Velosipēdu un gājēju satiksmes izveide Latvijas Universitātes mācību centrā, Torņakalnā

Velosipēdu un gājēju satiksmes izveide Latvijas Universitātes mācību centrā, Torņakalnā

Pilsētā ar vēsturisku apbūves struktūru, kuru apmeklē daudzi studenti un tūristi, sevišķi svarīga nozīme ir nodrošināt labus apstākļus gājēju un velosipēdu satiksmei. Kā jau norādīts liela loma ir jāatvēl gājēju un velosipēdistu drošības palielināšanas pasākumiem. Šajā virzienā ļoti svarīga detaļa ir velosipēdu celiņu ierīkošana.


Esošās situācijas pētījums liecina, ka tie nav pietiekami attīstīti. Velosipēds var tikt izmantots kā transporta veids un kā pārvietošanās līdzeklis atpūtai un sportam, tas ir pieejams visām sociālajām grupām., jo velosipēds ir ekoloģisks, efektīvi izmantojams pārvietošanās attālumos no 3-5 km, ērts.

Tuvākajā laikā piedāvājam jums iespēju piedalīties velosipēdu celiņa projektēšanas, izveides un plānošanas darbā Rīgai. Mūsu izstrādātajā projektā ir paredzēts savienot pilsētas centru ar agrāk izbūvēto velosipēdu ceļu Imanta – Jūrmala, attīstot un izveidojot velosipēdu celiņu posmā - Latvijas Universitātes mācību centrs Torņakalns - vecpilsēta. Tas veicinās velosipēda popularitātes palielināšanos.
Ņemot vērā pieaugošo velosipēdu lomu mūsdienu transporta risinājumos ir nepieciešams attīstīt velosipēdu maršrutu tīklu veicot sekojošus pasākumus:

1. atrisināt velosipēdu celiņu izveides variantus. Paredzēt velosipēdu novietnes (arī apsargātas) gar parkiem, pie lielākajiem veikaliem, atpūtas kompleksiem,
2. izskatīt iespēju par jauna maršruta izveidošanu,
3. attīstīt ar velotransportu saistītos pakalpojumus noma, remonts u.c.,
4. projektējot jaunas ielas vai rekonstruējot esošās jāparedz nobrauktuves velosipēdiem un ratiņiem.

Jums ir iespēja piedalīties Rīgas velosipēdu transporta sistēmas izveidošanā !! Sabalansēta transporta sistēma uzlabos transporta un ekoloģijas situāciju nākotnes Rīgā!!

Tātad ja ir vēlme piedalīties un iesaistīties- rakstiet!!!

Sīkāka informācija: www.senbergs.lv

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Uz McDonald’s Bic Mac maizītes ir vidēji 178 sezama sēkliņas

Pasākumi

Lielais Harley-Davidson motociklu salidojums Jūrmalā ir klāt!

No 25. līdz 28. jūnijam Jūrmalu savā varā pārņems motocikli. Šeit notiks Eiropas Harley-Davidson motociklu īpašnieku kluba (Harley Owners Group, HOG) 18.gadskārtējais salidojums, kas...