Drakula. Svešās asinis

Drakula. Svešās asinis

Dzimis no tālās Transilvānijas leģendām, iemūžināts šausmu literatūras klasikā un kļuvis par kino ikonu, grāfa Drakulas tēls Dailes teātra izrādē būs ievīts apokaliptiskā nākotnes vīzijā, kurā asinis ir ne tik daudz vampīru dzēriens, cik cilvēces pastāvēšanas „būt vai nebūt”. Cilvēktiesības un iecietība, multikulturālisms un demokrātija, ādas krāsa un nacionālā identitāte, radikāli grupējumi un teroristu akti – nāve ir kaut kur tepat līdzās, neviens nav pasargāts. Jautājums par asinīm – svešām un savējām, naidīgām un dzimtām - ir kļuvis aizvien būtiskāks pasaulē, kurā grūst debesskrāpju torņi, atskan sprādzieni seno Eiropas galvaspilsētu pasažieru vilcienos un savu cinisko stāstu pauž granātas Londonas metro. Tā ir pasaule, kurā visi karo ar visiem un kurā nekas vairs nebūs kā agrāk. Asinis ir allaž klātesošas mūsu dzīvē. Mēs esam atkarīgi no asinīm.

Ar šo izrādi mūzikla žanrā atgriežas Andris Vilcāns - savulaik skandalozā iestudējuma „Fausts. Deus ex machina” komponists. Savukārt jaunu skatījumu uz Drakulas lāstu sniedz libreta autors Ilmārs Šlāpins: "Nekas nespēj nobiedēt tik ļoti kā svešais, kas mīt tepat līdzās pašu mājokļiem. Drakulas tēlā iemiesojas zemiskākās no mietpilsoņu bailēm – bailes, ka atnācējs atņems tev māju, atņems tev sievieti, atņems visu, ko tu esi uzskatījis par savu. Šīs bailes ir izraisījušas krusta karus, inkvizīcijas šausmas, antisemītismu un fašismu, homofobiju un etniskās tīrīšanas. Drakulas noslēpums joprojām nav atminēts – kas ir tas, kas liek mums ienīst svešo un tajā pašā laikā iekārot un sajūsmināties par to? Izrādes centrā ir nemitīgs konflikts – patrioti pret imigrantiem, skinhedi pret gotiem, teroristi pret pastāvošo kārtību, bet mīlestība pret veselo saprātu. Šādā pasaulē vairs nav ne labā, ne ļaunā, šādā pasaulē cilvēkam ir tikai divas izvēles – pieņemt svešās asinis vai mirt."


Dailes teātris, Lielā zāle

Rokmūzikls 2 daļās

Režisors – Dž.Dž.Džilindžers
Scenogrāfs – Kristaps Skulte
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Vokālais pedagogs – Juris Vaivods
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Video mākslinieks – Aivis Neimanis
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Lomās: Ģirts Ķesteris (Rašids Rahula, dziedātājs), Vita Vārpiņa vai Ieva Pļavniece (Šeila, Drakulas tuvākā draudzene), Artūrs Skrastiņš (Džonatans Harkers, jauns žurnālists, Minas līgavainis), Kristīne Nevarauska vai Ilze Ķuzule (Mina Mureja, Džonotana līgava), Juris Kaukulis (Brems Van Helsings, izmeklētājs), Ilona Balode (Alise Van Helsinga, Brema meita), Artis Robežnieks (Šarifs, Drakulas apsardzes priekšnieks), Valdis Liepiņš (Advokāts), Pēteris Gaudiņš (Policijas priekšnieks), Aldis Siliņš (Džonotana kolēģis televīzijā, Policists 3 un Skinheds 4), Gints Grāvelis (Reportieris 1, Policists 1 un Skinheds 3), Lauris Subatnieks (Reportieris 2, Policists 4 un Skinheds 2), Lauris Dzelzītis (Reportieris 3, Policists 2 un Skinheds 1), Sarmīte Rubule (Reportieris 4 un Policists 4)

Spēlē: Andris Vilcāns (taustiņinstrumenti), Kārlis Auzāns (ģitāra, čells), Kaspars Grīnbergs (sitamie instrumenti)


Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Pietiek jau ar šausmu filmām ;
13.11.2007. plkst. 09:11
Vēl arī šausmu teātris ?,
10.11.2007. plkst. 14:54

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Iesaukums Positivus festivāla brālībā ir sācies

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā POSITIVUS FESTIVAL aicina visus labas mūzikas un mākslas cienītājus pievienoties festivāla brālībai Positivus festivāla mājas lapā...