Dodamies piknikā!

Dodamies piknikā!

Ieturēt aizaidu brīvā dabā, šķiet, patīk ikvienam. Vasarā, laukos vai jūrmalā ikdienas ēdienreizes mēdz pārnest no telpām lievenī, lapenē, zem liepas vai ozola. Arī dažādās darba talkās ēdienu parasti gatavo zem klajas debess. Taču visbiežāk cilvēki dodas pie dabas lai vienkārši atpūstos un baudītu svaigu gaisu. Šādam izbraukumam paredzētos produktus vai ēdienus ērti ievietot pītā, slēgtā piknika grozā vai pārnēsājamā aukstumkārbā.

Arī mazas vai lielas svinības var risināties zem zilas debess. Katram gadījumam būs citāds galds. Mazai sabiedrībai pietiks ar stabilu akmens, pīto, koka vai plastmasas dārza galdu. Pārvadāšanai ērti ir arī saliekamie metāla galdi. Lielākam viesu pulkam vajadzēs sarūpēt vairākus galdus. Sēdēšanai ērti ir saliekamie krēsli un soli. Brīvā dabā galdu var aizstāt ar celmu, akmeņiem vai praktiska materiāla pārklāju līdzenā vietā.

Ja nolemjat atpūsties pie dabas, ieteicams laikus padomāt, kā novērst tiešu saules svelmi, kā paglābties no varbūtējām lietus gāzēm vai odu uzbrukumiem un kāds būtu mielastam piemērots ēdiens. No karstas saules lieliski pasargās uzstādāmais saulessargs, no vakara odiem – īpašas sveces, bet no negaisa – laikus sagādāta un rezervēt turēta liela plēve vai ātri uzslienama telts.

Āra galda segumam piemēroti spilgti, rūtoti, svītraini, puķaini vai ornamentiem klāti materiāli. Patīkami, ērti un praktiski ir pītie segumi. Lai vējš neplivinātu galdauta stūri, to var nostiprināt ar akmeni. Kā dekoru var izmantot turpat dabā atrodamus materiālus, piemēram, akmentiņus, gliemežvākus, niedres, meldrus.

Ēdieni jāizvēlas ērtai patērēšanai. Dārzeņi un augļi galdā liekami veseli. Salātus no kopējā trauka katrs var sev uzlikt ne tikai uz vienreizējās lietošana plastmasas šķīvīšiem, bet arī, piemēram, uz salātlapas. Āra svētkiem bieži vien izvēlas uz iesmiem ceptu gaļu vai zivis, ko iepriekš sagatavo īpašā marinādē. Priekš deserta būs piemēroti dažādi uzkožamie – cepumi, konfektes u.tml. pārtikas produkti.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sausās brokastis izgudroja Džons Henrijs Kellogs 20.gadsimta sākumā

Pasākumi

Ozoliņa filmai pievienojas vēl viens Holivudas aktieris

Režisora Mika Ozoliņa pilnmetrāžas mākslas filmas “3 of Us” aktieru ansamblim pievienojies ASV plaši pazīstamais afroamerikāņu komiķis Dīrejs Deiviss (DeRay Davis)....