ASV virtuve

ASV virtuve

Par cik ASV iedzīvotāji ir visdažādāko tautību pārstāvji vai to pēcteči, bet pati valsts nav vecāka par 300 gadiem, definēt ASV nacionālo virtuvi ir ļoti grūti. No vienas puses var teikt, ka ASV virtuve ir visu pasaules valstu apvienotā virtuve, ko papildina ikviens ieceļotājs. Taču, no otras puses, ASV ir valsts, kas pasaulei devusi ļoti daudz ēdienu - tītaru, kukurūzu, pupiņas, saulespuķes, kartupeļus, piparus, ķirbjus un citus produktus. Daudzi amerikāņu ēdieni ir nākuši no šīs valsts imigrantu dzimtenēm, piemēram, ābolu pīrāgs,
American Apple Pie.jpg - 12.27 KB
buritto un hamburgeri ir identiski ēdieniem, ko lieto Eiropas valstīs. ASV virtuvei ir raksturīgs arī liels reģionālisms, par ko tālāk arī runāsim. Lai vai kā, amerikāņu virtuves ēdieni un idejas tiek plaši eksportētas uz citām valstīm. Piemēram, "Tex-Mex" un "Barbekju" restorānus var atrast praktiski katrā lielākā pilsētā, bet "fast-food" burgeru restorāni un picērijas ir vēl populārāki.
bigmac.jpg - 58.93 KB
No ASV ir atceļojusi arī cāļa gatavošanas māksla. Savā ziņā, Amerikas virtuve ir tikpat populāra virtuve kā franču, ķīniešu vai Indijas virtuves.

Bet nu parunāsim par dažiem konkrētiem ASV ēdieniem. Pirmšķirīgie ASV restorāni piedāvā lieliskus steikus - steika kultūra ir svarīga amerikāņu virtuves sastāvdaļa. Tiek piedāvāti arī itāļu un franču virtuvēm līdzīgi ēdieni. Piemēram, Sanfrancisko zvejnieku ostā jūras veltes tiek pagatavotas franču gaumē un nebūt nav sliktākas par Eiropas restorānos piedāvātajām. Klasisks amerikāņu ēdiens, ko pazīst ikviens gardēdis, ir Bostonas ēdamie gliemeži (Boston clam chowder).
amerikanu_clamchowder2-thumb.jpg - 26.63 KB
Gliemežu zupu tradicionāli gatavo no kartupeļiem, sīpoliem, šķiņķa, piena, krējuma un gliemežiem. Zupas iebiezināšanai tiek izmantoti milti.

Vēl kāds klasisks ASV virtuves ēdiens - Cēzara salāti. Šos salātus gatavo no salātlapām, kam pievieno ļoti daudz eļļas etiķa, olas dzeltenumu, sinepes, ķiploku, šķiņķi un parmesan sieru. Garnē ar nelieliem maizes grauzdiņiem.
amerikanu_cezara_salati.jpg - 129.56 KB
Cēzara salātu recepte nāk no kādas Amerikas un Meksikas robežpilsētiņas Tihūnas. Kā vēsta leģenda, kādam pilsētiņas pavāram beigušies produkti, bet restorānā bijis daudz apmeklētāju. Cenzdamies glābt situāciju, viņš esot steigā sametis visu, kas bija palicis pāri - pat maizes drupačas. īsā laikā šie vienkāršie salāti iekaroja pasaules gardēžu sirdis. Tikai jāatceras, ka labāki šie salāti iznāks no Amerikā augušiem salātiem romaine, kuri ir kraukšķīgi un nepaliek mīksti (kā tas notiek ar Eiropā augošiem lapu salātiem).

Amerikāņi ir ļoti prasmīgi restorānu vadīšanas mākslā. Viens no zīmīgajiem amerikāņu sasniegumiem veiksmīgas restorānu vadīšanas jomā ir pašapkalpošanās sistēma, kas ieviesta ar mērķi palielināt klientu apkalpošanas ātrumu. Diemžēl sistēmai ir būtisks trūkums - lai pie ātrās apkalpošanas restorāna letes neveidotos garas rindas, nereti ēdiens tiek pagatavots un pasniegts ļoti pavirši. Pasaulē populārākie amerikāņu inovācijas produkti ir "McDonald's", "Pizza Hut", "Shakey's" un "Kentucky Fried Chicken". Runājot par visiem zināmo "McDonald's" restorānu, tā tīkls ļoti īsā laikā izplatījās tālu ārpus ASV robežām. Protams, amerikāņu virtuve nav iedomājama arī  bez popkorna, "coca-colas", "hot-dog" un citiem mums tik pazīstamiem ēdieniem.
amerikanu_coca_cola.jpg - 6.78 KB
Bet nu pievērsīsimies Amerikas reģionālajām virtuvēm, kas glabā daudzu pārsteigumus un lieliski demonstrē, ka amerikāņi bieži vien nepelnīti tiek uzskatīti tikai un vienīgi par burgeru ēdājiem un coca-colas dzērājiem. Amerikas dienvidu virtuve ir galvenokārt ietekmējusies no afroamerikāņiem, vietējiem Amerikas iedzīvotājiem (piemēram, indiāņiem), britiem, frančiem un spāņiem. Tā piemēram, daudzi produkti (kukurūza, ķirbji, tomāti un citi) ir mantoti no iezemiešiem. Daudzi ēdieni, kuru pagatavošanai nepieciešams cukurs, piens, milti un olas (konditorejas, izstrādājumi, maize, piens u.t.t.) nāk no Eiropas. Dienvidamerikāņu mīlestība pret kārtīgām brokastīm (atšķirībā no ziemeļamerikāņiem, kuriem pietiek tikai ar maizes gabaliņu un kādu dzēriena krūzīti) ir cēlusies no britu virtuves. Brokastu ēdieni dažkārt tiek ēsti cauru dienu, tāpēc šeit esošie restorāni un ātrās apkalpošanas ēstuves visas dienas garumā piedāvā šos ēdienus vai ir izveidujuši atsevišķu brokastu ēdienkarti. Tradicionāli brokastīs tiek ēsts bekons, cūkgaļas desiņu pīrādziņi, country ham (ļoti sālīts šķiņķis) ar red-eye gravy (šķidra mērce, kuru gatavo no taukiem, kas palikuši pēc šķiņķa cepšanas, atjauc ar ūdeni vai melnu kafiju un dažkārt iebiezina ar miltiem),
amerikanu_ham_gravy.JPG - 26.22 KB
dažādos veidos pagatavotas olas, tomāti (pasniedz svaigus vai ceptus kopā ar omleti) pankūkas vai vafeles, cepumi, sula un citi ēdieni.

Klasiski dienvidu reģiona ēdieni ir kārtīgi cepts cālis (deep fried chicken),
amerikanu_deep_fried_chick.jpg - 17.12 KB
zirņi un citi dārzeņi (pie tiem mēdz pievienot nedaudz taukvielu, lai ēdienu padarītu sātīgāku), kukurūzas maize, salda tēja  un deserta pīrāgi. Tie var būt ļoti dažādi, bet tradicionālie dienviamerikāņu pīrāgi ir pekanriekstu, persiku un saldais kartupeļu pīrāgs. Nedrīkst aimirst arī cobbler - deserta ēdienu, kas līdzīgs mūsu ābolmaizei.
amerikanu_blueberry_cobler.jpg - 64.39 KB
Tradicionāli to cep ar persikiem, kazenēm vai dažādu ogu maisījuma. Jau minētais ceptais cālis ir šī reģiona visiecienītākais ēdiens, kuru ēd arī visā pārējā Amerikā. Arī barbekju, gatavo no cūkgaļas, šeit ir lielā cieņā. Piemēram, Carolīnā tradicionāla brīvdienu izklaide ir visiem kopā gatavot barbekju no veselas cūkas. Šo pasākumu tā arī sauc "pig pickin'" (cūkas plūkšana).

Dienvidrietumu Amerikas reģiona virtuve ir cēlusies no Kalifornijas, Arizonas, Nevadas, Teksasas, Colorado un citu šeit esošo štatu lauciniekiem. Tā sevī ietver to ēdienu sajaukumu, kurus viduslaikos ēda kovboji, iezemieši un meksikāņi. Līdz ar to, arī šeit ir liela ēšanas paradumu atšķirība starp iepriekš minētajiem štatiem. Dienvidrietumu reģionu ir ļoti iespaidojusi Meksika, lai gan šajā Amerikas daļā lieto vairāk gaļas un mazāk subproduktu (piemēram, smadzenes) kā kaimiņu valstī. Šeit ir ļoti iecienītu meksikāņu asie ēdieni un garšvielas, piemēram, čilli pipari. Neiztrūkstošs produkts ir arī pupiņas, kas tiek ceptas visdažādākajos veidos. Arī tādi ēdieni kā fajitas (grillēta gaļa, ko pasniedz ar tortiljām - vieglu, neraudzētu maizi) vai dažādi steiki ar čilli pipariem šeit ir lielā cieņā. Dienvirietumu Amerikā izmanto arī mums zināmo salsas mērci (ļoti asa mērce, kuru galvenokārt pagatavo uz tomātu bāzes), bet viens no iecienītākajiem ēdieniem ir chilli con carne vai vienkārši chilli - pikants, sautējumam līdzīgs ēdiens, kurš tiek gatavots no pupiņām, ķiplokiem, ķimenēm un čilli pipariem.
amerikanu_Bowl_of_chili.jpg - 21.27 KB
Atkarībā no gaumes var pievienot arī tomātus, sīpolus vai pat brūno cukuru. Šajā reģionā esot pat tāds ēdiens kā klaburčūskas fileja. Varbūt tāpēc daudzas dienvidrietumu restorānu ķēdes ir kļuvušas slavenas visā Amerikā - kā nekā, tik pikantus ēdienus citos štatos diez vai atradīsiet!

Amerikas vidusaustrumu daļas virtuves saknes nāk no  ziemeļ-, rietum- un viduseiropas. Piemēram, Viskonsīna un Minesota virtuves gudrības guvušas no Skandināvijas. Tieši šī reģiona ēdieni visā pasaulē tiek asociēti ar "american food" (Amerikas virtuvi). Kaut vai Pateicības dienas pusdienas - tītars, dzērveņu mērce, rīsi un ābolu pīrāgs. Šeit tiek audzēta lielākā daļas valsts graudaugu - kvieši, rīsi un sojas pupiņas. Arī liellopu gaļas un cūkgaļas ražošana šeit ieņem vienu no pirmajām vietām. Par cik šī Amerikas vidusdaļa atrodas tālu no okeāna, šeit dzīvojošie ļaudis jau izsenis neēda jūras veltes. Vienīgās zivis šeit bija tās, kas dzīvoja vietējos ezeros, piemēram, asaris un forele. Mūsdienās amerikāņi ēd arī konservētu tunci un lasi. Vidusaustrumu daļā tiek gatavots arī garšīgs siers. Reģiona ziemeļu daļā lielā cieņā ir āboli, zilenes, mellenes, dzērvenes, ķirši, persiki un citi augļi, kuri aug šādā klimatā.

Vidusaustrumu amerikāņi, gatavojot ēdienu, izmanto tādas garšvielas kā salviju, dilles, ķimenes, pētersīļus un sinepes. Taču pateicoties Latīņamerikas kultūras popularitātes vilnim, šīs tendences pamazām mainās. Šeit atrodas arī galvenā pārvalde daudzu hamburgeru restorānu ķēdēm. Kā spilgtu piemēru var minēt "McDonald's" Ilinoisā.

Lielākajās vidusamerikas pilsētās vērojamas atšķirīgas tendences to virtuvēs. Piemēram, Čikāgā ir raksturīgi restorāni, kuros tiek pasniegti tieši šīs pilsētas gaumē gatavoti ēdieni, kas tā arī saucas - "Chicago - style hot dog"
amerikanu_cikagas_style_hotdog.jpg - 31.99 KB
vai "Chicago - style pizza". Čikāgā atrodas arī daudzi steiku nami. Tas pats vērojams arī citās lielākajās pilsētās, teiksim, arī motoru pilsētai Detroitai ir savs īpašs "hot-dog" stils. Šim reģionam un dienvidamerikas daļai ir vairāki kopīgi iecienīti ēdieni, piemēram, ceptais cālis.

Ceturtā Amerikas daļa ir ziemeļrietumi. Arī šeit ir interesanta virtuve. Piemēram, Merilenda un Masačūseta ir jūras velšu centrs. Savukārt Pensilvānija, Ņujorka un Ņūdžersija galvenokārt ir iespaidojušās no itāļu un vācu imigrantiem. Raksturīgs reģiona ēdiens ir  cūkgaļas scrapple, taču Bostona ir slavena ar savu clam chowder - ēdamo gliemežu zupa (kā jau sākumā minējām). Runājot par Merilendu, tā ir īsts Amerikas jūras velšu centrs un var lepoties ar saviem īpašajiem ēdieniem, it īpaši ar krabju ēdieniem. Šeit varat nobaudīt krabju kūkas, zilos krabjus, krabju zupu, jūras lazanju
amerikanuCreamy-Seafood-Lasagna.jpg - 20.05 KB
un austeres (tie ir tikai daži piemēri). Merilendas štatam ir pat īpaši čipsi "Crab chips", kas arī gatavoti no krabjiem. Šeit lieto īpašu garšvielu "Old Bay", lai bagātinātu garšu maltītēm, sākot no krabju ēdieniem un beidzot ar persikiem un popkornu. Merilendā un Vašingtonā rudens laikā amerikāņi mēdz ēst krabju kūkas, dzert alu un skatīties futbolu. Bet, kas attiecas uz Pensilvāniju, šī ir viena no pilsētām, kurās visvairāk izplatīti tādi ēdieni kā kartupeļu čipsi, cheesesteak (sviestmaize ar gaļu un sieru),
amerikanu_Cheesesteak.jpg - 44.02 KB
picas u.t.t. Daudzi pilsētas iedzīvotāji brīvdienas pavada, ēdot šos ne pārāk veselīgos, bet garšīgos ēdienus un skatoties savas mīļākās futbolkomandas spēles.

Gribētos nedaudz pastāstīt arī par amerikāņu Ziemassvētku ēdieniem. Šajos gada skaistākajos svētkos amerikāņu sevi un savus mīļos mēdz palutināt ar tītara cepeti
amerikanu_Christmas_Turkey.jpg - 24.12 KB
(retāk - zoss vai pīles cepetis), dzērveņu mērci, "medus šķiņķi" un daudziem saldumiem, piemēram, ābolu pīrāgu, marcipānu, piparkūkām, kuras bieži vien tiek ceptas kā mājiņas un cilvēciņi (slavenais gingerbread man), Ziemassvētku cepumiem un candy can jeb saldumu nūjiņām,
amerikanu_candy_canes.JPG - 21.01 KB
kas tik ļoti patīk bērniem. Runājot par dzērieniem, Ziemassvētkos amerikāņi visbiežāk dzer ābolu sidru, šampanieti, karstu šokolādi vai eggnog (no piena gatavots dzēriens).

Komentāri (24)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Zmeis
Ei nost:) Tādā virtuve:) nepavelti tur cilvēki slimo ar aptaukošanu! Mūsu Latvijas virtuve 100 reizes garšīgākā!!!
14.10.2016. plkst. 15:39
žaņislavs
Tik nožēlojami ka eu špiko no asv drīz vissiem nacionālais ēdiens bus McDonalds
26.05.2016. plkst. 11:35
emils
lieliski
20.09.2014. plkst. 17:30
Ivy Rose
Patiešām laba informācija. Ļoti interesanti bija lasīt. Drošvien pamēģināšu dažus ēdienus uztaisīt :))
19.03.2013. plkst. 06:37
Vladisk
Es ir bijis asv un ja varu piekrist šai virtuvei
12.12.2012. plkst. 22:48

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Baltais vīns iederas pie „baltās” gaļas (vistas, tītara, zivs, delikatesēm no jūras veltēm, piena sivēnam)

Pasākumi

„Mana laimīgā sestdiena!”

16.augustā plkst. 14.00 Liepājas T/N Kurzeme 1.stāvā festivāla „Rock`n`Roll visām paaudzēm” rīkotāji, kopā ar TN „Kurzeme” organizē akciju „Mana laimīgā sestdiena!”. ...