KARSTIE ZIEMEĻI – jaunās dramaturģijas lasījumu mēnesis Rīgā

KARSTIE ZIEMEĻI – jaunās dramaturģijas lasījumu mēnesis Rīgā

Teātris United Intimacy rīko ziemeļu dramaturģijas mēnesi, piedāvājot publikas uzmanībai četrus izcilus mūsdienu dramaturgus. Publikai katru nedēļu būs iespēja kopīgi iepazīt pa vienai lugai. Klausītāji varēs nokļūt bezlaika zonā norvēģu dramaturģijas milža Juna Foses darbā MIEGS, aplūkot somu dumpinieka Kristiana Smeda skarbi poētiskās LEDUS BILDES, ieslīgt islandieša Jona Atli Jonsona traģikomiskajā zvejnieku drāmā BANGAS, kā arī novērtēt igauņu izdzīvošanas plānu un nacionālos netikumus lugā ГОРЯЧИЕ ЭСТОНСКИЕ ПАРНИ.
Lasījumi notiks klubā Karakums Lāčplēša ielā 18, ieeja skatītājiem bez maksas.


30. aprīlis plkst. 19.00 MIEGS,
Juns Fose, rež. Valters Sīlis
Norvēģis Juns Fose (1959) ir viens no inovatīvākajiem mūsdienu dramaturgiem, kura lugas tulkotas vairāk nekā 40 valodās.
Lugā “Miegs” sastopas dažādi varoņi – bērni, kas apciemo sirmos vecākus, mīlētāji, kas šķiras un atkal satiekas – visi stāsti iezīmē galveno Juna Foses darba tēmu – daudzšķautņainās, enerģijas pārpilnās emocionāli saistītu cilvēku attiecības.

7. maijs plkst. 19.00 LEDUS BILDES,
Kristians Smeds, rež. Andrejs Jarovojs
Soms Kristians Smeds (1970) ir dramaturgs un teātra režisors, izteikts savas paaudzes dumpinieks, kurš darbos nebaidās būt vienlaikus apburoši naivs un drosmīgi skarbs, iestudējis izrādes arī Beļģijā, Lietuvā un Igaunijā.
Luga „Ledus bildes” - vientuļā māte, pazudis bērns, aizlaidušies tēvi, meita, kas cenšas atbrīvoties no mātes valgiem, mācītājs, kas zaudējis ticību cilvēkiem – ziemeļu saspringtā dzīve, asociāciju virkne, kas pārmantojas no vienas paaudzes nākamajā. K. Smeds spilgtu poēziju apvieno ar smeķīgu tautas valodu.

14. maijs plkst. 19.00 ГОРЯЧИЕ ЭСТОНСКИЕ ПАРНИ,
Autoru kolektīvs - teātris NO99, rež. Inese Mičule
Igauņu teātris NO99 (2005) savas izrādes veido ar izteiktu sociālu ievirzi, komentējot aktuālās tēmas sabiedrībā – nacionālismu, enerģētikas krīzi, varas dalīšanu utt. Teksti nereti top, sadarbojoties visai mākslinieciskajai komandai.
“Горячие Эстонские парни” ir dzirkstoši sīvs gabals, kurā pašironija mijas ar antropoloģiskiem novērojumiem, kas vienlīdz labi attiecas kā uz igauņiem, tā arī latviešiem – mazām un izmisīgi patriotiskām tautām.

21. maijs plkst. 19.00 BANGAS,
Jons Atli Jonsons, rež. Ināra Slucka
Islandietis Jons Atli Jonsons (1972), pēc skolas strādājis par zvejnieku, picu cepēju, smagā metāla dīdžeju un būvstrādnieku, bet kopš 2001. gada raksta lugas, scenārijus radio, TV un filmām.
Luga risinās uz maza zvejas kuģa, kas bezdarbībā "dreifē" gar Islandes krastu un ir perfekta vide, lai atklātu piecu personāžu raksturu nesaderību un dzīves peripetijas - darbība traģikomiski līdzinās mūsdienu "Nāves ēnā" variantam, kur vīru galvās urd domas un sapņi, bet laiku aizpilda pornofilmas, savstarpējie kašķi un - simpātijas.

Informācija:www.unitedintimacy.lv

Lasījumi tapuši ar Ziemeļu kultūras fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda un kluba Karakums atbalstu. Informatīvie atbalstītāji – portāls Delfi, radio Naba.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

90. gadu spožākās deju mūzikas zvaigznes uzstāsies Rīgā

Jau šī gada 21.novembrī plkst. 20:00 šova „Back to the 90ties!” ietvaros uz „Arēna Rīga” skatuves kāps spožu, pasaulslavenu deviņdesmito gadu zvaigžņu plejāde.
Ar savu...