Atgriešanās 90. gados jeb pagājušajā gadsimta pēdējās desmitgades „zvaigznes” Latvijā

Atgriešanās 90. gados jeb pagājušajā gadsimta pēdējās desmitgades „zvaigznes” Latvijā

„90. gadi atgriežas Latvijā”  šādu izteikumu dzirdam un redzam izskanam presē ne vienu reizi vien, bet 20. marta vakarā 90. gadi atgriezās mūzikā, kur Arēna Rīga plašās telpas pildījās cilvēkiem, kuri vēlējās kavēties atmiņās par pārdzīvotajiem pirmajiem romantiskajiem brīžiem un baudīt mūziku, ar kuru tie ir izauguši.


„Ace of Base”, „Dr. Alban”, „2 Unlimited”, „Culture Beat” grupas, kuras pa vienai kāpa uz Arēna Rīga skatuves, pārstāv Eiropā deviņdesmitajos gados populāru deju mūzikas žanru Euro-dance, kas radies no House, Hip-Hop un Hi-NRG mūzikas stiliem. Šī mūzikas žanra raksturīgākās iezīmes ir deviņdesmitajos gados tik populārais sintezatora pavadījums, vienkārši piedziedājumi, lipīgas melodijas un izteikts ritms.

Apmēram pusotru stundu pirms paredzētā koncerta, 90. gadu zviedru top grupa „Ace of Base” pulcēja žurnālistus, lai mazliet vairāk pastāstītu par savām tā brīža emocijām, nākotnes plāniem un atgriešanās iemesliem.

Untitled 6.jpg - 72.69 KBPreses konferences telpā kopā ar pasākuma rīkotāju un grupas tagadējo menedžeri Orlando John (Urbania group) bija ieradušies visi tagadējie grupas dalībnieki – Dženija Bergren, Ulfs Ekbergs un Jonas Berggren.

Kur visu šo laiku bijāt pazuduši?

Ulfs: Bijām paņēmuši ilgāku pauzi mūzikā un pa šo laiku mums kopā ir piedzimuši 9. bērni – nav slikts rādītājs, vai ne?
Tagad, kad esam uzņēmuši pietiekami daudz enerģijas, esam atgriezušies.

Jūs bieži salīdzina ar populāro grupu „ABBA”, ko jūs par to sakāt?

Ulfs: Tas mums ir tikai kompliments, ka mūs salīdzina ar vienu no visu laiku labākajām grupām.

Kur ir palikusi jūsu ceturtā grupas dalībniece Linna?

Untitled 8.jpg - 113.45 KBDženija: Viņa izdomāja nodarboties ar citām lietām un savu dzīvi nesaistīt ar mūziku. Mēs viņai to atļāvām.

Solītais disks, kam bija jāiznāk janvārī, vēl nav veikalu plauktos. Kad tas iznāks?

Jonas: Tas nav atkarīgs no mums. Ierakstu kompānijas, ekonomiskā situācija pasaulē...tas viss ietekmē tā iznākšanu, bet mums ir daudz jaunu dziesmu.

Vai neesat domājuši piedalīties Eirovīzijā?

Dženija: Nē, mēs esam pārāk liela un zināma grupa. Tā nebūtu laba ideja. Mēs gribam koncentrēties uz pasaules tirgu. Bet nenoliedzami Eirovīzija ir ļoti liels pasākums valsts mērogā.
Ulfs: Jā, Eirovīzija ar katru gadu paliek aizvien interesantāka, krāsaināka, daudzveidīgāka, tas ir super.

Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?

Untitled 17.jpg - 74.97 KBUlfs: Šis ir mūsu pēdējais koncerts pusotra gada ilgajā tūrē, kas tagad arī noslēgsies. Tagad mums būs neliela pauze un vasarā dosimies jaunā – vasaras tūrē. Tad redzēsim kas notiks tālāk un kā mums ies.
Mēs bijām Latvijā 1993. gadā un tas bija mūsu pirmais koncerts. Tagad šis koncerts, savukārt, būs mūsu tūres noslēdzošais koncerts. Ir forši atgriezties Latvijā.

Vai zināt kādu Latviešu izpildītāju?

Dženija: Kad pirmo reizi bijām Latvijā, mēs daudz klausījāmies latviešu mūziku, bet tagad gan neko no tā visa vairs neatceros.

Pat ne Brainstorm?

Hmmm, nē, nezinām gan.

Kāpēc jūs atgriezāties – naudas, slavas vai kādu citu iemeslu dēļ?

Dženija: 2005. gadā izdomājam, ka būtu forši savākt 90. gadu grupas kopā un uztaisīt tādu šovu kā šodien. Tās sajūtas, kad redzi pilnu Arēnu cilvēkiem, nav aprakstāmas. 90. gados mēs nebraucām tūrē, nebija mums ciešs kontakts ar cilvēkiem, tagad tas ir mainījies.
Ulfs: 90. gadu ritmi arī tagad ienāk atkal mūzikā, īpaši Amerikā.
Ir lieliski dziedāt dzīvajā un darīt to uz skatuves cilvēku pūlim, pirms tam mēs vairāk tikai pa TV uzstājāmies. Tās ir pilnīgi citas emocijas, ir daudz labāk tagad.
Dženija: Tagad mēs esam pārliecinošāki, mēs izbaudām visu šo procesu. 90. gados viss notika pārāk strauji, nepaspējām neko izjust un saprast. Arī tehnoloģijas tagad ir attīstījušās. Mēs ļoti izbaudām šo laiku.

Vai ir mainījusies publika?

Untitled 10.jpg - 83.83 KBUlfs: Tas ir atkarīgs no valsts, kurā koncertējam. Citur ir ļoti jauna publika, bērni, kas 90. gados nemaz nebija vēl dzimuši (Smejas). Ar nepacietīgu gaidām ieraudzīt publiku Arēna Rīga.

Vai izjūtat krīzi?

Dženija: Es domāju, ka visi to izjūt. Bet ir jādomā pozitīvi.

Kura ir Jūsu mīļākā „Ace of Base” dziesma?

Ulfs: Tas, protams, ir atkarīgs no noskaņojuma, bet ļoti emocionālas atmiņas man raisa dziesma „All That She Wants”, arī „Beautiful Eyes” man ļoti patīk.
Dženija: „Dont Turn Around”. Tā ir dziesma, ko es pilnībā izjūtu. Ja citas dziesmas ir jautras, tajās ir vairāk mūzika, tad šajā dziesmā esmu tikai es un mikrofons.
Untitled 12.jpg - 88.32 KBJonas: „Lucky Lover”, ko izpildām arī šova laikā.

Untitled 14.jpg - 102.16 KBAp plkst. 20:00, kad bija paredzēts koncerta sākums, Arēna Rīga zāle bija visai tukša un likās, ka ekonomiskais stāvolis ir ņēmis virsroku un koncerta apmeklējums letiņiem neliekas saistošs, taču palēnām zāle pildījās.

Untitled 19.jpg - 98.24 KBKā pirmie uz skatuves kāpa „2Unlimited”, kas kopumā izpildīja 3 dziesmas, savu uzstāšanos noslēdzot ar visiem labi zināmo „No Limit”. Jau pēc pirmās apvienības uzstāšanās, zālē esošie bija iesiluši un gatavi nākamajam uznācienam un zināmajiem hītiem.

Untitled 21.jpg - 101.2 KBNākamie uz skatuves kāpa „Culture Beat” un viņu izpildījumā, protams, neizpalika slavenais „Mr. Vain”, piebalsojot skatītāju korim.

Untitled 23.jpg - 101.75 KBSavukārt Dr. Alban vislabāk atceramies pēc ritmiskām kompozīcijām „It’s my life”, „Sing Hallelujah”, kuras arī tika izpildītas šajā koncertā.

Lielākais pārsteigums „Back to the 90’s” šova laikā bija grupas „Ace of Base” uzstāšanās, kas bija arī koncerta galvenais mākslinieks. Grupa pēc vairāku gadu klusēšanas atkal sevi piesaka pasaulei ar jauniem projektiem, vecajām dziesmām jaunos ritmos un neredzētiem šoviem gandrīz stundas garumā.
Grupa savu uzstāšanos sāka militārā stilā ar visiem labi zināmo dziesmu „Happy Nation”.

Untitled 25.jpg - 110.66 KBTurpinājumā sekoja arī tādi hiti kā „All that She Wants”, „Wheel of Fortune”, „Living In Danger”, „Luck Love”, „Beautiful Eyes”.

Koncerta izskaņai tuvojoties, Dženija dziesmu „Dont Turn Around” izpildīja no zāles vidus, atrodoties pūļa ielenkumā. Tieši savas mīļākās dziesmas laikā dziedātāja no kāda fana saņēma milzu rožu pušķi un viņas emocijas, domājams, šajā brīdī bija īpaši spēcīgas un atmiņā paliekošas.

Untitled 30.jpg - 61.74 KBTikpat pozitīvas un emocionālas noskaņas paliks arī visiem koncerta apmeklētājiem, kas noteikti gaidīs arī nākamos šāda veida projektus, piemēram, „Back To The 80’ s”...
 

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:52

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Izvirzīti Purvīša balvas 2008.gada otrā ceturkšņa nominanti

Augusta sākumā Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa izvērtēja 2008.gada otrā ceturkšņa (aprīļa – jūnija) notikumus Latvijas vizuālajā mākslā, rezultātā balvas fināla...