11. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls notiks MĪLAS GALAKTIKĀ

11. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls notiks MĪLAS GALAKTIKĀ

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks 2009. gada 9. – 15. februārim.

Līdz 14. novembrim notiek festivāla dalībnieku atlase, kad mākslinieki var iesūtīt savus pieteikumus un darbu skices gan individuālajām, gan komandas skulptūrām par tēmu – Mīlas galaktika. Šogad festivāla dalībnieki sadalīs balvu fondu 5900 EUR.


11. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla tēma - MĪLAS GALAKTIKTA (Galaxy of Love) ir kā pamudinājums paskatīties uz mūsdienu cilvēka attiecībām. Informācijas tehnoloģiju attīstība veido 21. gadsimta cilvēku, kas pasauli tver kā audiovizuālu kopumu. Tehnoloģijas arvien vairāk aizpilda mūsu ikdienu un ar laiku cilvēku dzīves vienlīdz daudz risināsies kā realitātē, tā virtualitātē. Attīstoties šai tendencei cilvēkiem tāpat kā kārtot biznesa lietas, iepirkties, apmaksāt rēķinus, arī savstarpējās attiecības veidot ir vienkāršāk ar mediju starpniecību. Tāpat arī mīlestība tiek pakļauta tehnoloģiju ietekmei. Tāpēc arī festivāla noslēgums notiks 14. februārī, Sv. Valentīna dienā, kad Jelgava pārtaps par „Mīlas galaktiku”, lai visiem atgādinātu par mīlestības pamatvērtībām.

Jubilejas festivālā piedalījās 26 mākslinieki no 11 valstīm (Latvija, Čehija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Nīderlande, Somija, Turcija, Beļģija, Itālija un Kanāda), kas izveidoja 26 mazās skulptūras un 13 lielās skulptūras (kas sasniedza 4m augstumu) par tēmu - Ūdenspasaule. Ledus skulptūras varēja apskatīt tikai 9. februārī, jo slikto laika apstākļu dēļ to mūžs bija īsāks kā citkārt un tās apskatīja 46 000 apmeklētāju.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Piezīme:
Šis būs pirmais ledus skulptūru festivāls par maksu :( Notiks Uzvaras parkā un ieejas maksa 1.- Ls
28.01.2009. plkst. 23:44

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 05. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pizza Hut ir pasaulē lielākais picu restorāns, kas dienā pasniedz ap 1,7 miljonu picu