3 dienas Frankfurtē

3 dienas Frankfurtē

Noderīga informācija

Iedzīvotāji – 700 213
Valodas
– vācu, angļu
Valūta – EUR
Vidējā gaisa temperatūra – Vasarā līdz +22 grādiem pēc Celsija, ziemā – līdz +2 grādiem
Tūrisma sezona – No jūnija līdz augustam, kā arī decembris

Kā pilsēta, kas pasaules karos gandrīz pilnībā bijusi iznīcināta, Frankfurte ir atdzimusi no pelniem, kļūstot par vienu no Vācijas finanšu centriem, kas pazīstama ar savu internacionālo atmosfēru un plašo kultūras piedāvājumu. Kā Vācijas gaisa pārvadājumu centrs, tā daudziem ceļotājiem sniedz pirmo iespaidu par Vāciju, turklāt Gētes dzimtā pilsēta un piektā lielākā Vācijas metropole nevienam neliek vilties.

Atrodoties Mainas upes krastos, Frankfurte ir aizraujošs modernās kultūras un vēstures kokteilis. Kādreiz pazīstama tikai kā biznesa un starptautisku sanāksmju vieta, pēdējās desmitgadēs pilsēta piedzīvojusi strauju izaugsmi mākslas, teātra un moderno ērtību jomās, galvenokārt pateicoties ieceļotājiem.

Ir aprēķināts, ka katram trešajam Frankfurtes iedzīvotājam nav vācu pases, savukārt 2002. gadā tā ieņēma sesto vietu sarakstā, kas nominēja pasaules pilsētas pēc to dzīves kvalitātes. Tomēr, neraugoties uz šiem faktiem, Frankfurti tūristi bieži vien nepelnīti aizmirst, taču tas ļauj tai izvairīties no ceļotāju pūļiem, padarot to par ideālu vietu, kur iepazīt patieso Vāciju bez Oktoberfest vizītkartes.

Tā kā Frankfurtē notiek daudz dažādu sanāksmju, katru gadu pilsētu apmeklē ap 1.5 miljoniem dažādu delegātu un sūtņu. Savā ziņā tas ir ļoti interesanti, jo sevišķi laikā starp maiju un oktobri, kad pilsētā ir tik daudz milzīgu notikumu, sākot no starptautiskiem mūzikas forumiem un beidzot ar elektronikas šoviem. Ielu tirgi un speciāli notikumi mainās ik dienu un piedāvā tūristiem nebeidzamas izklaides iespējas. Tā kā Frankfurte ir tūrisma koridors, gandrīz katrai aviokompānijai ir reiss uz šejieni, ieskaitot arī zemo izmaksu kompānijas, tāpēc Frankfurti ir ērti iekļaut savā maršrutā arī tad, ja esat nolēmis apceļot Eiropu.


1. diena – Skaistākās vietas

Altstadt.jpg - 79.97 KBFrankfurtes apskati sāciet ar pastaigu vecpilsētas centrā - aplūkojot Alstadt, kur valda vecās pasaules atmosfēra

Lai arī lielākā pilsētas centra daļa tika smagi bombardēta II Pasaules kara laikā (uzskata, ka tika iznīcināti 80% oriģinālo ēku), pilsēta ir atjaunota visā savā spožumā, restaurējot lielākos arhitektūras šedevrus. Sāciet savu pastaigu Altstadt – vecpilsētas centrā, kur valda īstena vecās pasaules atmosfēra.

Šeit atrodas St. Bartholomeus katedrāle, Gētes muzejs, kas iekārtots viņa ģimenes mājā, Romer (vecais pilsētas rātsnams), kā arī pilsētas oriģinālā birža!

Kontrastam dodieties nelielā pastaigā uz Zeil – augstas klases iepirkšanās rajonu, kurā ir daudz dizaineru veikalu un smalku bodīšu, kas apmierinās jebkuras vēlmes.

komercbank.jpg - 138.6 KBLielisks piemērs, kā saplūst vēsturiska arhitektūra ar moderno - Commerzbank tornis līdz pat 2003.gadam bija Eiropas augstākā celtne, tādējādi attaisnojot Frankfurtes kā Eiropas debesskrāpju pilsētas statusu

Līdz 2003. gadam augstākā Eiropas ēka bija vietējais Commerzbank tornis, kas kopā ar modernās kultūras centru Kultur-Schirn ir ideāli Frankfurtes pēdējo dekāžu modernizācijas paraugi.

alte-oper.jpg - 78.55 KBFrankfurtes operas nams - Alte Oper - ir piemērs tam, ka vietējā vara ņem vērā iedzīvotāju viedokli un pēc iedzīvotāju balsojuma atjaunoja ēku tās vēsturiskajā izskatā, protams, ēkas iekšdarbos un tehniskajā aprīkojumā izmantojot pēdējos zinātnes un tehnikas sasniegumus

Lai vēl labāk redzētu veco un jauno tradīciju saplūšanu, apstājieties pie Alte Oper – Frankfurtes operas nama. Pilsētas iedzīvotāji nobalsoja par to, lai namu atjauno tā oriģinālajā izskatā un viņu vēlme tika respektēta – no ārpus tā izskatās klasiska operas ēka, taču iekšienē dominē vismodernākais aprīkojums un dizains.

Lai gūtu ieskatu šī Vācijas reģiona kulinārijas īpatnībās, ieejiet kādā no apfelwein namiņiem, lai ieturētu pusdienas kopā ar mājās darinātu ābolu vīnu. Ja vēlaties nogaršot kaut ko tieši Frankfurtei raksturīgu, pasūtiet handk a se mir musik – siera ēdienu ar etiķi, sīpoliem un ķimenēm. Papildiniet maltīti ar raudzētu ābolu vīnu ebbelwoi, kas tiek pasniegts lielās krūzēs, kas tiek dalītas ar pusdienu biedru – arī tā ir unikāla Frankfurtes tradīcija. Starp citu, ja pie kroga durvīm ir uzkārta mūžzaļu zaļumu vītne, tas liecina, ka tajā ir nopērkami svaigi produkti...

kuninja.jpg - 102.93 KBJa dienas beigās vēl palicis enerģijas lādiņš, apmeklējiet vienu no pasaules TOP 10 nakts klubiem - Cocoon Club, kur deju zāle un pat sēdvietas izveidotas kūniņas formā

Ja joprojām esat možuma un enerģijas pilns, izbaudiet naktsdzīves piedāvājumu, vispirms apmeklējot Cocoon klubu. Šis izteikti modernais klubs ir iekļauts pasaules unikālāko naktsklubu TOP 10 un patiešām pelnīti. Deju zāle ir izveidota kūniņas formā, kas ieskauj dzīrotājus. Kluba sienas, griesti un grīda tiek izmantoti kā ekrāni aizraujošiem vizuālajiem šoviem, kas attēlo ritmu un skaņas no skanošās mūzikas.

2. – Kultūršoks

dialog1.jpg - 11.41 KBIepazīstoties ar Frankfurtes kultūras iespējām, apmeklējiet unikālo Dialogue muzeju, kurā apmeklētājus pilnīgā tumsā pavada akli vai pusakli gidi, turklāt ekskursijā nākas izmantot visas maņas, izņemot redzi...

Mainas upes dienvidu krastā izvietojušies veseli 13 muzeji un galerijas, kas kopā tiek dēvēti par Museumsufer. Atkarībā no jūsu iecienītajām mākslas nozarēm un stiliem, katru dienu jūs varat apmeklēt visdažādākās izstādes un ekspozīcijas. Ja ar to vēl nepietiek, katru sestdienu šajā pilsētas rajonā tiek rīkots mākslas priekšmetu tirdziņš, kas piedāvā suvenīrus tiem, kas izvēlas oriģinālas lietas. Lai apskatītos kaut pāris muzejus, paies visa diena, tāpēc labāk uzreiz ir izvēlēties kādus trīs vai četrus.

Lūk, mūsu rekomendācijas jūsu otrajai diena Frankfurtē:

•    Liebighous, kas specializējas skulptūrās un instalācijās, sākot no senās Ēģiptes, cauri Renesansei, līdz pat mūsdienām.

modernamaksla.jpg - 19.41 KBModernās mākslas muzejā sastapsiet ikvienu mākslas virzienu, kas pasaulē valda mūsdienās, ieskaitot Endija Vorhola šedevrus

•    Modernās mākslas muzejs, kur jūs sastapsiet ikvienu mākslas virzienu, kas pasaulē valda mūsdienās. Darbi, ieskaitot arī Endija Vorhola šedevrus, ir izstādīti unikālā trijstūra formas ēkā, ko radījis slavenais Vīnes arhitekts Hans Hollein. Katrā ziņā ēka ir tikpat iespaidīga, kā tās saturs.
•    Dialogue muzejs – unikāls muzejs, kurā apmeklētājus pavada akli vai pusakli gidi, turklāt ekskursijā nākas izmantot visas maņas, izņemot redzi – līdz ar to jums pilnīgā tumsā būs jāpaļaujas uz savu dzirdi, ožu, tausti un pat garšu.

geld.jpg - 9.4 KBJa esat naudas kulta važās, apmeklējot Frankfurti - eiro dzimšanas vietu un Eiropas Centrālās Bankas mājvietu - noteikti būtu jāapmeklē Naudas muzejs

Kā Eiro dzimšanas vieta un Eiropas Centrālās bankas mājvieta, Frankfurte ir spēlējusi nozīmīgu lomu gan Vācijas, gan Eiropas finansu vēsturē. Tie, kas interesējas par naudu, var apmeklēt Naudas muzeju, kas sniedz ieskatu naudas izcelsmē visā pasaulē. Muzejā aplūkojama pārsteidzoši plaša monētu un banknošu kolekcija no visas pasaules, ieskaitot pirmos maksājuma līdzekļus, piemēram, pupiņas un gliemežvākus. Turpat tiek sniegta informācija par nozīmīgākajiem notikumiem monetārās nozares vēsturē, piemēram, Lielo Depresiju un Eiro ieviešanu.

Kad kultūras dzīves daļa ir apgūta, ir laiks iegādāties tipiskus suvenīrus, piemēram, alus muciņu, kas iegādājama Frankfurtes Dippemarkt un ir tradicionāls vācu suvenīrs. Atkarībā no jūsu čemodāna ietilpības, jūs varat iegādāties visdažādākā izmēra muciņas un arī pudeles.

jazz.jpg - 8.51 KBOtro dienu noslēdziet baudot džeza ritmus - Vācijas populārākajā džeza klubā Der Jazzkeller

Noslēdziet kultūrai veltīto dienu, vakarā aizejot uz Der Jazzkeller – Vācijas populārāko džeza klubu, kur uzstājušies tādi dižgari kā Louis Armstrong, Dizzy Gillespie un Gerry Mulligan. Tumšā, omulīgā atmosfērā jūs ceturtdienu un sestdienu naktīs varat baudīt izcilu mūziku, vienlaikus izgaršojot senus dzērienus un vērojot vietējo leģendu uzstāšanos.

3. diena – Ārpus pilsētas

banuis.jpg - 48.41 KBKurš latvietis nemīl ātru braukšanu.. uz Vācijas autobāņiem neviens jūs par ātru braukšanu netvarstīs

Braukšana ar auto ir vitāli nepieciešama, ja vēlaties redzēt īstus Vācijas laukus, tāpēc neviens jums nepārmetīs, ja trešajā dienā sēdīsieties auto un brauksiet pa milzīgo vācu lielceļu jeb autobahn, uz kura nav ātruma ierobežojumu! Izvēlieties kārtīgu vācu auto (vienalga, vai Volkswagen, Mercedes vai BMW) un brauciet ārā no pilsētas Bad Homburg virzienā, kur atrodas Vācijas visprecīzāk atjaunotākais romiešu forts Saalburg, kas uzcelts mūsu ēras 83. gadā.

Eberbach.jpg - 10.74 KBNoteikti jāapmeklē slavenā Ebernach abatija - klosteris, kas redzams slavenājā filmā "Rozes vārds" ar Šonu Koneriju galvenajā lomā

Pašā Bad Homburg atrodas veselības kūrorts ar pili un dārziem, kā arī netālu esošo kazino un SPA centru. Noteikti jāatzīmē ir arī Ebernach abatija – agrākais klosteris un izcils viduslaiku arhitektūras paraugs, kas redzams slavenajā filmā The Name of the Rose ar Šonu Koneriju.

silk.jpg - 15.68 KBFrankfurtes apmeklējuma noslēgumā relaksējieties vienā no lieliskākajiem pilsētas restorāniem "Silk", ieturot vakariņas, sēdot uz baltiem ādas dīvāniem, baudot mūziku, gaismas rotaļas un aizraujošu atmosfēru

Atgriežoties vakarīgajā Frankfurtē, dodieties vakariņās uz Silk – vienu no jaunākajiem un lieliskākajiem pilsētas restorāniem. Šeit jūs ieturēsiet tādas vakariņas, kādas nebūsiet pieredzējuši nekad mūžā, sēžot uz baltas ādas dīvāniem. Apmēram 19:45 sāksies vesela izrāde, kurā bez ēdiena būs iespēja baudīt arī mūziku, gaismas rotaļas un vienkārši aizraujošu atmosfēru. Kad vakariņu laiks beidzas, iestādījums atveras arī plašākai publikai, piedāvājot oriģinālus deju vakarus.

Vērtīgi padomi

  • Aiztaupiet grūtības un nopērciet plašu Frankfurtes viesa karti (Frankfurt Card), kas sniegs izmantot ātro un efektīvo vilcienu tīklu, tramvajus un metro līnijas, kā arī autobusu servisu un piešķirs atlaides vairumā muzeju un citu atrakciju.
  • Izbrauciet uz lidostu mazliet ātrāk nekā parasti, jo tajā ir apmēram 50 veikali, 20 restorāni, SPA centrs, kazino un daudz citu interesantu izklaides iespēju.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mantas
Nu šeit ir ļoti laba cena jūs atrast. Es pats nekad tik lēti neskrido, kāds vienmēr meklē vairāk <a href=\"http://aero.lv/lv/flights/countries/de-celojumi-uz-vaciju/fra-lidojumi-uz-frankfurte\">leti lidojumi uz Frankfurte</a>
07.08.2016. plkst. 18:32
breta
Ļoti izsmeļošs un informatīvs apraksts. Autoru studijā! :) Man tik tagad jāmeklē ,kas tad ir Eiropas augstākā celtne kopš 2003. gada ...
05.05.2009. plkst. 21:25
Sola
Neskatoties uz to, ka Micro bar nav tik slavens ka Silk restorāns, manas atsauksmes ir tikai pozitīvas - tur var netraucēti baudīt romantiskas vakariņas, garšīgi paēst un apkalpojošais personāls perfekti pārzina ko kuram piedāvāt...
24.07.2008. plkst. 17:33
Louis Vuitton
Cocoon club tiešām ir super! skaņa ideāla - tīra, skaļa, bet tai pat laikā var sarunāties bez kliegšānas. Labākie DJ spēlē tādus setus, ka trīsas iet caur kauliem.. feiskontrole gan ir diezgan stingra- ja ierodaties ap pusnakti, kad tur viss iet kārtīgi vaļā, var būt problemātiski tikt iekšā un tur tie vīri ir nepielūdzami, daudzi paliek žēlām acīm pie ieejas..
06.05.2008. plkst. 11:51
Hanss
un vēl: lai tiktu Silk restorānā, jārezervē galdiņš aptuveni 2-3 nedēļas iepriekš.... to var izdarīt caur viņu mājaslapu, alternatīva ir tai pat klubā atrodamais Micro Bar - arī dārgs, arī labs, bet ne tik slavens un interesants kā Silk.
03.05.2008. plkst. 19:20

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemākais kalns pasaulē ir Wycheproof, kas atrodas Victoria, Austrālijā. Kalna virsotne ir tikai 42 metrus virs apkārtējā līdzenuma

Pasākumi

Keane atgriežas ar trešo albumu

Viena no iecienītākajām britu grupām Keane klajā laidusi savu trešo albumu “Perfect Symmetry”, kas Latvijā pieejams “Universal Music” apgādā.

...