Aizraujošā Venēcija

Aizraujošā Venēcija

Jau pieminot Venēcijas nosaukumu, acu priekšā uzburas aina ar brīnišķīgām gondolām un vīriem strīpainos kreklos, kas dzied slaveno „O Sole Mio”.

Šī pilsēta nelīdzinās nevienai citai, jo ielu vietā šeit ir kanāli, tajā atrodas vecākais ebreju geto pasaulē un tās pieminekļi un ēkas bez pūlēm spēj sacensties ar Romas un Florences šedevriem. Katru gadu uz šo vietu atbrauc 10 miljoni tūristu, radot vienus no lielākajiem pūļiem Eiropā.

Tomēr plašās tūristu masas nepavisam neatņem Venēcijai to burvību, par kuru jau pirms vairākiem gadsimtiem sajūsminājās mākslinieki un literāti, tāpēc iekļaujiet šo pilsētu savā maršrutā, plānojot Eiropas apceļošanu. Atšķirībā no popdziesmas, kuru klausoties atkal un atkal tā pamazām apnīk, Venēcija jums neapniks, pat ja būsiet tajā bijis vismaz 10 reižu.

Tikai pāris dienās jums būs iespēja izjust patiesu Venēcijas autentiskumu. Lai arī brīžiem būs pagrūti izbēgt no pūļa, tas tomēr nav tas sliktākais. Ja esat šeit pirmo reizi, noteikti apmeklējiet Venēcijas pašus slavenākos objektus – Svētā Marka baziliku, Rialto un Palazzo Ducale.


Kā nokļūt Venēcijā

Ierašanās šai pilsētā var prasīt zināmu laiku, jo, tā kā tā sastāv no salām un kanāliem, parasto ceļu tur praktiski nav. Ja jūs atlidojat Marco Polo lidostā (apmēram 10 kilometrus ārpus pilsētas), iespējas ir vairākas.

Varat braukt ar taksometru līdz pilsētas robežai, jo tas jums izmaksās samērā maz. Tomēr labākais un interesantākais veids ir kuģis ar zemūdens spārniem, kas jūs aizvedīs un ievedīs Venēcijā tikai par 8 dolāriem.

Kad pieredzējušiem Itālijas apceļotājiem uzdod jautājumu, kur vislabāk apmesties Venēcijā, viņi bieži atbild: „Nekur”. Šādu negatīvu tūristu nostāju sekmējušas viesnīcu augstās cenas, tomēr, ja rūpīgi izstudēsiet visas iespējas un piedāvājumus, varēsiet atrast arī visai pieņemamu variantu.

Venēcijā ir pieejami dažādi hosteļi jauniešiem, parastiem ceļotājiem un citiem, kas vēlas ietaupīt naudu. Ārpus centra esošās viesnīcas arī ir lētākas (piemēram, universitātes pilsētiņā Padujā), tomēr, ja trīs dienu laikā vēlaties pēc iespējas labāk iepazīt šo vietu, izvēlieties kādu no lētajiem hosteļiem pilsētas centrā.

Dorsoduro, San Polo un Cannaregio rajonos atrodas vairākas labas viesnīciņas, kas piedāvā labu servisu par zemām cenām, turklāt atrodas netālu no visiem interesantākajiem objektiem.

Gājēju paradīze

Venēcija atrodas uz 117 salām un tajā ietilpst 150 kanāli un 409 tilti. Vietās, kur nekursē vaporetto (Venēcijas versija par pilsētas autobusu), jums būs jāmin gadsimtiem senais pilsētas bruģis.

Tomēr tas ir tā vērts, jo jums būs iespēja visos sīkumos aplūkot visus sešus sesteri – vēsturiskā centra rajonus, kā arī dažādas sānu alejas un mazas ieliņas ar strupceļiem.

Pirms garas ekskursijas noteikti ir jāietur laba maltīte un tāpēc iesakām nogaršot kādu no daudzajām vietējām delikatesēm.

Brokastīm izvēlieties stipro itāļu kafiju ar pienu, cornetto (vietējie brokastu pīrādziņi) ar aprikozu vai persiku želeju, kā arī vienu vai divus virtuļus.

Galvenā ēdienreize Itālijā ir pusdienas. Tās iesakām pavadīt kādā no uzkodu bāriem, kur varat nopirkt izcilas sviestmaizes, uzkodas un palūgt glāzi ombra – vietējā vīna. Piepildītā bārā jūs izjutīsiet īstu Venēcijas atmosfēru. Ja kādu brīdi jūtaties noguris, nopērciet svaigu maizi, gaļas šķēles, sieru un vīnu un ieturiet pats savas pusdienas vai nu viesnīcas numuriņā vai arī kādā parkā uz soliņa.

Vispirms dodieties uz vietu, kuru Napoleons aprakstīja kā „izcilāko gleznu namu Eiropā”.

marco.jpg - 18.07 KBSvētā Marka skvērs ar Torre dell Orologio torni goda vietā

Tas ir Svētā Marka skvērs, kas pazīstams ar savu karnevāla atmosfēru un slavenajām kafejnīcām, piemēram, Florian un Quadri, kuru terasēs spēlē orķestrīši. Skvēra lielākie lepnumi ir zvanu tornis Torre dell’Orologio un ,protams, baloži.

balozi.jpg - 56.45 KBBaloži - Svētā Marka skvēra lepnums

Plūdu sezonas laikā (novembrī un decembrī) skvērs ir pirmā vieta, kas applūst.

Palazzo Ducale dominē apkārtējā ainavā, pārsteidzot visus ar savu iespaidīgo gotikas arhitektūru un atgādinot, ka reiz tā bija pilsētas politiskā sirds. Gan pils interjers, gan eksterjers ir patiešām iespaidīgi, turklāt tās zālēs jums ir iespēja apskatīt itāļu vecmeistaru gleznas.

duccale.jpg - 20.03 KBĀra kafejnīcas iepretim Palazzo Ducale pilij

Ejot cauri šai ēkai, jūs nonāksiet pie Nopūtu tilta – pārklāta tilta, kas ved uz ēku, kurā reiz atradās cietums.

sighs.jpg - 22.05 KBNopūtu tilts

Vakariņas

Vakariņu ieturēšana Venēcijā viennozīmīgi būs dienas dārgākais piedzīvojums, tomēr tam nevajadzētu jūs atturēt.

Ikvienā restorānā ir menu turistico jeb ēdienkarte tūristiem, kas piedāvā speciālus ēdienus par labām cenām ikvienam ārzemniekam. Skatoties uz ēdienu sarakstu, ir viegli apjukt, jo piedāvājums ir ļoti plašs.

Iesakām spaghetti alle vongole (pasta ar gliemežiem un karsto mērci), baccala (kaltēta menca) vai radicchio alla griglia (cepta endīvija). Ja jūs neizvēlēsieties tūristu ēdienkarti, nāksies maksāt vairāk, toties gastronomiskā bauda būs neaizmirstama.

Pēc vakariņām dodieties skaistā pastaigā pa apkārtni. Nebaidieties apmaldīties – šeit tā notiek bieži, turklāt jums laipni palīdzēs ielu pārdevēji un vietējie iedzīvotāji. Tāpēc nomaldīšanās ir neatņemama un interesanta Venēcijas apgūšanas sastāvdaļa.

Kad esat noguris, atgriezieties viesnīcā un dodieties pie miera, jo arī nākamajā dienā jūs redzēsiet daudz kā unikāla un interesanta.

Nākamā diena

Atkarībā no jūsu apmešanās vietas, no rīta iesakām pa Lielo kanālu braukt uz Gallerie dell’Accademia – spožu mākslas galeriju, kas eksponē 14. līdz 18. gadsimta darbus.

gallerie.jpg - 23.29 KBGallerie dell’Accademia

Plaša un izsmeļoša ekskursija pa to būs interesanta gan mākslas pazinējiem, gan parastiem tūristiem, jo sniegs interesantu ieskatu progresīvajā Venēcijas glezniecības skolas vēsturē.

Braucot tālāk pa Lielo kanālu, jūs nonāksiet Rialto – pilsētas ekonomiskajā centrā.

rialto.jpg - 20.69 KBRialto tilts pār Lielo Venēcijas kanālu

Tilts pār to ir pilns ar ielu tirgotājiem, kas tūristiem pārdod visdažādākos priekšmetus. Tomēr Rialto rajonā jūs ne tikai varat nopirkt lieliskus suvenīrus, bet arī apskatīt vairākas lieliskas ēkas.

pescaria.jpg - 18.05 KBPescaria neogotikas arkas, Rialto

Bijušais Vācu tirdzniecības nams, Pescaria neogotikas arkas, Chiesa di San Giacomo di Rialto (pilsētas vecākā baznīca) un citi reliģiski pieminekļi atrodas tieši Rialto, tāpēc šī ir lieliska vieta, kur pavadīt veselu dienu.

giacomo.jpg - 51.27 KBSan Giacomo baznīcas (1410.g.) pulkstenis

Jaukām pusdienām brīvā dabā jūs varat iegādāties svaigus augļus un zivis, ja nevēlaties šo vietu pamest jau pēc pāris stundām.

Venēcijā ir tik daudz ko redzēt! Uz ziemeļrietumiem no Rialto pie Lielā kanāla atrodas Ca d’Oro – pilsētas unikālākā palazzo ar slavenajiem rotājumiem lauvu veidolā uz notekcaurulēm.

ca-doro.jpg - 30.53 KBCa d’Oro jeb Zelta nams (1440.g.), kura nosaukums cēlies no bagātīgi izmantotā zelta pils kolonnu un telpu apdarē

Torcello salām Piazzale Roma un Ebreju geto ir tikai pāris vietas, kuras jums noteikti arī ir jāredz.

ghetto1.jpg - 22.85 KBSlavenais dzelzs tilts, kas ved ārā no Ebreju geto

Šajā aizraujošajā pilsētā atmosfēra ir aizraujoša, ēdiens – lielisks un iegūtās emocijas – nekad nezūdošas. Ir grūti vārdiem aprakstīt pilsētu bez ielām, kuras iedzīvotāji dzīvo gluži tāpat kā senos laikos, vienlaikus baudot arī visus mūsdienu sasniegumus.

Apmeklējiet Venēciju un jūs sapratīsiet, kāpēc ikviens to dēvē par aizraujošu pilsētu.

Vērtīgi padomi

  • Ņemiet līdzi skaidru naudu, jo vairumā veikalu un restorānu nepieņem kredītkartes.
  • Izbrauciet ar gondolu vienu reizi un viss. Šādi izbraukumi maksā nepamatoti dārgi un neatsver tik lielas izmaksas.
  • Ja restorāna ēdienkartē nav uzraksta servizio incluso vai servizio compreso, jums viesmīlim jāatstāj 15% dzeramnauda.
  • Papūlieties atrast vietas, kur nav tik daudz tūristu, citādi apkārt jums būs liels pūlis. Tūristi uz šejieni sevišķi brauc jūnijā, jūlijā un augustā, tāpēc iesakām izvēlēties citus mēnešus, kas turklāt ir ne mazāk lieliski.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
:))
Venēcija ir kas īpašs. Būt jau 5 reizes, un vēlēties tur atgriesties. Nodzīvot atkal dažas jaukas dienas un naktis. Viens iedzīvotājs parādīja savu ~25 kv.m dzīvoklīti par kuru maksājot 500 EUR mēnesī. Dārgi. Iepirkties atlaižu sezonā-ideāli. Es neskatos uz atkritumu maisiem, un visu kas ar to saistīts, jo jāņem vērā, ka tā ir sala, un nav tik vienkārši to visu dabūt prom. Un atkal Venēcija sauc.
12.01.2014. plkst. 02:23
zeltina
Fantastika!!!Suģestējoši!!!
30.09.2013. plkst. 00:27
Sivila
Skatoties par ko. Šauras ielas un atkritumu maisi pie durvīm ? Mitrums uz ielām... Vai forša vēsture un iepirkšanās iespējas - Itālijas oriģināli ! Rīgā tādus nenopirksi ! Ex, jābrauc vēl ...
15.07.2013. plkst. 11:38
mīļumiņš
Mezinu nevienu kam tur nepatiktu!
24.11.2010. plkst. 14:27
iewa
Veneecija ir skaistaakais,kas ar mani ir noticis;) Jaa, tie tuuristu bari kaitina, nogurdina, karstā Itaalijas svelme nomoka, tur dziivot nekad nespeetu, tachu aizbraukt ir veerts. Taa tomeer nav parasta pilseta- tas ir kaa muzejs, nereaals un neiists. Mani te valdzina arhitektuura, atmosfeera,kuru nevar saliidzinaat ne ar ko citu...Venecija ir sapnis
06.09.2007. plkst. 22:11

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pasaulē ir ap 175 valodām, kurās runā mazāk kā 10 cilvēki un gandrīz 500, kurās runā mazāk kā 100 cilvēki. Viena ceturtā daļa pasaules valodu runā mazāk kā 1000 cilvēku

Pasākumi

Deivida Gilmora soloalbums – jau Latvijā

Iznācis kādreizējā grupas Pink Floyd ģitārista un vokālista Deivida Gilmora koncertalbums Live In Gdansk, kurā dzirdams Gilmora 2006. gada koncertturnejas On An Island pēdējais koncerts,...