Korejas virtuve

Korejas virtuve

Korejiešu nacionālā virtuve daudzējādā ziņā kombinē japāņu un ķīniešu virtuvēm raksturīgās ēst gatavošanas tradīcijas. Tikai, atšķirībā no japāņiem, korejieši uzturā lieto mazāk zivju un citas jūras veltes, savukārt pretēji ķīniešiem - mazāk eļļas. Turklāt korejiešu virtuvi raksturojošie ēdieni ir ievērojami pikantāki nekā japāņu un ķīniešu virtuvē esošie, un šo asumu galvenokārt piešķir čilli pipari. Taču plaši izplatītas ir arī dažādas garšvielu kombinācijas. Tradicionāli kombinē sezama sēkliņu eļļu, sojas pupiņu mērci, sāli, ķiploku (Koreja ir viena no lielākajā tā patērētājām pasaulē!) un ingveru. Lai vai kā, miljoniem cilvēku visā pasaulē sajūsminās par asajiem korejiešu ēdieniem.

Runājot par Korejas virtuves produktiem, visizplatītākie ir dārzeņi. Pie tam, kamēr citas Āzijas tautas dārzeņus cep un sutina, korejieši tos konservē. Konservētos dārzeņus šeit sauc par kimchi un tiek uzskatīs, ka tie ir ļoti veselīgi un barojoši.
korejas_kimchi.jpg - 73.5 KB
Šis vārds tulkojumā no korejiešu valodas tieši to arī nozīmē - dārzeņi. Tomēr dārzeņu koservēšanas tradīcija laika gaitā kļuvusi tik populāra, ka šodien jēdzienu kimchi vairāk attiecina uz konservētiem, nevis parastiem, neapstrādātiem dārzeņiem. Turklāt konservēšanai izmanto prakstiski visus dārzeņus, kas aug šajā reģionā. Tomēr jāatdzīst, ka visbiežāk konservē kāpostus, rāceņus un gurķus. Šo konservu pagatavošanai Korejas iedzīvotāji izmanto praktiski tās pašas tradicionālās garšvielas, ko latvieši u.c. tautas - ķiploku, sīpolus, ingveru, sāli, piparus. Korejā bez šīm garšvielām bieži izmanto arī zivju un austeru mērces un melno piparu vietā marinādei tiek pievienoti čilli pipari.

Konservētie dārzeņi ir ļoti būtiska Korejas virtuves sastāvdaļa - it īpaši aukstajās ziemās, kad svaigi dārzeņi nav plaši un viegli pieejami. Priekš ziemas dārzeņus mēdz konservēt lielos keramikas traukos, kas tiek uzglabāti pagrabos, dārzā. Tajā pašā laikā vasarās kimchi gatavo tikai pāris dienas pirms lietošanas, jo konservēšanas process ilgst vidēji tikai 12-14 stundas. Kā savdabīga korejiešu ēšanas īpatnība jāmin apstāklis, ka šos dārzeņus korejieši ēd visās ēdienreizēs, izņemot vakariņas.

Protams, jāpiemin arī pārējie izplatītākie Korejas nacionālie ēdieni. Pie tiem var pieskaitīt Korejas bulgogi, kas ir cepta, marinēta liellopu, cūkas vai cāļa gaļa. Marinādei korejieši izmanto sojas mērci, melnos piparus, sezama sēklu eļļu, ķiplokus, sīpolus, vīnu un cukuru.
korejas_bulgogi.jpg - 72.41 KB
Gardas ir arī galbi (ribiņas) un samgyeopsal (mazas cūkgaļas strēmelītes, ņemtas no dzīvnieka vēdera daļas).
korejas_samgyeopsal.jpg - 57.58 KB
piedevas šiem un citiem ēdieniem bieži tiek pasniegti baltie rīsi bibimbap, kas tiek gatavoti kopā ar dārzeņiem, gaļu, ceptām olām un pipariem.
korejas_bibimbap.jpg - 152.33 KB
Lieliska piedeva ēdieniem šeit ir arī naengmyeon. Tās ir smalkas, rokām gatavotas nūdeles, kas sevišķi daudz tiek lietotas vasarā. Nūdeles tiek pasniegtas lielā bļodā ar asu, atdzesētu mērci, svaigiem dārzeņiem, Korejas bumbieru šķēlīti un vārītām olām un/vai atdzesētu gaļu.

Korejas nacionālajā virtuvē var atrast arī daudzus, gardus saldumus. Kā piemēru var minēt ho-ddok, kas ir salda, cepta rulete ar kanēļa un medus pildījumu, un bingsu, kas tiek gatavots no sasmalcināta ledus ar saldinātām sarkanajām pupiņām un augļiem, kas pārlieti ar cukurotu mērci.
korejas_bingsu.jpg - 22.52 KB
Jāpiemin arī boong-aw bbang - cepta maize, kam iekšā ir saldinātās pupiņas, un ddok - ļoti maiga dažādu formu, izmēru un sastāvdaļu rīsu kūka.

Īpaši uzmanību pelna arī Korejas tējas ceremonija - unikāla tējas dzeršanas tradīcija, ko šīs zemes iedzīvotāji piekopj jau tūkstots gadus. Tā ir cēlusies no Ķīnas tējas dzeršanas ceremonijas un vislabāk to raksturo vieglā un veselīgā pieeja, kas palīdz no sirds izbaudīt šo procesu, kā arī galda piederumi. Runājot par tējas traukiem, to izvēle atkarīga no gadalaika. Galvenie materiāli, no kā tiek gatavoti tējas dzeršanai paredzētie trauki ir metāls un keramika, savukārt apgleznotais porcelāns sastopams reti.
korejas_teja.jpg - 26.92 KB
Arī dažādās svinībās, piemēram, atdzīmējot dzimšanas dienu vai satiekot sen neredzētu draugu, korejieši dzer tēju. Visbiežāk servē zaļo tēju, taču citas tējas šķirnes izvēle atkarīga no gadalaikiem.

Gatavošanas paņēmieni pārsvarā nāk no strādnieku šķiras. Taču šeit jāmin kāds interesants fakts - šajā valstī pastāv arī karaliskā virtuve, kuras pamatus lika un nostiprināja daudzus gadsimtus valdošais Korejas galms. Taisnības labad jāatdzīst, ka tas savu ietekmi zaudēja 20. gs. sākumā (~ 1910. gadā). Taču, lai vai kā, 21. gs. šīs tradīcijas lēnām atgriežas. Lai cik savādi tas neliktos, karaliskā virtuve piedzīvoja otrreizēju atdzimšanu, pateicoties kādam seriālam, kas ir populārs visā Āzijā. Tajā tiek stāstīts par kādu nabadzīgu meiteni, kas dzīvo viduslaikos un kļūst par karaliskā galma pavāri.

Kāda no šīs galma virtuves īpatnībām - izsmalcinātie ēdieni tiek gatavoti stundām un pat dienām ilgi. Šajos ēdienos sastopama lieliska harmonija starp tādām ēdienu īpašībām kā "karsts" un "auksts", "ass" un "maigs" u.c. Tradiconāli šos ēdienus pasniedz ar rokām gatavotos bronzas traukos bangijaa.
korajas_bronzas_trauki.jpg - 28.67 KB
Runājot par galda piederumiem, Korejā tāpat kā citās Austrumu valstīs mums pierasto nažu un dakšiņu vietā izmanto koka irbulīšus. Tradicionāli Korejiešu virtuvē ēdieni tiek pasniegti uz vairākiem maziem šķīvīšiem, ko pavada visuresošie rīsi, zupa, sojas pupiņu sautējums doenjang un jau minētie kimchi.
korejas_ediens.jpg - 15.9 KB
Izsmalcinātie korejieši ir ļoti prasīgi arī attiecībā uz galda noformējumu un ēdiena izkārtojumu šķīvī. Šajā virtuvē ēdienam šķīvī jābūt izkārtotam ļoti gaumīgi, koncentrētos apļos vai paralēlās līnijveida kolonnās. Haoss korejiešu pusdienu šķīvī nav pieļaujams. Bez tam, pat krāsām katrā no šīm kolonnām vai apļiem jābūt saskaņotām. Protams, tikpat strikti ir arī uzvedības noteikumi maltītes laikā. Piemēram, gaļu pirms gatavošanas (pārsvarā barbekju stilā) pieņemts sagriezt mazos gabaliņos, pie tam visiem jāpaēd no kopējiem traukiem, sniedzoties pēc kārotā rīsu vai gaļas gabaliņa pāri visam galdam.

Arī uzvedība pie galda Korejā ir ļoti svarīga, tāpēc, ja dodieties ceļojumā uz šo valsti, atcerieties, ka nekad nedrīkst pie galda šņaukt degunu, ēst ar atvērtu muti, runāt ar pilnu muti, ēst ar rokām, ēst skaļi, sajaukt dažādas ēdiena sastāvdaļas un pārēsties. Savukārt, ja nolemsiet apmeklēt kādu no Korejas restorāniem, kas piedāvā iepriekšminētos karaliskos, ekskluzīvos ēdienus, rēķinieties, ka par maltīti varat samaksāt ~ 250 dolārus (bez dzērieniem). Toties apakalpošana būs vienreizēja un ļoti izsmalcināta. Šādus restorānus var atrast Dienvidkorejas galvaspilsētā Seolā.

Vēl kāds interesants fakts par šo skaisto valsti:

Pasaulē ir plaši izplatīts stereotips, ka būtiska korejiešu nacionālās virtuves īpatnība ir suņa gaļa kā viena no ēdiena pamatsastāvdaļām.
korejas_suns.jpg - 32.48 KB
Pastāv pat uzskats, ka korejieši ēd suņa gaļu, jo tā pozitīvi ietekmē cilvēka veselību. Tas ir visnotaļ interesants, taču aplams pieņēmums. Pirmkārt, medicīniski nav pierādīts, ka suņa gaļa ipiemistu kādas dziedinošas īpašības. Vēl jo vairāk - tā satur daudz tauku. Tāpēc, ēdot suņa gaļu, ir iespēja iemantot dažādas veselības problēmas (paaugstināts holesterīna līmenis, asinsvadu apakļķošanā u.t.t.), kas ir lielāka nekā, ēdot citu mājlopu gaļu. Otrkārt, liela daļa korejiešu ir pievērsušies budismam, un šajā reloģijā ēst dzīvnieku gaļu pat it kā vispār nebūtu vēlams. Treškārt, kā iepriekš noskaidrojām, jau vairākus gadu simtus korejiešu nacionālās virtuves specifika ir rīsi un dažādi to ēdieni.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
eediens
Mani korejiesi cienaaja ar nelielos gabalinos sagrieztu jeelu liellopu galu marinaadee, bija garshiigi, bet ziemelbriezu galu eedu pavisam svaigu un veel siltu tundraa, iemeercot asiniis, bija jaaed, ja nee buutu probleemas par necienu pret saimniekiem, virsuu jaauzdzer shnabis. Iepatikaas. Ziemelbriezu gala ir 10 reizes uzturvertigaka par majdzivnieku galu, loti veseliiga.
25.02.2018. plkst. 22:53
filipinu draugs
Nav patiesiiba, visaas austrumu zemees suna gala ir delikatese, taapat kaa zurku gala.
25.02.2018. plkst. 22:41
Vilnis
Es arī ļoti gribētu pabūt korejā. Tā ir viena no manām vēlmēm. Ne tikai ēdieni, bet arī cilvēki man interesētu.
12.10.2015. plkst. 18:23
tiem kas te sten
Neviens sunus tur need !!lasit iemacas!:)loti garsigi edieni un ta vien gaidu kad apciemosu skaisto zemi :)
29.11.2013. plkst. 22:39
Jūs mani par to suņa gaļas neēšanu korejā īsti nepārliecinājāt.. un, ja nu kādā burgerītī vai kotletītēs tur tomēr ir?
12.08.2007. plkst. 17:10

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielākā varžu kājiņu eksportētājvalsts ir Japāna

Pasākumi

Zucchero apkopo savas labākās dziemas

Itāļu roka blūzmenis Zucchero izdevis savu labāko dziesmu izlasi “All The Best”, kurā apkopotas 18 visu laiku populārākās Zucchero dziesmas, kā “Senza Una Donna”, “Baila” un citas....