Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss „Jaunietis Eiropā!”

Jauniešu kultūras portālā HC.LV sākas konkurss „Jaunietis Eiropā!”

23. janvārī tiek atklāts jauns izglītojoši radošs konkurss jauniešiem par Eiropas Savienības jautājumiem „Jaunietis Eiropā!”, kas gada garumā mudinās jauniešus gūt zināšanas par aktualitātēm un notikumiem Eiropā un ļaus viņiem radoši paust savu attieksmi un viedokli.


Visa 2009. gada garumā ir paredzēts rīkot izglītojoši radošu konkursu jauniešiem vecumā no 15 – 21 gadam par Eiropas Savienībā un jauniešu dzīvē aktuāliem un svarīgiem jautājumiem. Konkursa galvenās aktivitātes notiks Jauniešu kultūras portālā HC.LV. Vasarā un gada beigās, noslēdzoties šim projektam, radošākie darbi tiks izcelti ārpus virtuālās vides un pulcēti izstādē.

Konkursa „Jaunietis Eiropā!” organizatori ir biedrība „Homo Culturalis” sadarbībā ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā.
„Mūsdienu jauniešiem ir jāapzinās, ka mēs dzīvojam Eiropas Savienībā un ka tā nav tāla un neizprotama zeme vai briesmīgi sarežģīta politiskā sistēma, bet gan vide ar iespējām un izaicinājumiem, durvis katra jaunieša izaugsmei,” uzsver Jauniešu kultūras portāla HC.LV veidotājs Deniss Fedotovs.

„Tā kā Eiropas Savienības nākotni veidos jaunā paaudze, savlaicīgi jādomā par jaunatnes iesaistīšanu Eiropas lietās,” uzskata Iveta Šulca, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

„Eiropas mērogā darbojas gan Eiropas Jaunatnes parlaments un Eiropas Jaunatnes forums. Pārstāvot jaunu cilvēku intereses, piemēram, Eiropas Jaunatnes forums septiņus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izstrādāja priekšlikumus, par to, kas ES institūcijām būtu jāpaveic jaunatnes labā turpmāko piecu gadu laikā. EK pērn Latvijā ir atbalstījusi jauniešu seminārus, plakātu un tulkotāju konkursus, jauniešu izpētes braucienu uz ES institūcijām. Mūsu atbalstītajam jauniešu kluba „Māja” erudīcijas konkursam „es ES” šo piektdien fināls. Tad netiešu stafeti pārņems Jauniešu kultūras portāls HC.LV, kurš erudītu komandu sacensību vietā piedāvās individuālu konkursu interneta vidē," papildina Iveta Šulca.

Katru mēnesi līdz šī gada decembrim jauniešiem būs jāatbild uz 10 jautājumiem, kā arī jāizveido radošais darbs par uzdoto tēmu – būs iespēja fotografēt, rakstīt esejas, stāstus, dzeju un citādi radoši izpausties, šādā veidā vācot punktus, kurus par jauniešu sasniegumiem piešķirs žūrija, kas sastāv no portāla HC.LV redakcijas, Eiropas Komisijas pārstāvja un citiem nozares ekspertiem.

„Ieguvumi jauniešiem no šī konkursa mērāmi dažādās kategorijās – gan materiālajās, gan intelektuālajās,” pauž projekta vadītāja Anete Enikova. „Meklējot atbildes uz jautājumiem, jaunieši apgūs jaunas zināšanas, bet savu attieksmi par konkrētajiem jautājumiem un tēmām varēs paust radoši. Ceru, ka jauniešiem nozīmīgas šķitīs arī sarūpētās balvas – katru mēnesi pareizāko atbilžu un radošāko darbu autori tiks pie vērtīgām balvām, bet, visu gadu regulāri piedaloties konkursa posmos, ir iespēja tikt pie galvenās balvas – apmaksāta brauciena divām personām uz vienu no Eiropas Savienības krāšņākajiem rokfestivāliem Roskildē 2010. gadā.”

Jauniešu konkursu „Jaunietis Eiropā” atklās piektdien, 23. janvārī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē erudīcijas konkursa "es ES" laikā.

Sīkāka informācija par konkursu rodama interneta portālā www.hc.lv.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Liene Šomase sāk ar jaunu dienu!

Dziedātāja Liene Šomase aktīvi strādā pie sava pirmā solo albuma un šonedēļ radiostacijās sāks skanēt viņas pirmais radio singls “Jauna diena”.

“…Drīz vaļā vērs durvis...