurā izvietoti 578 atsevišķi spoguļi.

Tropiskie kūrorti, greznas Eiropas pilsētas, vēsturiski objekti – romantiskam ceļojumam nav robežu, ja vien ļaujaties savai fantāzijai. Tāpēc mums ir aizdomas, ka nākamā Valentīna diena jūsu abu dzīvē būs kas īpašs...

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Atkal uzkāpt Eifelī !
16.09.2007. plkst. 16:39
No Venēcijas negribējām šķirties.
12.09.2007. plkst. 14:56
Toskāna,Venēcija un vispār visa Itālija ir vienkārši satriecoša un aizraujoša! Tur vienmēr ir ko aplūkot,gan ziemā gan vasarā! Uz Venēciju tiešām ir vērts braukt,tas ir viens kolosāls piedzīvojums! :)
26.06.2007. plkst. 19:36
parīze - jā, savulaik tiek uzskatīta un arī vēl mūsdienās to uzskata par mīlestības epicentru, taču, kaut kas mainās. mainās cilvēkos. vairāk man atkal liekas, ka tieši vidusjūras valstis atbisltu tam visam mīlestībai un maigumam. vai arī salas - bahamas. nav lēti, toties, ir kaut kas cits, nekā klausīties jau no paziņām tekstus - jā, parīzē bijām [ATKAL?], baigi forši [TAK KATRU REIZI TĀ SAKAT].
25.06.2007. plkst. 23:08
Prāga, Prāga un Vēlreiz Prāga! kapec - Nav tālu, bet neticami skaisti! Novelu katram tur aizbraukt! Un ja esat aiztikuši tik tālu tad uz Vīni!! Vel vien adebeskiga vieta!
25.06.2007. plkst. 21:59

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Okeāni aizņem aptuveni 70% Zemes virsmas. Ūdens pasaules okeānos sastāda 97% no visiem Zemes ūdens resursiem

Pasākumi

Izdota “Superizlase 09” ar populārākajām 2008.gada pašmāju dziesmām!

Šī ir jau devītā izlase sērijā, kas aizsākās tālajā 2000.gadā. Superizlasē tiek apkopotas praktiski visas zīmīgākās un populārākās konkrētajā gadā Latvijā radītās dziesmas,...