Sex Pistols spļaudās, lamājās un dzer uz skatuves

Sex Pistols spļaudās, lamājās un dzer uz skatuves

20. augustā pirmo reizi Latvijā uz daudzfunkcionālās „Arēna Rīga” skatuves viesojās britu pankmūzikas pamatlicēji „Sex Pistols”.

Grupa Latvijā viesojās tūres „Combine Harvester Tour” ietvaros tās sākotnējā sastāvā: Džonijs Rotens (Johnny Rotten) (sākotnēji Džons Lidons (John Lydon)), Stīvs Džounss (Steve Jones) (ģitāra), Pols Kuks (Paul Cook) (sitamie instrumenti) un Glens Metloks (Glen Matlock) (basģitāra).
Jau krietni pirms koncerta sākuma (plkst.21:00) ap „Arēna Rīga” un pie ieejas varēja novērot grupas lielākos atbalstītājus – grebenēs, ādas jakās un saplēstās džinsās tērptos fanus, kas balss iesildīšanai malkoja „grādīgos” un gatavojās savu elku sagaidīšanai.

Untitled 8.jpg - 66.55 KB
„Arēna Rīga” zāle šoreiz bija iekārtota samazinātā versijā – biļetes uz šo koncertu bija izpirktas nelielā skaitā un tādēļ koncerts bija kā gandrīz privātā uzstāšanās, zālē pulcējot ap 2000 skatītāju. Iespējams, ka šis koncerts radīja „robu” organizatoru maciņā, taču klātesošie droši vien bija sajūsmā par šādu risinājumu, jo ikvienam bija iespēja pietuvoties skatuvei un apskatīt grupu no pavisam neliela attāluma. Līdz ar to atmosfēra zālē bija ļoti pozitīva, enerģiska un dzīvīga.

Untitled 4.jpg - 85.42 KB
Uz skatuves atradās liels dzeltens plakāts, rotāts ar diviem kombainiem, vienam no tiem ir uzraksts „Nowhere” (uz nekurieni) un otram „Boredom” (garlaicība).

Untitled 6.jpg - 66.06 KB
Ap plkst. 21:00 uz skatuves parādījās visi četri grupas dalībnieki un ar vārdiem: „Its fu*king nice to see you” (Ir sasodīti labi jūs redzēt) un zālē esošo spiedieniem, koncerts varēja sākties un jau atskanot pirmajām notīm, bija sajūita, ka par garlaicību šeit nebūs jāsūdzās.

Untitled 10.jpg - 88.95 KB
Grupas dalībnieki, ģērbušies vienkāršās drēbēs (ne tā, kā viņu fani) visu koncerta laiku tika veiksmīgi apsargāti. Reti, kurā koncertā uz skatuves līdzās māksliniekiem, stāv arī viņu apsardzes puiši.

Untitled 12.jpg - 69.11 KB
Jūtoties droši aiz miesassargu muguras, dziedātājs Džons, demonstrēja savu nostāju pret Irāku un Džordžu Bušu, tāpat viņš, nedaudz pierimstot apmeklētāju troksnim jautā, vai tad šī ir Igaunija, paužot arī savu viedokli pret Igaunijas koncertu apmeklētājiem. Cerams, ka mūsu brāli – „Esti pois” – šo aizvainojumu neņems pie sirds!

Untitled 16.jpg - 132.58 KB
Tāpat Džons ik pa laikam uzrunā skatītājus, savus teikumus papildinot ar vārdu „f*uck” un „izskalojot” kaklu ar brendiju. Tuvāk skatuvei esošie fani droši vien arī būs saņēmuši kādu solista siekalas devu, jo arī ar spļaudīšanos un deguna izšņaukšanu solists neskopojās.

Untitled 14.jpg - 80.67 KB
Pavisam laimīgie koncerta apmeklētāji koncerta noslēguma daļā tika arī pie ģitāru mediatoriem un sviedru noslaucītiem dvieļiem.

Runājot par pašu koncertu un izpildītajām dziesmām, jāteic, ka grupa, protams, izpildīja dziesmas no sava vienīgā albuma, ko viņi izdevuši grupas 30. gadu pastāvēšanas laikā. Skatītājus tas, protams, priecēja, jo visām dziesmām bija iespēja dziedāt līdzi.

Untitled 18.jpg - 106.72 KB
Pirms slavenā hita "Anarchy in the Uk", kas ir grupas pirmais singls, Džons liek visiem klātesošajiem pacelt pēcpuses: „Koncertā neviens nesēž, sēdēt varēsiet rīt birojā! Paceliet savas f*ucking pakaļas!”, viņš pavēlēja.

Lielākā daļa sēdošo arī izpilda solista lūgumu, taču otra daļa paliek sēžam. Izskanot šai dziesmai grupa atvadās no skatītājiem un pamet zāli.

Untitled 20.jpg - 79.85 KB
Taču zālē esošie ir jau tā „uzkurināti”, ka uz mājām vēl nemaz nedomā iet. Galu galā – pēdējā naudiņa par biļeti un kārtīgu iesildīšanos ir atdota – gribas taču vēl mazliet papriecāties!

Untitled 22.jpg - 52.48 KB
Pēc neilga brīža visi grupas dalībnieki jau ir atpakaļ un nospēlējot vēl dažas dziesmas, dodas prom. Šoreiz izskatās, ka viņi atpakaļ vairs nenāks, tāpēc daļa skatītāju zāli pamet, bet kājās stāvošie – īstie pankroka atbalstītāji vēl cer...

Untitled 24.jpg - 88.58 KB
Viņu vēlmes tomēr tiek uzklausītas un grupa atgriežas uz skatuves trešo reizi.

Izskan arī viņu dziesma „"God Save the Queen" un vēl pāris un šoreiz grupa gan ir prom...

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 18:36
Ja, diemzel so puisu ziedu laiks jau garam!
18.10.2008. plkst. 17:34
Nju, man takaa neiet pie sirds taada splaudiishanaas un dzershana...
09.09.2008. plkst. 16:55
Fantastiska reportaazha jums sanaakusi! Var gan kaut ko lietderiigu uzzinaat, gan pasmieties mazliet!:)
22.08.2008. plkst. 13:36
Nu viņi drīkst tā darīt:P
22.08.2008. plkst. 00:16

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Harija Ozola un Santas Zapackas jubilejas koncerts

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Harija Ozola un Santas Zapackas 5 gadu  jubilejas koncertu 2009.gada 1.martā VEF Kultūras pilī plkst. 15:00 un plkst. 19:00!

Koncertā...