Maģiskā Madride

Maģiskā Madride

Valstī, kas pazīstama ar skaistām pludmalēm, mākslu un aktīvo kultūras dzīvi, šo lielāko pilsētu bieži vien atstāj ēnā aiz citām. Kādēļ gan? Madride ar starptautiski atzīto naktsdzīves piedāvājumu un izcilo spāņu virtuvi ir īsta brīvā gara metropole.

Šī galvaspilsēta, ko bieži vien noniecina dēļ relatīvā vēsturisko objektu trūkuma salīdzinājumā ar Romu vai Parīzi, patiesībā ir visas Spānijas sirds un dvēsele, izaicinot ikvienu tās kritiķi pastaigā pa savām ielām un ļaujot pārliecināties, ka jautrie klubi, pasaulslavenie muzeji un skaistā arhitektūra padara Madridi par pasaules nozīmes pilsētu jebkurā sarakstā.

Mūsu interesi piesaistīja Madrides iedzīvotāju dzīves uzskats: „Strādā, lai dzīvotu”! Tāpēc šajā dzīves baudītāju citadelē esam sagatavojuši trīs dienu maršrutu, kas būtu pietiekams, lai jūs mazliet izjustu to atmosfēru un garu, kas valda šajā 3.1 miljonu iedzīvotāju lielajā pilsētā.


Pirmā diena: Mazliet mākslas un jautrības

Nolaižoties Barajas lidostā, Madrides metro ir labākais transporta veids uz pilsētas centru. Patiesībā tas ir tik efektīvs, ka iesakām to izmantot visa ceļojuma laikā pēc iespējas biežāk.

Ātrs skatiens uz metro karti jums ļaus noprast, kā nokļūt līdz Grand Via – pilsētas centram, kur atrodas labi un lēti hoteļi, un dzīve uz ielas nekad neapstājas.

granvia.jpg - 24.42 KBMadrides centrs - Grand Via

Viens no vidējā cenu līmeņa hoteļiem ir Tryp Washington, kas piedāvā praktiskus numurus, kuros atrodams viss, kas tūristam nepieciešams. Kad esat piereģistrējies, izejiet pastaigā pa apkārtējām ielām, nonākot pie Puerta del Sol (Saules Vārtiem), ko uzskata par pašu Spānijas centru.

delsol.jpg - 19.42 KBPuerta del Sol

Šajā apkārtnē redzēsiet senus namus, kā arī dažādus veikalus un kafejnīcas.

Ja jums patīk skaistās spāņu sievietes, apsēdieties kādā no Puerta del Sol kafejnīcām, lai izdzertu tasi kafijas. Šādai nodarbei laika jums būs diezgan, jo lielākā daļa klubu un bāru tiek atvērti tikai īsi pirms pusnakts un cilvēki tajos sāk ierasties bariem tikai trijos naktī.

Tāpēc pirms tam dodieties uz „Zelta trijstūri”.

prado.jpg - 23.11 KBPrado muzejs

Šis trijstūris ir Prado, Thyssen-Bornemsiza un Centro de Arte Reina Sofia muzeji, kas ir vieni no labākajiem Eiropā.

sofia.jpg - 23.49 KBCentro de Arte Reina Sofia muzejs

Tie atrodas īsa gājiena attālumā viens no otra un eksponē izcilus Pikasso, Velaskēza, Dāla un Van Goga darbus.

Prado ir ļoti slavens un īstam mākslas gardēdim tā apskate var aizņemt visu dienu. Protams, māksla ir lielisks bonuss šai pilsētai, kas mēdz ballēties līdz pat vēlam rītam, tāpēc vērojiet gleznas, bet vienlaikus paturiet prātā, ka daudzas citas atrakcijas jums vēl ir priekšā.

Lai mazliet atjēgtos pēc stīvās muzeju atmosfēras, dodieties uz Plaza Santa Ana, kas atrodas Huertas rajonā.

plazasanta.jpg - 31.85 KBPlaza Santa Ana

Tā ir aktīva vieta, kur, saulei rietot, spāņu atpūtnieku skaits ievērojami palielinās.

Vispirms paēdiet! Tradicionālo spāņu virtuvi varēsiet nomēģināt La Ancha restorānā – samērā lētā vietā, starp kuras delikatesēm jāpiemin gardās omletes un lēcu sautējums.

Protams, lai patiešām izbaudītu Madridi, nogaršojiet slavenās spāņu tapas – uzkodas, kas sastāv no daudziem ēdieniem ļoti mazās porcijās.

Ja pēc tam gribat uzreiz iedzert, ejiet uz blakus esošo alus krogu, kur palēnām varēsiet sākt gatavoties vakaram.

Tā kā joprojām ir pārāk agrs dejām, gudra izvēle būtu došanās uz Cafe Central, lai redzētu pāris labas grupas, kas izpilda dzīvo mūziku, jo sevišķi džezu.

cafecentral.jpg - 22.04 KBDžeza kafejnīca Cafe Central

Izbaudiet oriģinālās džeza skaņas un pēc tam dodieties ielās laba naktskluba meklējumos.

Flamenko šovam un jutekliskām dejām izvēlieties Casa Patas, toties Palacio de Gaviara ar savu skaisto interjeru un tematiskajām naktīm ir piemērots aktīvākām izklaidēm (jo sevišķi salsas un tango cienītājiem).

casapatas.jpg - 28.03 KBIzbaudiet flamenko dejas burvību Casa Patas

Pavadiet jautru nakti, palieciet nomodā ilgi, bet uzmaniet maku – ieejas maksas un dzērieni Madridē mēdz būt ļoti dārgi.

Otrā diena: Ārpus Madrides

Lai atpūstos no pagājušās nakts izklaides, apmeklējiet Madrides iespaidīgāko parku Parque del Buen Retiro.

retiro1.jpg - 15.79 KBIzbrauciet ar airu laivu pa mākslīgo ezeru Parque del Buen Retiro

Uz to dodas cilvēki, lai patvertos no pilsētas burzmas un steigas, staigājot pa celiņiem, kuru malās savus priekšnesumus sniedz magi, mūziķi un dzejnieki.

retiro2.jpg - 21.01 KBParque del Buen Retiro

Nopērciet turzu kukurūzas sēkliņu (kikos) un klejojiet pa takām, kas ved pa šo zaļo teritoriju. Ļaujiet, lai kāda zīlniece jums pazīlē, izbrauciet ar airu laivu pa mākslīgo ezeru un novērtējiet apkārtējo ainavu – protams, skatieties arī uz vietējām skaistulēm!

Turpinot brīvdabas ekskursiju, dodieties uz El Rastro – Spānijas lielāko krāmu tirgu, kura neatņemama sastāvdaļa ir kaulēšanās.

elrastro.jpg - 19.63 KBEl Rastro - Spānijas lielākais krāmu tirgus

Tirgū jūs varat iegādāties visdažādākos suvenīrus un priekšmetus.

Ja tirgus jūs nevilina, ejiet uz ziemeļiem, lai apskatītu Palacio Real – milzīgu pili ar 2800 istabām, kā arī Plaza Mayor – unikālu spāņu skvēru.

PalacioReal.jpg - 9.39 KBPalacio Real - pils ar 2800 istabām

Skvērā varat mazliet atpūsties, iedzerot sangriju kādā no krodziņiem un nogaršojot gardās spāņu sviestmaizes.

mayor.jpg - 24.78 KBVasaras kafejnīcas Plaza Mayor laukumā

Visa šī staigāšana mēdz būt ļoti nogurdinoša, tāpēc atrodiet patiešām jauku vietiņu, kur stundiņu atpūsties.

Tikai pēc pasēdēšanas kādā no Plaza Mayor krodziņiem dodieties atpakaļ uz viesnīcu, lai atsvaidzinātos pirms došanās kārtējās nakts izklaidēs.

Vispirms dodieties uz Moncloa-Argelles rajonu, kurā nekas nenotiek ātrāk par pulksten deviņiem vakarā.

Ja esat atnācis par agru, varat aiziet uz Faro de Madrid.

faro.jpg - 10.11 KBParaugieties uz Madridi no Faro de Madrid bākas

Lai cik tas dīvaini nebūtu, tā ir bāka Madrides centrā un kalpo kā lielisks skatu punkts uz pārējo pilsētu. Jau pats brauciens uz bākas virsotni ir interesants, jo tas notiek stikla liftā.

Vakaru noteikti pavadiet tapas bārā. Lai arī vienu tādu jau apmeklējāt pirmajā dienā, šie būs vēl labāki. Tie atrodas blakus un atšķiras no parastiem bāriem.

Sēžot pie letes, jums kopā ar dzērieniem pasniegs arī nelielas uzkodas. Ņemiet to, kura jums liekas pievilcīga.

Kad esat uzkodu apēdis, kociņu metiet uz grīdas – tā ir pierasta spāņu rīcība. Pēc dažādu gaļu, marinētu dārzeņu un smalkmaizīšu baudīšanas varat ar jaunu sparu ķerties klāt alkoholam. Jūs būsiet pārsteigts par to, cik gan jautrs un interesants var būt vakars tapas bārā.

Trešā diena: Lielais fināls

Labākais veids, kā turpināt Spānijas galvaspilsētas apmeklējumu, ir pastaiga pa La Castellana – Madrides galveno trīs joslu ielu.

Castellana.jpg - 16.39 KBLa Castellana - Madrides galvenā 3 joslu iela

No Atocha stacijas jūs varat doties uz Paseo del Prado, paiet garām „Zelta trijstūrim” un tad apmeklēt kādu no objektiem, kas jums patīk vislabāk, piemēram, Real Jardin Botanico (botānisko dārzu) vai arī Plaza de Cibeles skvēru.

jardin.jpg - 23.92 KBReal Jardin Botanico

Ja vēlaties papusdienot intelektuālā sabiedrībā, dodieties iekšā Cafe Gijon, kur varat nobaudīt ļoti labu balto kafiju.

Klejojot pa plašajām ielām, jūs redzēsiet arī Nacionālo bibliotēku un skvēru, kura centrā atrodas piemineklis Kristoforam Kolumbam.

columbus.jpg - 26.44 KBPiemineklis Kristoforam Kolumbam

Pārējo dienas daļu pavadiet saturīgi. 20 km jūdzes ārpus Madrides atrodas interesants alus muzejs, ko dēvē par Fabrica – Museo de la Cerveza.

Ja esat sporta fans, jau iepriekš rezervējiet biļetes uz Madrides Real maču. Šis klubs ir viens no labākajiem pasaulē un tajā spēlē pasaules izcilākie futbolisti. Spēles notiek Santiago Bernabu stadionā, blakus Nacionālajai bibliotēkai.

realmadrid1.jpg - 21.72 KBJa ir iespēja, noteikti apmeklējiet futbola maču Real Madrid stadionā

Atgriežoties pēc spēles viesnīcā, sakiet ardievas Madridei vēl pēdējo reizi apmeklējot tās skvērus vai dodoties otrajā tūrē pa muzejiem.

Gran Via, kur atrodas mūsu rekomendētie hoteļi, ir viena no populārākajām Madrides avēnijām un tieši šeit, dažādu ekscentrisku ēku ielokā daudzi vietējie nāk iedzert un vienkārši atpūsties.

Lai arī Barselona un San Sebastien bieži vien pārspēj Madridi dažādu aktivitāšu piedāvājumā, nav noslēpums, ka Spānijas galvaspilsēta ir neapstrīdama līdere naktsdzīves, kultūras un dzīvesveida oriģinalitātes ziņā.

No tapas bāriem līdz flamenko dejām un mākslas galerijām – pilsēta ir domāta intelektuāliem jautrības mīlētājiem!

Vērtīgi padomi

  • Uzmanieties no kabatzagļiem, sevišķi parkos un galvenajās ielās.
  • Lai arī bāru un klubu pilsētā ir daudz, cenas un ieejas maksas tajos ir ļoti augstas.
  • Plānojot ceļojumu uz Madridi, ņemiet vērā dažādus festivālus, kad Madridē notiek cauru gadu. Carnivale ir viens no krāšņākajiem un notiek februārī/martā. Buļļu cīņu sezona sākas februārī, bet galvenie svētki – maija vidū.
  • Lai vislabāk izjustu Madridi, izmēģiniet visu –tapas bārus, buļļu cīņas, futbolu, muzejus, apkārtni, arhitektūru, naktsdzīvi...


Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Baac, pils ar 2800 istabaam.. Īsta paradīze! Nez, ko par to domā apkalpotāji?! :p
07.08.2007. plkst. 21:41
ar kaut ko tā Spānija mani tomēr fascinē,
07.08.2007. plkst. 08:06
šajās aukstajās dienās un vēl jūlijā, es jau sāku spriest, ka tiešām jāparceļas uz dzīvi Spānijā :))skaista daba, silts..nju labi..karsts..pat inflācija nebūs :))
31.07.2007. plkst. 11:25
labprāt Madridi apmeklētu Carnavile laikā ,.
24.07.2007. plkst. 09:18

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. aprīlī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Anti – modemu likums aizliedz interneta pieeju Birmā. Nelegāla modema glabāšana var beigties ar soda izciešanu cietumā

Pasākumi

Erots 2010 zvaigzne - Adriana Russo - ungāru asais pipariņš

Kā nākamo pasākuma viešņu festivāls “Erots” atklāj blondo skaistuli ar kuplajām krūtīm Adrianu Russo no čardaša, vīnu un aso piparu zemes – saulainās Ungārijas.  Daiļā...