„Rīgas mākslas telpā” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

„Rīgas mākslas telpā” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” no 13. līdz 27. jūnijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bakalaura un maģistra programmas diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.” Izstādes atklāšana notiks 12. jūnijā plkst. 16.00.


Katru gadu jūnijā akadēmijā notiek bakalaura un maģistra diplomdarbu aizstāvēšana, kuras laikā interesentiem ir iespēja apskatīt studentu diplomdarbus, tomēr darbi tiek izstādīti uz ļoti īsu brīdi. Mākslinieki un pedagogi ir sapratuši, ka diplomandu darbi būtu jāizstāda plašākai publikai ilgākā laika posmā, ļaujot skatītājam bez steigas apskatīt un novērtēt studentu paveikto. Izstāde veidos ieskatu 2008. – 2009. gada Latvijas Mākslas akadēmijas diplomandu radošajā veikumā. Pārstāvētas tiks trīs akadēmijas apakšnodaļas – Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības un grafikas apakšnodaļa, kā arī Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnodaļa. Šīs nodaļas pastāv kopš 1921. gada, kad dibināta Latvijas Mākslas akadēmija.

Tēlniecībā ļoti svarīga ir forma, glezniecībā – krāsa, bet grafikā – līnija, kas tad arī veido izstādes nosaukumu, vislabāk raksturojot katru mākslas veidu.

Izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.” jāuztver kā diskusijām atvērta radoša laboratorija, nevis kā tradicionāla atskaites skate, nākotnē tā var kļūt par lielisku aizsākumu tradīcijai – parādīt plašākai publikai LMA nodaļu beidzēju darbus vienkopus.

Starp studentu diplomdarbu vadītājiem var minēt daudzus Latvijā populārus māksliniekus. Vizuālās mākslas nodaļas vadītājs profesors Ivars Heinrihsons, akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, Kaspars Zariņš un Juris Jurjāns veido glezniecības nozares mācībspēka kodolu. Guntars Sietiņs kopā ar Juri Petraškeviču, Anatoliju Šandurovu, Aivaru Sprūdžu un Kristapu Ģelzi kā konsultantu veido grafikas nozares diplomdarbu vadošo mācībspēku. Savukārt vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše ar tēlniecības nozares vadītāju Bruno Strautiņu un Gļebu Panteļejevu vada jauno tēlnieku darbus. Izstādes ekspozīcijas autors ir LMA lektors Andris Vītoliņš.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 06. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Laika rezervuārs. Nele Zirnīte. Personālizstāde

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) no 2009.gada 11.jūlija līdz 16.augustam būs skatāma mākslinieces Neles Zirnītes personālizstāde Laika rezervuārs....