Izdots brīnumpasakas “Reiz bija...” DVD

Izdots brīnumpasakas “Reiz bija...” DVD

Brīnumpasakas "Reiz bija..." DVD versija ir Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra “RīBēJa MuTe” dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem nozīmīgajā jubilejas gadā.
Pasaku lugas autore ir Dace Micāne - Zālīte, bet muzikālo noformējumu veido gan latviešu tautasdziesmas, gan Ilgas Reiznieces un Gata Gaujenieka mūzika.


Galvenajās lomās: Jānis - Mikus Roze, Laima - Arta Kaņķele.
Izrādē piedalās: Gunārs Placēns, Ģirts Jakovļevs, Leonīds Grabovskis, Ainārs Ančevskis, Anita Grūbe , Inta Tirole, Dāvis Stalts, Kārlis Krūmiņš, Ieva Ertmane, Līga Vītiņa, Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālā studija "Knīpas un knauķi", folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači" un daudzi citi, kuru vārdi atrodami DVD bukletā, kur meklējams arī lugas pārstāsts angļu valodā.

Muzikālās izrādes ieraksts tagad ir iemūžināts video ierakstā un ikviens lielais un mazais skatītājs to var noskatīties mājās, izklaidējošā veidā iegūstot daudz informācijas par savas valsts vēsturi un teikām.
Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris „RīBēJa MuTe” un lugas autore un režisore Dace Micāne – Zālīte saņēmuši Lielo Folkloras Gada Balvu un Mūzikas Ierakstu Gada Balvu par šīs izrādes iestudējumu un CD versiju.

"Reiz bija..." skatītāju ved elpu aizraujošā piedzīvojumā: brālis Jānis un māsa Laima saņem uzdevumu izpētīt savas zemes pagātni. Viņiem jāuzzina, kā pasaule tapusi, un jāatmodina aizmigušie karavīri, kuri mūsu zemi sargās. Savā ceļā viņi satiek latviešu mitoloģijas tēlus, kuri prot pastāstīt daudz teiku par zemes pagātni. Brālis un māsa pa Garo pupu tiek debesīs, kur satiek pašu Dieviņu... Bērni saprot, ka daudz no tā, kas bijis, ir dzīvs arī šodien un ka aizmigušie un atmodinātie karavīri mājo katrā no mums. Tā ir tautas pašapziņa, kas ļauj katram savu zemi sargāt: gan ar zināšanām, gan aktīvu rīcību.

"Reiz bija..." ir īsta pasaku luga. Radošajai komandai, veidojot pasaules tapšanas vīziju, bija svarīgi parādīt mūsu tautai raksturīgo mitoloģisko tēlu pasauli un Dieva izpratni vērtību sistēmā. Par ļoti svarīgu akcentu izrādē izveidojies Brīvības piemineklis ar tajā atveidoto karavīru motīvu. Izrādes sižeta pamatlīnija – ja vēlies glābt un aizstāvēt savu zemi, tev jāizzina sava pagātne un tikai tad "varēsi atmodināt aizmigušos karavīrus un zemi nosargāt no izputēšanas".

Dace Micāne Zālīte (Lugas autore): “Paldies manai mātei Guntai Micānei, kas deva man padomu un palīdzēja šo pasaku uzrakstīt.
Paldies visiem, kas radīja “Reiz bija...” dodot savu spēku, gudrību, talantu un atbalstu, lai mums būtu kopīga satikšanās pasakā.”
Edīte Putniņa (Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra vadītāja): “Izrāde „Reiz bija...” nodzīvojusi savu skatuves mūžu VEF Kultūras pilī, nu dodas pie saviem skatītājiem gan mājās, gan skolās un bērnudārzos, lai kopīgi turētu cieņā savu senču spēku, savas tautas gara gudrības. Dievs, svētī Latviju!”

DVD ievadu skatieties šeit: http://www.youtube.com/watch?v=Qrix3Crl894

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40% McDonald’s ieņēmumu nāk no „Happy Meals” pārdošanas

Pasākumi

Piedzīvojumu parkā troses nobrauciens!

Piedzīvojumu parkā  Ventspilī,  Saules ielā 141,  apmeklētājiem tiek piedāvāta atkal jauna atrakcija - nobraucieni ar trosi pāri kalna nogāzei. Troses nobrauciens ir 200 m...