3 dienas Bratislavā

3 dienas Bratislavā

Vērtīga informācija

Iedzīvotāji – 427 000
Valodas – slovāku
Valūta – Slovākijas krona (22.68SKK=1USD)
Vidējā gaisa temperatūra – vasarā līdz +25 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz 4 grādiem pēc Celsija
Tūrisma sezona – no aprīļa līdz novembrim

Bratislavas, Slovākijas galvaspilsētas ar tālu demogrāfisko pagātni, senākās pēdas sastopamas jau 9.gs. un līdz pat 20. gadsimtam slovāki bija tikai maza daļa no visiem pašreizējās Slovākijas teritorijas iedzīvotājiem, un tikai pēc II Pasaules kara slovāki kļuva par dominējošo etnisko grupu Slovākijā, taču tika iekļauti Čehoslovākijas apvienībā, kas nenozīmēja suverēnu vienumu. Pēc 45 gadiem abas valstis šķiras un slovāki beidzot bija paši savas laimes kalēji.

Šodien 90% iedzīvotāju ir slovāki: laipni un pretimnākoši ļautiņi, kas labprāt paleposies ar savu galvaspilsētu. Bratislava ir pilna apburošas arhitektūras un skaistu sieviešu arīdzan.

Pilsēta ir apburoša un šarmanta, un nodrošina ļoti mierīgu atmosfēru. Taču neļaujiet šim mānīgajam mierīgumam jūs apmulsināt, jo arī Bratislavā virmo mežonīga naktsdzīve un to var mierīgi salīdzināt ar jebkuru citu rietumu metropoli.

Nav nozīmes, vai brauciena mērķis ir kultūras pieminekļu apskate vai izklaide, pilsēta jūs nepievils.


1.diena: Karaliskā Bratislava

Jums noteikti patiks četrzvaigžņu Apollo Hotel. Sāciet dienu ar brokastu bufeti un pēc tam kāpiet iekšā pilsētas autobusā pie paša viesnīcas sliekšņa.

Apollo.jpg - 11.16 KBIesakām apmesties 4 zvaigžņu viesnīcā Apollo - cenas numuriem no 200 USD

Pilsēta atrodas 10 minūšu brauciena attālumā - nonākuši līdz tai meklējiet Beblaveho ielu un dodieties uz Bratislavas pili.

castle.jpg - 32.08 KBNoteikti apskatiet Bratislavas pili

Pils atrodas Karpatu un Alpu ieskāvumā un tā vēsture saistās jau ar m.ē. 900.gadiem. Šeit apskatāma arī brīnišķā Donava, un, ja vien laika apstākļi ir labvēlīgi, no šejienes iespējams redzēt arī Vīni.

Slovākijas nacionālais muzejs piedāvā vairākas pastāvīgās ekspozīcijas, tāpat noteikti apskatiet Kroņa torni, kā arī Slovākijas senās vēstures dārgumu eksponātus.

SNM.jpg - 36.6 KBIesakām apmeklēt arī Slovākijas mākslas muzeju, lai gūtu iespaidu par Slovākijas vēstures liecībām

Ja esat ieinteresēts arheoloģijā, apskatiet Akmens liecību, kas novietota pils pagalmā.   

Pēc pils apmeklējuma dodieties atpakaļ uz pilsētas centrālo daļu. Tā kā slovāki mīl kārtīgas maltītes, griezieties kādā vietēja kafejnīciņā pēc svaigas bagetes ar alu. Tiklīdz esat atguvuši spēkus,  vienkārši dodieties nelielā pastaigā, aplūkojot pilsētas skaistumu.

Bratislavā ir neskaitāmas strūklakas, skulptūras un arhitektūras apskates punkti. Pazīstamākās ir Maksimiliāna, Ganimedes, Rolandova, Hviezdoslav, Zem, Sv. Georga, un Pīles strūklakas.

paparazi.jpg - 41.61 KBViena no interesantākajām Bratislavas skulptūrām - Paparazzi - kas atrodas pie tāda paša nosaukuma restorāna

No tēlniecības viedokļa ir vērts apskatīt Kumils, Paparazzi, Napoleona karavīru, un Bronzas nulli ,kas kalpo kā norāde uz citām Eiropas pilsētām un to attālumu. Visbeidzot, nepalaidiet garām šaurāko ēku Eiropā, kas atrodas Michalska ielā 15 – tā ir tikai 1,3 m plata!

Pēcāk varat ieturēt agras vakariņās restorānā Slovenska Restauracia. Šis vēsturiskais Slovākijas restorāns noteikti iespaidos - nogaršojiet cūkgaļas gulašu ar kartupeļu klimpām.

restaur.jpg - 61.9 KBAgrās vakariņas ieturiet Slovenska Restauracija - īpaši iesakām cūkgaļas gulašu ar kartupeļu klimpām

Tas ne tikai apmierinās jūsu garšas kārpiņas, bet arī nepavisam nebūs dārgs.

Pēc vakariņām noteikti jādodas uz Slovākijas Nacionālo teātri uz vienu no labākajām Eiropas operas izrādēm.

nactea.jpg - 41.65 KBDodoties uz Bratislavu, neaizmirsti paņemt līdzi svinīgu apģērbu, jo noteikti jāapmeklē viens no Eiropas labākajiem teātriem - Slovākijas Nacionālais teātris

Protams, jāievēro etiķete: biļetes iegādājamas elektroniski un izrāde parasti sākas ap septiņiem vakarā.

2.diena: Cerveny Kamen pils

Sākta celt 13.gs. Cerveny Kamen pils bija valsts mākslas patronese līdz pat tās pārbūvei 16.gs.-tā. Šī viduslaiku pils, kuru, iespējams, atpazīsiet pēc filmas Dragonheart, sasniedzama, braucot ar to pašu pilētas autobusu no Bratislavas līdz pilsētai vārdā can Casta, tas ir aptuveni stundu garš brauciens.

cervenu.jpg - 42.36 KBOtro dienu Bratislavā sāciet ar slavenās 13.gadsimtā celtās Cerveny Kamen (Sarkanais akmens) pils un tās ekspozīciju (spīdzināšanas kambari, ieroču kolekcija, bruņieku turnīru izrādes utt) apskati

Populārās ekspozīcijas ir spīdzināšanas kambari, ierošu kolekcija, bruņinieku turnīru izrādes, un mākslas darbu galerijas. Slovākijas Nacionālais muzejs piedāvā gida pakalpojumus, vai ari varat apstaigāt to vienatnē. Japānas un Krievijas mākslas istabas ir izcilas; tāpat varat apskatīt pils aptieku, bibliotēku, kanceli, un bruņinieku zāli. Lai tuvāk apskatītu pazemes ejas, var doties ekskursijā pa pagrabstāvu. Ārpusē tiek piedāvātas jūsu uzmanībai medību izrādes, jāšana zirga mugurā un sulīgi pazaļumota apkārtne, cik tālu vien acis rāda.

Pusdienām iesakām pikniku pilskalnā, no kura paveras vienreizējs skats. Ja laikapstākļi nav labvēlīgi, pils krodziņš Pod Bastou ir tikpat omulīgs.  

Pēc pusdienām brauciet atpakaļ uz pilsētu un apskatiet Grassalkovich pli, kas ir Slovākijas prezidenta mītne.

Grassalkovich.jpg - 31.17 KBNākamā pieturvieta - Grassalkovich prezidenta pils

Izstaigājiet pils dārzus un netālu esošo Sv. Mārtiņa Katedrāli , vietu, kur tika kronēti 11 Ungārijas karaļi. Sabiedriska pieeja var tikt ierobežota.

Tālāk varat iegriezties Transporta muzejā, kur apskatāmas iepriekšējā gadsimtā izmantoto  tramvaju, vilcienu, trolejbusu, motociklu un automašīnu izstādes.

Papildinājumam noderēs Kuģniecības muzejs blakus Donavas upei.  

Vakariņās jādodas uz Novy Most (Jaunais Tilts) restorānu UFO, kas ir ļoti mūsdienīgs restorāns un atrodas 83 metrus virs jūras līmeņa.

ufo1.jpg - 20.88 KBVakariņas ieturiet restorānā, kas atgādina NLO un tādēļ iemantojis nosaukumu UFO

Sagatavojieties iespaidīgiem skatiem. Mēs iesakām teļa gaļu karija marinādē brazīliešu gaumē ar dārzeņiem un augļu šerbertu.

Ufo2.jpg - 8.6 KBSagatavojieties iespaidīgiem skatiem, kas paveras no 83 metru augstuma - tā būs neaizmirstama maltīte

Pēc maltītes jādodas uz Cirkus Barok. Šis supermodernais deju klubs ir daudzstāvu, Donavā noenkurots kuģis.

barok.JPG - 49.2 KBVakaru noslēdziet daudzstāvu bārā - deju klubā Cirkus Barok, kas ir... Donavā noenkurots kuģis!

Mūzika katru vakaru ir dažāda un visu miksē kopā ļoti pieredzējuši dīdžeji. Neesat izbrīnīti par lielu daudzumu nabadzīgi tērptu meiteņu, kas apglezno viena otras ķermeni. Arī jūs varat piedalīties.

3.diena: Pa Donavu līdz Vīnei

Nākamajā rītā dodieties ar kuģīti uz Vīni. Ja jūs no iepriekšējās nakts moka paģiras, neuztraucieties - pa ceļam būs arī iespēja kaut ko iekost. Zemūdens spārnu kuģītis ceļu uzsāk no Fajnova Nabrezie ostas un iebrauc pašā Vīnes sirdī divus stundu laikā.

Schwedenplatz metro stacija atrodas tepat netālu, no kuras tālāk jūsu ceļš vedīs uz Karlsplatz staciju, kur atradīsiet izslavināto Ringstrassen Galerien.

ringstrasse.jpg - 78.7 KBSēdies kuģītī un tas 2 stundu laikā aizvedīs līdz Vīnei - tur iepērcies pēc sirds patikas un iespējām izslavētajā Ringstrassen Galerien

Šis ekskluzīvais iepirkšanās komplekss ir gan klasisks, gan karalisks vienlaikus. Prestižus zīmolus vīriešiem meklējiet Aigner; otrā šā zīmola veikalā savukārt atradīsiet ādas apavus. Ja meklējat Armani vai Dior, iegriezieties veikalā Sir Anthony. Vēl var iemest aci arī Golf Lowe un Jack Wolfskin.

Kad pienācis laiks pusdienām, dodieties atpakaļ uz metro un brauciet līdz Stephansplatz, kur atrodama viesnīca DO & CO.

dogo.jpg - 12.9 KBPusdienas ieturiet Stephansplatz (Stefana laukumā) atrodamās viesnīcas DO & CO restorānā, no kura paveras skats uz Sv. Stefana katedrāli

No restorāna skatam paveras iespaidīgā Sv. Stefana katedrāle. Izmēģiniet sushi sashimi bar vai pa ceļam paķeriet kādu turku kebabu. Klasiskas Vīnes maltītes cienītājiem piedāvājumā ir šnicele ar frī kartupeļiem un alu.

Pēc pusdienām ar vilcienu brauciet uz Schönbrunn, kas nosaukta šeit atrodošās izsmalcinātās pils vārdā. Tā kā jūsu laika resursi ir ierobežoti, jums šā apmeklējuma laikā jāredz pēc iespējas vairāk.

schoenbrunn.jpg - 41.89 KBGūstiet ieskatu Vīnes karaliskās ģimenes vēsturē, apskatot vismaz 40 no Schonbrunn pils istabām

Mēs iesakām Since Grand Tour - tas būs 40 telpu apmeklējums, kas sniegs ātru ieskatu Vīnes karaliskās ģimenes vēsturē. Ja paliek laiks, apstaigājiet karalisko parku, kas, tāpat kā pils, ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.

Tad brauciet ar vilcienu atpakaļ uz Schwedenplatz, kur varat doties atpakaļ ar kuģi uz Bratislavu.

Atpakaļ Bratislavā ieradīsities tiešu uz vakariņu laiku, tāpēc dodieties uz Tempus Fugit, vienu no visromantiskākajiem Bratislavas restorāniem.

tempus.jpg - 34.55 KBTrešās dienas vakariņas ieturiet Bratislavas romantiskākajā restorānā Tempus Fugit

Nogaršojiet firmas ēdienu - pīles krūtiņu Morella mērcē ar kartupeļu biezeni. Desertā noteikti jānomēģina izcilā siera kūka ar tasi izcilās Vīnes kafijas.

Trešo dienu noslēdziet Trafo - mūzikas mīļotāju paradīze ar dejām visas nakts garumā.

trafo.jpg - 9.74 KBCeļojumu pa Bratislavu un tās apkārtni noslēdziet pilsētas mūzikas mīļotāju paradīzē - Trafo klubā, kur visas nakts garumā varēsiet ļauties trakām dejām

Šeit būs daiļās Slovākijas meitenes.

Padomi ceļojumam

  • Ja jums nepieciešams taksis, lieciet, lai to izsauc viesnīcas administrators; nestādiniet taksi uz ielas.
  • Varat iegādāties vienam braucienam paredzētas autobusa biļetes pilsētas kioskos, bet, līdz ko esat nonākuši pilsētas centrā, viss ir izstaigājams kājām.   
  • Bratislavā, tāpat kā Latvijā ir četri gadalaiki, kas jāievēro, izvēloties līdzi ņemamo apģērbu; ziemā ļoti iespējama ir pie mums nu jau reti sastopamā parādība - sniegs.  
  • Ja līdzi ņemat smalkas dāmas, pārlieciniet viņas, ka bruģis un augsti papēži nav tā labākā kombinācija.  
  • Neapspriediet ar vietējiem “nodrāzto ”tēmu “komunisms”.
  • Ja jums nepieciešama vietējā valūta, izmantojiet automātus valūtas maiņas punktu vietā, kurss ir daudz izdevīgāks.
  • Vienmēr sasveicinieties un atsveicinieties, apmeklējot kādu iestādi. Ziemeļnieciskā atturība šeit tiks uzskatīta par nepieklājīgu.

Vēsturisks ceļojums

Bratislavu veido bagāta vēsture, ko ļoti labi atspoguļos ikkatra jūsu apmeklētā vieta šajās trijās dienās. Papildus tam, pilsēta ir izslavēta ar savu izcilo virtuvi.

Pateicoties daudzajiem apskates objektiem un restorāniem, jūs mierīgi varat pavadīt šeit vairāk nekā 3 dienas, taču , ja tās ir tikai trīs dienas, jūs apzināti izvēlēsieties visu svarīgāko, kas jums jāredz.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Nu vienkārši super kas var būt labāks???Tāds Kūrorts!!!
26.06.2008. plkst. 20:03
Interesantas vietas attelotas it ipasi otra teksta dala.
15.06.2008. plkst. 21:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 10. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dominikas, Meksikas, Zambijas, Kiribati, Fidži un Ēģiptes karogos ir attēloti putni

Pasākumi

Grupa „re:public” atgādina – darba holisms ir kaitīgs jūsu veselībai!

No šīs nedēļas visās Latvijas radiostacijās sāk skanēt grupas „re: public” jaunais radio singls "Dari ko liek", kas iekļauts jūnijā iznākušajā albumā „Atbrīvots”....