Norvēģija un tās dabas skaistums

Norvēģija un tās dabas skaistums

Kad savā prātā pārcilājat lieliskus ceļojumu galamērķus, Norvēģija droši vien nav saraksta augšgalā.

Daudziem tā asociējas tikai ar fjordiem un plašām tundrām, pa kurām reiz klejojuši varenie vikingi. Tomēr šis ir tikai kārtējais stereotips, jo Norvēģija ir ļoti unikāla un savdabīga valsts.

Tie, kas reiz bijuši šajā zemē, atgriežas ar stāstiem par dabas ainavām, kurām līdzīgas viņi nav redzējuši nekur citur uz zemes. Un viņiem ir taisnība. Norvēģija un tās galvaspilsēta Oslo lepojas ar dažādiem Eiropas nozīmes dārgumiem – gan dabas, gan cilvēka rokas radītiem.

Ja jūs meklējat ko mazliet atšķirīgu no pierastā un nebaidāties no ziemeļu skarbās dabas, padariet Pusnakts saules zemi par savu nākamo ceļa mērķi!


Pirms došanās ceļā

Norvēģija, kā jau tas pienākas vienai no Eiropas visattīstītākajām zemēm, nav lēta.

Tomēr, ja jūs nakšņosiet hostelī un iegādāsieties pārtiku vietējās ceptuvēs, mazajos pārtikas veikaliņos un ēdīsiet lētās kafejnīcās, dienā varēsiet iztikt ar apmēram 40USD. Apmešanās lētā viesnīcā izmaksās apmēram 60USD par nakti.

Tērējot naudu izklaidēm un dzērieniem (pat ne pārmērīgi) šīs izmaksas palielinās vismaz uz pusi. Tāpēc ņemiet līdzi daudz naudas.

Vasara ir labākais laiks Norvēģijas apmeklēšanai. Ne tikai tāpēc, ka izvairīsieties no ziemas aukstuma – vasarā jums būs iespēja redzēt leģendāro pusnakts sauli.

Ja vēlaties slēpot, nav problēmu – netālu no Oslo cauru gadu ir atvērtas visdažādākās nogāzes.

Par laimi Oslo un tās apkārtnē ir neticami viegli orientēties, turklāt vairums vietējo tekoši runā angļu valodā. Ja jums liekas, ka norvēģi ir pārāk vēsi un noslēgti, neuztraucieties – pāris dzērienu un jūs jau būsiet labākie draugi.

Pirmā diena: Oslo

Par spīti tās dažādībai, šī pusotru miljonu cilvēku lielā pilsēta ir visai vēsa. Vairums atrakciju sasniedzamas ar kājām vai izmantojot vienkārši ideālo sabiedriskā transporta sistēmu.

Uzsāciet dienu pie Akershus pils, kurā mājojuši Norvēģijas karaļi un notikuši daudzi vēsturiski notikumi.

akerhus.jpg - 19.74 KBAkerhus pils

Pils iekšienē varēsiet apskatīt lielās zāles, karalisko mauzoleju, kā arī banketa zāles, kurā karaliskā ģimene joprojām rīko dažādus pasākumus. Lai atsvaidzinātu jūsu vēstures zināšanas, mēs pateiksim priekšā, ka Akershus kā cietumu izmantoja nacisti.

Šodien šeit aplūkojams pretošanās kustības muzejs, kas atspoguļo vācu okupācijas laiku un norvēģu varonīgo pretošanos.

Saglabājot kareivīgo tematiku, tālāk dodieties uz Vikingu kuģu muzeju, kurā uzzināsiet pilnīgi visu par šiem varonīgajiem un noslēpumainajiem jūras ceļotājiem, kas atstājuši neizdzēšamas pēdas pasaules vēsturē (viņi sasniedza Ameriku vēl pirms Kolumba).

viking.jpg - 17.53 KBVikingu kuģu muzejs, Oslo

Pēc tam varat mazliet atvilkt elpu kādā no daudzajām Oslo kafejnīcām vai restorāniem, kas atrodas pilsētas centrā pie Karl Johans vārtiem – galvenajā ielā.

karljohan.jpg - 22.76 KBKarl Johans vārtu iela, Oslo

Vietējā delikatese ir ziemeļbrieža gaļa, kas ir ļoti garda. Jūras produktu cienītājiem vilties neliks visdažādākajos veidos pagatavots lasis.

Pēc pusdienām dodieties pastaigā pa Vigeland parku, kurā izvietotas simtiem slavenā tēlnieka Gustav Vigeland skulptūru.

vigelaand.jpg - 17.84 KBVigeland skulptūru muzejs, kurā atrodas 192 skulptūras un vairāk nekā 600 figūru. Attēla centrā 14 metrus augstais obelisks - parka centrālā skulptūra

Šie veidojumi ir patiešām oriģināli un neparasti.

Paralēli tam varat aiziet uz tēlnieka brāļa Emanuel Vigeland muzeju – tur redzamās freskas jebkurā citā pasaules valstī droši vien tiktu klasificētas kā pornogrāfija.

freska.jpg - 27.92 KBFreska Emanuel Vigeland muzeja mauzolejā

Staigājot pa pilsētu jau noteikti būsiet pamanījis vecam tornim līdzīgu būvi, kas redzama jau no liela attāluma. Tas ir slavenais Holmenkollen tramplīns – jūsu nākamais ceļa mērķis.

Holmenkollen.jpg - 26.42 KBHolmenkollen tramplīns

Šis objekts ir gadsimtu vecs un tika pārbūvēts 1952. gadā speciāli Ziemas Olimpiskajām spēlēm. Brauciet ar liftu, lai nokļūtu augšā un redzētu labāko skatu pār visu Oslo.

Turpat blakus atrodas Slēpošanas muzejs, kur uzzināsiet visus sīkumus par ziemas sporta vēsturi.

Oslo ir īsta performanču pilsēta naktsdzīves cienītājiem, piedāvājot gan dzīvās džeza mūzikas klubus, gan trakulīgas diskotēkas. Dzērieni maksā no 7USD uz augšu. Augsto cenu dēļ vietējie parasti vispirms iedzer pie saviem draugiem mājās un tikai tad dodas pilsētas ielās. Tāpēc mēģiniet atrast sev draugus Oslo!

Vakara sākumam apmeklējiet Buddha bāru pilsētas centrā vai Oslo Mikrobryggeriet, kur pasniedz 8 ļoti oriģinālas alus šķirnes.

Mikrobryggeriet.jpg - 17.82 KBMikrobryggeriet bārs, Oslo

Kad esat mazliet iesildījies, ejiet uz Barock – bāru, kur pulcējas pilsētas glītākās meičas. Varat doties arī uz Galleriet, kura četros stāvos ir gan džeza klubs, gan deju zāle, gan arī lielisks bārs.

Otrā diena: Bygdy pussala

Kad esat mazliet iepazinis Oslo, ir laiks pievērsties tās apkārtnei.

Bygdy pussala atrodas 10 minūšu brauciena ar prāmi attālumā no piestātnes un piedāvā pāris patiešām aizraujošas atrakcijas, starp kurām labākā noteikti ir nūdistu pludmales.

Paradisbukta.jpg - 14.91 KBParadisbukta pludmale

Paradisbukta pludmale ir vislabākā, jo tur atpūšas ļoti daudz cilvēku, ļaujoties vasarīgajiem saules stariem. Patiesībā šī pludmale ir iedalīta divās daļās – nūdistiem un pārējiem. Tāpēc, ja esat no kautrīgajiem vai arī nespējat pretoties kārdinošajiem kailo norvēģiešu meiču augumiem, dodieties uz otru pusi.

Pludmales restorānā noteikti nogaršojiet reker – norvēģu stilā vārītas garneles. Ja vēlaties jaunu garšas pieredzi, varat nomēģināt lutefisk – mencas galertu, kas taisīta, zivi apstrādājot sārmos. Garša ir neaizmirstama, neatkarīgi no tā vai jums garšo vai nē.

Pēc tam apmeklējiet kādu no Bydgy piejūras muzejiem, kas veltīti vikingu tēmai – tajos jums būs iespēja redzēt pat lielus, restaurētus vikingu kuģus. Kā testaments norvēģu sīkstumam un izturībai šeit aplūkojams Fram – pasaules izturīgākais kuģis.

fram.jpg - 37.68 KBFram muzejs, kur eksponēts kuģis, ar kuru polārajā ekspedīcijā devies slavenais polārpētnieks Roald Amundsens

Arktiskajās ekspedīcijās tas ir devies vistālāk uz ziemeļiem, nekā to iespējis kāds no tā līdziniekiem.

Turpat netālu atrodas arī izcilais Norvēģijas Folkloras muzejs, kas ir viens no lielākajiem tāda veida muzejiem visā Eiropā.

folk.jpg - 40.23 KBNorvēģijas Folkloras muzejs

Atgriežoties Oslo, vakara pavadīšanai iesakām jums Panorama Bar naktsklubu, kas atrodas Radisson hoteļa 37. stāvā.

Trešā diena: Fjordi

Pēdējā diena Olso un tāpēc to ir vērts padarīt neaizmirstamu.

Vispirms ar vilcienu brauciet uz Bergenu – vēsturisku pilsētu, kas atrodas Norvēģijas rietumu piekrastē.

bergen.jpg - 13.85 KBSkaistā Bergen pilsēta

Šo dzelzceļa līniju starp Oslo un Bergenu uzskata par vienu no gleznainākajām visā pasaulē.

Bergena ir skaista pilsēta, kuras apkārtnē ir daudz interesantu pussalu un kuras šaurajās ieliņās var ceļot laikā. Tieši šeit vislabāk var aplūkot tradicionālo norvēģu arhitektūru, kas ir lieliski saglabāta.

Bergen1.jpg - 21.92 KBTradicionālās krāsas Bergen arhitektūrā

Tomēr, par spīti savam skaistumam, Bergena labāk ir zināma kā vārteja uz fjordiem – slavenajiem Norvēģijas piekrastes veidojumiem, kam līdzīgu nav nekur citur. Izbraukums ar laivu gar fjordiem sniegs jums vēl nebijušas emocijas.

Norvēģijas dziļākais un garākais fjords ir Sognefjord – tā klintīs pat varēsiet izkāpt un pastaigāties.

Sognefjord.jpg - 14.58 KBSognefjord

Geirangerfjord tiek uzskatīts par vienu no visskaistākajiem, pateicoties tā torņiem līdzīgajiem ūdenskritumiem sānos.

Geirangerfjord.jpg - 13.09 KBGeirangerfjord

Netālu atrodas arī brīnišķīgais Jostedalsbreen ledājs.

Jostedalsbreen.jpg - 24.31 KBSkats uz vareno Jostedalsbreen ledāju

Bergenā jūs varat apmeklēt Ziemeļeiropas vecāko rokmūzikas klubu Hulen. Tas ir izveidots alā kā lieliska vieta, kur sastapt vietējo universitāšu studentus. Kārtīgai dejošanai izvēlieties vai nu Metro vai Rick’s, bet mierīgākai vakara atpūtai – Finnegan’s īru krogu vai Miles Ahead džeza klubu.

Īstā Skandināvija

Norvēģija ar savu dabas skaistumu un dzīvesveidu ir viena no lieliskākajām Skandināvijas reģiona valstīm. Ar saviem dabas brīnumiem un mistiskajiem veidojumiem tā pārliecina, kāpēc vietējie šeit izdomājuši daudz dažādu dievību un garu.

Vērtīgi padomi

  • Ja jums ir maz laika, bet tomēr vēlaties redzēt pēc iespējas vairāk, izmantojiet vietējo tūrisma firmu piedāvājumus. Protams, varat kārtīgi izplānot arī savu individuālo maršrutu.
  • Lai redzētu vienu no iespaidīgākajiem brīnumiem, ziemā brauciet uz Norvēģijas ziemeļiem, kur jums būs iespēja redzēt krāšņo Aurora Borealis (ziemeļblāzmu). Nordkapp pilsētā pat izveidota speciāla skatu vieta šai unikālajai parādībai.
  • Laba ideja ir izmantot gidu pakalpojumus Oslo galvenajās atrakcijās, jo viņi jums sniegs precīzu vēsturisko informāciju un padarīs jūsu dienu vēl interesantāku.
  • Norvēģu alus strauji iemanto popularitāti Eiropā, tāpēc nogaršojiet pēc iespējas vairāk tā šķirņu. Ļoti slavens ir Oslo Pils.

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 19:25
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 19:25
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 18:46
Bob Williams
Vai jums ir aizdevums no uzticamu piegādātāju, ir jānorāda precīza summa, kas jums nepieciešams laiks bez stresa? Ja atbilde ir \"Jā\", tad tu esi pareizajā virzienā. Mēs piedāvājam aizdevumus vismaz $ 2, 000.00 ar maksimālo $ 100 million mārciņas, eiro. Ja ir interese, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu co.operateloanservice@gmail.com tālruņa numurs (+ 1-617 934 1393) Mēs piedāvājam šādu veidu aizdevumus un daudz ko citu; * Individuālie aizņēmumi (nenodrošinātu aizdevumu) * Uzņēmuma aizņēmumiem (nenodrošinātu aizdevumu) * Konsolidāciju aizdevumu * Aizdevumu kombinācija * Labiekārtošanas Visas atbildes ir jānosūta uz šo e-pastu co.operateloanservice@gmail.com
15.09.2016. plkst. 23:43
sievišķis Magoju
Grūtības un ir nepieciešams finansiālo palīdzību, un ir nepieciešams draugs, lai aizdot roku, tad esat atradis draugs mums. Mūsu finanšu iestāde palīdzēs jums sasniegt savu augstāko potenciālu finansēs ar minimālu piepūli un mazāk papīra darbiem. Sazinieties ar mums tagad e-pastu: janemagoju@hotmail.com ar savu informāciju tūlītējai apstrādei Jūsu pieteikuma divi procenti gada procentu likmi. * Vārds: * Adrese: * Vecāki: * Tālrunis: * Vecums: * Profesija: * Amats notika darba vietā: * Kredīta summa: * Ilgums aizdevums: * Aizdevuma mērķis: * Mēneša ienākumi: sievišķis Magoju ©JMFH2015 ®JMFH ™
08.09.2015. plkst. 18:27

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Valoda, kas ir vislīdzīgākā angļu valodai, ir flāmu

Pasākumi

Māris Subačs Plakāti un domas

Aizsākot ziemas / pavasara’ 2009 sezonu Svētdienas sarunām muzejā, 11.janvārī plkst. 15:00 filozofiski lakonisko darbu autors Māris Subačs un mākslas zinātniece Elita Ansone aicina visus...