Bauskas ģimeņu stiprināšanas un atbalsta projekta izvērtējums

Bauskas  ģimeņu stiprināšanas un atbalsta projekta izvērtējums

Šodien Bauskā prezentēs Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas „Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta” projektā paveikto. Trīs gadu laikā projekta speciālisti atbalstu snieguši vairāk kā 120 sociālā riska ģimenēm un 250 bērniem.


Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija projekta „Ģimeņu stiprināšana un atbalsts” ietvaros strādā ar sociālā riska ģimenēm. Projekta mērķis ir palīdzēt vecākiem uzņemties atbildību un rūpes par saviem bērniem, lai bērni nenonāktu ārpusģimenes aprūpes iestādēs, bet varētu augt tiem vispiemērotākajā vidē – savā ģimenē.

Projekti piedāvā ģimenēm to speciālistu palīdzību un atbalstu, kādus pašvaldība šobrīd nevar nodrošināt finansiālu vai cilvēkresursu trūkuma dēļ. Darbs ar ģimenēm notiek ciešā sadarbībā ar esošajiem pašvaldības speciālistiem. Ģimenēm ir iespēja bez maksas saņemt sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, mediķu un jurista palīdzību. Bērniem pieejams speciālais pedagogs un logopēds. Speciālisti strādā pēc Portidžas un Montessori mācībsistēmas metodēm.

2006. gadā šāds projekts tika uzsāks Bauskā un līdz 2008. gada beigām palīdzēts vairāk kā 120 ģimenēm un 250 bērniem. Šobrīd Ģimeņu stiprināšanas projekti norit Olaines pagastā, Rīgā un Valmierā.

Noslēdzot projektu Bauskā, kopā ar mūsu sadarbības partneri Bauskas pilsētas Domi prezentēsim un izvērtēsim padarīto.  
Projekta ietvaros ģimenēm dažādās grūtās situācijās atbalstu un palīdzību snieguši dažādi speciālisti - sociālais darbinieks, psihologi, jurists un aprūpētāji. Projekta mērķis nebija sniegt materiālu atbalstu, bet gan stiprināt ģimeņu iekšējos un ārējos resursus, lai vecāki paši spētu rūpēties par saviem bērniem.

Kaut arī ne visām ģimenēm izdevās palīdzēt un 3 gadījumos bērni no ģimenēm tomēr tika izņemti, tomēr vairumā ģimeņu vecāki spēj turpināt rūpēties par saviem bērniem.

Lielākais gandarījums projekta darbiniekiem ir par kādu mammu, kurai, ilgstoši apmeklējot sociālo darbinieku un psihologu, izdevās atgriezt ģimenē savus 3 uz laiku izņemtos bērnus, kā arī atrast darbu un rūpēties par ģimeni.

„ Katras ģimenes stāsts ir īpašs un kaut arī problēmas ir līdzīgas, nav vienas receptes, kas derētu visām ģimenēm. Atrast vislabāko veidu, kā vislabāk palīdzēt konkrētai ģimenei, tas ir radošs un laikietilpīgs darbs. Esam ļoti gandarīti par projektā paveikto. Bauskā tika uzsākts pirmais „Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta” projekts un 2007. gadā šādus projektus uzsākām arī Valmierā, Olaines pagastā un Rīgā,” uzsver „Ģimenes stiprināšanas un atbalsta” programmas vadītāja Iveta Kubliņa.

Bērnu mīlestībai pret vecākiem nav nosacījumu – viņi mīl tos tādus, kādi tie ir. Vecākiem, kas dažādu dzīves situāciju dēļ nonākuši grūtībās, ģimenēs, kuru problēmas vēl ir risināmas, var un VAJAG palīdzēt.
Projekta speciālisti ir pārliecināti, ka katrā no vecākiem ir potenciāls kļūt par labu mammu un tēti, tikai šīs spējas ir jāpalīdz saskatīt un attīstīt. Vecākiem ir jāparāda, ka var dzīvot savādāk un viņiem ir jāmāca uzņemties atbildību par saviem bērniem.

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes tipa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus.

132 pasaules valstīs 450 SOS bērnu ciematos dzīvo vairāk kā 48 tūkstoši bērnu.
Latvijā 2 SOS bērnu ciematos - Īslīcē (Bauskas raj.) un Valmierā, kā arī SOS Jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā - mīlestību un drošību atraduši 143 bērni.

Ģimeņu stiprināšanas projekti sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību Valmieras, Rīgas un Olaines pagasta sociālā riska ģimenēm.
2009. gadā plānots nodrošināt mājas un sniegt ģimenes siltumu vēl aptuveni 15 bērniem, kā arī palīdzēt 500 bērniem no sociālā riska ģimenēm. Lai to paveiktu, mums ir nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Vairāk par SOS Bērnu ciematiem: www.sosbernuciemats.lv
Ziedojumu tālrunis 90006386

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

„Jaunā Viļņa 2005” laureāts un konkursa muzikālais līdzproducents Brendons Stouns iekaro vācu Perisas Hiltones sirdi

20. oktobrī Vācijā notika Brendona Stouna (Brandon Stone) jaunās dziesmas „Here I Am” un tās videoklipa pirmizrāde. Par klipa režisoru un scenārija autoru kļuva plaši pazīstamais vācu...