Sērijā „Klausāmgrāmata” izdotas Jāņa Ezeriņa „Noveles”

Sērijā „Klausāmgrāmata” izdotas Jāņa Ezeriņa „Noveles”

Audio grāmatu sērijā „Klausāmgrāmata” klajā laists piektais izdevums - rakstnieka Jāna Ezeriņa (1891- 1924) noveļu izlase. Aktieris Juris Strenga niansēti un intonatīvi bagātīgi ielasījis septiņus latviešu anekdotiskās noveles žanra spilgtākā pārstāvja darbus. Jaunajā izdevumā var noklausīties noveles „Jaunsaimnieks Čukans”, „Kaprači”, „Mērkaķis”, „Prinča mantinieks”, „Pusdienas ar mūziku”, „Zvanītājs” un „Tornis”.


„Klausāmgrāmatas domātas aktīvam un inteliģentam literatūras interesentam, kurš labprāt lasa un klausās literatūru,” uzskata izdevniecības pārstāve dzejniece Liāna Langa. „Ar lielu interesi pārlasīju Jāņa Ezeriņa noveles, lai tās atlasītu jaunajai klausāmgrāmatai. Vēlreiz pārliecinājos, cik tās, kā jau īsta klasika, ir aktuālas mūsdienās! Cilvēka daba Jāņa Ezeriņa novelēs atklājas visā tās spēkā un vājumā, un jāsecina, ka arī šodien esam tādi paši, kā savus varoņus attēlojis izcilais rakstnieks.”

„Kopš jaunības man īpaši patīk lasīt stāstus un noveles, jūsmoju par O.Henriju un Somersetu Moemu. No latviešiem – Aleksandru Čaku un Jāni Ezeriņu. Ezeriņš ir izcils ar savu latvisko kolorītu, valodu un tēliem. Ielasot šīs noveles, kaut kāda shēma nebija iespējama, bija jāpaļaujas uz intuīciju, un tas šajā darbā bija visinteresantākais. Īsts uzmanības vingrinājums!” atceroties noveļu ielasīšanas darba procesu studijā, atzīst aktieris Juris Strenga.

Jaunais izdevums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Sērijas „Klausāmgrāmata” sadarbības partneri ir Radio Naba un Rīgas Centrālā bibliotēka. Noveļu lasījums ir gandrīz trīs stundas ilgs, tādēļ klausītāju ērtībai tas izdots mp3 formātā. Tas ir plaši pieejams gan datoros, gan modernos atskaņotājos mājās un auto. Mp3 formāts ir ērti iekopējams un lietojams i-pod. Jaunā izdevuma vidējā cena veikalos būs septiņi lati. Sērijas sauklis ir „Lasi ar ausīm!”

Par autoriem

Jānis Ezeriņš (1891- 1924) ir dzimis Malienas saimnieka ģimenē Biksēres (tagad – Sarkaņu) pagastā, beidzis Valkas skolotāju semināru, strādājis par skolotāju. Ievērojamākais latviešu anekdotiskās noveles izkopējs. Rakstījis arī stāstus, lugas un anekdotes par rakstniekiem, tulkojis prozas darbus un lugas, sastādījis mācību grāmatas bērniem, sācis rakstīt romānu. Par noveļu krājumu „Leijerkaste” saņēmis Kultūras fonda balvu. Viņa novelēs varoņu psiholoģijas atklāsme meistarīgi apvienota ar strauju sižeta attīstību un negaidītu fabulas atrisinājumu. Tajās atveidota daudzveidīga vide un cilvēki, kurus autors attēlo ar humoru un mīlestību Gluži kā dzīvē, situācijas nereti robežojas ar paradoksu. Ievērojamākie stāstu un noveļu krājumi: „Dziesminieks un velns”(1920), „Majestātes kazarmēs”(1922), „Fantastiska novele un citas” un „Apstarotā galva” (abi 1923), „Leijerkaste”(1. daļa 1923, otrā – 1925). Apbedīts Meža kapos.

Juris Strenga (1937) ir ievērojams Dailes teātra aktieris un režisors kopš 1958. g.. Paralēli darbam teātrī filmējies vairāk nekā 60 filmās Latvijā un Krievijā. Nozīmīgākās lomas teātrī: titulloma M. de Servantesa „Dons Kihots”, Harijs Hallers H. Heses „Stepes vilks”, Dorns A. Čehova „Kaija”, titulloma H. Ibsena „Brands”, Monahovs M. Gorkija „Barbari”, Moriartijs R. Paula, J. Petera „Šerloks Holmss”. Nozīmīgākie režijas darbi: M. Zālītes „Zemes nodoklis”, M. Zīverta „Cenzūra”, O. Dreģes jubilejas izrāde „Skaistā no Amherstas”, D. Hēra „Eimijas domas”.

Izdevniecība „Apostrofs” dibināta 2008. gadā ar nolūku popularizēt literatūru bērnu un pieaugušo vidū, izdodot audio grāmatas sērijā „Klausāmgrāmata”. Līdz šim izdoti: Džīnas Vebsteres „Garkājtētiņš”, Māras Cielēnas „Pulksteņu nakts gaitas”, Margaritas Stārastes „Pintiķu ciems”, Sudrabu Edžus „Dullais Dauka”, Jāņa Ezeriņa „Noveles”.

Papildu informācija: Liāna Langa, tālr. 29473913, e-pasts: liana@livas.lv

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu

Pasākumi

Saulkrasti Jazz 2009

23. jūlijā -
Toms Rudzinskis Hipster 4 +
The Radio
Jam Session
 
24.jūlijā-Jolanta Gulbe un RGE
Play 4 Place (Gruzija)
Jam Session
 
25.jūlijā-12.00 Studentu koncerts...