Augļu un dārzeņu mākslīgā uzglabāšana

Augļu un dārzeņu mākslīgā uzglabāšana

Dažiem augļiem un dārzeņiem, piemēram, zemenēm un sparģeļiem, ir ārkārtīgi īss uzglabāšanas laiks. Citus, piemēram, ābolus, kartupeļus, bietes un sīpolus var uzglabāt mēnešiem ilgi. Dažādi uzglabāšanas paņēmieni pazīstami jau kopš sendienām. Piemēram, kartupeļus un burkānus uzglabāja biezā maisā, kas aizsargāja no gaismas, bet sīpolus žāvēja un pakarināja pie spārēm labi vēdinātos šķūņos. Taču mūsdienu pasaulē tiek izmantoti savādāki augļu un dārzeņu glabāšanas paņēmieni, kas tiem nodrošina ilgāku mūžu, bet izplatītājiem – lielāku peļņu, pateicoties garajam produktu tirdzniecības laikam. Ikvienam būtu lietderīgi ar šo informāciju iepazīties un uzzināt, ko tad īsti mēs lietojam uzturā (turpmākā informācija attiecināma uz ārzemju produkciju, ko varam iegādāties mūsu lielveikalos).

Kosmētiskie vaskiapples-ambrosia.jpg - 11.07 KB
Daži augļi un dārzeņi, piemēram, āboli, bumbieri, gurķi un visi citrusaugļi, tiek vaskoti, lai novērstu mizas savīšanu, tādējādi uzlabojot to izskatu un pagarinot tirdzniecības laiku. Arī tad, ja augļi un dārzeņi nav tikuši ķīmiski apstrādāti pēc novākšanas, tos nereti vasko. Augļus un dārzeņus vasko ar vielu, kas satur šellaku (tropisko insektu sekrētu) un carnauba vasku, ko iegūst no Brazīlijas palmas. Tiek uzskatīts, ka abas vielas ir nekaitīgas. Protams, vasks rada tikai un vienīgi kosmētisku efektu – vaskotie augļi un dārzeņi izskatās svaigi. Varbūt tas ir ieguvums tirgotājiem, taču neapšaubāmi maldina patērētāju.

Uzglabāšana modificētā vidē un nogatavināšana ar gāzi
Vairums ābolu tiek uzglabāti lielās, datoram pieslēgtās kamerās. To sauc par uzglabāšanu modificētā vidē. Gaiss, ko mēs elpojam ikdienā, satur aptuveni 80% slāpekļa, 20% skābekļa un 0.3% ogļskābās gāzes. Ja ābolus uzglabātu šādā gaisā, tie drīz savīstu, izskatītos veci un sāktu pūt. Samazinot skābekļa saturu līdz 3% un palielinot slāpekļa saturu līdz 95% un ogļskābās gāzes saturu līdz 2%, ir iespējams palēnināt ābolu novecošanos. Ar šīs tehnoloģijas palīdzību iespējams ievērojami pagarināt produktu tirdzniecības laiku – no divām līdz piecām reizēm atkarībā no produkta. Tā kā pastāv uzskats, ka šī īpašā vide ir tikai dabiskā gaisa sastāva neliela modifikācija, tās izmantošana nav jānorāda un produkta etiķetes. Arī banānus aizvien biežāk novāc zaļus, uzglabā modificētā vidē un nogatavina ar etilēna gāzes palīdzību īsi pirms nosūtīšanas un veikalu. Arī kartupeļi ārzemēs tiek šādi uzglabāti.Fresh_Green_Cavendish_Banana_Philippines.jpg - 30.69 KB
Priekšrocības, ko šī sistēma sniedz audzētājiem un tirdzniecības uzņēmumiem, ir acīm redzamas. Ir iespējams vienlaikus novākt visu ražu, ilgstoši uzglabāt, nosūtīt uz veikalu, kad tas nepieciešams. Protams, no patērētāja viedokļa šī sistēma līdzinās krāpšanai, jo produktu šķietamais svaigums ir neīsts. Bet kā gan citādi dažām valstīm izdodas jebkurā gadalaikā nodrošināt vienlīdz svaigu produkciju? Tāpēc ārzemju augļus ieteicams iegādāties to sezonas laikā, kad tie būs vissvaigākie un arī gardākie. Lai arī modificēti uzglabātā produkcija izskatās labi, tā nereti zaudējusi garšas īpašības. Kā piemērus varam minēt ābolus, kas kļuvuši pārāk milzīgi, graudaini, vai arī bezgaršīgos banānus.

Šai uzglabāšanas metodei ir kaitīga ietekme uz pārtikas produktu piedāvājumu vispār. Gan vairumtirgotājiem, gan mazumtirgotājiem ir vieglāk un drošāk strādāt ar lieliem vienu un to pašu produktu krājumiem. Tirgotāji vairs neiepērk daudzveidīgi produkciju nelielos daudzumos. Arī audzētāji ātri saprot, ka daudzveidība un eksperimenti ir riskanti, līdz ar to no pārdošanas viedokļa kļūst izdevīgāk audzēt nevis garšīgus augļus un dārzeņus, bet tādus, kas labi uzglabājas.

Apstrāde ar ķimikālijām pēc novākšanas
Citrusaugļus, banānus, ābolus, bumbierus, ķiršus un vīnogas nereti pēc novākšanas apstrādā ar ķīmiskām vielām, kas samazina bojāšanos transportēšanas un uzglabāšanas laikā. Šīs vielas ievērojami atšķiras no tām ķimikālijām, ko lieto audzēšanas laikā. Pēdējām vismaz teorētiski vajadzētu izzust bez pēdām, turpretī ķimikālijas, ar kurām augļi un dārzeņi apstrādāti pēc novākšanas, gluži noteikti saglabājas uz mizas.

Vispopulārākā no šīm ķīmiskajām vielām ir tiabendazols, kurš ASV ir aizliegts. Pastāv uzskats, ka citas šāda veida ķimikālijas, piemeram, difenils, ortofenilfenols un nātrija ortofenilfenols, ir cilvēkiem kancerogēnas vai mutagēnas. Lai gan šīm konservējošām vielām ir „E” kategorija (E 230-233), kas nozīmē, ka uz pārtikas produktiem jānorāda šo vielu saturs, tas it kā neattiecas uz augļiem un dārzeņiem, kas ar šīm vielām apstrādāti. Daudzās Eiropas valstīs un ASV tas tiek norādīts tirdzniecības vietās, taču, piemēram, Lielbritānijā to nedara vispār vai novieto uzrakstu uz dažādiem produktiem, lai nevienam nebūtu skaidrs, uz ko tas īsti attiecas.

Vienīgais risinājums – iegādāties bioloģiski audzētus vai ekoloģiski tīrus sertificētas lauksaimniecības produktus, kas uz etiķetes norādīts „pēc novākšanas nepastrādāts”. Tas ir īpaši svarīgi, ja vēlaties augļus un dārzeņus lietot ar visu mizu. Taču, ja, piemēram, esat iegādājušies nezināmas izcelsmes banānus, pēc to mizošanas nomazgājiet rokas siltā ziepjūdenī!

Vai ķīmisko vielu paliekas iespējams nomazgāt?407302942_f62151cc7f.jpg - 31.68 KB
Kad augļi vai dārzeņi, kas augšanas laikā vai pēc novākšanas apstrādāti ar ķimikālijām, nonāk uz patērētāja galda, ķīmisko vielu tajos teorētiski vairs nav. Tomēr, pārbaudot augļus un dārzeņus tirdzniecības vietās, var atrast ķimikāliju paliekas, kas pārsniedz ar likumu noteikto maksimālo koncentrāciju. Tāpēc visus augļus un dārzeņus pirms lietošanas uzturā rūpīgi jānomazgā un jānomizo (ārzemēs pieejamas pat speciālas ziepes vaska noņemšanai). Tomēr tik un tā saglabājas tās ķīmisko vielu paliekas, kas ir augļa vai dārzeņa mīkstumā, kā arī neorganiskās fosfātu ķimikālijas, kas tiek visai plaši lietotas. Jāpiebilst, ka dažas ķimikālijas izzūd vai saturs mazinās vārīšanas procesā. Tiem, kam patīk ēst termiski neapstrādātus augļus un dārzeņus ar visu barības vielām pārbagāto mizu, noteikti būtu jāizvēlas ekoloģiski tīrs uzturs.

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Laure
Sveiki, Es esmu kundze LAURE, kas meklē aizdevumu vairāk nekā 3 mēnešus, es biju daudz reizes pārsteigts par aizdevuma vietām starp konkrētiem gadījumiem, kad esmu gaidījis aizdevumu starp konkrētiem vairākiem cilvēkiem. Bet katru reizi, kad man nokļūst viltus aizdevēji, un galu galā es neko neko neiegūstu savā kontā. Bet par laimi man nāca pāri ļoti vienkāršs un laipns Mr SANDIJS, kurš man palīdzēja atrast savu 75 000 euro aizdevumu, kuru es saņēmu savā kontā pēc 48 stundām bez pārāk daudziem protokoliem. Tātad, jums, kuriem tāds ir vajadzīgs, piemēram, es, varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, kas viņam varētu palīdzēt: sduplens@gmail.com
08.12.2018. plkst. 20:37
viikka
visu varētu saīsināt jo grūti apkopot informāciju
24.03.2014. plkst. 16:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sinepes stimulē gremošanu. Tās ieteicams pievienot taukainai gaļai, gaļas pildījumiem, zivij, kā arī salātu mērcēm

Pasākumi

“Nothing Special” piedāvā savu pirmo videoklipu!

Latvijas pingvīnu grupa “Nothing Special” nupat pabeigusi darbu pie sava pirmā videoklipa, kas tapis dziesmai “Taupi” ar Raiņa vārdiem. Klipā kopā ar grupas dalībniekiem redzams gan...