Rejs Hortons atbild uz Jūsu jautājumiem

Rejs Hortons atbild uz Jūsu jautājumiem

www.IrLaiks.lv sadarbībā ar koncertaģentūru Top Concert no 31. oktobra līdz 5. novembrim piedāvāja nebijušu iespēju - ikviens no Jums varēja uzdot savus jautājumus pasaules mēroga zvaigznei Rejam Hortonam.

Lai rastu atbildes uz Jūsu jautājumiem, mums bija jādodas uz tikšanos ar Reju un viņa menedžeri Andri Andrejuku. Norunātās intervijas vieta Casablanca bija slēgta, tāpēc mums bija jāmeklē cita vietiņa, kur netraucēti aprunāties. Tādu arī atradām. Vecrīgas mazā kafejnīca 13 krēsli bija īstā vieta šādām sarunām!

Šī bija mūsu otrā tikšanās reize (ar Reju bijām jau tikušies, kad viņš vēl darbojās Nana sastāvā), tāpēc mums bija daudz ko pārrunāt. Pakavējāmies atmiņās, apskatot vecās fotogrāfijas, kopīgi izsmējāmies un varējām sākt sarunu.


Vineta33: Vai esat kādreiz pieļāvis domu, ka varētu kādu dziesmu ierakstīt un izpildīt kopā ar kādu latviešu mākslinieku? Jā! Nav svarīgi, vai tas būtu vīrietis vai sieviete – galvenais, lai cilvēkam ir talants! Es uzstājos šovā „Dziedi ar zvaigzni” un jau pamanīju talantus. Iespējams, ka dziedāšu kopā ar otrās vietas ieguvēju Ellu. Ella, piemēram, latviešu valodā varētu dziedāt mīlas balādi. Varētu uztaisīt arī kārtīgu latviešu repu.

Fancuks: Cik liela nozīme Jūsu dzīvē ir veiksmei ?
Veiksmei ir ļoti liela nozīme ikviena cilvēka dzīvē. Veiksmi nevar ieplānot, tā vienkārši ir vai nav. Arī mūzikas biznesā ļoti liela nozīme ir tieši veiksmei. Lai gūtu panākumus, 20% nosaka talants un 80% veiksme. Es gan vairāk plānoju visas lietas savā dzīvē, nekā ceru uz veiksmi. Man veiksme patiesībā nepatīk, labāk, ka viss notiek plānoti.

IrLaiks: Vai uzskatāt, ka esat laimīgs?
Es esmu vesels, man ir smadzenes, ar kurām es varu pieņemt lēmumus, domāt. „Vīrietis” tur augšā ir ar mani. Jā, es varu teikt, ka esmu laimīgs.

Gunja: Kāda ir Jūsu mīļākā nodarbošanās? Ko darāt brīvajā laikā?
Mana mīļākā nodarbošanās noteikti ir pavadīt laiku ar dēlu, spēlēties ar viņu. Tas ir pietiekoši, nav vairs nepieciešamas nekādas citas nodarbošanās vai aktivitātes.

IrLaiks: Kā sauc jūsu dēlu un cik viņam gadu?
Viņu sauc Janek Noa un viņam ir 3 gadi. Viņš šobrīd atrodas Vācijā, vēl mazliet par agru, lai ņemtu viņu visur līdzi.

Dinguna2: Vai jums ir bijis tā, ka jums veiksme ir un tajā pašā laikā nav?
Kad kāds ir laimīgs un veiksmīgs, kāds cits tajā pat laikā nav tik laimīgs un veiksmīgs. Man tas nepatīk un man veiksme vispār, kā jau teicu, nepatīk.

Lidija: Nav noslēpums, ka daudzi mākslinieki-dziedātāji raksta arī grāmatas un iekļauj tajā personīgo pieredzi. Ko Jūs no sevis ieliktu grāmatā?
Cilvēki jau ir gribējuši par mani rakstīt grāmatu. Kad es kādam pastāstu savus stāstus, neviens nespēj tam visam noticēt un saka, ka noteikti tas viss jāapraksta grāmatā. Taču es nedomāju, ka šobrīd esmu tik populārs, lai par mani rakstītu grāmatu. No sevis grāmatā es ieliktu savu dzīves stāstu, kā mazs zēns, kurš astoņu gadu vecumā sāka dziedāt baznīcas korī, ir izbraukājis jau visu pasauli muzicēdams. Arī savas ekskursijas un piedzīvojumus es tur varētu iekļaut.

IrLaiks: Vai dziedāšana ir Jūsu bērnības sapnis, kurš ir piepildījies?

Tas nebija pat sapnis, tā vienkārši notika. Es darīju to, kas man tiešām patika – dziedāju. Es bērnībā mēdzu savā istabā dziedāt un mamma bieži vien no otrā stāva „dauzīja pa grīdu”, lai es tik skaļi netrokšņoju. Tas ir burvīgi, ka viss tā ir iekārtojies.
Es Universitātē sešus mēnešus mācījos psiholoģiju un tad sapratu, ka man tas tiešām patīk. Es gribētu kļūt par psihologu. Tomēr mūzikas psiholoģija šobrīd man šķiet vēl interesantāka.
Bet vispār es gribētu atgriezties Universitātē un iegūt psihologa diplomu.

D_kundze: Duša steidzīgiem rītiem, vakari-relaksācijai un aromterapijai-vai Jūs tam piekrītat un izmantojat aromātiskās eļļas, lai gūtu pilnīgu mieru un iekšējo harmoniju?
Daļēji. Man nav mati, tāpēc es dušā vienmēr esmu ļoti ātrs (smejas), bet aromātiskās eļļas es nekad nelietoju. Es neesmu arī nekad izmēģinājis masāžu speciālista klātbūtnē. Varbūt tāpēc esmu tik „būdīgs” (smejas).

Gunja: Kāda mūzika Jums pašam patīk?
Country, western, klasiskā, šlāgeri (smejas). Bet, ja nopietni, tad man patīk mūzika ar stilu – soul mūzika, hip hop, pop, arī klasisko mūziku es labprāt klausos.

IrLaiks: Un kā ar latviešu mūziku? Vai arī to klausāties?
Kad braucam mašīnā ar mana menedžera (Andris Andrejuks, Reja Hortona menedžeris Austrumeiropā) ģimeni, tad mēs klausāmies latviešu mūziku. Es tikai neko nesaprotu. Ļoti daudz latviešu mūziku dzirdēju šovā „Dziedi ar zvaigzni”, tāpēc arī mēs izlēmām, ka jāuztaisa kāds projekts latviešu valodā ar latviešu mūziķiem.

Sigule: Vai Jūs esat liels ceļotājs?
Es dievinu ceļošanu! Es nevaru nosēdēt mājās, tas mani dara nervozu. Atrodoties Latvijā, es esmu laimīgs. Ceļošana dara mani laimīgu. Tagad varēšu mājās (Vācijā) nosēdēt divus, trīs mēnešus. Pēc tam man atkal vajadzēs kaut kur braukt.

IrLaiks: Vai esat kādreiz ceļojis ar stopiem?
O, jā! Kad biju jaunāks, ceļoju pa Ameriku. Pirms Milli Vanilli un Nana man bija doma paņemt ģitāru un ceļot, spēlēt uz ielas un pelnīt naudu. Tagad es to nevaru. Varu jau, bet daudzi tomēr mani atpazīst, tad ir grūtāk. Man ļoti patiktu doties ceļojumā ar mugursomu uz pleciem, bez naudas...

Lacitis: Kas māksliniekam vislabāk garšo?
No amerikāņu ēdieniem tās ir cūkgaļas ribiņas, bet no latviešu ēdieniem man ĻOTI garšo pelmeņi. Ātrās apkalpošanas iestādes man neiet pie sirds.

Anetiite: Kāds ir Jūsu iecienītākais garšaugs?
Tas laikam būs kaut kas no Āzijas virtuves. Karijs.

Sooch: Par ko Jūs domājat, kad kāpjat uz skatuves?
Kad kāpju uz skatuves, es ceru, ka es cilvēkiem patikšu, ka viņi sapratīs to galveno domu, ko es viņiem gribu pateikt, ka viņi izjutīs tās emocijas, kuras es viņiem gribu iedot, ka viņi sapratīs manas dziesmas. Bet pirms koncerta es lūdzu Dievu.

Solvita Šaraka: Kura no jūsu dziesmām jums ir pati mīļākā?
Laikam „Tell my heart”. Tā bija dziesma, kuru rakstīju emociju iespaidā, tieši tā es tajā brīdī jutos. Visas pārējās dziesmas ir tapušas mazliet savādāk – vispirms bija emocijas, tikai vēlāk tas viss tika uzlikts uz papīra.

Pusitis: Ko Jūs domājat par latviešiem?
Man latvieši ļoti patīk. Mani vispār fascinē simpātiski cilvēki. Nedomājiet, ka esmu gejs, taču Latvijā ir ne tikai skaistas sievietes, bet arī pievilcīgi vīrieši. Latvija ir skaista valsts. Daudzi saka, ka visskaistākās sievietes pasaulē ir krievietes un brazīlietes. Es tam nepiekrītu, jo domāju, ka visskaistākās sievietes ir tieši Latvijā.

IrLaiks: Pastāstiet par savu meistarklasi!
O, mums tur iet jautri. Tās galvenais princips ir šāds: mēs atrodam cilvēkus, kas grib dziedāt, tad viņiem parādām, kā to darīt, dodam padomus un dziedam! Ja cilvēkam nav laba balss, mēs mēģinām dabūt labu balsi. Ja viņam jau ir laba balss, tad mēs balsi padarām vēl labāku. Es uzskatu, ka visi var dziedāt. Ja cilvēks var runāt, viņš var arī dziedāt. Kad Latvijā pirmo reizi pasniedzu šīs nodarbības, tās gāja 5 dienas, šoreiz – tikai 3 dienas.

IrLaiks: Vai tas, Jūsuprāt, ir pietiekams laiks, lai iemācītos dziedāt?
Tas nav pietiekami, lai kāptu uz skatuves, bet, lai iemācītos dziedāt, domāju, ka ir pietiekami. Mēs dodam cilvēkiem vingrinājumus, kuri viņiem jāpilda katru dienu. Piemēram, šajās nodarbībās piedalās 12 cilvēki, kas jau piedalījās vasaras treniņos. Viņi visu šo laiku paši trenējās. Mums vispār ir lieli talanti – Natālija (Fabrika zvjozd), Jānis Moisejs (dzied kopā ar Lieni Šomasi), Alisa Šatsi (Hallo, Jūrmala konkursante). Ja cilvēki grib būt populāri un grib uzklausīt profesionāļa viedokli, laipni lūgti uz meistarklases nodarbībām.

Andris Andrejuks: 10. novembrī, Fasion Club uz vienas skatuves ar Reju dziedās meistarklases dalībnieces Jekaterina un Anastasija. Viņas būs arī Reja bekvokālistes koncertos ne tikai Latvijā, bet arī Austrumeiropā.

IrLaiks: Vai neesat pieļāvis domu pārcelties uz Latviju?
Ja šis meistarklases projekts attīstīsies, tad kāpēc gan nē! Man patīk šī valsts, cilvēki. Turklāt es jau zinu dažus vārdus latviski – kā iet? labvakar, paldies!

Andris Andrejuks: Pagājušā gadā Rejs Latvijā pavadīja veselu mēnesi – 2 nedēļas Jaunajā Vilnī, 1 nedēļu notika meistarklases un vēl vienu nedēļu viņš piedalījās Pēdu projekta fināla koncertos.

IrLaiks: Tā kā ārā jau kļūst arvien vēsāks, drīz tiks pušķoti skatlogi, ielas, tad nevaru nepajautāt, kur svinēsiet Ziemassvētkus?
Mājās. Ziemassvētku laikā man ir mazliet skumji, es daudz domāju par bērniem, kas ir palikuši bez vecākiem. Es gribētu uztaisīt kādu labdarības pasākumu, lai palīdzētu šiem bērniņiem. Varbūt, ka arī Latvijā tas varētu notikt....

Pēc sarunas radās pat neliels izbrīns, cik vienkāršs un pozitīvs ir šis pasaules mēroga „šovmens” – ne miņas no iedomības, egoisma un citām „zvaigžņu slimībām”. Rejs ir patiesi atklāts cilvēks, viņš neuzskata, ka viņam būtu nepieciešama nez kāda „pavadošā svīta”, jo, kā viņš pats saka, viņš esot lielāks par dažu labu miesassargu, tāpēc tas nav nepieciešams. Vēl pirms atvadīšanās Rejs man parāda savas jaunās kurpes, kuras viņš iegādājies Latvijā. Promejot mēs atvadāmies ar domu un apņemšanos satikties vēl kādu reizi.

Novēlam Rejam panākumus visos projektos un gaidām viņu atkal Latvijā!

Bet tas vēl nav viss...
Kā solījām, 7 interesantākie jautājuma autori, tiks pie Reja Hortona parakstīta plakāta.
Lūk, arī „labāko” žurnālistu apbalvošana:

  • vineta33
  • lidija
  • Solvita Šaraka
  • sooch
  • pusitis
  • gunja
  • anetiite

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
lelle
"Daudzi saka, ka visskaistākās sievietes pasaulē ir krievietes un brazīlietes. Es tam nepiekrītu, jo domāju, ka visskaistākās sievietes ir tieši Latvijā." Nu tak paskaidrojiet vinjam ka tas meitenes ir krievietes un dzivo latvija
24.08.2010. plkst. 17:40
Varētu biežāk šāda tipa rakstiņus kur var laimēt nelielās parsteiguma balviņas no irlaiks.lv!:))
09.11.2007. plkst. 11:37
Oooo-super! Es gan šo palaidu garām..!
08.11.2007. plkst. 22:03
lisa24
jaa, labaakie gan:)
08.11.2007. plkst. 18:54
sveicam labākos žurnālistus ~!,
08.11.2007. plkst. 09:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

“Autobuss debesīs” piedāvā jaunu dziesmu “Rīta zvaigzne”

Pēc vairāk kā divu gadu ilgas pauzes, grupa “Autobuss debesīs” atgriežas Latvijas mūzikā ar jaunām dziesmām! Nupat grupa ierakstījusi un Latvijas radiostacijām nodevusi jaunu...